Sailor Moon Grubu
Çeviri Grupları Hakkında
Sailor Moon Forum -> Paylaşım Forumu

 
Yazar Mesaj
usa-ko
Kullanıcı Eşyası

Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın KoruyucusuYaş: 33
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 1,238
Puan: 1185
Teşekkür: 10

Durumu: Çevrimdışı

Çeviri Grupları Hakkında Konu: Çeviri Grupları Hakkında Alıntıyla Cevap Gönder
Forumda hepsi de aynıymış gibi duran pek çok başlık görüyorum, bakıyorum neymiş diye; biri gözde animelerden birinin başlığı, arkasından aynısının mangası için açılmış bir başlık (buraya kadar normal) sonra o animenin fansub'ı için açılmış başlık, manga çevirisi için açılmış başlık, bir de üstüne çeviren grubun site reklamı yapmak için açtığı başlık. Ne hoş ^^' Ama artık buna bir dur deme vakti geldi sanırım. Dağınıklıktan önümüzü göremiyoruz.

Bu konu hakkında bir düzenleme yapmaya karar verdik.
Bundan sonra çeviri gruplarının her anime-manga için başlık açması yasak.
Gruplara bu başlıklarda silinmesini istemedikleri yazı ve paylaşımlarını saklamaları için 5 gün veriyorum. Daha sonra açılan başlıkları her çeviri grubunun sadece tek bir başlığı kalacak şekilde sileceğim.

Açılan başlıklarda dikkat edilmesi gereken şeyler şunlar:

*"Bu bizim sitemiz; güncelleme yaptık, tema değiştirdik nasıl olmuş" tarzı başlıklar yasaktır. Direkt site linki vererek reklam yapmak da yasaktır.
*Downloadları site linki vererek değil; sadece rapidshare, sendspace, 4shared gibi paylaşım siteleri linkleri vererek yapabilirsiniz.Bildiğiniz üzere Venus.Gen.Tr, genel olarak anime-manga üzerine değil, Ay Savaşçısı üzerine bir forumdur. Bu yüzden her yerde bir animenin 4-5 tane başlığını görmek zorunda değiliz. Kaldı ki, her başlıkta site reklamı görmek oldukça rahatsız edici. Artık alenen site reklamı yapan başlıklara izin vermeyeceğim.

Özel mesajla site tanıtımı yapan üyeler olursa bana bildirin.
Bu düzenleme konusunda eklemek istediğiniz bir şey varsa bana özel mesajla ulaşabilirsiniz. Yorum yapılmasının gereksiz olmasından dolayı başlık kilitli kalacaktır. Gerektiğinde bu kurallara eklemeler yapılabilir.

Herkese iyi eğlenceler.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 05 Ekm 2008 0:45
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): haruko

usa-ko
Kullanıcı Eşyası

Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın KoruyucusuYaş: 33
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 1,238
Puan: 1185
Teşekkür: 10

Durumu: Çevrimdışı

Çeviri Grupları Hakkında Konu: Yanıt: Çeviri Grupları Hakkında Alıntıyla Cevap Gönder
Gördüğüm kadarıyla bana hiçbir özel mesaj gelmemiş olmasına rağmen kimi forum ve bloglarda bu kural yüzünden komik ve çocukça yazılar yazılmış =)
Pek sinirlenip hırs yapanlar olmuş. Bu gereksiz hırçınlıkları bir kenara bırakıp paylaşma amacından farklı amaçlar güttüklerini düşündürtmesinler bana lütfen ^^

İstek, Şikayet ve Yardım forumunda yazdığımı hatırlatma gereği gördüm:

usa-ko yazmış:
Anime ve Mangayla ilgili Türkçe içerikli sitelerden (özellikle de büyük olanlarından) download linki vermek yasak. Üyelerin kendi açtıkları sitelerde verdikleri downloadlar da zaten genelde rapid linki olduğundan ve bu durumda verilen link reklama girdiğinden buna izin vermiyoruz. Madem rapid linki var elinde, direkt bu linki koy. Öyle değil mi? Paylaşım için rapidshare sendspace gibi upload alanlarını kullanabilirsiniz (hatta kullanmalısınız). Bunun sebebi de yine yukarıda söylediğim gibi, genel olarak sitelerin buna sıcak bakmaması ve bunun yanında bizim de bunu oldukça gereksiz görmemiz. Download arayan biri rahatlıkla ilgili siteye gidip download yapabilir.


Öncelikle tekrar tekrar hatırlatıyorum. Venus, genel olarak anime-manga için açılmış bir forum değildir. Burada herhangi bir fansub grubuna yer verme zorunluluğumuz olmadığı halde, paylaşıma ve emeğe duyduğumuz saygıdan dolayı buna izin veriyoruz ve her zaman da vereceğiz. Bu, Alumina Fan Sub için de geçerli, Shoujo no Sekai için de, Black Stones için de, Tsuki-mi için de.

Benim kızdığım tek şey, sadece site tanıtımı için bir başlık açıp, içini "güncellendik", "tema değişti" gibi mesajlarla dolduranlar. Buna izin vermiyorum evet. Çünkü bu alenen site reklamı yapmak demek. Reklam yapsanız ne olur? Bu konuyu irdeleyip aklınızı kurcalayan soruları cevaplamak istiyorum. Reklam, genel olarak sanal anime-manga dünyasındaki sitelerin bölünmesinden sonra hiçbir site tarafından hoş karşılanmayan bir şey. Siteler bölünüp çoğaldıkça rekabet arttı. Bu da sitelerin arasını açtı. Biz nasıl her anime-manga platformuna gidip "Venus'e gelin" demiyorsak ve onlar nasıl buna izin vermiyorsa, biz de burada buna izin vermiyoruz. Bunun parayla pulla alakası yok. Kaldı ki, Venus.Gen.Tr defalarca dile getirdiğim gibi tüm anime-manga severlerin buluştuğu bir site değil. Bizim konseptimiz Sailor Moon üzerine. Anime için geniş kapsamlı forum, Anime.Web.Tr'dir. Her türlü tanıtım ve incelemeye de Manga.Gen.Tr'den ulaşılabilir. Ha, biz burada Lovely Complex seven üyelerimizi kapı dışarı mı ediyoruz? Tabii ki hayır. Bildiğiniz gibi onlar için de Anime-Manga diye bir alt forumumuz mevcut. Orada istediğiniz her anime için başlık açıp kurallar dahilinde paylaşım ve sohbet edebilirsiniz. Dediğim gibi genel olarak Venus bu sebeple açılmadığı için Fan Sub grupları için de bir düzen gerekti.
Venus'ü eviniz olarak görüp onu da diğer anime-manga forumları gibi düşünmenizi anlıyorum =) Bu yüzden, yanlış anlamaları kaldırmak için bunu yazıyorum. Fan Sub gruplarının hepsine de emekleri için teşekkür ederim. Bundan iki yıl önce ben de birinin içerisindeydim ve ne kadar zahmetli bir iş olduğunu biliyorum.

Bu yüzden, "Hieeaa siz bizi istemiyonuuzzz!.." demeden önce, asıl konunun ne olduğunu anladığınızdan emin olun. Ben, her türlü soru ve sorununuz için buradayım. Reklam değil, emeğinizi paylaşmanızı rica ediyorum sizden. Ayrıca bu konuda şikayetlerinizi başka sitelerde dile getirmeniz yeterince yanlışken, bir de bunu terbiyesiz bir üslupla yapmanız en hafif tabirle çirkin. Lütfen bundan sonra Venus forumlarıyla ilgili bir sıkıntınız olduğunda ya burada dile getirin ya da usa-ko@venus.gen.tr msn ve mail adresinden direkt benimle irtibata geçin.

İyi eğlenceler.

Yalnız’ın adı okunduğunda
Okulda ya da yaşamda
Kimse
“Burada”
deyemez.
Ama
Yok da...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 06 Ekm 2008 16:42
usa-ko
Kullanıcı Eşyası

Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın KoruyucusuYaş: 33
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 1,238
Puan: 1185
Teşekkür: 10

Durumu: Çevrimdışı

Çeviri Grupları Hakkında Konu: Yanıt: Çeviri Grupları Hakkında Alıntıyla Cevap Gönder
NANA, diğer çeviri gruplarına da örnek teşkil etmesi için söylediğim gibi editledi başlığını.

Örnek çeviri grubu başlığı: Black Stones Shoujo Manga Çeviri Grubu

Diğer çeviri grupları da başlıklarını bu şekilde editleyip tüm linklerini ve bilgilerini tek bir başlığa toplasınlar. Birkaç gün içerisinde fazla başlıkları sileceğim. Çeviri grupları için ayrıca "Paylaşım Forumu"nda alt forum açacağım. Böylece her şey çok daha düzenli olacak.

Yalnız’ın adı okunduğunda
Okulda ya da yaşamda
Kimse
“Burada”
deyemez.
Ama
Yok da...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 06 Ekm 2008 17:39
 
Yeni başlık gönder   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 3 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız