Graveworm
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Müzik Grupları

Yazar
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Graveworm Konu: Graveworm
Alıntıyla Cevap Gönder

Graveworm 1992’de kuruldu. Diğer grupların aksine, müzik şirketlerine demo yollamak yerine yaşadıkları yer olan Brunico ve onun etrafında şovlar düzenleyip yıllarca keşfedilmeyi beklediler. Serenades Records şirketinin Brunico’da bir sahne şovlarını görüp mest olması üzerine amaçlarına ulaştılar ve şirketle bir anlaşma yaptılar. Sene 1997’ydi ve artık bir müzik şirketleri vardı. Hiç vakit kaybetmeden aynı sene “Demo 97” isimli demoyu çıkardılar. Bu demoda, sonraları ilk albümlerinde de yer alacak olan “Eternal Winds” ve “When The Sky Turns Black” gibi klasikler bulunuyordu. Demonun ilgi görmesi üzerine yine aynı sene “When Daylight’s Gone” isimli ilk albümlerini çıkardılar. Albüm özellikle gotik metal camiasında büyük bir patlama yaptı ve tüm gözler grubun üzerine çevrildi. Bu başarı sayesinde Crematory, Therion, Lake of Tears gibi ünlü gruplarla turnelerde aynı sahneyi paylaştılar. Konserlerden döner dönmez 1998 senesinde “Underneath The Crescent Moon” MCD’sini çıkardılar. İçinde bir başka önemli parça “Awaiting The Shining” ve “Awake”in Sarah Jezebel Deva (C.O.F, Therion) tarafından seslendirilen klasik versiyonu bulunan bu çalışma grubun kariyerini güçlendirdi. Ardından “Awaiting The Shining” parçasına bir video klip çekildi. Klipte Serenades Records festivalinde grubun Haggard ve pek çok ünlü grupla beraber verdiği konser görüntüleri de yer alıyordu.

Artık adını duyurmayı başaran ve hızla yükselen Graveworm 1998’de Wacken Festival’de de yer aldı. Festival sonrası bir sonraki albümleri için şarkı yazmaya başladılar ve yeni albümleri “As The Angel Reached The Beauty” 1999 yılında Last Episode Records etiketiyle piyasaya çıktı. Albüm sonrası Mystic Circle, Stormlord ve Suidakra ile bir Almanya turnesi, Agathodaimon ve Siebenbürgen ile de bir Avrupa turnesine çıktılar.

2001 yılında “Scourge of Malice” albümünü çıkardılar. Brutal öğelerini en çok kullandıkları bu albüm Iron Maiden’ın “Fear of the Dark” parçasının coverını da içeriyordu. Bu albüm sonrasında da bir yığın turne ve festivale katıldılar. Çoğuna listebaşı çıktıkları bu festivallerin arasında Summer Breeze Festival 2001 ve İtalya’daki Badia Rocks (2002) da bulunuyordu. Last Episode Records ile anlaşması biten grup ünlü müzik şirketi Nuclear Blast Records ile anlaştı ve dördüncü albümleri için hemen kolları sıvadı.

Graveworm’un dördüncü albümü “Engraved In Black” 2003 yılında çıktı. Diğer albümlerine nazaran daha şiddetli ve güçlü olsa da albüm tipik Graveworm tarzını yine taşıyordu. Özellikle “Legions Unleashed” ve “Renaissance In Blood” albümün şimdiden klasikleşmiş parçaları olmuştu. Albümde yine bir cover bulunuyordu, bu sefer enteresan bir şekilde 80’lerin pop ekolü Pet Shop Boys’un “It’s A Sin” parçasını coverlamışlardı. Beklenildiği gibi “Engraved In Blood” grubun hayranlarını fazlasıyla tatmin etmiş ve grubun bitmek bilmez yükselişine hayli yardımcı olmuştu.

Albümler

1997 - Eternal Winds
1997 - When Daylight's Gone
1998 - Underneath The Crescent Moon
1999 - As The Angels Reach The Beauty
2001 - Scourge Of Malice
2003 - Engraved In Black
2005 - (N)Utopia
2007 - Collateral Defect

By Princess Moon

Rock & Metal Music Download

Ruhum bana vazetti ve ne cücelerden daha büyük, ne de devlerden daha küçük olduğumu gösterdi.
Ruhum bana vazedene kadar insanlığı iki kişi olarak görürdüm: Biri acıdığım, güçsüz; diğeri izlediğim yada direndiğim güçlü.
Ama şimdi her ikisi de olduğumu ve ikisinin aynı maddeden yapıldığını biliyorum.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
15 May 2008 11:15
Gece
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 6

Gece
Venüs Savaşçısı
Graveworm Konu: Yanıt: Graveworm
Alıntıyla Cevap Gönder
I Need A Hero şarkısı sadece dinledim Black Metali pek sevmem ama klsörümdeki tek grup budur =P

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
22 Tem 2008 22:51
kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 53

kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
bende öyle pek black metal sevmem ama Losing My Religion şarkıları resmen içimi döküyor benim...
Ha bir de Gece'nin dediği I Need A Hero şarkısı da güzeldir canıım.
Kısacası sevdiğim sayılı "black metal" gruplarından biridir.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
04 Eyl 2008 9:05
tweety
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 36

tweety
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
müzikLeri cok qüzeL ama soListLerinin qrubu batırdıqını düsünüyorum cok berbat vokaL yapıyor adam... Madde sarkı mı söyLüyor yoksa baska birsey mi ben anLam veremiyorum.. Çıldırmış Durumda

Usui Takumi <3

bir sürü öpücük Tusa'ya :3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
04 Eyl 2008 11:36
çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
tweety yazmış:
müzikLeri cok qüzeL ama soListLerinin qrubu batırdıqını düsünüyorum cok berbat vokaL yapıyor adam... Madde sarkı mı söyLüyor yoksa baska birsey mi ben anLam veremiyorum.. Çıldırmış Durumda
black metalin özelliğidir. hem sözler söylenir hemde haykırılır Göz Kırpıyor.(brutal)
ayrıca graveworm'un yaptığı vokal, çeşitliliği çok barındırdığı için gothic black metal olarak önde giden gruplardandır Kahkaha Atıyor . dinlemeyenlerin yada ön yargılı olanların herşeyi kenara atıp dinlemelerini tavsiye ederim.

By Princess Moon

Ruhum bana vazetti ve ne cücelerden daha büyük, ne de devlerden daha küçük olduğumu gösterdi.
Ruhum bana vazedene kadar insanlığı iki kişi olarak görürdüm: Biri acıdığım, güçsüz; diğeri izlediğim yada direndiğim güçlü.
Ama şimdi her ikisi de olduğumu ve ikisinin aynı maddeden yapıldığını biliyorum.
En Yukarı Git
04 Ekm 2008 16:08
kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 53

kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Graveworm'un yaptığı diğer black metal grupları gibi "Scream Vokal"'dir...Brutal vokal genelde Death Metal'de kullanılır black metalde çok nadir duyarsınız.Vardır tabii ki ama çok azdır.Death Metal'de daha çok vardır Brutal Vokal...

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Ekm 2008 8:33
çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
brutal evet death metalde kullanılır ancak brutal bu gruptada yer alır.

By Princess Moon

En Yukarı Git
23 Ekm 2008 12:03

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 7 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız