Okuyucu(The Reader)
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Filmler

Yazar
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 16

Durumu: Çevrimdışı

hemavaz
Ay Savaşçısı
Okuyucu(The Reader) Konu: Okuyucu(The Reader)
Alıntıyla Cevap Gönder
Yönetmen Stephen Daldry
Senaryo David Hare, Bernhard Schlink
Oyuncular Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kross, Kate Winslet, Susanne Lothar
Filmin Türü Drama, Romantik
Orijinal Adı The Reader
Yapımcı Firma Mirage Studios
Yapım Yılı 2008
Yapım Ülkesi ABD, Almanya
Orijinal Dili İngilizce, Almanca
Filmin Süresi 124 dakika

II. Dünya Savaşı sonrası - Almanya. Michael, kendisinden yaşça büyük Hanna’ya aşık olur. Hanna‘nın bir gün ansızın ortadan kaybolması ile ilişkileri sona erer. 8 yıl sonrasında, bir hukuk öğrencisi olarak hayatına devam eden Michael, savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yaparken Hanna‘yı sanık sandalyesinde otururken görünce gözlerine inanamaz. Michael ikisinin de hayatını derinden etkileyecek bir sırrı gün yüzüne çıkarır.

dün sinemada izledim, bu filmi ve gerçekten çok hoşuma gitti. bu filmin birde aynı isimde kitabı varmış. şimdi onu alıp okumayı planlıyorum... tavsiye ederim gerçekten çok güzel...

O
kadar güzel unutmuştun ki beni, Hatırlatmaya kıyamadım...

teşekkürler sun
Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Nis 2009 22:41
Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 1

Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Okuyucu(The Reader) Konu: Yanıt: Okuyucu(The Reader)
Alıntıyla Cevap Gönder
Kate Wisnlet'ın oyunculuğu bir sn ye bile bozulmadı,her saniye aynı inandırıcılık ve içtenlikle oynamış,özellikle mahkeme salonundaki oyunculuğu,sinirlendiğindeki o yüz ifadeleri... Gerçekten çok beğendim.Bu sene merak edipte izleyemediğim tek kadın oyuncu Meryl Streep oldu,gerçi o da muhteşem oynamış olsada biraz başkaları Oscar alsın değil mi Dil Çıkartıyor Filme gelirsek,şahane değildi.Bir şeyler eksikti sanki,aralar boş İnanamıyor! Konusu enteresandı ama bu da kitaptan uyarlama olunca filmi bu yüzden övemiyorum.Yine de anlatımı ve kurgusu iyiydi,hep aynı saflıkta,hep aynı çizgide ilerledi film.Michael ile aralarında yaşanan ilişki ve daha sonrasında etkileri ve yaşattırdıkları şu an ki hayatımızdan farklı bir düşünme boyutu ve hissi gerektiriyor,bu yönü çok hoşuma gitti.Film başındaki o çıplak sahnelerdeki oyunculukta takdir edilmeli.
Spoiler:

En Yukarı Git
14 Nis 2009 7:42
hemavaz
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

hemavaz
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
[quote="Ecmmi"]Kate Wisnlet'ın oyunculuğu bir sn ye bile bozulmadı,her saniye aynı inandırıcılık ve içtenlikle oynamış,özellikle mahkeme salonundaki oyunculuğu,sinirlendiğindeki o yüz ifadeleri... Gerçekten çok beğendim.Bu sene merak edipte izleyemediğim tek kadın oyuncu Meryl Streep oldu,gerçi o da muhteşem oynamış olsada biraz başkaları Oscar alsın değil mi Dil Çıkartıyor Filme gelirsek,şahane değildi.Bir şeyler eksikti sanki,aralar boş İnanamıyor! Konusu enteresandı ama bu da kitaptan uyarlama olunca filmi bu yüzden övemiyorum.Yine de anlatımı ve kurgusu iyiydi,hep aynı saflıkta,hep aynı çizgide ilerledi film.Michael ile aralarında yaşanan ilişki ve daha sonrasında etkileri ve yaşattırdıkları şu an ki hayatımızdan farklı bir düşünme boyutu ve hissi gerektiriyor,bu yönü çok hoşuma gitti.Film başındaki o çıplak sahnelerdeki oyunculukta takdir edilmeli.
Spoiler:
[/quote
sana katılıyorum belki de kitabını okumak daha doğru, çünkü kitaptan kurgulanan filmler gerçekten de bir şeyleri eksik bırakıyorlar. bi senryo yazılmadığı için sadece kitaptan düzenleniyor ve ister istemez olayları kısaltıyorlar; ama oyunculuk muhteşemdi. ki senin en çok etkilendiğin yerde bende etkilendim. bir de yıllar sonra ilk yanyana gelişlerinde ufaklık büyümüşsün diyor ya Hannah orada ki o hayla kırıklığımı tanımlayamadığım bir duygu insanı derinden etkiliyor...

O

teşekkürler sun
Spoiler:
En Yukarı Git
14 Nis 2009 10:35
Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 1

Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
Önce kitabı okuyupta filme gidilince evet aynı tadı asla vermiyor ancak önce filmi izlemiş olmak sadece film hakkında yorum yapmak için daha uygun gibi.Filmde kitaptan yola çıkıyorlar ancak tamamen aynısını yapmıyorlar ki iyiki de yapmıyorlar,böylece kendi yorumunuda katarak yönetmen sinema sanatında ne kadar iyi olduğunu gösterebiliyor. Tabi bende kitabını okuyupta daha sonradan izlediğim filmleri eleştirmeden duramıyorum,kitapla olan uyumsuzlukları gözardı edemiyorum. Hmm filmi izledikten sonra izleme işi de zor Dil Çıkartıyor Artık o kadar çok kitaptan uyarlama izliyoruz ki... En iyisi çok önemli bir kitap olmadıkça sinema tadında kalması diye düşünüyorum. Ve evet,o ufaklık deyişi en sonunda gerçekten başka bir iz bırakıyor insanda. Aslında içlerinde ne yaşadıklarını tamamen göremiyoruz bu yüzden de üstüne konuşulabilecek,değişik yorumlar yapılabilecek bir film. Çok güzel olmasada değişik bir hikayeyi izleyip keyif almak için ideal bir film gibi yine de...

En Yukarı Git
15 Nis 2009 19:04
hemavaz
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

hemavaz
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Ecmmi yazmış:
Önce kitabı okuyupta filme gidilince evet aynı tadı asla vermiyor ancak önce filmi izlemiş olmak sadece film hakkında yorum yapmak için daha uygun gibi.Filmde kitaptan yola çıkıyorlar ancak tamamen aynısını yapmıyorlar ki iyiki de yapmıyorlar,böylece kendi yorumunuda katarak yönetmen sinema sanatında ne kadar iyi olduğunu gösterebiliyor. Tabi bende kitabını okuyupta daha sonradan izlediğim filmleri eleştirmeden duramıyorum,kitapla olan uyumsuzlukları gözardı edemiyorum. Hmm filmi izledikten sonra izleme işi de zor Dil Çıkartıyor Artık o kadar çok kitaptan uyarlama izliyoruz ki... En iyisi çok önemli bir kitap olmadıkça sinema tadında kalması diye düşünüyorum. Ve evet,o ufaklık deyişi en sonunda gerçekten başka bir iz bırakıyor insanda. Aslında içlerinde ne yaşadıklarını tamamen göremiyoruz bu yüzden de üstüne konuşulabilecek,değişik yorumlar yapılabilecek bir film. Çok güzel olmasada değişik bir hikayeyi izleyip keyif almak için ideal bir film gibi yine de...

Bu filmle ilgili birçok kişiyle konuştum. Ve herkesten nerdeyse aynı cevapları aldım. sanırım bu da bir başarı ya da başarısızlık mı tam kestiremiyorum; ama üzerinde konuşulan bir film olduğu kesin...

O

teşekkürler sun
Spoiler:
En Yukarı Git
26 May 2009 23:45
tomoyo
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 9

tomoyo
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
film ilginçti. sonuna gelene kadar bir konusu olduğunu bile düşünmüyordum. ama sonunda işler değişti tabi. pek beğenmedim ama yine de başarılı bir film gibi görünüyordu.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
30 Ağu 2009 22:22
Kaptan
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 32

Kaptan
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel filmdi.. Fakat aileyle oturup izlenecek türden bir film kesinlikle değil Çok Mutlu bazı şeyleri fazla göz önünde tutmuşlar
Yinede film kötümüydü ? Kesinlikle hayır...O kitap okuma sahneleri , Hanna'nın kitaplarda gelişen olaylara verdiği tepkiler
kesinlikle muhteşemdi
E tabi Kate Winslet oynarda kötü mü olur demeden geçemiyor insan

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
03 Eyl 2009 16:24
Psylocke
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 64

Psylocke
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Kate in yaşlandırma makyajı güzel olmamış.Gene de izlenilebilir bir film.Aileyle izlenmez orası doğru gerçi Şaşırmış Durumda

http://myanimelist.net/profile/Marvelgirl
animelist aldım yuhaa ^ . ^
En Yukarı Git
13 Arl 2009 17:13
LUNA_P
Otaku
Otaku

Teşekkür: 80

LUNA_P
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
filmi izlediğimde en etkılendığım kısın hanna nın okuma yazma bılmemesı üzerine mahkemede bütün sucu üzerine almasıydı ... Hayranlık Besliyor Üzgün ya da Ağlıyor

UZUN BİR SÜRE YOKUM ! ...
Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
17 Hzr 2010 19:37

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 9 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz