Gumball
Sailor Moon Forum -> Çizgi Film, Çizgi Roman ve Diğerleri

 
Yazar Mesaj
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Ahaha çok severim ben.
Spoiler:


Gumball
The Amazing World of Gumball
The Amazing World of Gumball logo.png
Format 2D bilgisayar grafikleri
3D bilgisayar grafikleri
Tür Komedi
Yaratan Ben Bocquelet
Yönetmen Mic Graves
Seslendiren ABD:
Jacob Hopkins
(3. sezon – günümüz)
Terrell Ransom, Jr.
(3. sezon – günümüz)
Kyla Rae Kowalewski
Teresa Gallagher
Dan Russell
Türkiye:
Elif Erdal
Bergen Coşkun
Canan Çiftel Özacun
Kutay Kırşehirlioğlu
Işıl Kılıç (3. sezon - günümüz)
ABD:
Logan Grove (1. - 2. sezon)
Kwesi Boakye (1. - 2. sezon)
Türkiye:
Elif Acehan (1. sezon - 2. sezon)
Besteci Ben Locket
Ülke İngiltere
Amerika
Dili İngilizce
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 105 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Ben Bocquelet
Michael Carrington
Daniel Lennard
Yapımcı Joanna Beresford
(1. sezon)
Sarah Fell
(2. sezon – günümüz)
Gösterim süresi 11 dakika
Yapım şirketi Cartoon Network Development Studio Europe
Studio SOI
Great Marlborough Productions
(3. sezon - günümüz)
Boulder Media (1. sezon)
Dandelion Studios (1. sezon)
Yayın bilgileri
Kanal Cartoon Network
Resim formatı ABD:
1080i (16:9 HDTV)
Türkiye:
576i (4:3 SDTV)
Yayın tarihi ABD:
3 Mayıs 2011[1] - günümüz
Türkiye:
1 Kasım 2011 - günümüz
Dış bağlantılar
Website
The Amazing World of Gumball, Ben Bocquelet tarafından yapılmış Amerikan-İngiliz çizgi dizisi. İlk gösterimini İngiltere'de 2 Mayıs 2011'de, ABD'de 3 Mayıs 2011'de, Türkiye'de ise 1 Kasım 2011'de Cartoon Network'te yapmıştır.

Karakterler

Watterson'lar
Gumball Watterson: Serinin ana kahramanıdır. 12 yaşında mavi erkek bir kedidir. Okul arkadaşı olan Penny'e aşıktır. En iyi arkadaşı Darwin'dir. Tina'dan nefret eder. Gerçek adı Zach'tir. ''Gumball'' ise lakabıdır. "İsim" adlı bölümde adını tekrar Gumball yapmıştır.

Darwin Watterson: Önceden Gumball'un balığıydı. Sonra büyüdü ve kardeşi hatta en sonunda ailenin bir parçası oldu. Darwin'in rengi turuncudur ve 10 yaşındadır. Her zaman mutludur. Her zaman olumlu düşünür.

Anais Watterson: Gumball'un 4 yaşındaki tavşan kız kardeşidir. Çok zekidir. Tüm sınavlardan en yüksek notu alır.

Nicole Watterson: Watterson ailesinin annesidir. Mavi, çalışkan, sorumlu bir kedidir. Ailenin tek sorumlu üyesi ve en kızgın olan karakteri odur. Çok güçlü ve hırslıdır.

Richard Watterson: Watterson ailesinin babasıdır. Şişman, pembe bir tavşandır. Evdeki koltukta oturur ve televizyon izler. Bazen de video oyunları oynar. Kötü durumlarda sorumlu odur. Kasabadaki en tembel kişidir. Çocukken sihirli bir çubuğu vardı ve sihire inanırdı. ''The Password'' adlı bölümde favori çocuğunun Anais olduğu ortaya çıkmıştır. Ama sonra şifreyi Anais'in değiştirdiği anlaşılmıştır.

Josephine (Jojo) Watterson: Richard'ın annesidir. Richard'ın düşünmesini ve dışarıya çıkmasına izin vermediği için Richard tembel olmuştur. Richard'a sihir diye bir şey yok dediğinde Richard tam 15 sene bağırmıştır.Gumball ondan korkar ve tiksinir. Öpücüğü ıslaktır.


DİĞER KARAKTERLER

Tobias Wilson: Atletiktir ve rengarenk bir görüntüsü vardır. Bir bölümde para karşılığı Darwin ve Gumball'ın 3. arkadaşı olmuştur. The Party bölümünde parti yapmıştır. Kendini biraz havalı görmektedir."The Sidecick" adlı bölümde Tobias DVD'yi vermediği için Gumball ve Darwin annesini kaçırmıştır.

Carrie: Bir hayalettir. Gumball'ın okul arkadaşıdır. "The Ghost" adlı bölümde Gumball'ın bedenine girmiştir. Üzülmeyi ve acı çekmeyi sever. Korku filmi izlemeye bayılır. Vücudu olmadığı için yemekleri sindiremez ve tat alamaz. ''The Mirror'' bölümünde babasını bulmuştur.

Penny Fitzgerald : Gumball'ın okul arkadaşıdır. Gumball'dan hoşlanır. Evcil hayvanı " bay cuddles " isimli zehirli bir tarantula türüdür. Küçük kız kardeşi, annesi ve kepçe operatörü olan babasıyla yaşamaktadır. Bir bölümde Gumball yanlışlıkla kabuğunu kırmıştır ve kabuğundan çıkmıştır. Böylece şekil değiştirme özelliğine sahip olmuştur.

Gaylord Ve Margaret Robinsonlar: Gumball'u hiç sevmezler ve çok öfkelidirler. Rocky adında bir çocukları vardır.Watterson ailesinin komşusudur. Birbirleriye sürekli tartışırlar. Waterson'lardan nefret ederler.

Muz Joe: Bir muzdur. Hep espri yapıp herkesi güldürmeye çalışır. Fakat kimse ona gülmez. Dolabında ailesinden kalma bir dolma kalem bulunur.

Tina Rex: Okulun kabadayısıdır ve bir dinozordur. Şehir çöplüğünde ailesi ile birlikte yaşar. Kız olduğunu çoğu kişi bilmemektedir. Kötü kokar.

Bayan Simian: Okuldaki bir öğretmendir. Gumball'dan nefret eder. Nicole'e "budala" demiştir. Gerçek adı Lucy'dir.

Alan: Turkuaz renkte bir balondur, el ve kolları olmadığı için sorun yaşar.Ama fena halde iyimser ve yardımseverdir.Bu sebeple bazen Gumball ondan nefret eder.

Carmen: Kaktüs bir kızdır. Alan'a aşıktır.

Masami: Uçan bir buluttur. Kızları kıskandırmak için Darwin'in erkek arkadaşı olduğunu söyler. Oysa ki Darwin ondan korkar.

Rocky Robinson: Okulun temizliğini o yapar. Robinsonlar'ın bir üyesidir. 27 yaşındadır. Bayan Simian dışında herkesi sever. Turuncu renkli ve kıllıdır.

Müdür Brown: Okulun müdürüdür.Bayan Simian'la sevgililerdir. Gumball ve Darwin'in hatalarına çok kez şahit olmuştur. Gerçek adı Nigel'dır. ''The Burden'' adlı bölümde evcil hayvanının tüylü bir hamster olduğu ortaya çıkmıştır.

Bay Small: Okulun rehberlik öğretmenidir. Fakat çok sıkıcı bir kişiliğe sahiptir. Papatya çayı içmeye ve patenle kaymaya bayılır. "The Socks" adlı bölümde çekmeceye sıkışmıştır.

Bobert: Bobert bir robottur. Sınıftaki en akıllı kişidir ve Bayan Simian’ın evcil hayvanı gibi davranır. Bu yüzden çocukların çoğu onu hiç sevmez.

Larry Needlemeyer: Çizgi dizideki birçok dükkanda çalışan bir elemandır. Gri renkli bir taştır.

Idaho: Bir patatestir. Doğal yaşamı sever. Ailesi ile birlikte yaşar.

Hector Captain: Elmore'da Tina'dan daha uzun tek kişidir. Bir devdir. Turuncudur. Gumball'u sosyal medyada eklememiştir. Annesi onu her türlü şiddet ve heyecandan korumaya çalışır. Annesi Darwin'den bile kısa olan bir cüce olmasına rağmen Hector Elmore'da ki en uzun kişidir.

William: Bayan Simian'ın kişisel casusu olarak kanatları ile hareket eden bir göz küresidir. Gumball William'dan nefret eder.

Clayton: Hikayelerinin hemen hemen hiçbirini doğru anlatmayan, hep başkalarını etkilemek için kendisi hakkında vahşi hikayeler anlatan kırmızı bir oyun hamuru.

Ocho : 8 bitlik sanal bir örümcektir.Sinirli ve şiddetli biridir.''Telefon''bölümünde Darwin'in mesaj arkadaşı olmuştur.

Rachel Wilson: Tobias'ın kız kardeşidir.O da Tobias gibi renkli bir kişiliğe sahiptir.''Parti'' bölümünde arkadaşlarından hiçbiri gelmediği için üzülmüştür.Ama Darwin sayesinde yeniden mutlu olur.

Sarah: Bir dondurmadır.''Kazak''bölümünde Gumball ve Darwin'in başını belaya sokmuştur. Gumball ve Darwin'in en büyük hayranıdır.

Terry: Kağıttan bir kızdır.Temizliğe ve hijyene çok önem verir.''Virüs''bölümünde Gumball'a elini zorla yıkattırmıştır. Annesi bir doktordur.

Bay Fitzgerald: Penny'nin babasıdır. Gumball'dan nefret eder.Hatta bir bölümünde Gumball ve Penny'nin görüşmesini yasaklamıştır. Ama sonra Gumball Penny'nin hayatını kurtardığı için onu sevmeye başlar. Bir kepçe operatörüdür.

Marvin Finkleheimer:Elmore'da yaşayan yaşlı bir adamdır. Huysuz biridir. "Saat" bölümünde Gumball ve Darwin'in saatini almıştır ve geri vermemiştir. Büyükanne Jojo'dan hoşlanmaktadır.

Sussie: Gumball ondan iğrenir. Üstüne sürekli sıcak çikolata döken bir çenedir. Burnu yoktur. Hiçbir şeye kızmaz.

Koç: 3. sezonda gelmiştir. Okuldaki Beden Öğretmenidir. Şişmandır. Şişman olmasına rağmen yuvarlak değil küptür. Ne kadar denese de ıslık çalamaz. Kendisi çalışmaz ama öğrencileri çok çalıştırır. "Koç" bölümünde sesi ve kendisi her ne kadar erkek sesine benzese de kendisinin bir kadın olduğu ortaya çıkar. Elmore'daki 1996 olimpiyatlarını kazanmıştır. Jamie'nin annesidir.

Juke: Bir radyodur.Kolları çok kısa olduğu için arkasındaki düğmeyi değiştiremez .Hatta ''The Voice'' bölümünde Gumball ve Darwin'e bunu anlatmaya çalışmıştır. ''Boombox ın Boof'' adlı bir ülkeden gelmiştir.

Jamie: Boynuzları olan bir çocuktur. Sürekli dövüşmek ister. Koçun kızıdır.

Bill Vincent: Watterson'ların evlerinin karşısında yaşayan kişidir. Kumandanın kaybolduğu bölümde mağazadan alınan kumandayla, Bill'in garaj kapısı istemeden açıp kapatılmış ve böylece arabası ezilmiştir.

Fred Phil: Çizgi dizideki juridir. Patates Idaho'nun hastalandığı zaman tarlaya götürüldüğü bölümde, olimpiyat salonunun arkasında tam ortada bulunmaktadır. Pembe renklidir, üçgendir ayrıca sadece tek gözü vardır.Tamamı vikipediden alıntıdır.Sadece Alan'ı biraz değiştirdim.Evet başka siteden alıntı yapmak yasak ama tanıtan herkes böyle yapıyor.Çok eğlencelidir tavsiye ediyorum ...


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 08 Ekm 2015 20:40
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Gumball, Regular Show ve Adventure Time a bayılırım Hayranlık Besliyor Kayan Gözler

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 12:58
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Finn ve Jake
Mordecai ve Rigby
Jake ve Rigby favorilerimdir.Senin?
Gumball'da ise Anais Kahkaha Atıyor ve Nicol(Anneleri) Kahkaha Atıyor
Doaemon'a da bakıyorum bir de.Sonraa eskiden Powerpuffgirls başlıyordu.Bubbles'ı çok severim Kahkaha Atıyor
Başkaaa şuan hatırlamıyorum İnanamıyor! Şaşırmış Durumda


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 14:40
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Finn, Ateş Prensesi, Marceline, Jake, Fionna
Mordecai, Rigby
Gumball, Anais,, Darwin,
bayağı favorim var
Kahkaha Atıyor bende Doreamon a denk geldikçe bakarım. Powerpuff Girls den Blossom ı severim. Kahkaha Atıyor benimde başka aklıma gelmiyor ama özellikle muhteşem üçlüyü (Adventure Time, Regular Show, Gumball) izlerim Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 15:34
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Bence Ateş Prensesi Ciklet den daha güzel Hayranlık Besliyor


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 18:02
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
bencede Göz Kırpıyor Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 20:58
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
İkinci sevdiğin Prenses kim peki?
Gumball'da en nefret ettiğin kişi kim?
Adventure Time'de en sevmediğin kişi kim?
Cevapla sor cevapla sor Kahkaha Atıyor


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 11 Ekm 2015 23:50
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
ikinci sevdiğim prenses ciklet sanırım Kahkaha Atıyor gumball da hepsini seviyorum adventure time da en nefret ettiğim kişiii *10 saat düşünür* bulamadım ... ... peki ya sen? Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:13
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Benimkisi de Ciklet
Gumball da sevmediğim kişi şu Fareli Fakir adam Madde Gumballların evini fare doldurmuştu.Bi de çok gıcık ve kurnaz Kötülük Düşünmekte!
AdventureTime hmm Cake ve Fionna bölümündeki Şeker Prensesinin erkek versiyonunu sevmiyorum Karışık Madde


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:20
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
aynen şeker prensini bende sevmiyorum en iyisi marshall lee Şaşırmış Durumda Hayranlık Besliyor Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:22
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
İlk baltaki favorim Marseline.Ama Ateş Prensesi gelince ikinci oldu.İkisi arasında ayrım yapamıyorum Hayranlık Besliyor


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:24
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
ben fionna yı da severim Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:36
HotaruTomoe
Kullanıcı Eşyası

Sailor Moon Fan
Sailor Moon FanYaş: -1042
Kayıt: 23 Eyl 2015
Mesajlar: 269
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Aa evet onu unuttum ben Şaşırmış Durumda


Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:40
PrincessNeptune
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınKayıt: 02 Ekm 2015
Mesajlar: 206
Nerden: Okyanustan
Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
bende unutmuştum sonradan aklıma geldi Şaşırmış Durumda Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 12 Ekm 2015 19:43
Gama_Sennin
Kullanıcı Eşyası

Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 29
Kayıt: 21 Oca 2010
Mesajlar: 1,159
Ünvan: Prens
Puan: 1100
Nerden: Foruma yazık oldu, peh.
Teşekkür: 340
Uyarı: 2

Durumu: Çevrimdışı

Gumball Konu: Yanıt: Gumball Alıntıyla Cevap Gönder
Gumball ben de severım ama sublımınal mesaj dolu bu programlar Korsan


Why do we fall, Bruce?
Spoiler:
Touka Koukan da!
Anime Listem | Raven-harpy
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 13 Ekm 2015 0:10
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 15 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız