K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutorial-
Sailor Moon Forum -> Japon Kültürü ve Cosplay

Yazar
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 3

Durumu: Çevrimdışı

MisaMisa
Sağlam Üye
K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutorial- Konu: K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutorial-
Alıntıyla Cevap Gönder
Mio cosplay'imden isteğe göre şapkanın yapımını anlatabileceğimi söylemiştim ve işte burada ^^ oldukça kolay ve kendi isteğinize göre değişik modellerde yapabileceğiniz bir şapka. Kolay gelsin ~_~

Mio'nun gothic lolita şapkası "Don't say lazy" kostümüne ait.
Spoiler:

1* Malzemeler
Spoiler:

*Makas
*Siyah karton
*Dantel (ya da siyah saten kumaş)
*kırmızı saten kurdela
*kalem, silgi
*ufak disket
*cetvel
*tel toka ya da ince siyah bir taç
*kumaş yapıştırıcısı ya da herhangi bir uhu

Yapım aşamaları:

1*
Spoiler:

Siyah karton üzerine küçük disketi koyup kenarından kalemle çizerek yuvarlak oluşturun. Eğer disket yoksa bir kağıda orta büyüklükte bir yuvarlak çizip kenarlarından kesin aynada başınıza göre ayarlayın çok büyükse küçültün.

2*
Spoiler:

Oluşturduğunuz şekli kenarlarından dikkatlice kesin üzerine yapıştırıcı sürün (az miktarda) ve danteli ya da kumaşınızı yapıştırın. Eğer dantel kullanıyorsanız ve genişliği şekli kaplayacak kadar geniş değilse şeklin önce bir yarısını sonra diğer yarısını kaplayın. Kuruyana kadar bekleyin.

3*
Spoiler:

Şimdi şapkanın üst kısmı için kartona bir defter kenarı ya da bir cetvel yardımıyla uzun iki tane çizgi çekin aralarında 6cm boşluk bırakın ya da istediğiniz genişlik kadar. Ben defter kenarını kullandım. Kenarlardan kesin ve resimdeki şekli alsın.

4*
Spoiler:

Şimdi şapkanın üst kısmını silindir şekline getirin ve kenarlarından iyice yapıştırın. Kuruduktan sonra üzerine az miktarda yapıştırıcı sürün ve dantelle kaplayın. Kuruduktan sonra şekli karton üzerine koyup kenarlarından kalemle çizin. Oluşturduğunuz bu şekil silindirin tepesi için. Kesip üzerini dantel kaplayın daha sonra silindirin üstüne yapıştırın.

5*
Spoiler:

Silindirin açık kalan kısmına orta kalınlıkta kırmızı saten kurdelayı yapıştırın. Eğer yoksa ince 2 tane yanyana yapıştırabilirsiniz, ben öyle yaptım. Kuruduktan sonra geriye sadece daha önce oluşturduğumuz şapkanın alt kısmı olacak yuvarlakla silindiri birbirine yapıştırmak kalıyor.

6*
Spoiler:

Birbirine yapıştırdığımız iki parça şapka görünümü aldı Kahkaha Atıyor İsterseniz bunu taçla kullanabilirsiniz ama ben tel tokayı öneririm. Hem kolay hemde tam tutuş sağlıyor. İlerde kendime bir tane daha yapacağım bu sefer pembe ve aşırı süslü birşey planlıyorum Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor

***Sonuç***
Spoiler:

Umarım faydalı olmuştur, herhangi bir sorunuz olursa sorun.

Daha önceki tutorial çalışmalarım:

Chobits Chii/Freya persocom kulağı yapımı
http://forum.venus.gen.tr/chobits-chii-kulagi-yapimi-tutorial-t4697.html

3 aşamada Death Note yapımı
http://forum.venus.gen.tr/3-asamada-death-note-yapimi-tutorial-t4851.html

MisaMisa Cosplay Çalışmaları
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
04 Hzr 2009 17:29
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): cello01

Momiji
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 131

Momiji
Eternal Sailor Moon
K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutorial- Konu: Yanıt: K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutori
Alıntıyla Cevap Gönder
oy oy çok tatlı görünüyor *-*

sağol Misa-chan Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
04 Hzr 2009 17:33
michiru
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 60

michiru
Eternal Sailor Moon
K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutorial- Konu: Yanıt: K-ON Mio Akiyama Gothic Lolita şapkası yapımı -tutori
Alıntıyla Cevap Gönder
ahaa! süper bişi^^ arigato misa misa chan^^ harika anlatmışsın*-* ben yapıcm şimdi^^ '' becerebilirsem tabii Şaşırmış Durumda bi tek küçük diskete ihtiyacım var Şaşırmış Durumda onu da karton falan bişiden yapıcm artık Şaşırmış Durumda

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
04 Hzr 2009 17:33
Tornado
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 122

Tornado
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Ahaha süper bişeymiş bu xD
Tabi biz erkeklerin pek tercih edeceği bişey değil ama xP
Paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık ^^

by me~

teşekkürler tusako~ ^-^
En Yukarı Git
04 Hzr 2009 17:34
MisaMisa
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 3

MisaMisa
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
michiru yazmış:
ahaa! süper bişi^^ arigato misa misa chan^^ harika anlatmışsın*-* ben yapıcm şimdi^^ '' becerebilirsem tabii Şaşırmış Durumda bi tek küçük diskete ihtiyacım var Şaşırmış Durumda onu da karton falan bişiden yapıcm artık Şaşırmış Durumda

O disket yuvarlak şekli vermek için yani ona ihtiyacın yok yuvarlağı kendi göz zevkine göre kendin ayarlayabilirsin ^^

Rica ederim yaparsanız eğer kendi şapkanızın resimlerini de gönderin Hayranlık Besliyor

MisaMisa Cosplay Çalışmaları
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
04 Hzr 2009 17:42
küçük-melek
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 20

küçük-melek
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
çok güzel anlatmışsın Kahkaha Atıyor teşekkür ederim Kahkaha Atıyor en yakın zamanda denemeyi planlıyorum Gizli Planlar Yapmaktadır

funnylife *-* süper olmuş <3 Çok Mutlu

geri dönmek ben >o<
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
04 Hzr 2009 17:51
michiru
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

michiru
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
MisaMisa yazmış:
michiru yazmış:

O disket yuvarlak şekli vermek için yani ona ihtiyacın yok yuvarlağı kendi göz zevkine göre kendin ayarlayabilirsin ^^

aa o zmn süper^^' tekrar sağol misa misa-chan

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
04 Hzr 2009 17:52
michiru
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

michiru
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
MisaMisa yazmış:
michiru yazmış:

aa o zmn süper^^' tekrar sağol misa misa-chan

En Yukarı Git
04 Hzr 2009 17:52, Değiştirme: 04 Hzr 2009 17:52 (Toplamda 1 kere)
Mari
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 417

Mari
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
anem çok şeker Hayranlık Besliyor

look at all of the damage you've done in time

En Yukarı Git
04 Hzr 2009 18:52
dolunayperisi
Sağlam Üye
Sağlam Üye

dolunayperisi
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ayy çok güzelmiş hemen kendime yapim

Arkadaş senin ağladığını görmez. Dostunun omuzu ise senin göz yaşlarınla ıslanı.r Arkadaş davetine katılınca bir paket hediyeyle gelir. Dost sana yardım etmek için erken gelir ve toparlanman için geç gider. Arkadaş bir kavgadan sonra herşeyin bittiğini düşünür. Dost ise tekrar arar. Arkadaş yanlışlıklarını görünce başına kakar. Dost yanlışlıklarını örtmeye çalışır!!!...http://i0906.hizliresim.com/2009/6/12/1096.jpg
En Yukarı Git
10 Hzr 2009 21:00
dolunayperisi
Sağlam Üye
Sağlam Üye

dolunayperisi
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ayy çok güzelmiş hemen kendime yapim

Arkadaş senin ağladığını görmez. Dostunun omuzu ise senin göz yaşlarınla ıslanı.r Arkadaş davetine katılınca bir paket hediyeyle gelir. Dost sana yardım etmek için erken gelir ve toparlanman için geç gider. Arkadaş bir kavgadan sonra herşeyin bittiğini düşünür. Dost ise tekrar arar. Arkadaş yanlışlıklarını görünce başına kakar. Dost yanlışlıklarını örtmeye çalışır!!!...http://i0906.hizliresim.com/2009/6/12/1096.jpg
En Yukarı Git
10 Hzr 2009 21:00
cello01
Üye
Üye

Teşekkür: 1

cello01
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
çok güzelll:333333

En Yukarı Git
13 Tem 2010 17:25
hotarubi_moon
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 12

hotarubi_moon
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
paylaşım için inanılmaz saol misa-chan Çok Mutlu sabah olur olmaz yyapıma başlıyorum..

ιмzα мєℓєqιмм ѕαιℓσя ηєρтυηє^мм

komiq ¦
---- deLYy ¦
------ara sıra gery ¦
--------hayatın tadındayım¦
----------kıskanç ¦
------------kopuq ¦
----------------ara ara somurduq -¦

En Yukarı Git
14 Tem 2010 23:22
peruru
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 19

peruru
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
çoook hoşuma gitti paylaştığın için saol Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
15 Tem 2010 0:13
irma
Moderator
Moderator

Teşekkür: 486

irma
Moderator
Alıntıyla Cevap Gönder
Harika bir ara denerim xD

Angel Beats!
En Yukarı Git
15 Tem 2010 0:48

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 15 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz