Twilight Serisi
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Kitap, Şiir ve Yazılar -> Kitaplar (Çeviriler)

Twilight filmi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Kitabı yanında sönük kaldı
38%
 38%  [ 20 ]
Çok ama çok güzeldi
28%
 28%  [ 15 ]
Güzeldi
17%
 17%  [ 9 ]
Berbattı
15%
 15%  [ 8 ]
Toplam Oylar : 52

Yazar
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 12

Durumu: Çevrimdışı

hotarubi_moon
Vazgeçilmez Üye
Twilight Serisi Konu: Yanıt: Twilight Serisi
Alıntıyla Cevap Gönder
evet bende belldan nefret ediyorum hani sonsuza kadar edvardı sevecekti..gitti jacba aşık oldu (bknz tutulma ktbı) AŞK BAHANE ÖLÜMSÜZLÜK ŞAHANE Çok Mutlu

ιмzα мєℓєqιмм ѕαιℓσя ηєρтυηє^мм

komiq ¦
---- deLYy ¦
------ara sıra gery ¦
--------hayatın tadındayım¦
----------kıskanç ¦
------------kopuq ¦
----------------ara ara somurduq -¦

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
29 Hzr 2009 10:55
maron nagoya
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 1

maron nagoya
Venüs Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
hotarubi_moon yazmış:
evet bende belldan nefret ediyorum hani sonsuza kadar edvardı sevecekti..gitti jacba aşık oldu (bknz tutulma ktbı) AŞK BAHANE ÖLÜMSÜZLÜK ŞAHANE Çok Mutlu

inanamıyorum gerçekten başka birine mi aşık oldu yaa ben sadece ilk kitabı okudum duyunca inamadımm Çıldırmış Durumda

arigato gozaimasu küçük-melek
....Efsanevi Sihirli Şovalyeler...
...Hikaru Shidou... ...Umi Ryuuzaki... ...Fuu Hououji ....

Burası Cephiro... İnanan kalp Cephiro'da güç olur...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
05 Tem 2009 9:47
hemavaz
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 16

hemavaz
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
evet en sonunda tüm kitapları bitirdim. hatta gece yarısı güneşini de netten indirip okudum. ama dördüncü kitaptan hiç hoşlanmadım. gerçekten çok saçma olmuştu. iyiki de bitirmiş kadın yoksa iyicene abartacaktı. bi kere her şeyin mükemmeli olmak zorunda değil kimse. bakınız hayatta kimse mükemmel olmuyor. ama bella her zaman mükemmel. Neyse bu macerayı da okuyup bitirdiğim için kendimi tebrik ediyorum...

O
kadar güzel unutmuştun ki beni, Hatırlatmaya kıyamadım...

teşekkürler sun
Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
05 Tem 2009 12:05
tusako
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 141

tusako
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Üzgün ya da Ağlıyor şu an şafak vaktindeyim az kaldı bitmek üzere ama pek bi bitiresim yok şahsen Zarif
Spoiler:

En Yukarı Git
12 Tem 2009 12:10
sailor maron
Üye
Üye

sailor maron
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Twilight'ın dört kitabını, Geceyarısı Güneşinin de internete düşmüş on iki bölümünü ve aynı yazarın farklı bir kitabı Göçebe'yi okuduktan sonra dahi bile Stephenie hakkındaki fikrim hiçbir zaman değişmeyecek Çıldırmış Durumda

Gerek kurgusu, gerekse konusu bakımından bütün hikayeleri çok vasat kalıyor. Hani ilk okuduğum zamanlar Edward Cullen'ın etkisi altında kalsam da, mantıklı düşününce kesinlikle çok hanımevladı biri olduğuna karar verdim, tabii bu benim görüşümüm, eskiden bende Edward fanıydım ^^

Anlatımının en iyi olduğu kitap her ne kadar Şafaka Vakti olsa da o iğrenç kurgu sayesinde en nefret ettiğim kitap olmayı başardı. Bella'nın en sevdiğim yönü, özgür, evlilik meraklısı olmayan, yuva kuralım, boy boy çocuklarımız olsun tarzı rezalet bir yaşam tarzını benimsemeyen biri olmasaydı. Şafak Vaktinde bütün hayallerim yıkıldı...

Ya, kitabın yarısı yok Reneesme zırladı, yok güldü, yok "agu gugu" dedi tarzı rezalet şeyleri okumakla geçti. Çok sıkıldım, bu sefil annelik içgüdüsü olayı beni baydı.

Bu arada bazı arkadaşlar, Bella'nın Jacob'a aşık olduğunu falan söylüyor. Bella, Jacob'a aşık filan değil nasılsa Reneesme'yi karnında taşıdığında kana aşeriyorsa (kova bulun kusacağım Madde ), Bella'nın karnındaki azgın Reneesme yine aynı şekilde Jacob'ı seviyordu ve Bella'da dolayısıyla Jacob'a yakınlık duymak zorunda kalıyordu.

Tutulma da ise yine hissettiği şey aşk değildi, Jacob onun parçası, arkadaşı o kadar.

Edward'a Şafak Vaktinde kesinlikle sinir oldum, hal ve tavırları kesinlikle "Göbekli Türk Erkeklerini" andırıyordu. Bu da benim şahsi fikrim, zaten ne zaman birileri evlense, işin bütün romantizmi de otomatik olarak sonlanıyor =__='' Bence Edward ve Bella'nın çocukları olmamalıydı, hiç evlenmemeliydiler ve Bella kesinlikle vampir olmamalıydı.

Vampir olmasını büyük bir sabırsızlıkla beklerken, aslında kitabın heyecanın hep Bella'nın insan olmasından kaynaklandığı anladım =__=''

İmza ve avatar için kendime teşekkür ederim Dil Çıkartıyor
En Yukarı Git
12 Tem 2009 13:17
dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 33

dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
evet sana bir çok katılıyorum yani SMnin kurduğu kurgular iyi değil.Ama hikayeleri beni çekmeyi başarıyor
ve edward hakkında düşündüklerimi çok değişti.Ezik kaldı yani Şafak Vaktinde ise Bellanın her dediğini yapan biri oldu çıktı.
Göçebenin kurgusu biraz bozuktu.
Aslında şimdiye kadar yapılan bir çok eleştiriyi haklı buldum ama ne olursa olsun seri seviyorum.SMnin ilk kitabı olduğu içinde olabilir
ama kaliteli ve umut vadeden bir yazar Çok Mutlu

Pasión de los cielos...
En Yukarı Git
12 Tem 2009 13:51
michiru
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 60

michiru
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
ay acayip spoil vermişsiniz ya XD Çok Mutlu

Hala 3.kitaptayım ama bitmek üzere ... new moonu çok merak ediyorum ya çok az kaldı vizyona girmesine *-* gerçi fragmanları izleye izleye filmide söktük xD
Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
29 Ekm 2009 3:13
usako
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 20

usako
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
şahsen bu kadar ünlü olmadan, eski yayın evinin kitabını okumuştum ve çok etkilenmiştim... birinci kitap muhteşemdi ama daha sonraki kitaplar o birincisi kadar güzel değildi ve bu fanlar acayip abartıyorlar ya ben hep böyle insanlardan nefret etmişimdir örnek tikiler nese Çılgın kitaplar çok güzel, ama film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, sırf edwardı oynayan kişi yakışıklı diye kitabı okumaya başlayanlar var Çılgın hikaye çok güzeldi , farklıydı ama fanlar berbat etti...

Usako-Mamo chan FoReVeR!

^^ By Day ^.^

*Mamoru & Usagi FC*/ *Seiya Kou FC*
En Yukarı Git
29 Ekm 2009 11:50
Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 427

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
DÜn akşam ilk kez izledim ve hoşuma gittti konusu. Diğer vampir filmlerinden çok farklı; daha estetik, daha gerçekçi, daha özgün ve daha genç Katılıyorum! Herkese tavsiye ederim.

En Yukarı Git
29 Ekm 2009 14:56
BuLuT
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 5

BuLuT
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
ben de filmini izledim ve kesinlikle çok beğendim belki kitapları daha okumadığım için beni bu kadar etkiledi film. sadece sonu beklediğim gibi bitmedi yani ne bileyim birden bitiverdi bakakaldım. hayal kırıklığına uğradım resmen. neyse filmin beni çeken yanı işlediği aşktı sanırım. yani çok etkileyiciydi. yasak bir aşk. bir insan ve bir vampirin imkansız aşkı! Gülücük Dağıtıyor bilmiyorum söyleyecek pek bir şeyim yok sadece çok beğendim filmini.

ve onca yorumdan sonra kitabı okumak farz oldu. kesinlikle kitapları çok merak ediyorum. en kısa sürede okumak istiyorum. 2. film de 20 kasımda sinemalarda. sabırsızlıkla bekliyorum. *-*

Ümitsiz insanlar ağır hastalara benzerler.
Hayata her zaman daha kuvvetle sarılırlar.

Spoiler:
En Yukarı Git
29 Ekm 2009 16:28
Mi-Kyoung
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 1

Mi-Kyoung
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
ben kitapları filmden önce okumuştum oyüzden film benim için hayal kırıklığıydı Üzgün ya da Ağlıyor ama kitap serisi çok güzel inş. new moon filmi de twilight2dan daha başarılı olur Çok Mutlu

kyo_kusanagi çoooooooook teşekkürler tatlım çok beğendim Hayranlık Besliyor
En Yukarı Git
29 Ekm 2009 17:33
sailor_michiru_haruka
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 7

sailor_michiru_haruka
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
Kitabını okumadım ama geniş çaplı bir araştırma yaptım(yine de kitabın yerini tutmaz) insanı hayal dünyasını çekip saklayan bir yapııs var bu serinin hep hayallerimdeki erkeğin nasıl biri olduğunu düşünürdüm birerbirer özellik düşünürdüm şimdiyse kesinlikle Edward gibi olmalı diye düşünüyorum ... Onun yanısıra sanırım kendime Bella'yı idol almışım onun gibi aşktan yanayım...Hakkattende sevdiğin için ölmek güzel birşey olmalı...Birde wampirler içinde Alice'yi çok beğeniyorum,sanırım gerçek hayatta Robert Pattison ile birlekteymiş =( eh ne diyelim onlarında sonu bellanın ki giib olur inş.. Madde

NePtUnE&uRaNuSs
En Yukarı Git
29 Ekm 2009 17:49
Mari
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 417

Mari
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
sailor_michiru_haruka yazmış:
Kitabını okumadım ama geniş çaplı bir araştırma yaptım(yine de kitabın yerini tutmaz) insanı hayal dünyasını çekip saklayan bir yapııs var bu serinin hep hayallerimdeki erkeğin nasıl biri olduğunu düşünürdüm birerbirer özellik düşünürdüm şimdiyse kesinlikle Edward gibi olmalı diye düşünüyorum ... Onun yanısıra sanırım kendime Bella'yı idol almışım onun gibi aşktan yanayım...Hakkattende sevdiğin için ölmek güzel birşey olmalı...Birde wampirler içinde Alice'yi çok beğeniyorum,sanırım gerçek hayatta Robert Pattison ile birlekteymiş =( eh ne diyelim onlarında sonu bellanın ki giib olur inş.. Madde

ıııh diiler xD
bn fazla abartıldığındığını düşünorm güzel bi kitaptı ama aman aman çok güzel değildi..

look at all of the damage you've done in time

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
29 Ekm 2009 19:46
yngn
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 3

yngn
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
okudum...izledim 1 fanfic yazdım bitirdim.2 tane daha yazdım yayınladım.biri sezon finalinde biri devam ediyor.sanırım bir hayran olarak fazlasıyla sınırlarımı zorladımm new moon'a gün saymaktayım.Bilindik twilight forumlarında beni bulabilirsiniz nickim aynıdır değişmez.Çok MutluÇok Mutlu kısa ve öz twilight fanıyım hatta bağımlısıyım Çok Mutlu ne mutlu bana ki burada sailormoon ve twilight sever arkadaşlarımla birlikteyimm.Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
16 Ksm 2009 2:17
Melanie Exalessa Serenity
Üye
Üye

Teşekkür: 6

Melanie Exalessa Serenity
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
o manyaklardan biri de benim Hayranlık Besliyor
az kaldı 3. filme

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
05 Hzr 2010 13:56

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa) [ 81 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız