Katekyo Hitman Reborn
Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Anime ve Manga

Yazar
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 17

Durumu: Çevrimdışı

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Katekyo Hitman Reborn Konu: Katekyo Hitman Reborn
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu animenin niye başlığı açılmamış canım o.o uzun soluklu seri sonuçta Dil Çıkartıyor madem kimse açmamış ben açıyım dedim Uyuyor...

Kateikyoushi Hitman Reborn!, Akira Amano tarafından yazılıp çizelen bir shounen manga serimizin anime' ye uyarlanmış versiyonudur.

Hikaye'nin konusu

Sawada "Tsuna" Tsunayoshi, her konudaki beceriksizliğini saymazsak, oldukça sıradan bir öğrencidir. Ancak Tsuna'nın hayatı, kendisini eğitmek için İtalya'dan gelen Reborn ile oldukça sıradışı bir hâl alır. İlk başta, sıradan bir bebek sandığı Reborn, Tsuna'ya, kendisinin Dokuzuncu Vongola'nın onu İtalya'nın en büyük mafya ailelerinden biri olan Vongola'nın 10. nesil patronu olarak eğitmek amacıyla yollandığını açıklar. Tsuna, Reborn'a inanmasa da Reborn, Tsuna'yı "Son Arzu Kurşunu" ile vurunca Tsuna, plâtonik aşkı Kyoko'ya olan aşkını söylemek için içinde inanılmaz bir güç bulur ve deliler gibi üstünde sadece iç çamaşırıyla sokaklarda koşmaya başlar.

Yavaş yavaş Tsuna'ya bir mafya ailesi başlayan Reborn'un, Tsuna için bir çok sürprizi vardır.

Karakterler
Sawada Tsunayoshi

Vongola ailesinin X. patronudur. Diğer adayların gizemli bir şekilde öldüğü ve ilk patronun büyük büyük büyük torunu olduğundan bu ünvan kendisine verilmiştir. Kendisi ne kadar Vongola X. olmak istemese de bundan kaçışı yoktur.
Reborn

Bebek suratına sahip bir kiralık katildir. Vongola IX. tarafından Tsuna'yı eğitmesi için için Japonya'ya gönderilmiştir. Yöntemleri şiddetli ve aşırıya kaçsa da Tsuna'dan ümidi kesmez, günün birinde onun gerçek bir Vongola X. olacağını ve ailesini koruyacağını biliyordur.
Gokudera Hayato

Tsuna'nın sınıf arkadaşı. İtalya'dan transfer öğrenci. Orada eğitim görmüş bir dinamit ustasıdır. Tsuna'nın gerçek kimliğini biliyordur.Tsuna onun için gözünü kırpmadan hayatını feda edebileceği ve onun izinden gideceğine inandığı tek kişidir. Tsuna'ya saygı açısından hep "onuncu" diye hitap eder. Ayrıca kendi kendine Tsuna'nın sağ kolu olarak ilan etmiştir (XD)
Yamamoto Takeshi

Tsuna'nın sınıf arkadaşı. Kendisi Beyzbol hastasıdır.Herşeyi bir oyun olarak görür.Zamanla gücü ve Tsuna'yla olan arkadaşlığı sayesinde o da aileye katılır.
Sasagawa Ryohei

Kyoko'nun abisi. Box meraklısıdır. Her zaman enerjiktir. Tsuna'dan bir yaş büyüktür. Reborn her nasılsa onun box öğretmenidir ve yetenekleri sayesinde o da aileye katılır. Hiç bir zaman ağzından "To The Extreme!" lafını esirgemez.
Hibari Kyoya

Okulun disiplin komitesi başkanı. Ne zaman bir kavga ya da disiplini bozacak bir davranış olsa hibari olaya el atmak için oradadır. İnanılmaz derecedeki dövüş teknikleriyle Reborn'un ilgisini çekmiştir ve aileye katılır. Biri sinirlerine dokunur, sevmediği bir şey yapar ya da uykusundan uyandırırsa "seni ölümüne ısırırım" (kami korosu) lafıyla işe girişir. [hatta sürekli kami korosu dediği için izleyicilerin dilinden düşmez xD]
Lambo

İtalya'da Bovino ailesi tarafından gönderilmiş, inek kostümü içerisindeki kiralık katil. Bir yeri acıdığında [örneğin yere düştüğünde] "sakin olmalıyım" diyerek 10 yıl bozukasını çıkarır xD 10 yıl bozukasıyla kendisinin 10 yıl gelecek hali günümüze gelir ama yalnızca 5 dk. Reborn tarafından görmezden gelinir. mafya ailesi meseleleri onu çok ilgilendirmez. 5 yaşındaki bir çocuk ne yaparsa, o da aynısını yapar.
Dino

Dino 22 yaşında Chiavorone ailesinin 10. patronudur. Vongola ailesinin müttefiklerinden en iyi 3. ailedir. Tsuna gibi ailenin başına geçmek istememiştir. Reborn tarafından eğitim görmüştür. İnanılmaz derecede yeteneklidir. Tek eksiği bu yetenekleri adamlarından biri olmadığında kullanamamıyor ve işi eline yüzünü bulaştırmaktadır. Tsuna'yı küçük kardeşi gibi görür ve Rebornla geçirdiği eğitim sayesinde Tsuna'nın Vongola X. olmasına yardımcı olur.
Sasagawa Kyoko

Tsuna'nın gözbebeği ve Ryohei'nin kız kardeşidir. Tsuna'nın sınıfındadır. Daha çok yardımcı destek verici bir karakteri vardır. Her zaman Tsuna'ya güvenir.
Miura Haru

Nanimori'deki en seçkin kızların gittiği özel bir okulda okuyan ve Tsuna'ya çarpılan kızdır. Bir gün Tsuna Haru'yu boğulmaktan kurturarır ve o zamandan beri Tsuna'nın peşinden ayrılmaz.

*Aslında karakterler bunlarla sınırlı değil.Ancak spoiler'a girebileceği için onları tanıtıma almadım.
*Karakter tanıtımlarını hem araştırdığım sitelerden hemde kendi yorumlarımı da katarak karıştırdım umarım yardımcı olabilmişimdir ^^
*İlk 20 bölüm Mafya ailesinin toplanmasını ele alıyor.bu yüzden sıkılabilirsiniz ama 20 bölüme kadar sabrederseniz asla pişman olmayacaksınız ^^

Eveeett ben tanıtımımı yaptım..ee var mı izleyen? ^-^

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
07 Eyl 2010 17:13
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Law, Tornado, *rol tanrısı*

Sensou
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Sensou
Gardiyan
Katekyo Hitman Reborn Konu: Yanıt: Katekyo Hitman Reborn
Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel bir tanıtım olmuş ellerine sağlık Çok Mutlu Eğlenerek okudum Göz Kırpıyor Resimlerde güzel olmuş.. Gülücük Dağıtıyor

Khr hakkındaki yorumlarıma gelince;
Çok sevdiğim bir animedir kendileri..Ancak bu animeyi izleyenlere birkaç tavsiyede bulunucam..
1-19 , 27-33 , 66-73
Bu bölümler tamamen ''gırgır'' diyebileceğimiz bölümlerdir(bana göre sinir bozucu bölümlerdir) Hiçbir ciddiyet yoktur..Bu bölümlere birazcık dayanın..Daha sonrası süper olacaktır..Özellikle 74. bölümden sonraki arc animeyi harika bir seri haline getirmiştir..Bence izlenmesi gereken bir anime Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
07 Eyl 2010 17:24
Neo_Queen_Serenity
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

Teşekkür: 169

Neo_Queen_Serenity
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
Cenk abi sırf Reborn'u gördükten ve senin yazdıklarını okuduktan sonra izlemeye karar verdim hem de Shounen'miş o.O Bayılırım shounen'e o.O

Min-Hyeok Gang aşksın seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen >.<
tipini yerim oy oy "unni!" >.< Bana Hande unni de evlenelim <3 Sasuke ve Hitsugaya baskılı yastıklarda uyuruz beraber <3 Sana yemek ısmarlayayım ablan olayım <3

not: you've fallen for me dizisindeki Lee Shin'den bi tane de ben istiyorum. evcil hayvan gibi lan.

En Yukarı Git
07 Eyl 2010 17:26
Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Cenk'e bende katılıyorum ama 70. bölümü kesinlikle izleyin. çünkü ilerki bölümler için çok önemli bir bölüm. ve 74. bölümden sonra hitman reborn,bir çok animeden daha üstündür bana göre. özellikle Bleach'ten Dil Çıkartıyor

En Yukarı Git
07 Eyl 2010 17:36
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
animenin müzikleri de güzel Dive to World şarkısını çok beğenmiştim fırsatım olursa bu animeyi bitirmek istiyorum teşekkürler çok güzel bi paylaşım olmuş Çok Mutlu

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
07 Eyl 2010 17:48
kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 53

kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Bende izlemeyi denedim ama 10'dan sonra sıkıcı geldiği için izlemeyi durdurdum şimdilik. One Piece'da güncele geleyimde hele o zaman başlamayı düşünüyorum ^^

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 11:06
Tornado
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 122

Tornado
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Geçen hafta günce serisine yetiştiğim çok hoş bi anime ^.^
Eğer 1-2 arkadaşım "Olm ilerde süper oluyo lan bu!" diye gaz vermeseydi 10 bölüm izledikten sonra bırakır, daha da geri dönmezdim. "İlerde çok güzel oluyomuş, dayan Kıvanç dayan" diyerekten dayandım, azmettim, ve başardım ...
74. bölümden itibaren gerçek konusunu bize gösteriyor bu anime. Onun dışında 1 tane kısa bir hikaye var, gerisi sadece gırgır bölümler. Ama ne yazıkki "filler lan bu, atlayalım geçsin" diyemiyorsunuz, çünkü o bölümlerde karakterler falan geliyor, izlemek gerek yani u.u Ama gerçek konusuna girdikten sonra tam gaz izliyorsunuz~
Bu animeyi sadece 2 şekilde kötüleyebilirim. Birincisi, herkesin şikayet ettiği başlarda komik olsun diye yapıldığı halde güldürmeyen bölümler xD İkincisi de animenin Japonya'da sabahki Çocuk Kuşağında yer alıyor olması. Bundan mütevellit olarak mangadan animeye çevrilirken çeşitli değişiklikler yapılmış. Daha doğrusu sansürler. Mesela sigara içen karakterler yok, savaşta yaralanmaları, kanı sansürlüyorlar.
Ha ama önerir miyim-? Eğer benim gibi "Olm ilerde süper oluyomuş lan bu, dayanmalıyım!" şeklinde sabır gösterebileceğinize eminseniz, izleyin anacım izleyin u.u

by me~

teşekkürler tusako~ ^-^
En Yukarı Git
08 Eyl 2010 12:11
Eternal Moon
Tanabata Himesi
Tanabata Himesi

Teşekkür: 134

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Alıntıyla Cevap Gönder
Ömrümü çıtır çıtır yiyen anime o.O" O mal bölümleri Cenk sağolsun atlamama rağmen izlediğim kısımları benim ömrümün bi kısmını ham yaptı~~
Ben bu animeyi asla bi "mafya" animesi olarak görmedim, göremedim >.< Ama shounen olarak güzel bak hakkını yemicem u.u Dövüşleri falan bu son bölümlerde baya güzelleşti~~(129dayım)
Yukarıda Kıvanç'ın da dediği gibi komik kısımları çok sinir bozucuydu, ömür yiyiciydi, bi cacığa benzemiyoduuuaa.....(yeter dediğinizi duyar gibiyim xD) ve de mangasında ne güzel kan var cıgara var *-* sen tut hepsini çıkar velet animesine çevir *-*" uçasınız geldi dimi sansürcülere u.u*
Not:Haru'yu öldürene para vericem *-*
Not2:Colonello'ya sarkanı vururum u.u

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 12:45, Değiştirme: 08 Eyl 2010 12:49 (Toplamda 1 kere)
Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
evet bütün iş ilk 20 bölüm sabretmenizde bitiyor XD ve ilerleyen bölümlerde kurgu öyle bir sağlamlaşıyor ki kendinizi de o mafya dünyasında bulduğunuz,içinden çıkamadığınız anlar oluyor ^^ hatta ilk bölümlerde "bu ne ya çok saçma" dediğiniz bir olay bile 40-50 bölüm sonra aslında kurgunun temelini oluşturan önemli faktörlerden biri olduğunu öğreniyosunuz.ve buda tabi izleyiciyi şaşırtıyor ve daha çok izleme isteği doğuruyor içinde =D ama dediğim gibi her şey ilk 20 bölüm sabretmenizde ^^ ama sabrederseniz asla pişman olmayacağınız bir anime.

dip not: Kıvanç biz senle burayı güncel bölüm tartışmalarıyla talan ederiz XD
Edit: Bilge yuh ya milleti animeden soğutcan kızım XD bi sus XDD

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 12:48
Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 340
Uyarı: 2

Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Bi kere bu tipi gördüm direk bıraktım anime(yani başlarken bıraktım) O_O

ama her gülün bi dikeni vardır başlicam "bi ara" xD

Why do we fall, Bruce?
Spoiler:
En Yukarı Git
08 Eyl 2010 13:13
Eternal Moon
Tanabata Himesi
Tanabata Himesi

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Alıntıyla Cevap Gönder
Reborn için bırakılır mı be xD onların sırrı sonradan çıkacakmış ama ben de henüz bilmiyorum xD
Alıntı:
Bilge yuh ya milleti animeden soğutcan kızım XD bi sus XDD

O kadar cicili yorumdan sonra benimki arada kaynıyo zaten bişi olmaz xD

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 13:34
Neo-Queen Serenity
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 280

Neo-Queen Serenity
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
güzel gibi Gülücük Dağıtıyor

By mE *-*

sitem: shugochara.forum.st

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
08 Eyl 2010 13:38
Sensou
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Sensou
Gardiyan
Alıntıyla Cevap Gönder
Bana kalırsa bu animeye başlayanlar ilk 8 bölümü izlesinler 19'a atlasınlar..19. bölümden sonrası önemli ... 27-33 , 66-73 Bu aradaki bölümleride atlasınlar..Yani katlanamayacak olanlar bunu yapmalı kesinlikle..Ben bu bölümleri mal bölümler olarak nitelendiriyorum..Komediymiş gırgırmış çekemiyorsanız (ki komediyle hiç alakası yok) atlayın gitsin..Bu bölümler insanı gülme krizine değil sinir krizine sokar ciddiyim bu konuda Göz Kırpıyor 70'ten sonrasını izleseniz olur ama..74'ten sonraki arc'ın müthiş olduğunu göreceksiniz.. Zarif

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 16:18
Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 340
Uyarı: 2

Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Şu bölümü izle, şu bölümü izleme, şunları kesin izle o____O Saygı duyarım güzel animedir izlersem severim ondan da eminim ama bu animede bunu diyebiliyorsanız bleach vs. gibi animelere de aynı şekilde yaklaşmanız lazım. Aynı şekilde şunu izle şunu izleme gibisinden, haksızlık etmeyin diğer animelerde de vefalı olun bunda olduğunuz gibi Neee?

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 19:55
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): tusako

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Tanabata Himesi

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Alıntıyla Cevap Gönder
Hangi bölümler daha iyi hangi bölümler filler Cenk'ten iyi not tutanı bulabileceğini sanmam zaten xD Ama diğer animeler için de bu şekilde yönlendirme istiyosan sor msnden niye kasıyosun ki bu kadar Çok Mutlu

En Yukarı Git
08 Eyl 2010 22:18

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [ 113 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız