Eragon
Sailor Moon Forum -> Kitap, Şiir ve Yazılar

 
Yazar Mesaj
Akİ
Kullanıcı Eşyası

Lanetli
LanetliYaş: 23
Kayıt: 11 Arl 2010
Mesajlar: 329
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 94

Durumu: Çevrimdışı

Eragon Konu: Eragon Alıntıyla Cevap Gönder
Eragon(kitap), Christopher Paolini'nin roman serisi Miras Döngüsü'nün ilk kitabıdır. Paolini Eragon'u yazmaya 15 yaşında başlamıştır. Kitabın taslağını yazdığı bir yıldan sonra ikinci bir yılı kitabı baştan daha dikkatli yazmaya harcadı. Ailesi kitabı okuduktan sonra kitabı kendi yayın evlerinde yayımlamaya karar verdi. Paolini bir yılını Birleşik Devletler'in farklı yerlerinde kitabı tanıtmaya harcadı. Sonunda, şans eseri, kitap Carl Hiassen tarafından keşfedildi. Hiassen kitabı tekrar yayımlaması için ünlü kitap evi Alfred A. Knopf'a tavsiye etti. Böylece Eragon 26 Ağustos 2003'de büyük çaplı olarak yayımlandı.

Kitap 15 yaşında, bir çiftçinin yeğeni olan Eragon'un macerasını anlatır: Eragon bir gün avlanmak için gittiği dağlarda esrarengiz mavi bir taş bulur. Daha sonra adına Saphira diyeceği bir ejderha taştan çıkar, taş aslında bir yumurtadır. Zalim Kral Galbatorix Eragon ve Saphira'nın varlığını öğrenince, uşaklarını onları yakalamaya gönderir. Eragon ve Saphira memleketlerini bırakıp Varden'a sığınmaya karar verirler, Varden Kral'a karşı birleşmiş bir takım isyancılardır. Böylece macera başlar.

Eragon üzerine eleştiriler genel olarak Eragon'un, Yüzüklerin Efendisi ve Star Wars'a benzediğini söyler. Eragon 2003 yılının en çok satan üçüncü çocuk kitabı, 2005'in ise ikinci en çok satan çocuk kitabı olmuştur. New York Times'ın en çok satan kitaplar listesinde 121 hafta kalmıştır. 15 Aralık 2006'da kitap kendi adını taşıyan filme çevrilmiştir. Film Stefen Fangmeier tarafından yönetilmiş., Peter Buchman tarafından yazılmıştır. Filmde Eragon rolünü Ed Speleers oynamıştır.
HEİKOU

NARUTO
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 09 Mar 2011 16:40
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız