PİRAMİTLERİN İLGİNÇ SIRRI ...
Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Serbest Köşe

Yazar
Otaku
Otaku

Teşekkür: 80

Durumu: Çevrimdışı

LUNA_P
Otaku
PİRAMİTLERİN İLGİNÇ SIRRI ... Konu: PİRAMİTLERİN İLGİNÇ SIRRI ...
Alıntıyla Cevap Gönder
Piramitlerin Gizemi

* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)
* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.

* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur

* Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.

* Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.

* Büyük Piramitin tabininin yüzeyi,anitin yarisinin iki katina bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.

* Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.

* Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

* Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.

* Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu.

* Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.

* Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.

* Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.

* Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.
Gize piramitleri tahmini olarak M.Ö 3000 yıllarında eski krallık döneminde yapıldığı zannedilmekte. Bunlar; Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleridir ve isimlerini aldıkları firavunlar tarafından yaptırılmıştır.
Gize piramitleri dünyanın en büyük piramitlerdir. Bunlarla birlikte ve Mısır'da yüzlerce irili ufaklı piramit mevcuttur. Gize piramitlerini diğerlerinden ayıran farkların başında içlerinde yazı bulunmaması ve nasıl yapıldıklarının hala çözüme ulaşmamış olmasıdır.
Keops'un oğlu Kefren için yapılmış piramit 136 metre yüksekliğe sahip.

Kefren piramidinin dış yüzeyinde yer alan kaplamalar bugün sadece tepesinde görülebilmekte. Gize piramitlerinden İçi ziyaret edilebilen tek piramit olan Kefren piramidinin mezar odası.
Piramitler ile ilgili çeşitli matematiksel bulgular arasında ilginç olanları şunlar: Keops piramidinin yüksekliginin 1 milyarla çarpımı yaklasık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi veriyor. (149.504.000km)

Piramitlerin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam iki eşit parçaya bölüyor. Keops Piramidinin Taban cevresinin, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını veriyor.62 metre yüksekliği ile Gize Piramitleri içerisinde en küçüğü olan Mikerinos Piramidi Kefrenin oğlu için yaptırılmış.

Piramitler hala yapımları esnasında ki gizi korumaktalar. İşçilerin olağanüstü bir çabayla günde 10 metreküp taşı üst üste koyduklarını kabul edersek keops piramidinde yer alan yaklaşık 2.5 milyon metreküp taş, 250.000 gün, yani yaklaşık 664 yılda yerleştirilebiliyor. Oysa piramitler 20 70 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğinde olan Sfenks 14.yy da Memluk'lar tarafindan top bataryalarına talim hedefi olarak kullanılmış ve ciddi biçimde zarar görmüş.

M.Ö. 2520 yılında Keops'un oglu Kefren'in mezar kompleksi için yontulmuş. Sfenks Mısır dilinde 'SEZP-ANHE' Yaşayan görüntü) anlamında. Tarih boyunca Sfenks Nil nehrine bakiyor ve nehir yoluyla gelenleri karşılıyordu.
ila 30 yıl arasında bir sürede tamamlanmıştır.

UZUN BİR SÜRE YOKUM ! ...
Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
23 Nis 2010 23:15
Neo_Queen_Serenity_115
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 7

Neo_Queen_Serenity_115
Geçiyordum Uğradım
PİRAMİTLERİN İLGİNÇ SIRRI ... Konu: Yanıt: PİRAMİTLERİN İLGİNÇ SIRRI ...
Alıntıyla Cevap Gönder
evet cok ilgincbunlarda 1 kac tanesini bende duymusdum.ilginc oldugu kadarda urkutucu Karışık

LAUGH IS LIFE!NA NA NA NA NA!!!!Çok Mutlu Çok Mutlu
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
23 Nis 2010 23:21
Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 249

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
Bunları biliyordum ayrıca 1. maddeyide irdelemek istiyorum

--

Şimdi 1. madde ile ilgili 2 bilgi bulunmaktadır bunların 1.si UZAYLILAR!

1- O zamanlarda kaldıraç vb.. aletler üretilemediği için uzaylıların yardım ettikleri söylentileri gerçekleşmekte.

2-Şimdi şöyle söyleyeyim katman katman taşımışlardır. Mesela piramitin ilk katmanını yaptılar üzerine kum koymuşlardır yok gibi son katmana kadar böyle devam etmiştir daha sonra ise bu kumu kazımışlar ve piramitleri elde etmişlerdir.

Ki bana göre 1. daha mantıklı geliyor. Zaten Amerikanın gizli bir yerde bilim adamlarının çalıştığı yerde bir şey ortaya çıktı. Bir prf. oradan emekli olduğunu yayımladı ve bir basın toplantısı düzenlendi açıklamalara göre şu bizim adını unuttum ya şey diye kodlayalım görünmez uçak diyelim -araştırınca koyucam merak etmeyin- uzaylıların yardımları sayesinde yapılmış. Normalde bütün uçaklar radarlarda görünür fakat uzaylı olarak tanımladığımız yaratıkların teknolojisi bizden daha gelişmiş olduğu için radarlara yakalanmayan uçak yaptı amerika.

Uzaylılara hala inanmıyorum diyenlere~~

googleye uzaylılar yazın youtubeye gidin orada 2 tane video göreceksiniz önemlilerinden bir tanesinde uzay mekiğini bir kamera ile görüntülüyorlar diğerinde ise helikopter ile çıkıyorlar ufonun yanına ve ufo helikoptere çarpacak kadar yakına hızla gelip 90 derece dönüş mesafesi yaparak gökte kayboluyor.

Ayrıca bir video daha izlemiştim onda da bir Türk ANTALYA lı uçakta giderken bir şey fark ediyor bir gök taşı diyor ve hemen kameraya yapışıp onu kayıt ediyor. Gök taşı bir süre sonra parçalanıyor. Adam bunu tv ye veriyor ve yavaşlatıyorlar görüntüyü görkdükleri şey şu. Bir süre sonra küçük bir ışık geliyor bu gök taşının yakınına buna ışın veriyor 4-5 kez. Sonra bu parça yavaşlıyor daha sık ışınlar gönderiyorlar ve en sonunda kalmıyor gök taşı aynı hızla geri dönüyor bu ışık.

Ve şunuda biliyormuydunuz dünya ülkelerinden 16 tanesi uzaylıların gerçek olduğuna imza attılar.

Hele ki bir yer -adını unuttum- adamlar her gün gök yüzünde duran ufoları görüyorlar görüntüye çekiyorlar *-*

Ayrıca bir uzaylınında otopsiye alındığını biliyor muydunuz? Zarif

Vinnie~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
23 Nis 2010 23:35
kartopu
Üye
Üye

Teşekkür: 9

kartopu
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
çok ilginç geldi şaşırdım açıkcası

<<KARTOPU>>
En Yukarı Git
23 Nis 2010 23:50
kartopu
Üye
Üye

kartopu
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ama uzaylı diye bişi yok kur'an-ı kerimde de böyle bişiler bahsedilmiyo yanılmıyorsam ((yanlışım varsa araştırabilirsiniz)) birileri yapıyodur bi numara birileride inanıyodur şeytan melek cin vs.onlarıda biz göremiyoruz biz insanlar sınırlı görme ve duyma yeteneğine sahibiz. düşününsene bi azraili görsek ne yapardınız yada şeytanı, melekler iii onları görsek korkarmıydınız? (((tabi bunlar beni aşacak konular))) Şaşırmış Durumda Düşünce

<<KARTOPU>>
En Yukarı Git
24 Nis 2010 0:12
kartopu
Üye
Üye

kartopu
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
bunlar ayrı bir yorum gerektirebilir ya da tartışma rahatsızlık verdiysem affedersiniz Gülücük Dağıtıyor

<<KARTOPU>>
En Yukarı Git
24 Nis 2010 0:14
Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
Hayır canım fakat üst üste mesaj atmak yasaktır *-*

Ayrıca sanırım bilmiyorsun canım Kur'an-ı Kerim'de insanlardan başka varlıklarında var olduğu yazmakta. Bunlar üç harfliler şeytan melek vs... dışında biz karabasanı görebiliyoruz canım buna ne diyeceksin?

Bana göre burada anlatılmak istenen Allah yeri ve göğü biz insanlara nasıl yaratmış ise diğer varlıklarada aynı hakkı tanımış olabilir ^.^

Vinnie~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
24 Nis 2010 0:16
M. Annabeth Walebreaker
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 13

M. Annabeth Walebreaker
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
bencede millet başkalarını kandırıyor olabilir.yada daha farklı şeyler Gülücük Dağıtıyor

Sailor Moon Guardians of Caos

http://pandorahearts.benimforum.org/
-----

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
24 Nis 2010 0:16
Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
Daha ne diyeyim bilemiyorum ki xS xS

Adamlar kameraya bile çekmişler OTOPSİYE bile almışlar uzaylıyı ya xS xS

Vinnie~
En Yukarı Git
24 Nis 2010 0:24
kartopu
Üye
Üye

kartopu
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
dünyada neler olmuyor ki hepsi söylenti belki.. teknoloji ilerledi yapıp dikkat çekmeye çalışıyorlardr az çok bilirsiniz ne oyunlar oynanıyordr kim bilir lazer ışınları var hiç kimsenin görmediği bir uzay mekiği, benzetip yapmak zor olmasa gerek birini gönderiyorlar birinede de yaptırıp temizletiyolardır sonra dünya çalkalansın uzaylı gelmiş şöyle olmuş diye herkes birilerinin kuklası olmuş yeter ki paradan haber ver bilinmeyen açığa çıkmayan öyle şeyler vardr ki kim bilir...

<<KARTOPU>>
En Yukarı Git
24 Nis 2010 0:34
LUNA_P
Otaku
Otaku

LUNA_P
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
kartopu burası zaten yorumlar için açılmış farklı konuları tartışmak için yapılan adı üstünde serbest bır koşe yorumlarının kımseyı sıktığını düşünmüyorum bu arada evet çok değişik bu mısırlıların bu pıramıtlerı boyle yapabılmesı çok tuhaf belkıde ışın içinde gerçekten uzaylılar vardır yhada o zmnlarda olan hayvanları kullanmışlardır zaten bu durumla ılgılı bır çok değişik konu vardır gerçketn çok tuhaf Çıldırmış Durumda Gülücük Dağıtıyor

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
24 Nis 2010 10:59
LUNA_P
Otaku
Otaku

LUNA_P
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
gerçektende ılgınç olduğu kadar urkutucu Korkuyor! Çok Mutlu

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
24 Nis 2010 15:26
hotaru_cha
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 10

hotaru_cha
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Sailor Star Fighter yazmış:
Hayır canım fakat üst üste mesaj atmak yasaktır *-*

Ayrıca sanırım bilmiyorsun canım Kur'an-ı Kerim'de insanlardan başka varlıklarında var olduğu yazmakta. Bunlar üç harfliler şeytan melek vs... dışında biz karabasanı görebiliyoruz canım buna ne diyeceksin?

Bana göre burada anlatılmak istenen Allah yeri ve göğü biz insanlara nasıl yaratmış ise diğer varlıklarada aynı hakkı tanımış olabilir ^.^
bende bizden başka varlıklar olduğuna inanıyorum ama kurandaen üstün varlığın insan olduğundan bahsediliyo yani uzaylılar vardır (çünkü kuranı karimde 18000 alemden ve o alemlerin sakinleri olduğundan bahsediyo) ama bizden zeki olduklarına ve çok yüksek teknolojiye sahip olduklarına inanmıyorum acıkcası bide piramitlerin yapımının nasıl olduğu konusunda akla yatkın bi teori daha var oda köleler

mısırlılar küleleri ve filleri kullanarak eğik düzlemlerle taşları taşıtmışlar hata bi filmdede anlatıyolardı bunu ama adını unuttum
bide arkadaşlar lütfen flood yapmayın

Kraliçeden esintiler... Zarif

En Yukarı Git
24 Nis 2010 16:54
LUNA_P
Otaku
Otaku

LUNA_P
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
hotaru_cha ekledım [LUNA_P] =)(= evet bızden başka varlıklar olabılır ama buda kesın net bır şekılde belırtılmemış belkı onlar yardım ettı belkı koleler yada hayvanlar sonuçta mukemmel bır şekılde yapıtı ortaya koymuşlar =)(=

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
24 Nis 2010 17:13
kartopu
Üye
Üye

kartopu
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
insanların düşüncelerinin yani inandıkları şeyin hiç bir zaman değişmeyeceğinin farkına vardım
bu yüzden bişi söylemicem sen uzaylı var diyosan o hep senin içinde düşüncelerinde olacak ben ise yok diyorum.
18000 alemden kasıt uzaylı olduğu ne alaka sadece buna bi anlam veremedim?
Peygamber Efendimiz (s.a.v) 7 kat göğe yükselmiştir neden uzaylılardan ya da melekut aleminden başka bi canlının yaşadığına dair bi sözü yok
(((gerçi öle bi mevzu geçmişmiydi okuduğum kitapta onu pek hatırlayamadım ama)))
kitaplardan okuduğum kadarıyla
başka çok yorum yapıp mesuliyet alamam bildiklerimide çok açık bi şekilde yazamıyorum çok bilem konuştum
hadi ben kaçtıım Şaşırmış Durumda

<<KARTOPU>>
En Yukarı Git
30 Nis 2010 0:42

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 31 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız