vikipedi sailor moon hakkında neler söylüyor?
Sailor Moon Forum -> Sailor Moon

 
Yazar Mesaj
Akİ
Kullanıcı Eşyası

Lanetli
LanetliYaş: 22
Kayıt: 11 Arl 2010
Mesajlar: 329
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 94

Durumu: Çevrimdışı

vikipedi sailor moon hakkında neler söylüyor? Konu: vikipedi sailor moon hakkında neler söylüyor? Alıntıyla Cevap Gönder
aslında hikayesine bakcaktım ama karakterleri başka bakışlardan da tanıyalım;


Alıntı:
Usagi Tsukino - Ay Savaşçısı
Güçleri: Ay ışığı, kalbin sonsuz gücü.

Serinin baş karakteri Usagi Tsukino, inanılmaz büyüklükte sevgiye sahip olan dikkatsiz ve sulugöz bir orta okul öğrencisidir. Yengeç burcudur. Ay Savaşçısı olduğu ilk zamanlarda kötülerle savaşmak istemez, sıradan biri olmak ister. Zaman geçtikçe Ay'dan gelen gücünü sevdiklerini korumak adına kullanmayı öğrenir. Aynı zamanda Ay Prensesi Serenity olan Usagi, çizgi filmde diğer savaşçılar gibi yeniden doğarak tekrar dünyaya gelmiştir.

Mamoru Chiba - Smokinli Şovalye
Güçleri: Gül yaratabilir, çok iyi bir isabetçidir.

Usagi'den yaşça büyük bir öğrenci olan Mamoru Chiba çocuk yaşta trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiştir ve geçmişini hatırlayamamaktadır. Seriler boyunca rüyalar ile önceden bilgilendirilir. Kim olduğunu bulma çabası içerisinde rüyaları sayesinde Usagi'yi yani Prenses Serenity'yi bulur. Kendisinin çok uzun zaman önce Dünya Prensi Endymion olduğunu ve Ay Prensesi Serenity ile büyük bir aşk yaşadıklarını hatırlar. Usagi ile tekrar aşk yaşar. Savaşçılar ile beraber savaşır.

Ami Mizuno - Merkür Savaşçısı
Güçleri: Su, baloncuklar, buz.

Tam bir kitap kurdu olan Ami Mizuno, Usagi'nin okulundadır. Çok zeki olan Ami, Merkür Savaşçısı'na dönüşebilmekte ve suyun her safhasını kontrol edebilmektedir. Annesi gibi bir gün doktor olmayı hedeflemektedir. Ders çalışmaya olan tutkusu ve bilgisinden dolayı Luna'nın verdiği ufak bir el bilgisayarı ile grupta zaman zaman "akıl hocalığı" yapmaktadır.

Rei Hino - Mars Savaşçısı
Güçleri: Ateş, mitolojik güçler, bazı hayvanlarla konuşabilme.

Büyükbabası ile bir tapınakta yaşayan Rei Hino, kötü güçlerin varlıklarını sezebilme gücüne sahiptir. Mars Savaşçısı'na dönüştüğünde ateşi kontrol edebilmektedir. Çizgi filmde çok ciddî ama Usagi'nin dikkatsizliğine çok çabuk sinirlenen biri olarak çizilmiştir. Gruptaki kızlardan farklı, özel bir okula gitmektedir.

Makoto Kino - Jüpiter Savaşçısı
Güçleri: Doğa, şimşek, iyi bir dövüşçüdür, eli ağırdır.

Delikanlı bir kız olan Makoto Kino, serinin ilerleyen safhalarında Usagi'nin okuluna transfer olur. Uzun ve güçlü olarak resmedilen Makoto, Jüpiter Savaşçısı'na dönüşebilmekte ve yıldırım, şimşek gibi güçleri ve bazı bitkileri kontrol etmektedir. Ailesini yıllar önce kaybeden Makoto, yalnız yaşamakta ve kendi kendine bakmaktadır.

Minako Aino - Venüs Savaşçısı
Güçleri: Parlak ışık, ışıktan oluşan güçlü zincir, renkli kılıç.

Her erkeği büyüleyecek kadar güzelliğe sahip olan Minako Aino bir zaman V Savaşçısı olarak ortalıkta dolaşmıştır. Luna ile savaşçılara yardımcı olan Artemis adlı bir kedi arkadaşı vardır. Aşkın savaşçısı olan Venüs Savaşçısı ile Ay Savaşçısı'nın dört gardiyanı tamamlanır. Ünlü bir şarkıcı ve bir idol olmak isteyen Minako, bulduğu her fırsatta bunu gösterir. Sarı ve turuncu renklerini çok sever. Adının anlamı aşkın küçük güzel çocuğudur. Annesi ve babası vardır ama kardeşi yoktur. Burcu Terazi'dir. Beden eğitimi dışında hiçbir dersi sevmez. Gezegeni Venüs'tür. Minako, diğerlerinden daha açık bir kişiliğe sahiptir. Genelde savaşçıların içinde en iyimser ve en pozitif savaşçıdır. İlk defa sevgi ve adalet için savaşmaya başladığında, İngiltere'de V Savaşçısı olarak tanınıyordu. Her şey Minako 7. sınıftayken beden eğitimi dersi sırasında alnında hilal işareti olan beyaz bir kedi görmesiyle başladı. Bu kedinin onun hayatını tamamen değiştirebileceğini tahmin bile edemezdi. Artemis onu buldu ve ona bir dönüşüm kalemi vererek Usagi'nin Luna'ya rastlamasından çok önce Sailor V olarak eğitimine başlamasını sağladı.

Chibiusa - Küçük Ay Savaşçısı
Güçleri: Ayın sonsuz pembe ışığı, Pegasus'un güçleri.

Usagi ve Mamoru'nun gelecekten gelen kızı olan Chibiusa'nın gerçek adı Usagi Tsukino'dur. İkinci sezonda gelecekten annesini kurtarmak için Gümüş Kristal'i bulmak için gelir, serinin sonunda geleceğin Gümüş Kristal'inin kendi vücudunda bulunduğunu öğrenir. Sonraki sezonda savaşçı olarak eğitim görmek için Küçük Ay Savaşçısı olarak gelir. İlk başlarda yirminci yüzyılda annesi olan Usagi ile iyi geçinemez ve ondan daha olgun olduğunu belirtir. Ancak zaman geçtikçe birbirlerine olan bağ güçlenir. Otuzuncu yüzyıldaki annesi gibi bir hanımefendi olmak ister.

Setsuna Meioh - Plüton Savaşçısı
Güçleri: Zamanın akışını ve yeraltı güçlerini kontrol etmek.

Gizemli bir karakter olan Setsuna Meioh, Plüton Savaşçısı'dır. İlk başlarda Plüton Savaşçısı olarak Uzay-Zaman Kapısına gardiyanlık ederken görülür. Çok sonraları Dünya'da kolej öğrencisi olarak boy gösterir. Zaman kapısında, orayı hiç bırakamadığı için, kendini çok yalnız hissettiği görülür ama Chibiusa ile yakın arkadaştırlar. Ayrıca kendini feda etmekten çekinmez. 3. sezonda arkadaşlarını kurtarabilmek için yasaklanmış gücünü kullanmış ve bunun bedelini hayatıyla ödemiştir. Daha sonra sürgündeki süresi dolduğu için geri döner. Kutsal Kupa'yı oluşturan üç tılsımdan Lal Küre'nin sahibidir.

Michiru Kaioh - Neptün Savaşçısı
Güçleri: Okyanusu kontrol etmek, gelecek olayları önceden görmek.

Yetenekli ve keman çalan Michiru Kaioh, diğer kızlardan yaşça büyüktür. Güçleri Merkür Savaşçısı'nın güçlerine benzer. Neptün Savaşçısı'na dönüşebilir ve okyanusun gücüne hâkimdir. Çok yetenekli ve çök güzel olan Michiru, savaşçı olmak adına kemancılık hayalinden vazgeçmiştir. Görevine tamamen sadıktır ve bu uğurda kurbanlar vermeye hazırdır. Bir sanat okulunda çalışır. Kutsal Kupa'yı oluşturan üç tılsımdan Derin Su Aynası'nın sahibidir.

Haruka Tenoh - Uranüs Savaşçısı
Güçleri: Havayı kontrol etmek.

Grubun erkek fatması olan Haruka Tenoh, Uranüs Savaşçısı'na dönüşebilmektedir. Michiru ile aynı yaştadır ve onun ortağıdır. Gökyüzü Savaşçısı olarak da bilinir. Savaşçı olmadan önce yarışçı olmak ister fakat bundan vazgeçer. Çünkü o bir gezegen savaşçısıdır. Araba kullanmakta oldukça iyidir. Erkek gibi giyinmeye ve erkek gibi konuşmaya çalışır. Tanıştığı her kız ona hayranlık duyar. Savaşırken Neptün Savaşçısı gibi sadıktır ve kurban vermekten çekinmez. Kutsal Kupa'yı oluşturan üç tılsımdan Uzay Kılıcı'nın sahibidir.

Hotaru Tomoe - Satürn Savaşçısı
Güçleri: Sessizlik ve yıkım, enerji bariyeri yapmak.

Deli bir bilim adamının kızı olan Hotaru Tomoe yalnız bir kızdır. Laboratuarda olan bir kaza sonucu sağlığı zayıflamıştır. Karanlık güçler tarafından ele geçirilen Hotaru Mistress Nine olarak ilk önce boy gösterir. Sonrasında Ay Savaşçısı ve Küçük Ay Savaşçısı'nın sevgisi sayesinde Satürn Savaşçısı'na dönüşür ve sonuncu gezegen savaşçısı olarak kızlara katılır. Bir gezegeni yok edebilme gücüne sahip olan Satürn Savaşçısı, Yıkım Savaşçısı olarak da adlandırılır. Aynı zamanda diğer adı da Sessizlik Savaşçısı'dır.

Yardımcı Karakterler [değiştir]
Seiya Kou - Savaşçı Dövüşçü Yıldız
Güçleri: Yıldızların ışığı.

Güneş sistemi dışındaki bir gezegenden Yaten ve Taiki ile beraber prenseslerini bulmak için gelmiştir. Three Lights (Üç Işık) adlı bir grup kurmuşlar ve prenseslerine çağrı olarak müziklerini yapmaktadırlar. Usagi ve kızların liseye geçtiği dönemde, Ay Savaşçısı'nın son sezonu olan beşinci sezonda çizgi filme dâhil oluyorlar. Usagi'nin sınıfına geçiş yapıyorlar. Seiya Usagi'ye karşılıksız aşk besler, bunu Usagi'ye açıkça söyler. Satürn Savaşçısı bir şekilde Prenses Kakyuu ile bağlantılı olduğu için onların şarkılarını söylemeye başlar, prenses ilk onu bulur; sonra da Savaşçı Yıldızışıkları'nı bulur. Grubun ortanca boylusudur.

Taiki Kou - Savaşçı Kurucu Yıldız
Güçleri: Yıldızların ışığı.

Three Lights'ın ikincisi Taiki kızlarla pek haşır neşir olmamakla beraber Ami gibi derslerinde çok başarılıdır. Tek gayesi prenseslerini bulmaktır. Grubun uzun boylusudur.

Yaten Kou - Savaşçı Hekim Yıldız
Güçleri: Yıldızların ışığı.

Three Lights'ın üçüncü üyesi. Kızların ilgisinden oldukça rahatsız olan Yaten toplumdan oldukça uzak durur ve sadece prenseslerini bulmak için şarkı söyler. Grubun kısa boylusudur.

Princess Kakyuu
Three Lights'ın aradığı prenses. Gezegeni Galaxia tarafından yok edilince Light of Hope yani Umut Işığı'nı bulmak için Dünya'ya gelir. Galaxia'nın onu bulmaması için bedeni bir süre Chibi Chibi'deki tütsü kabında saklanır.HEİKOU

NARUTO
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 05 Oca 2011 17:20
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız