Tarkan
Sayfaya git: 1, 2, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Türk Sanatçılar

 
Yazar Mesaj
SailorMarsReiChan
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 26
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 1,660
Ünvan: Prenses
Puan: 5900
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 11

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
17 Ekim 1972 tarihinde Alzey (Almanya) ’de doğan Tarkan, altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu. Çok küçük yaşlarından ittibaren sanatsal yetenekleri dikkat çeken Tarkan’ a ailesi her zaman destek oldu. Mütevazı bir geçmişe sahip olan ve çocukluğundan beri kendi kendine olmayı seven Tarkan için, müzikle ilgilenmek, kendi dünyasını yaratmanın yollarından biriydi. Müziğin Tarkan’ ın hayatındaki bu önemli yeri ve yaptığı her işi en ince detayıyla ele alan karakteri, onu müzikle daha profesyonel anlamda ilgilenmeye yöneltti ve Türkiye’ de müzik eğitimi almaya başladı. Tarkan, önce Karamürsel ardından da Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Klasik Türk Müziği eğitimi aldı ve bunun sayesinde çocuk denecek bir yaşta müziğin temellerini özümsemiş oldu.

Liseden mezun olduktan sonra, müzik alanında kendisini hayal kırıklığına uğratan bir takım girişimlerde bulunan Tarkan, tam Almanya’ya geri dönüp müziği ve yıldız olmaya ilişkin hayallerini geride bırakmayı düşünüyordu ki, kaderin kendisi için yarattığı farklı bir plan devreye girdi ve prodüktör Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı. İstanbul Plak ile imzaladığı anlaşma sonucunda, Tarkan’ın ilk albümü “Yine Sensiz”1993’te Türkiye’de piyasaya sürüldü. Bu albümün ilk single’ ı olan “Kıl Oldum Abi” çok kısa sürede dinleyenlerin ilgisini çekerek popüler mekanlarda çalınmaya başladı ve nihayet Türk radyolarının Top 20 listelerine girdi. “Çok Ararsın Beni” ve “Vazgeçmem” şarkıları albümün başarısını perçinledi. Çocuksu çekiciliğine tezat çapkın bakışları ve özgür, başına buyruk tavırlarıyla fark yaratan görünümü, güçlü sesi ve yorumuyla birleşince, Tarkan’ ın gençliğin kalbini kazanması çok da zor olmadı.

Tarkan’ın ikinci albümü “Aacayipsin”1995 yılında piyasaya sürüldü. Sezen Aksu işbirliği ile hazırlanan “Hepsi senin mi” nin yanısıra albümdeki “Kış Güneşi”, “Gül Döktüm Yollarına”, “Unutmamalı” gibi birçok şarkı Türkiye’ de 1. sıraya kadar yükseldi.

Tarkan 1995 yılında Avrupa’da ve Türkiye’de 74 canlı konser verdi. New York Palladium konseri Türkiye’ de de canlı olarak yayınlandı ve büyük ilgi uyandırdı. Albümün satışları 2.5 milyonu aşarak tüm diğer sanatçıların aynı yıl içerisindeki albüm satışlarını geçti ve Tarkan’ın Türk müzik dünyasında güçlü bir isim olarak kabul edilmesini sağladı.

Türkiye’deki başarılarının ardından, Tarkan, kariyer planlarına yön vermek ve İngilizce öğrenmek üzere New York’a taşınmaya karar verdi. Türkiye’ den ayrılmadan önce kader O’ nu bu sefer de, 1960 ve sonrasının Amerikası’ nda müzik endüstrisinde büyük rol oynamış olan Atlantic Records’ un kurucusu ve yöneticisi Ahmet Ertegün ile karşılaştırdı. Ahmet Ertegün’ ün, yeteneğinden ve enternasyonal bir dinleyici kitlesine ulaşma potansiyelinden emin olduğunu ifade ettiği Tarkan’ı İngilizce şarkı söylemeye yönlendirmesi, gelecek planlarını şekillendirecek ilk kıvılcım oldu.

Tarkan’ın üçüncü albümü “Ölürüm Sana”, 1997 yılının Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Dünya çapında çok iyi yorumlar alarak yaklaşık 4 milyon satan bu albümün en can alıcı şarkısı “Şımarık” yine Tarkan’ ın Sezen Aksu’ yla ortak bir çalışmasıydı. Şarkı, uluslararası müzik piyasalarına başarılı bir giriş yaparak, kısa sürede Billboard’ın Hot 100 listesinde ilk sıralara çıktı ve albümün dünya çapında satılmasını sağladı. ”Şımarık” farklı sanatçılar tarafından birçok dilde yorumlandı. Ayrıca şarkının video klibi Avrupa’da MTV ve MCM gibi uluslararası müzik kanallarında yayımlandı ve CNN gibi uluslararası haber kanalları programlarında Tarkan’ın başarılarına yer verdiler. Tarkan, müzik çalışmalarına, biletleri satışa sunulduğu anda tükenen bir Türkiye turnesiyle devam etti. Türkiye turnesini, 17 farklı şehrini kapsayan bir Avrupa turnesi izledi. Bunlara daha sonra Güney Amerika’ daki konserler eklendi. Güçlü sesi ve yorumu, dinamik dansları ve dinleyicileriyle bütünleştiği sahne performansı ile Tarkan tüm dünyanın dikkatini çekti ve gittiği her yerde hayranlarının sonsuz ilgisi ve sevgisi ile karşılaştı. 1998 yılında, PolyGram France, lisansını aldığı albümü uluslararası müzik piyasasına yeniden sundu. Bunun sonuncunda albüm Meksika’da Platin, Fransa, Hollanda, Almanya, Belçika, Lüksemburg, İsveç ve Kolombiya’da Altın Plak ödülü aldı.

Tarkan’ın Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Danimarka, Avusturya, Portekiz, Fas, Avustralya ve Tunus’ u kapsayan turnesi Türkiye’nin 1999 yılındaki korkunç depremle sarsılması ile sona erdi. Binlerce kişinin kaybolduğu ve evsiz kaldığı 1999 depremi kurbanları için İstanbul’da düzenlenen yardım konserine katılmak üzere Türkiye’ ye dönen Tarkan bu konserin hemen ertesinde askerlik hizmetini tamamladı.

Tarkan, kariyeri boyunca gerek yaşam tarzı, gerekse ilişkileri ile olsun halkın ilgi odağı olmaya ve sürekli eleştiriler almaya devam etti ancak O, kendisine, müziğine ve hayranlarına sadık kalarak fırtınaları yatıştırmayı başardı.

Sevenlerinin, uzun bir bekleyiş döneminden sonra 2001 yılı Ağustos ayında kavuştukları “Karma”, Tarkan’ın daha önce dinleyicilerine hiç yansımamış yönlerini gösteren, dokunaklı, içe dönük ve son yıllardaki karmaşalar içerisinde yaşadığı tüm deneyimlere ışık tutan felsefesinin bir dışavurumuydu. Hayranları, bu yeni albümün ortaya çıkışıyla, sanatçının kendi özüne dönüşüne tanıklık ettiler. Albümün ilk single’ı olan “Kuzu Kuzu” üç ay boyunca bir numarada kaldı ve bu dönemde Türkiye’yi etkisi altına alan ekonomik ve politik krize rağmen “Karma” albümü 2.5 milyondan fazla sattı. Albüm, Rusya’da da etkileyici bir başarı kazandı ve Rusya müzik piyasasının seyrini şaşırtıcı bir şekilde değiştirdi.

Bu başarının ardından, Tarkan’dan 2002 senesinde Dünya Kupası’na katılacak Türk Milli Futbol Takımı için bir şarkı yapması istendi. O sene dünya üçüncüsü olan Türk Milli Futbol takımının resmi şarkısı Tarkan’ın sözlerini yeniden düzenleyip yorumladığı “Karma”albümünün hitlerinden “Taş”oldu. Ayrıca yine “Karma”albümünden“Hüp”, Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı tanıtım belgesellerinde kullanıldı ve Turizm Bakanlığı, Tarkan’ı, müziği ile Türkiye’yenin tanıtımına katkıda bulunması ve dünya çapında ülkesini temsil etmesi nedeni ile ödüllendirdi.

Tarkan’ın beşinci albümü “Dudu”2003 yazında satışa sunuldu. “Dudu”, listelerde kararlı bir şekilde yükselerek Tarkan’ın önceki albümlerinin satışlarındaki başarıyı yakaladı. Bu albümün piyasaya sürülmesinin ardından yine başarılı bir turne gerçekleştirildi. Türkiye’ de çeşitli illerini kapsayan turnenin yutdışı ayağında ise Almanya’ nın 6 şehri, Moskova, Bakü ve Alma Ata’daki konserler yer aldı.

Gerek satış rakamları gerekse popülerlik açısından Tarkan, Türkiye’nin son on yıl içerisindeki en büyük starıdır ve başarısı Avrupa’dan, Güney Amerika’ya, Asya’dan Avustralya’ ya yayılmış bulunmaktadır. Şarkıları 1992 yılından bu yana her yıl Top 40 listelerinde yer almıştır. “Şımarık”, “Şıkıdım”, “Hüp”, “Kuzu Kuzu” ve “Dudu” da dahil olmak üzere birçok şarkısı, çağdaş pop müziğinin standartlarını şekillendirmiştir. Kariyerindeki başarıları ve imajı birçok uluslararası markanın ilgisini çekmiş ve dünyaca tanınan markalardan Police, Pepsi, Doritos, Tarkan’ ın ve turnelerinin sponsorluğunu yapmışlardır. Tarkan ayrıca Pepsi’ nin yeni yüzü olarak reklam filmlerinde oynamıştır.
Tarkan, 2005 Eylül’ ünde, Türkiye’ de toplam 200.000’ i aşan bir izleyici kitlesinin karşısına çıktığı dört stadyum konseri verdi. Türkiye’nin en büyük stadyumlarında birinde gerçekleşen İstanbul konserinde ise, dünyaca ünlü sahne tasarımcısı Justin Collie tarafından hazırlanan sahnedeki etkileyici show’ unda Tarkan’ a, uzun yıllar Michael Jackson ile çalışmış olan başarılı koreograf Travis Payne’ in çalıştırdığı Amerikalı, Fransız ve Türk dansçılardan oluşan uluslararası bir dans grubu eşlik etti.
2006 yılının Nisan ayında dinleyicisiyle buluşan “Come Closer”isimli bu yeni albüm, Tarkan’ın uzun süredir beklenen ilk İngilizce albümü. Universal Music tarafından ilk olarak Avrupa’da ve Güney Amerika’da satışa sunuldu. Aynı anda Türkiye’de de çıkan albümde Tarkan; Wyclef Jean, Pete Martin, Devrim Karaoglu, Billy Mann, Lester Mendez, Dexter Simmons, the Jettsonz, Supaflyas gibi alanlarında önemli başarılar kazanmış müzik adamları ve prodüktörlerin yanı sıra dünya çapında birçok besteci, müzisyen ve teknisyen ile çalıştı ve herbirinin “Come Closer” da unutulmaz izleri var. Albümün prodüksiyonu New York’ tan Los Angeles’ a, Londra’ dan İstanbul’ a uzanan heyecanlı bir süreç oldu. Doğu ve batı müziğinin uyumlu bir düet halinde bütünleştiği bu yeni albüm, Tarkan’ın ilk evrensel çalışmasıdır. Tarkan’ ın, yerleşmiş pop star kalıplarını kırarak, tümüyle “orijinal” tarzıyla yarattığı “Come Closer”, uluslarası müzik dünyasına Türkiye’den açılan ilk kapı olmuştur. Bu kapının ardında ise Tarkan için uzun soluklu bir yol görünüyor.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 16 Eyl 2007 14:39
umi
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 27
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,406
Ünvan: Prenses
Puan: 8100
Nerden: fiziksel olarak Antalya, ruhsal olarak Satoshi'min yanından *.*
Teşekkür: 33

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
tarkan pop müzikte en sevdiğim isimlerden biridir. çok başarılı bir sanatçı


imza by Daydream *-*
Spoiler:

Girugamesh is Love ♥

°•.•°•.Girugamesh (ギルガメッシュ) Türkiye.•°•.•°
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 16 Eyl 2007 14:54
chibiusa
Kullanıcı Eşyası

Venus Fan
Venus Fan

Avatar

Yaş: 28
Kayıt: 17 Hzr 2007
Mesajlar: 650
Ünvan: Prenses
Puan: 900
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
yha eskiden severdim htta hayranıydım ama şimdi nedense hiç sevmiorum Çıldırmış Durumdabir aquamarin eseridir Dil Çıkartıyor
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 15:12
usako-chan
Kullanıcı Eşyası

Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?Yaş: 28
Kayıt: 18 Hzr 2007
Mesajlar: 101
Ünvan: Prenses
Puan: 290
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
ben müzik olarak beğenmesem de kişilik olarak ii birine benzio mesela müzeyen senarı hastane de hiç yanlız bırakmamış hemde öle magazine malzeme olmadan hep kadıncağızın yanında olmuş

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 15:19
SailorMarsReiChan
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 26
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 1,660
Ünvan: Prenses
Puan: 5900
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 11

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
pöff kimse yorum yapmıyo bnm baslıklarıma nedense-__-''

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 16 Eyl 2007 17:14
tomoyo
Kullanıcı Eşyası

Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 32
Kayıt: 20 Ağu 2007
Mesajlar: 1,121
Ünvan: Prenses
Puan: 1435
Teşekkür: 9

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
çok seveni olduğu için bir ara sevmemeye başlamıştım ama şarkıları güzel olunca seviyor insan
ayrılık zor süperdi.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 17 Eyl 2007 15:14
çibiçibi
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 33
Kayıt: 21 Ağu 2007
Mesajlar: 557
Ünvan: Prenses
Puan: 800
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
çık sevmiyorum bunuda türkiyenin mega straı olabilir ama burnu fazla havada
kendi özünü unutannlardan şımarık adlı şarkısında olduğu gibi kendisi bayağı şımarık Kötülük Düşünmekte! Çılgın Ünlem


By Princess Moon

Rock & Metal Music Download

Ruhum bana vazetti ve ne cücelerden daha büyük, ne de devlerden daha küçük olduğumu gösterdi.
Ruhum bana vazedene kadar insanlığı iki kişi olarak görürdüm: Biri acıdığım, güçsüz; diğeri izlediğim yada direndiğim güçlü.
Ama şimdi her ikisi de olduğumu ve ikisinin aynı maddeden yapıldığını biliyorum.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 18 Ekm 2007 13:07
fawn_fairy
Kullanıcı Eşyası

Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 29
Kayıt: 30 Oca 2008
Mesajlar: 1,141
Puan: 2900
Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
ben knedisine 7 yaşından beri hayranıııım Çok Mutlu şarkılarını çok seviyorum hele bounce a bitiyorum Çıldırmış Durumda Çok Mutlu

..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 31 Oca 2008 18:35
Moonlight Princess
Kullanıcı Eşyası

Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 50
Kayıt: 11 Eyl 2007
Mesajlar: 1,017
Nerden: Ay Krallığı
Teşekkür: 8

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
yoruma gerek war mı o bir MEGA STAR Hayranlık Besliyor son albumunu dinledim ama eskilerin tadını alamadımm

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 08 Şub 2008 23:20
Setsuna-M
Kullanıcı Eşyası

Venus Fan
Venus FanKayıt: 08 Ağu 2008
Mesajlar: 652
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 9

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
o benim biricik aşkım ... her yönüyle seviyorum şu yeni albümünden özellikle dedikoduyu sevdim çok güzel yaaa Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor


bu çalışmanı verdiğin için çok saol usacagla Gülücük Dağıtıyor

çok çok saol hotoru-chan mükemmel *___*
www.smfan.blogcu.com(2.bloğum:))
Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 24 Ağu 2008 16:37
fawn_fairy
Kullanıcı Eşyası

Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 29
Kayıt: 30 Oca 2008
Mesajlar: 1,141
Puan: 2900
Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
Setsuna-M yazmış:
o benim biricik aşkım ... her yönüyle seviyorum şu yeni albümünden özellikle dedikoduyu sevdim çok güzel yaaa Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor

evet bende o şarkısını çok seeviyorum
sanırım yeni albümü 8 ay sonra çıkıcakmış Gülücük Dağıtıyor

..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 27 Ağu 2008 14:45
dowaa
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 26
Kayıt: 04 Eyl 2008
Mesajlar: 1,667
Puan: 4125
Teşekkür: 70

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
çibiçibi yazmış:
çık sevmiyorum bunuda türkiyenin mega straı olabilir ama burnu fazla havada
kendi özünü unutannlardan şımarık adlı şarkısında olduğu gibi kendisi bayağı şımarık Kötülük Düşünmekte! Çılgın Ünlem


çok doğru söylemişsin çibiçibi Çok Mutlu
Ayrıca anca dünyada tanınmış diyorlae Madde hiç de tanınımamış bence dünyaca ünlü konserler oluyo tarkan gitmiyo ]ayrıca bunlar hayır işi yani siz diyemezsiniz o işte gitmek istemiyo falan diye [ kısacası kıl oluyorum tarkana Madde

Sen beni dinlemedin, ben seni anlamadım.
Cevapsız soruların, boynumda kolların, al senin olsun!
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 28 Eyl 2008 14:18
princess mercury
Kullanıcı Eşyası

O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!Kayıt: 15 Şub 2008
Mesajlar: 1,470
Puan: 1300
Teşekkür: 59

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
dowaa yazmış:
çibiçibi yazmış:
çık sevmiyorum bunuda türkiyenin mega straı olabilir ama burnu fazla havada
kendi özünü unutannlardan şımarık adlı şarkısında olduğu gibi kendisi bayağı şımarık Kötülük Düşünmekte! Çılgın Ünlem


çok doğru söylemişsin çibiçibi Çok Mutlu
Ayrıca anca dünyada tanınmış diyorlae Madde hiç de tanınımamış bence dünyaca ünlü konserler oluyo tarkan gitmiyo ]ayrıca bunlar hayır işi yani siz diyemezsiniz o işte gitmek istemiyo falan diye [ kısacası kıl oluyorum tarkana Madde

iki arkadaşa da aynen katılıorumm


by tusako
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 28 Eyl 2008 14:47
Seiyacı
Kullanıcı Eşyası

Otaku
OtakuYaş: 28
Kayıt: 24 Mar 2011
Mesajlar: 383
Ünvan: Prenses
Nerden: antalya
Teşekkür: 44

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
işte sanatçıııı yaşına rağmen hala yakışıklı Hayranlık Besliyor ve süper sesi süper şarkıları var adam işini biliyor Göz Kırpıyor

YANDAN SEİYAM YANDAN SEVERİM SENİ CANDAN:))
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 24 Hzr 2011 15:56
hepsigunes
Kullanıcı Eşyası

Ay Fedaisi
Ay FedaisiYaş: 20
Kayıt: 20 Ksm 2010
Mesajlar: 496
Nerden: Niksar/TOKAT
Teşekkür: 204

Durumu: Çevrimdışı

Tarkan Konu: Yanıt: Tarkan Alıntıyla Cevap Gönder
Küçükken dinlerdim.Artık sevmez oldum.Kendisini müzik dünyasının kralı sanıyor burnuda fazla havada.Bide ödülünü almaya gitmemişte.Hülya Avşar herşeyi saydı ona.Hülya Avşar'ı bile bu vesileyle sevmeye başladım.

INSPIRIT-INFINITE <3 <3 <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 24 Hzr 2011 16:04
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 16 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız