ceza
Sayfaya git: 1, 2, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Türk Sanatçılar

Yazar
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

zac_efron
Sailor Moon Fan
ceza Konu: ceza
Alıntıyla Cevap Gönder
Ceza ünlü bir rapcidir. Gerçek adı ALİ BİLGİN soyadı bilinmiyor.En çok bilinen şarkısı yerlipilakadır.yer plakada çok şey vurgulamak istemiştir misal nefret(çok ünlü olan bir rap grubu)daha eski olduğunu vurgular çünkü insanla nefret e rapciliğe daha önce başladı derler aslında Ceza daha önce başladı.Bu şakıda bunudan başka şeyler vurgulamak istedi.

NOT=bunu ben kendim yazdım

(\ /)
(. .)
(..)(..)
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
05 Hzr 2008 8:55
fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 85

fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
ceza Konu: Yanıt: ceza
Alıntıyla Cevap Gönder
kendisini hiç sevmiyorum Madde
özenti bi tip bence.
bir arkadaş zorla dinetmişti bana şarkıda ne dediğini zor anlamıştım Çıldırmış Durumda

..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
06 Hzr 2008 18:48
Mei~~
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 1

Mei~~
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
sana katılıyorum fawn_fairy bende hiç sevmem bir arkadaşım varr hastasıı yaptığı şarkılar bence çok ahlak dışı şarkılarr
Karışık

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
06 Hzr 2008 19:28
Artemis
Süper Üye
Süper Üye

Teşekkür: 207

Artemis
Süper Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Ceza iyidir hoştur,
Meşhur olan her rapçi nasılsa öyledir.
Nefret zamanından kalma "Şahi" hala favorimdir.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
06 Hzr 2008 20:06
princess mercury
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

Teşekkür: 59

princess mercury
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
ben severim ya cezayı.öle fanı falan deilimdir ama severim yani.fena deildir kendisi. Çok Mutlu

by tusako
En Yukarı Git
06 Hzr 2008 20:32
usagimaniaa
Ay Fedaisi
Ay Fedaisi

usagimaniaa
Ay Fedaisi
Alıntıyla Cevap Gönder
ehh olmazsa olmazım deil.yani fanı deilim.ama dinleneceği zamn da olur sanırım

Tornado'ya binlerce kez teşekkürler U_U
Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
06 Hzr 2008 22:09
*Serena*
Üye
Üye

*Serena*
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
usagimaniaa yazmış:
ehh olmazsa olmazım deil.yani fanı deilim.ama dinleneceği zamn da olur sanırım

Aynen Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
07 Hzr 2008 13:25
zac_efron
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 2

zac_efron
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
yani ceza sevmemeniz diyer repcileri sevmememinizi sağluyo diyer rapciler demek istedeğim= fuat, I'ben, kolera, nefret, mode xl, raplikasyon, silahsız kuvvet,
orantez. içindemi geçerli

(\ /)
(. .)
(..)(..)
En Yukarı Git
08 Hzr 2008 11:00
Mei~~
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 1

Mei~~
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
ben koleraya bayılırımm favorimdir... ama cezayı sevmem o ayrı mesele Gülücük Dağıtıyor

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
08 Hzr 2008 12:02
sln
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 3

sln
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
zac_efron yazmış:
yani ceza sevmemeniz diyer repcileri sevmememinizi sağluyo diyer rapciler demek istedeğim= fuat, I'ben, kolera, nefret, mode xl, raplikasyon, silahsız kuvvet,
orantez. içindemi geçerli

niye cezayı sewmememiz diyer rapçileri sewmiyeceğimiz anlamına gelsin ki?ceza dinlemem ama sagoyu dinlerim:P

En Yukarı Git
24 Ağu 2008 20:30
Kaptan
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 32

Kaptan
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
hii xD bi zamanlar tüm sınıf buna özentilik yapardık ..ilk çıktığı zamanlar tabi Kahkaha Atıyor ne günlerdi.. yeah rapimi dinlee fiyuu xD ne günlerdi
ehuehe xD şimdi rapten kırıntı bile kalmadı

En Yukarı Git
24 Ağu 2008 20:35
gizemgok_06
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

gizemgok_06
Geçiyordum Uğradım
ceza Konu: sagokQlik
Alıntıyla Cevap Gönder
vallahi ben cezayı hiç sevmiyorum . çünkü cezanın şarkılarında sagopa kajmerin annattığı sözlerin güzelliğini vermiyor bana sagonun sözleri çok daha anlamlı eee zaten öss sınavındada sözelde full yapmasındanda bellli oluyor bence ,,,,,,,,, Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Karışık Karışık Karışık Karışık Dil Çıkartıyor Dil Çıkartıyor Dil Çıkartıyor Çıldırmış Durumda Çıldırmış Durumda Kayan Gözler Kayan Gözler Göz Kırpıyor Göz Kırpıyor Madde Madde Düşünce Düşünce Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Hüzünlü Hüzünlü Gülücük Dağıtıyor Gülücük Dağıtıyor Çılgın Çılgın Çılgın Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu

illede rap illede sago...
En Yukarı Git
02 Şub 2009 18:26
sailor_michiru_haruka
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 7

sailor_michiru_haruka
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
çok küfür ediyor Kötülük Düşünmekte!
kıraç'a bile küfür etti,kendini bişe sanıyor papucumun rapçisi Zarif

NePtUnE&uRaNuSs
En Yukarı Git
20 May 2009 17:20
Moon Prism Power!
Yeni Üye
Yeni Üye

Moon Prism Power!
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
amasüper hızlı konuşuyo ya adam

By minnoş

Bi karışıklılık oldu Tornado nun kodu yok
En Yukarı Git
11 Hzr 2009 10:55
laru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 564

laru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ceza yaa benim en çok sevdiğim rapçidir ya bayılıyorum onun bütün parçalarına en favori parçam ceza sahası adlı şarkısıdır bu adama acayip bi empati duyuyorum işte biraz bilgi hayatıyla ilgili

Gerçek adı Bilgin Özçalkan olan rap müzik sanatçısı. 1977 yılında İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğdu. Rap müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarında sıra arkadaşından ödünç aldığı kasetlerle başladı. Daha önce Fatalrhymer lakabını kullanan Ceza, katıldığı hiphop partilerinde ve freestyle rap yarışmlarında birinci olduktan sonra diğer yarışmacılar tarafından "Cezamız" olarak çağrılınca, lakabını Ceza olarak değiştirdi.
Gençlik yıllarında, çeşitli projelerde yer alan Ceza, 1998 yılında Dr. Fuchs ile bir araya gelerek Nefret'i kurdu. Daha sonra kendi çabalarıyla yaptıkları deneme kayıtları sonrasında Yeraltı Operasyonu isimli toplama Türkçe Rap albümünde yer aldılar.
Yeraltı Operasyonu'nda en çok ilgi çeken grup olan Nefret, kısa bir süre sonra Hammer Müzik ile anlaşarak ilk albümü Meclis-i Ala İstanbul'u yayımladı. Albümün hit parçası İstanbul için çekilen video klip birçok yerel ve ulusal televizyon kanalında yayınlandı. Albüm sonrası Türk ve Yabancı basından olumlu eleştiriler alan Nefret; H2000, J&B Dance Festivali ve Avrupa Müzik Festivali gibi büyük organizasyonlarda sahne aldı. Meclis-i Ala İstanbul albümleri Hammer Müzik’in distribütörleri tarafından Türkiye ile aynı anda Avrupa’da da piyasaya sürüldü. Özellikle Türkçe Rap’in büyük ilgi gördüğü Almanya’da, Türkiye’den çıkan bir grup için yüksek bir satış rakamına ulaştı.
İkinci albümleri Anahtar için İstanbul’da Digital Mix stüdyosunda kayıda giren Nefret, çalışmalarını 2001 yılının Temmuz ayında tamamladı. Cartel grubundan Erci E, Wu Tang Clan için yaptığı düetler ile büyük isim yapan Bektaş, Megalomaniax grubundan Kader K ve Gerçek Kal albümüyle adından söz ettiren Fresh B’nin de konuk olduğu albümde scratchler Almanya’nın ünlü DJ’leri DJ Rocky ve DJ Ness tarafından atıldı.
Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve Dr. Fuchs’un ani şekilde askere gitmesi sonucu istenilen promosyonun yapılamamasına rağmen Anahtar çok yüksek bir satış rakamına ulaştı ve Nefret’in Türkiye’nin en çok satan ve Dünya’da en çok tanınan Türkçe rap grubu olmasını sağladı.
Dr. Fuchs’un askere gitmesinin üzerine, Ceza uzun süredir üzerinde çalıştığı, solo albüm projesine hız verdi. Prodüktör olarak Silahsız Kuvvet’ten DJ Mic Check’i seçen Ceza, ilk solo albümü Med Cezir'in kayıtlarını Kuvvet Mira ve Digitalmix stüdyolarında gerçekleştirdi.

Solo albüm çalışmaları devam ederken Türkiye’de pek çok konser veren Ceza, 2002’nin Mart ayında ilk yurtdışı konserini de İsveç’te gerçekleştirdi. İsveç’te yaşayan Türklerin yanısıra İsveç’li müzikseverlerinde yoğun ilgi gösterdiği konser çok başarılı geçti. Ceza, İsveç seyahatinde ayrıca İsveç’in en önemli hiphop gruplarından Fjarde Varlden ile birlikte bir parça kaydetti. Bu parça Fjarde Varlden’in Tamam adlı single’ında yeraldı ve İsveç’te CD ve LP olarak piyasaya çıktı.
Haziran 2002’de Med Cezir piyasaya çıktı. Albüme adını veren Med Cezir parçasına daha önce Levent Yüksel, Mirkelam gibi sanatçılara çektiği video kliplerle ünlenen yönetmen Murad Küçük tarafından profesyonel bir video klip çekildi. Klip müzik kanallarında dönerken, Ceza ayrıca ulusal kanallarda haber bültenlerine ve çeşitli televizyon programlarına konuk oldu. Tüm günlük gazeteler ve aylık dergiler özel röportajlarla yer verdiler.
Albüm sonrasında Türkiye’nin dört bir yanında konserler veren ve H2000, RockIstanbul gibi öenmli organizasyonlarda yer alan Ceza, ayrıca yurtdışında Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Belçika gibi ülkelerde sahne aldı.
Ceza, Mart ayında Mitsubishi Lancer için bir radyo reklamını seslendirerek tekrar gündeme geldi. Reklamın çektiği büyük ilgi üzerine devam bölümleride kaydedildi.
Ağustos 2004'te Rapstar adlı ikinci albümünü çıkardı. Albüm bir önceki albümlerinde olduğu gibi Hammer Müzik tarafından yayımlandı. Albümün prodüktörlüğüne ise DJ Mic Check getirildi. Ceza, bu albümde kız kardeşi Ayben, Fjarde Varlden, Dr. Fuchs, Sagopa Kajmer, Sahtiyan, Fuat gibi birçok rap sanatçısıyla düet yapmıştır.
2005 yılında Fatih Akın'ın yönettiği İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek adlı filmde kendisini canlandırdı. Bu filmde Ceza, Holocaust adlı parçayı canlı olarak seslendirdi.
Üçüncü albümün hazırlıklarını yapan Ceza; Candan Erçetin, Mercan Dede ve Burcu Güneş’in albümleri içinde düetler kaydetti ve bu düetlerle de ses getirdi.

alıntıdır..

Spoiler:
En Yukarı Git
11 Hzr 2009 21:52

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 18 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız