Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları
Sailor Moon Forum -> Sailor Moon -> Sailor Moon Crystal 2014

 
Yazar Mesaj
hebele
Kullanıcı Eşyası

Yeni Üye
Yeni Üye

Avatar

Kayıt: 20 Şub 2008
Mesajlar: 30
Ünvan: Prens
Nerden: Ankara
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Konu: Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Alıntıyla Cevap Gönder
iyi yönleri:

- geliştirilmiş ve modernize edilmiş animasyon. renkler çok canlı ve parlak. başlangıçtaki 3d çekilmiş gezegen sahnesi ve rüya sahnesi oldukça başarılı. kirpik, dudak, tırnak ve saç teli gibi ayrıntıların es geçilmemesi.

- enerjik bir şekilde çekilmiş başlangıç jeneriği ve bu jeneriğe uygun "moon pride" isimli başlangıç müziği. aynı şekilde kapanış jeneriğindeki su efektleri ve duygusal müzik de gayet başarılı.

- ilk animenin aksine hikaye gelişiminde mangaya çok daha sadık kalınması. bu sebeple animenin daha ciddi bir tona bürünmesi. ancak komedi unsurlarını da tamamen kaybetmemesi. "günün canavarı" öğesinin ortadan kalkmasının sonucu daha hızlı konu gelişimine olanak verilmesi.

- seslendirme oldukça başarılı. usagi'nin orijinal seslendirme sanatçısının tekrar karakteri seslendirmesi doğru bir karar olmuş. bu versiyonda dikkati çeken bir diğer şey ise seslendirme sanatçılarının karakterlerin kişiliklerine göre seçilmiş olması. örneğin merkür'ü yumuşak ve tatlı sesli biri seslendirirken, jüpiter'i daha kalın ve sert sesli biri seslendiriyor.

kötü yönleri:

- Sailor Moon'un cgi kullanılarak 3d ve cell shade çekilmiş dönüşüm sahnesi. animenin tamamına uymayan oldukça yapay bir izlenim bırakıyor. bu sahnede sailor moon resmen plastikten yapılmış gibi gözüküyor. Diğer savaşçıların dönüşümleri de aynı şekilde çekilmesine rağmen Usagi'nin ki kadar rahatsız edici değil. özellikle Mars, Jupiter ve Venus'ün dönüşüm sahneleri de cgi olmasına rağmen oldukça başarılı bir şekilde yapılmış.

- özellikle ilk animeyle kıyaslayınca usagi'nin gözlerinin ölü gibi bakması, yüzünün ise daha ifadesiz olması. ayrıca karakterler aşırı zayıf ve özellikle dönüşüm sahnesinde eller aşırı büyük, kollar aşırı uzun ve birbirleriyle orantısız gözüküyor.

- yeni versiyonda karakterlerin ilk animedeki abartılı surat ifadelerinin ve bunun getirdiği komedi unsurunun olmaması da, ilk serinin hayranlarını düş kırıklığına uğratabilir.

- bazı sahnelerde karakterlerin katı bir şekilde hareket etmesi. özellikle son kısımdaki sailor moon'nun ağır çekim kapıdan içeri koştuğu sahnede bu çok göze batıyor.

- bölümler arasındaki tutarsız animasyon kalitesi. bir bölümde çok iyi iş çıkarılırken başka bir bölümde kalite çok düşük olabiliyor.

- 24 dakikalık kısa süresi ve bunun getirdiği karakter gelişimi eksikliği. bu animede sadece hikaye olduğu gibi sunuluyor ve karakterlerin işlenmesi için yeterli süre tanınmıyor.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 18 Arl 2014 23:05, Değiştirme: 21 Arl 2014 9:44 (Toplamda 2 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): esmeraude

esmeraude
Kullanıcı Eşyası

Yeni Üye
Yeni ÜyeYaş: 29
Kayıt: 23 Ksm 2014
Mesajlar: 37
Nerden: Balıkesir
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel açıklamalar bu konuyu açman iyi olmuş Gülücük Dağıtıyor
Şimdi sana fanatiklik yapıyorsun diye kızanlar olabilir, sailor moon yapımı diye her şeyi beğenmek zorunda değiliz ki.
Yeni anime için orjinali çünkü manga animeden daha üstün deniyor.Bence eskisinin yerini asla tutamayacak orjinal her zaman o olarak kalacak.Mangayı okumadım ama bu anime 13 bölümmüş galiba ve mangayla da paralel gittiğine göre onun hakkında bir fikir oluştu bende.Mangadaki hikaye tek düze gidiyor mesela serenity endymoina aşık oluyor ardından kızlarda mamorunun adamlarına.Hikaye hep onların etrafında dönüyor.Anime de ise usagi mamorunun romantik sahnelerini izlerken öte yandan diğer savaşcılar için o yaşlardaki kızların aşka bakışı arayışları hakkında da fikir edinebiliyoruz.Mangada yuichiro diye bir karakter ilerleyen sezonlarda var mı bilmiyorum.Bence animeye renk katan karakterlerden biri.Ayrıca animede her şey birbiriyle oldukça tutarlı bölümler ilerledikçe savaşcıların karakterleri hakkında daha derin bilgiye ulaşabiliyorsun.Hareketleri kesinlikle karakterlerini yansıtıyor.Burada ise mesela usaginin çocuksu umursamaz tarafı da yansıtılmaya çalışılıyor fakat yapmacık oluyor bir kopukluk var.Sailor moon'u çok sevmeme rağmen bazen özellikle birden bağırdığı zamanlar ağzının üstüne çakasım geliyor Dil Çıkartıyor
Openingdeki şarkıya gelince metalicanın gitaristi solosunu çalıyormuş galiba ama onun da pek sıradan olduğunu düşünüyorum.Anime içindeki ostye gelince farklı bir hava yaratmaya çalışmışlar güzel olmuş.
Usaginin sesini eskiye çok benzetmistim ama aynı kişinin seslendirdiğine emin misin?Eskisi gibi değil duyguları veremiyor fazla bağırdığı zaman çıkan ses sinir bozucu.Diğerlerinin seslendirmesine gelince kesinlikle berbat buluyorum.Bununla ilgili görüşüne katılmıyorum öncekinde de merkürün sesi oldukca narin jupiterinki kalindi ama oldukca güzel bir sesti.
Konunun hızlı ilerlemesi daha iyi olmuş.
Sonuç olarak ilk animenin içeriği verdiği mesajlar daha doluydu her izlediğimde farklı bir sey görebiliyorum.Benim icin kesinlikle sailor moon budur.
Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 19 Arl 2014 15:21
Sensou

Gardiyan
GardiyanYaş: 30
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 2,904
Ünvan: Prens
Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel bir başlık olmuş bu başlığı sabitliyorum herkes konu hakkında fikirlerini yazsın hem.. Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 20 Arl 2014 15:05
Tsukuyomi
Kullanıcı Eşyası

Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Avatar

Yaş: 29
Kayıt: 16 Arl 2015
Mesajlar: 19

Durumu: Çevrimdışı

Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal'in iyi ve kötü tarafları Alıntıyla Cevap Gönder
Hızlı konu gelişimi bence en iyi yönü olsada o komedi tadında filler bölümleride aratmıyor değil.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Arl 2015 14:59
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 4 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız