Sailor Moon Crystal Genel Tartışma
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Sailor Moon -> Sailor Moon Crystal 2014

Yeni seriye 5 Üzerinden kaç verirsiniz?
5
47%
 47%  [ 8 ]
4
29%
 29%  [ 5 ]
3
11%
 11%  [ 2 ]
2
5%
 5%  [ 1 ]
1
5%
 5%  [ 1 ]
Toplam Oylar : 17

Yazar
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 3

Durumu: Çevrimdışı

Suzuke Kai
Geçiyordum Uğradım
Sailor Moon Crystal Genel Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal
Alıntıyla Cevap Gönder
aynı olsaydı zaten bu kadar ilgi çekici olamazdı Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
26 Ksm 2014 1:42
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Sensou

Flamesniper
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 11

Flamesniper
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Herkesin yorumlarına bir şekilde katılıyorum ben de ama olumlu ama olumsuz. İnsan bu seri hakkında yorum yaparken karşılaştırmadan edemiyor tabii. Ben eski animeyi de mangayı da severim. Ama bu serinin mangayı iyi yansıttığını pek düşünmüyorum. Gerek çizimleri gerek insana o duyguyu yaşatma konusunda mangası çok iyi (Yazarın elinden çıkma doğal olarak). Mangayı okuyalı çok oldu bazı kısımları unuttum evet. Hatta mangayı ilk okuduğumda çok sevmiştim fakat bu seriyi izleyince neredeyse fikrim değişecekti bu konuda. Neredeyse, çünkü şimdi yavaş yavaş toparlamaya başladılar gerek çizimleriyle gerek hikayenin gidişatıyla. Kızların çizimlerini başta hiç sevmemiştim. Evet mangasına benzetmeye çalışmışlar ama çok özensiz çizmişler gibi geliyordu bana. Dönüşümler desen teknoloji 3d konusuna takmış durumda. Nereye uygulayacaklarını şaşırmış durumdalar. Sinema'da bile 3d'den nefret ederim. Usagi'nin dönüşümünü hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. Ama diğer kızların dönüşümleri Usagi'ninkine nazaran daha iyi. Anime içi müzikler güzel fakat her savaşçıya özel müzik yapmakla uğraşmamışlar ve bunun baştan savma bir iş olduğunu düşünüyorum. Yani açılış ve kapanışlar da dahil olmak üzere eski seride harcanan emek yok bana kalırsa. Dolayısıyla şimdilik puan vermiyorum. İlk sezon bittikten sonra buna karar vereceğim sanırım.

En Yukarı Git
26 Ksm 2014 14:27
Bu mesaja teşekkür edenler (4 kişi): Bahar, Hell Butterfly, Turkuaz, prenses serenity

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 17

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Herkesin yorumlarına ben de Flamesniper'ın dediği gibi bir şekilde katılıyorum. Ben mangasını çok daha sonra okumuştum Sailor Moon'un ve okuduğumda "işte tam olarak istediğim bu" demiştim. Yani evet, ilk seri ile büyüdük, ilk onu tanıdık ve evet komedi unsuru olsun, olaylardaki duygu yoğunluğu olsun -bölümlerin çokluğundan da kaynaklı sanırım bu- çok daha iyi işlenmiş. Ama ilk serideki en büyük eksiklik bana göre Mamoru ve Usagi'nin aşkıydı. Yani evet, Usagi Mamoru'yu deliler gibi seviyordu bunu ilk seride çok iyi gördük ama aynı karşılığı Mamoru'dan göremedim ben. Hayallerimdeki Mamoru tam olarak mangadaki Mamoru'ydu ve Crystal sayesinde o şekilde izleme fırsatı bulabildim. Müziklerin biraz daha sönük olduğu konusuna ben de hemfikirim. Bir başka katıldığım konu ise evet, dönüşümler! O nasıl bir baştansavmalıktır yahu? Usagi'nin ki çok özenilmesi gerekirken en özensiz onunki olmuş. Dönüşümlerde en çok beğendiğim Rei'ninki oldu.
Bir başka husus, bazı arkadaşlar, sosyal medyada takip ettiğim kadarı ile Crystal serisini beğenmemelerinin tek nedeninin Yeniden re-make yapılmasından dolayı olması. Bu konuda isyan etmeleri. Veyahut daha hiçbir incelemede bulunmadan Crystal serisi hakkında atıp tutmaları ve ilk seriye "orjinal" demeleri. Arkadaşlar yapmayın etmeyin Crystal serisi orjinal Sailor Moon'dur Gülücük Dağıtıyor Mangasına sadıktır. İlk izlediğimiz seri orjinal değildir. Evet ilk seriye olan sevgim çok ayrı bi'yerde lakin, bunların bilincinde olup izlemek daha mantıklı diye düşünüyorum ben.
Son olarak ben genel hatları ile Crystal serisini beğendim. Tabii ki de eksikleri var, beğenmediğim yerleri var. Ama mangasına sadık olarak yeniden yapımı ve bana göre güzel bi şekilde yansıtılması ile duyguların hele hele Usagi ve Mamoru arasındaki aşkı çok iyi anlattığını düşündüğüm için bile puanım yüksek. Bakalım inşallah o kadar sevmeyenenine inat adını daha çok duyurur bu Crystal serisi.

En Yukarı Git
27 Ksm 2014 16:47
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Flamesniper

nida
Sağlam Üye
Sağlam Üye

nida
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Ann de karakter çizimlerini gördüğümde hiç beğenmemiştim ama daha sonra animeyi izleyince gerçekten sevdim çoğu arkadaşın dert yandığı gibi benimde sorunum dönüşümler onun dışında manga ile uyumu açısından bir sıkıntım yok aksine bazı rötüşler daha çok hoşuma gitti içimden olması gereken bu dedim ^^

Duygu yoğunluğu açısından eleştiriler gelmiş ama şöyle diyebilirim daha yoğun duyguların olduğu sahneler gelmedi ki zaten mangayı okuyanlar dikkat ederlerse mangada da direk konuya giriliyordu bir gelişme sahnesi yok ve 10. bölümden itibaren bu yoğunluk olacak gibi =)

Eksik yönü olarak bölümler kısa 2 hafta beklediğimize değmesini isterdim olaya poliyanacılık felsefesi ile bakarsak hiç yoktan iyidir =)

Bakalım önümüzdeki bölümlerde ne gibi olay akışı bekleyecek bizi Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
27 Ksm 2014 18:25
Sensou
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Sensou
Gardiyan
Alıntıyla Cevap Gönder
Hell Butterfly yazmış:

Bir başka husus, bazı arkadaşlar, sosyal medyada takip ettiğim kadarı ile Crystal serisini beğenmemelerinin tek nedeninin Yeniden re-make yapılmasından dolayı olması. Bu konuda isyan etmeleri. Veyahut daha hiçbir incelemede bulunmadan Crystal serisi hakkında atıp tutmaları ve ilk seriye "orjinal" demeleri. Arkadaşlar yapmayın etmeyin Crystal serisi orjinal Sailor Moon'dur Gülücük Dağıtıyor Mangasına sadıktır. İlk izlediğimiz seri orjinal değildir. Evet ilk seriye olan sevgim çok ayrı bi'yerde lakin, bunların bilincinde olup izlemek daha mantıklı diye düşünüyorum ben.

Zaten remake seriler eleştirilmeye mahkumdurlar.Fma brotherhood'da da aynısı oldu.Fma 1. sezon fanları öyle bir eleştirdilerki yani görsen fma bro bu fanlara bişey yaptı felan sanırsın.Ama nihayetinde fma brotherhood son 10 yılın en iyi animesi seçildi ve bir sürü ödül aldı.O eleştirenler bile fma bro'nun daha iyi olduğunu kabul ettiler.Bu kin nedendir ben anlayamıyorum.Her remake seri bu yüzden eleştirilmeye her zaman mahkumdur.Yeniliğe açık değil insanlar.Yani eskisini çok izlemek istiyosan,eski ile karşılaştırıp duracaksan aç eskisini izle ne diyim... Gülücük Dağıtıyor

Yani bir yerde ''yenisini izlersem eskisine ihanet edecekmiş gibi hissediyorum'' diye bir yorum bile gördüm.Bu nasıl bir dar görüşlülüktür anlayamıyorum Çok Mutlu

Son olarak ben ''İnsan ister istemez eskisi ile karşılaştırıyor'' mantığına son ama son derece karşıyım.Crystal başladı 1 kere bile karşılaştırmadım karşılaştırmamda.Bu bana göre fanboy fangirllük.Bu lafı bir sürü forumda birçok kişiden duydum o yüzden bunu söyleme gereği duydum.Kesinlikle buradakilere söyleme niyetinde değilim.Yaklaşık 100 sefer duydum bu yorumu..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
27 Ksm 2014 18:37
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Hell Butterfly

*SeRoS*
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 25

*SeRoS*
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Crystal'ın yeniden başlaması ile ilk anime sevdama geri döndüm diyebilirim bu yüzden 5 üzerinden 5 veriyorum direk! SM'ye olan duygumu arttırdı tekrardan. Kayan Gözler

En Yukarı Git
12 Arl 2014 22:10
Minako-chan
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 385

Minako-chan
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Hepimiz çoğunlukla ilk seri ile karşılaştırma yaptık, adamlar eski seri ile bağlantısının olmayacağı konusunda uyarmıştı gerçi. Ve evet çizimlerde ÖZELLİKLE GÖZLER fazla korkunç ._. Sanki sadece oraya abanmışlar. Onun dışında dönüşümlerinde 3 D kullanmaları benim de hoşuma gitmese de mangadaki gibi Sailor Venus'un Usagi'ye benzerliği cidden çok epic olmuş. Seri başlı başına başka bir seri..

Usagi'nin olgunluğu çok azcık beni hüzünlendirse de, prenses gibi prenses olmuş. Düzgün bir lider olabilir. Seiyusu MUHTEŞEM! Tek kelimeyle kadın, karakteri yaşıyor... Mars'ın da Usagi ile kavga etmemesi biraz hüzünlendirdi. O ayrı bir olay...

Openinge gelirsek; güzel bir şarkı, sözleri olsun görüntü olsun her şeyi gerçekten hoş.Fakat bir "moonlight densetsu" bekliyordum. Özellikle de Momoiro Clover Z' de Moonlight Densetsu'yu seslendirince dedim; "Evet bu! Beklediğim buydu" Fakat değilmiş...

Neticede severek izliyorum, bekliyorum. Tek sıkıntısı ve seriden tek soğutan kısım maalesef ama maalesef 2 haftada 1 çıkması. Umarım 2.sezon bu şekilde olmaz.

Spoiler:

En Yukarı Git
15 Arl 2014 23:18
hebele
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 2

hebele
Yeni Üye
Sailor Moon Crystal Genel Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal Genel Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
oldukça eğlenceli bir blog. belki ilginizi çeker.

http://sailormooncrystalfailures.tumblr.com/

En Yukarı Git
21 Arl 2014 9:08
Penelope
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Penelope
Geçiyordum Uğradım
Sailor Moon Crystal Genel Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal Genel Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu seri gayet güzel olmuş. Ama bir eksiği var bence o da mimiklerin azlığı.. Usagi'nin mimikleri çok hoştu. Ama bu seri de kötü değil 5 üzerinden 4 Çok Mutlu

En Yukarı Git
24 Oca 2015 0:39
cloud
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 28

cloud
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
benim için fazla bir farkı yok. Eskisi daha iyiydi bence yenisinde bazı sahneler fazla yapmacık gibime geldi bu benim görüşüm tabi. Sizinkinede saygı duyarım Gülücük Dağıtıyor

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
30 Oca 2015 1:59
Rubeus
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 35

Rubeus
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
hebele yazmış:
oldukça eğlenceli bir blog. belki ilginizi çeker.

http://sailormooncrystalfailures.tumblr.com/

sen biraz bize takılsan orayı unutursun

En Yukarı Git
30 Oca 2015 9:35
Luchi-Sana
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 16

Luchi-Sana
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Sonunda seriyi izleme Fırsatı buldum.Müziklerini yetersiz buldum,çizimlere pek alışamadım,dönüşümleri ve dönüşüm eşyalarını pek beğenmedim ama serinin genel Havası çok Hoşuma gitti. mamoru ve rei yi pek sevmezdim ama bu serisini izledikçe mamoru ve rei ye ısındım. Usagi ve mamoru sahnelerini iple çeker oldum. mangasını geçen sene okumuştum;mangasıyla Bayağı bir uyumlu olmuş.5 üzerinden 3 verdim, genel havasını beğendim.Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
04 Mar 2015 9:56
Bahar
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 102

Bahar
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Uzuun zaman burada olmadığım için,yeni görüyorum başlığı.Ama düşüncelerimi belirtmek istedim :p

Herkesin yorumlarına bir bakınca aslında evet mangaya sadık gitmesi ilgi çekici olmuş,fakat şöyle bir problem var ki,bir sezonu 10 bölüme diğer sezonu 10 bölüme sığdırmaya çalışmak baya kolaylarına kaçmış sanırsam gayet başarılılar bu konuda.(kötülemek gibi olmasın.) Çizimleri 3D'ye özenerek yaptıkları belli fakat saçma sapan çizimler çıkmış ortaya,bacakların aşırı uzun bazen abartılması,gözlerin bu kadar üzerinde çalışılmış gibi gözükmesi fakat karakterlere uygun olmadığı kısaca vücut hatları uymamış.(Özellikle o Usagi'nin saçları ne öyle? Bazen çok ince bazen spagetti gibi oluyor.)Bunun dışında beğendiğim bir şey var ki oda Usagi'nin olgunlaşması ve diğer karakterlerinde,fakat aşırı kıskanç olmasını beğenebilmiş değilim hâlâ Usagi'nin.Eskisini arıyorum,bulması da imkansız bu seride.Duygular tamamen farklı,mimikler yapmacık,karakterlerin davranışları farklı geliyor mangaya sadık olduğundan olabilir belkide ama hepimizin ilk göz ağrısı olan eski zamanların Sailor Moon'u etkiliyor bu düşünceleri diyebilirim,nede olsa ilk onla başladık bu sevgiye ve eminim ki ilk bölümden aramışsınızdır eski serinin havasını.Farklı olması dikkatimi çekti fakat mangaya göre atlanmış çok şey var,sadece animesini izleyerek tüm konuyu anlamak zor biraz.Sonuç olarak ne çok seviyorum nede nefret ediyorum,yerinde benim için.İlk başladığında çok sevinmiştim fakat 2 haftalık o ara beni bozdu,umarım daha iyi bölümler görebiliriz gittikçe iyileşiyor gibi.Hikaye ortamını sevmedim,onun dışında dörtlük anime.

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
10 May 2015 12:27
aiNOmegami03
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

aiNOmegami03
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
Her ne kadar Sailor Moon fanı olsam da, bu seriyi pek beğenmedim. Hikaye güzel ama çizimler ve seslendirmeler pek olmamış.

En Yukarı Git
24 Eyl 2015 19:22
HotaruTomoe
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 34

HotaruTomoe
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Çizimleri başta pek beğenmedim fakat sonra alıştım.Yine de kızların suratları çok duygusuz gibi geliyor.Hem güzel kötü diyebilirim.Başlangıç hoşuma gitti ama Kahkaha Atıyor Moon Pride Kahkaha Atıyor Benim gibi mangayı okuyamayanlar için büyük şans İnşallah yakında mangayı da okuyacağım Kahkaha Atıyor Fazla duygusal da gelmiyor.Seslerine alışmıştım ama bunları da fena yakıştırmamışlar.Yine de eskiler seslendirse daha iyi olurdu.Fakat modernlikte hoşuma gitti.Bazılarının dönüşümleri çok orantısız ama Mars ve Jüpiter'inkisi hoşuma gitti.Maalesef daha Minako-chan'a gelemedim Hüzünlü Okul da başlayacak.Ama İnşallah Ben bu Crystali bitireceğim puanım 5 üzerinden 3 buçuk. Bir de sorum olacak ben Google'da dış savaşçıları da Crystal olarak gördüm.3. Sezonun Crystal'i çıktı mı? 2. Sezon vardı sanırım.Üzgünüm pek fazla bilgiye sahip değilim. Şaşırmış Durumda

Güle güle Venüs Forum <3
En Yukarı Git
25 Eyl 2015 17:59

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 36 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız