Star Wars(Yıldız Savaşları)
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Filmler

Yazar
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Star Wars(Yıldız Savaşları) Konu: Star Wars(Yıldız Savaşları)
Alıntıyla Cevap Gönder
Yaratıcımız George Lucas.6 filmlik bir efsane!İlk önce 4,5 ve 6. bölümler çekilerek başlanıyor.Tabii bunun nedeni Fox’un kendisi.Senaryo’yu ile değiştirdiler ki önemli bir değişlik,kız ana karakterin olamayacağını düşündüler ve Luke Skywalker ortaya çıktı.Bu arada önceden George Lucas 9 bölümlük bir Star Wars hazırlamış.Her ne kadar o zamanlar değişiklikler,yeniliklerde olsa şu an baktığımızda bunun seyirciler üstünde olumsuz etki bırakmadığını görüyoruz.
Film tanıtımları öncesi aslında karakterleri tanıtmak daha mantıklı olucak.Öncelikle
Anakin Skywalker/Darth Vader
Esas karakterimiz.İlk üç filmde kötü,karamsar yıllarını izliyoruz.Ancak tabi ki nasıl böyle bir karakter oldu,neden böyle biri sorusuna cevap bulabileceğimiz filmler ise daha sonradan çekilen ilk üç bölümde.Bütün seri boyunca onun hikayesini izliyoruz.
Palpatine/Darth Sidious
Serisinin en kötüsü,en çakalı,en sevimsiz karakteri.İki yüzlü olan bir sith.Anakin’nin içindeki duygularıyla oynayıp onu başka yollara sürükleyen Sidious.
Yoda
Şirin,minik 6 filmde boy gösteren efsane adamımız Yoda.Jedi meclisinin başkanı olabilicek kadar güçlü aslında,boyuna bakmayın siz onun Dil Çıkartıyor .Aynı zamanda en yaşlı karakter ünvanı da elinde;yaklaşık 900 yaşlarında.Adını nerden aldığını da söyliyelim ki Lucas’ın eski hocalarının bir tanesinden geliyor.(Yoshikata Yoda)
Obi-wan Kenobi
Anakin’nin hocası,ama aslında kardeşi gibi.İçindeki saf iyilik,tam bir Jedi.

Tabi ki karakterler bu kadar değil ancak bu kadar bilgide şimdilik iş görür gibi geliyor.
İlk filmimiz,4. bölüm olan “A New Hope”(Yeni Bir Umut).1977 yılında gösterime girdi.Oyuncularımız Mark Hamill(Luke Skywalker),Han Solo(Harrison Ford),Carrie Fisher(Leia Organa),David Prowse(Dart Vader).Prenses Leia Obi-wan’a R2D2’la beraber bir yardım mesajı gönderir.R2D2 Luke’un eline düşer.Bu arada Ben Kenobi(Obi-wan) ile tanışır.Ona ailesi hakkında bazı şeyler anlatır.Mesajı bulunca,birlikte İmparatorluk güçlerine karşı asilere yardım etmek için yola çıkarlar.Bu yolculukta onlara yardım edecek olan kaçakçı Han Solo ile karşılarşırlar ve tabi ki onun da arkadaşı Chewbacca.Birlikte Prenses Leia’yı kurtarırlar.Aynı zamanda İmparotorluğun önemli silahı Ölüm Yıldızı’nı yok ederler.

5. bölümümüze geldi sıra. “The Empire Strikes Back”(İmparator).1980 yılında gösterime girdi.Oyuncularımız yine aynı.En sevilen Star Wars filmleri arasında yer alıyor bu film.Film kaldığımız yerden devam ediyor.Dart Vader asilerin son saldırılarına sinirlenir ve asilere karşı harakete geçer.Luke Jedi eğitimi almak üzere Dagobah sistemine gider ve Yoda’yı bulur.Han ve Leia ise İmparatorluktan kaçmak için Lando Calrissian’ın yöneticisi olduğu Bespin gezegenine geçerler.Ancak bu kaçışları pekte başarılı olmaz..Filmin sonunda olan Luke ve Vader karşılaşması ise bölümün süprizi.

6. bölümümüz “The Return Of The Jedi”(Jedi’ın Dönüşü)(1983).Han Solo’yu kurtarmak isteyen Leia Jabba’nın eline düşer.Ancak neyseki burdan da paçayı kurtarırlar.Bu arada İmparatorluk yeniden bir Ölüm Yıldızı inşa etmektedir.Bunu önlemek için harekete geçer kahramanlarımız.Luke ise babası olan Vader’la karşılaşmak üzere İmparatorluğun oraya varır.Birlikte yaptıkları düello sonucunda Vader Luke’u karanlık tarafa çekmekte ve yenmekte başarısız olur ancak buna Sidious göz yummamaz.Ve sonunda....Söylemem Dil Çıkartıyor .

Gelelim ilk bölüme “The Phantom Menace”(Gizli Tehlike)(1999).Sonunda hikayemizin başını öğrenme zamanı.Oyuncuların,hikayenin değiştiği bir film artık.Ray Park(Darth Maul),Liam Neeson(Qui-gon Jinn),Ewan McGregor(Obi-wan Kenobi),Jake Lloyd(Anakin Skywalker),Natalie Portman(Padmé Amidala).Star Wars hayranlarının hayal kırıklığı yaşadığı bir film.Cumhuriyetin hakim olduğu bir dönemdeyiz bu sefer.Ticaret Federasyonu’nun Naboo’ya yaptığı saldırıyla işler karışır.Bu durumu kontrol etmek tabi Jedi ‘lara düşer ki bunlar da Qui-gon ve Obi-wan olacaktır.Saldırının başında Darth Sidious’ın olduğu ortaya çıkar.Coruscant’a doğru haraket ederler Prenses Amidalayı da alarak,ancak Tatooine’e inmek zorunda kalırlar.Burda Anakin’le tanışırlar(sonunda).Qui-gon ondan etkilenir ve yanına alır.Bu arada Dart Maul adında bir sith ortaya çıkar.Sithler tekrar ortaya çıkmışlardır.Qui-gon Maul’a olan savaşında başarısız olur,Obi-wan’a Anakin’i eğitmesini söyler.Ve ikilimizin macerası burada başlar.

İkinci bölüm “Attack Of The Clones”(Klonların Saldırısı)(2002).Anakin’i bu filmde Hayden Christensen oynuyor,Dooku ise Christophe Lee tarafından canlandırılıyor..Yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz.İşin içine aşk,sevgi,fedakarlıkta girmeye başlıyor.Artık 19 yaşında delikanlı bir padawanımız vardır.Anakin ve Obi Padmé’yi korumakla görevlendirilir çünkü daha yeni bir suikasttan kurtulmuştur.Bu arada Jedi düzeninden ayrılan Dooku Ayrılıkçıların başına geçer ve Sidious’la işbirliği yapar.Bunun üzerine Obi ayrılıkçıları bulmak için yola çıkar ve Anakin’le Padmé’yi Naboo’ya gönderir.Obi bu sırada Geonesis gezegeninde yakalanır.Anakin ve Padmé’de bu olaya müdahele için gidiceklerdir ancak başarısız olurlar.Jediların yardımları sayesinde kurtulurlar ancak Dooku ellerinden kaçıcaktır.

Ve de son film olan ve seriyi tamamlayan şahane film “The Revenge Of The Sith”(Sith’in İntikamı)(2005).Klon saldırıları son haddelerine gelmiştir.Jedilar Şansölyeden şüphelenmeye başlamıştır.Bu arada hala Jedi olarak kabul edilmeyen Anakin Jedilara karşı kırgındır.Aynı zamanda gizlice Padméyle olan evliliği ve onun hamile olaması nedeniyle zor durumlar yaşamaktadır içinde.Gördüğü rüya üzerine,daha çok güç istemektedir ve bunu başka yollarda aramaya başlar.Palpatine Anakin’nin kendisine olan güveninden yararlanır.Onu yavaş yavaş karanlık tarafa doğru çeker ve sonunda amacına ulaşır.Bu olayın sonucunda Jedilar gizli saldırıya uğrarlar ve maalesef başa çıkamazlar.Cumhuriyet’in çöküşü ve Sithlerin yükselişi.En duygusal,en nefes kesici sahneler,en çarpıcı diyaloglar bu filmde bana kalırsa.

Efsane bir seri gerçekten.Tüm filmler harika.Kurgusuyla,teknolojisiyle,her şeyiyle muhteşem.Tabi ki filmler kısıtlı bir hikayesi yok.Genişletilmiş evrende çok daha öncelerini ve sonralarını bulmak mümkün.Bir sürü hikayeler ve ayrıca kitaplar var.Lucas sonsuz teşekkürler!Bu arada müziklerde John Williams ‘a ait.Müzikleriyle,replikleriyle klasikleşmiş bir film.Büyüsünden kurtulmak zor
May the force be with you...

İlk bölümden Anakin

İkinci bölümden Anakin ve annesi

Üçüncü filmden Anakin ya da artık Vader diyebiliriz Zarif

ve son halleri... Dil Çıkartıyor

4,5 ve 6. bölümlerdeki karakterlerimiz,Luke,Leia,Han Solo Zarif

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
23 Eyl 2007 19:40
Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Ecmmi
Alışıyorum Galiba?
Star Wars(Yıldız Savaşları) Konu: Yanıt: Star Wars(Yıldız Savaşları)
Alıntıyla Cevap Gönder
Duyulmayan bazı bilgiler...
-İngiltere'de 390 bin,Kanada'da 20 bin,Yeni Zelanda'da 53 bin ve Avustralya'da 70 bin kişi nüfus sayımında Jedi Dini'ne mensup olduğunu bildirdi.
-Klonların Saldırısı hariç tüm filmler ABD'DE gösterime girdiği yıl içinde en fazla izlenen film oldu.
-Altı filmde "içimde kötü bir his var" repliği vardı.
-Ewan McGgregor ve Hayden Christensen ışın kılıcı sahnelerinde ağızlarıyla aletin sesini çıkarıyolardı ki Lucas'ın buna dayanamayıp tepkisi "O iş için ses efekti departmanımız var!" Çok Mutlu
-Filmlerin başlarında yazan yazıları Lucas Brian De Palma ile birlikte yazdı.
-Carrie Fisher(Leia) kısa olması nedeniyle Harrison Ford oynadığı sahnelerin çoğunda kutu üzerinde duruyordu Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
23 Eyl 2007 19:56
hime
Üye
Üye

hime
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
tek gecerim ben bu seriyi
bilimkurgu severlerin mutlaka izlemesini oneririm

En Yukarı Git
29 Eyl 2007 10:24
Psylocke
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 64

Psylocke
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
[quote="hime"]tek gecerim ben bu seriyi
bilimkurgu severlerin mutlaka izlemesini oneririm[/quote]

+1.bulursam serisini de okuyacağım.bir efsane star wars...

En Yukarı Git
19 Şub 2008 21:12
Nobu
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 6

Nobu
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
hayatımın filmii ...nnapıp edip akrabalrımdan yada arkadaşalrımdan 3 ten sornaki serilerini alıp izledim...tabi bu hiçde o kadaar kolay olmadı -_-''

En Yukarı Git
21 Nis 2008 20:42
michi-san
Ay Fedaisi
Ay Fedaisi

michi-san
Ay Fedaisi
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu ne ya koskoca bir efsaneye 3 yorum hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri sanırım cnbc-e ye bir teşekkür borcum var onlar olmasa yine ertelerdim izlemeyi ama süper süper ve süperrr diyorum sadece Çok Mutlu Çok Mutlu Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor

anakin skywalker <3<3
Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
15 Şub 2010 23:13
JEANNE D'ARC
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 127

JEANNE D'ARC
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Oturup izledim ama beni baya bi sıkmıştı.
Çizgi filminin de çizimi falan güzeldi

Önce alevlerin arasında acı çekersin.Sonra da boğularak ölürsün.Ne var ki hiç bir zaman bedeninin küle dönüştüğünü göremezsin
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
15 Şub 2010 23:50
fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 85

fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Huaaa Obi Wan Kenobi diyorum başka birşey demiyorum (bknz:imza u.u)
İlk defa Cnbc-e aracılığıyla izlemiş bulunmaktayım.
Cnbc-e nin fragmanlarını görünce izlemem gerek dedim. o.O
Spoiler:

..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
17 Şub 2010 15:01
dowaa
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 70

dowaa
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Anakin aşkım bebeğim herbişeyim uyy (*.*) Yerim onu yerim (*.*) Cnbc-e'ye sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunarım ~~ Arkadaşlarla Sw serisene başlayalım diye çok çığırdığımı bilirim ama nedense arkadaşlarla izliycem diye alıpta izlememiştim salak ben >.> Cnbc-e ve tabiki biricik ikizimin yardımlarıyla tam manasıyla fanı oldum çıktım sınıfta sw diyince akan sular duruyo ~~
Spoiler:

Sen beni dinlemedin, ben seni anlamadım.
Cevapsız soruların, boynumda kolların, al senin olsun!
En Yukarı Git
17 Şub 2010 16:41
makatoverei
Biri Beni Durdursun
Biri Beni Durdursun

Teşekkür: 24

makatoverei
Biri Beni Durdursun
Alıntıyla Cevap Gönder
Haydennn *-* ya da filmdeki adıyla Anakin *Q* uff uff sadece anakin için izledim ilk 3 filmi Dil Çıkartıyor kesinlikle atıyorum . Serinin konusunu diğerler filmlerle karşılaştırıcak olursak inanılmaz bir konusu ve kadrosu var. Bu yorumum bütün star wars serileri içindi. Aslında diyecek çok söz yok film ve kadro muhteşem efektler süper özellikler ilk 3 film , ama seriyi yöneten ilk başladığında ortadan başlamış o yüzden ilk 3 film teknolojiye uygun , sonrakileri ise biraz daha sönük kalmış ama gene de muhteşem *-*

En Yukarı Git
21 Şub 2010 16:18
Serena01
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 55

Serena01
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
bu kadar güzel bir filmi izlemeyen herhalde yoktur bazı arkadaşlar nedense
4 5 6 sevmezler neden sevmezler anlamadım lucas o zamanın teklonajısiyle bir şaheser yaratmış 1 2 3 sevmeniz doğaldır çünkü günümüz teklonoji ile yapılmış. zaten önce 4 5 6 çekilip annakinin nasıl darth wader olduğunuda 1 2 3 öğreniyoruz Madde

anakini canladıran hayden christensen' ni seymeyen yoktur herhallde
ya bir insana bu rol o kadarmı yakışır özellikle 3 teki perfonmansı beni çok etkilemişti Hayranlık Besliyor

DarkSide Of THe Sun
Minako~chan
En Yukarı Git
21 Şub 2010 17:13
dolunay_surat:D
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 84

dolunay_surat:D
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
en seviğim serilerden biri:D bence star wars'ın tek kusuru eski bir yapım olması onun haricinde mükemmel özellikle de üçüncü bölüm (konu sıralamasına göre)

En Yukarı Git
16 Tem 2010 15:23
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Filmleri kesmedi kitaplarını okuyorum şu an sith'in intikamı'ndayım
çarşamba günleri cnbc de gösterilmeye başlandı bu çarşamba a new hope var Ünlem Ünlem Ünlem
Star wars için tek kelime söyleyebilirim : Başyapıt
Bilim kurgu seven herkes kitaplarını mutlaka okumalı bnce ...

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
30 Ağu 2010 20:45
dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 33

dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Anakiğğğğğğğğğğğğğğn...Tek diyebileğim şey Anakin yani.İlk 3 film başyapıt bence ama son 3 film o yılın teklonojisiyle müthiş.Annem filmi izlerken yanıma gelip aaa çocukluğumuzda izlediğimiz film bu diyince ben bir şok içerisinde annemle film arasında bakışıp oha dedim.
Mükkemmel ammağğğ Luke annem çok çirkin lağğğğn.Ztn o adamı hiç sevmem.
Özellikle Anakiğğğğnin bad boy olma bölümü mükemmeldi Çok Mutlu Filmde resmen ağladığmmm Padmenin ölümü Anakinin öfkesi.Ne biçim ağladımm lağğğğn...
Ah yivrimmm Anakin kötü oldu diye Padmenin ölüşü.Geberdim o dkda...Anakin hiç kızdımmm bol bol ağladığğğm...

Pasión de los cielos...
En Yukarı Git
30 Ağu 2010 21:09
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Anakin karanlık tarafa geçtiğinde obi wan'ın ''Sen seçilmiş kişiydin güce dengeyi getirecektin'' derken ki hali hiç gitmiyo gözümden şansolye Palpatin hep anakin in beynini yıkadı yaa Kızmış Kız

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
31 Ağu 2010 21:56

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 15 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız