Harry Potter mı Twilight mı ?
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler

Harry Potter ? Twilight ?
Harry Potter
74%
 74%  [ 80 ]
Twilight
25%
 25%  [ 28 ]
Toplam Oylar : 108

Yazar
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 271

Durumu: Çevrimdışı

haruka-usa
Venus Fan
Harry Potter mı Twilight mı ? Konu: Yanıt: Harry Potter mı Twilight mı ?
Alıntıyla Cevap Gönder
jingjing yazmış:
10 yıldır harry potter filmlerini zizliyorum. 14 yaşımdan beri harry potter kitaplarını okuyorum.
tabiki harry potter !

iiiiimzaaann ...

ben ben bi seçim yapamam amaa sanırım harrypotter çünkü onla büyüdüm been

SeNi ÇoK çOk ÇoK ama ÇoK SeviYoRuM BaHaR'mm ♥♥♥♥♥♥♥♥

Spoiler:

~~~~~~~~~~~~~ larum *,* ~~~~~~~~~~~~~~~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
06 Oca 2011 2:07
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Bahar

hepsigunes
Ay Fedaisi
Ay Fedaisi

Teşekkür: 204

hepsigunes
Ay Fedaisi
Alıntıyla Cevap Gönder
tabikide hp

INSPIRIT-INFINITE <3 <3 <3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Oca 2011 0:51
mini-usagi
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 69

mini-usagi
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Cohen_Mangaka yazmış:
tanrıım o_____O
bu başlığı görünce çok sevindim açıkçası bu konuyu çok severim.hele tartışmak ayrı bir zevkimdir U________U bütün yorumları teker teker okudum ve üzülerek söylyorum ki sinir krizleri geçirdim o__O
bir yanda efsanevii kurgu,müthiş yazarın eseri ve tüm çocukluğumu onunla geçirdiğim hp,,diğer tarafta ucuz,basit,saçma sapan bir şey...tabiki de bu benim görüşüm..
öncelikle hp 7 kitaptan oluştu ve her kitapta farklı bir sır,gizem keşfettik.1 kitaptan bu yana sırlar tam 7 kitap sürdü ve herşey açıklandı...Twilight ta neye şaşırdık arkadaşlar ? Kurt Adam diyorlardı animagus özentisi çıktı.Ot bella mız vampir oldu.size sert gelmesin lütfen bunlar kendi görüşüm ama içimde büyük bir kızgınlık var.ve patlamak istiyorum (: (:
Hp'de resmen yeni bir dünya,yeni bir kurgu var.Üstelik okurken de çok eğlendiğimiz ve heyecanlandığımız bir kurgu.Çocuk kitabı olduğuna katılıyorum.ancak 4. kitaptan itibaren hp bence çocuk kitaplığından çıkmıştır.Peki sorarım HP çocuk kitabı peki ya Twilight ne kitabı.vampir desen var tamam.ancak vampir dediğin tanıma uymayan vampirler var.ben onlara vampir demem.aşk var aşka bak.en yakın arkadaşını öpen sevgili otumuz diğer yandan muhteşem,hekresin düşlediği adamı seviyordu.e böylece 3 ü beraber mutlu bir aile oluştursun diyordum ki bir de insan vampir neyliği belirsiz bir şey geldi xDxD kanı akaan bir vampir..ısırıyo ancak zehirsiz.madem zehirsiz o zaman niye ısırmak için dişleri var.madem kan akıyor niye daha fazla kan içip kendi kanını karıştırıyor anlamadım.ayrıca hp de ki animagus kavramından özenilmiş sanırım.kurt adam sandığımız şeyler son kitapta insana dönüşenbilen hayvanlar olduğunu öğrendik...ot bellamız muhteşem bir vampir oldu ve insan kanı içmiyor ! kendini kontrol ediyor ! vay bee... hayat keşke bu kadar kolay olsa.öbür tarafta harry ise voldi nin yaptığı kötü emellere,hekresin onu dışlaması ile karşı karşıya T__T burda böyleyken öbür tarafta otumuz seçim yapamıyor (: ayrıca çocuğu da 17 sine kadar büyücek ve 17 sinde durcak.ne tesadüftür ki aile bireyleri de yakın yaşlarda.17 ne de güzel bir yaş değil mi.herşey toz pembe..aaa şeyi unuttum.küçücük bebeklere aşık olma hikayesi....yorum yok .......

sitemim sevenlere değildir.kendi görüşlerim ve sevenlere sonsuz saygım vardır =)) lütfen kırlmayın arkadaşlar ^^

forum modu buki tarafından onaylanmıştır u__u xD

Rahatladıımm *_________*

senin şu koccaaaaa yorumunda sadece çok ufak birşeye katılmıyorum: harry potter çocuk kitabı değil.bir kitap çocuklar da anlayabiliyor diye çocuk kitabı olmaz ki.ben hala deli gibi harry potter okuyan ne büyükler gördüm.(ör:abim ve annem Gülücük Dağıtıyor )
ayrıca harry potter da çook ince espriler var Gülücük Dağıtıyor

dArk JeaNNe yazmış:
Cohen_Mangaka senin şu yorumunu okuduktan sonra izninle bir kaç vericem....İlk olarak şunu söylemek istiyorum HP T ninde bütün kitaplarını soluksuz okudum ve saçma sapan uyduruk bir şey değildi T.Aslında hiçbir kitapta uyduruk saçma sapan değildir sonuçta içinde bir emek var.Sen değil ama bir kaç kişi de yazara laf söyledi yazarımız SM edebiyat fakültesinden mezundur tmm belki HP nin yazarı kadar iyi değil ama kötü de değil
Şimdi
1. olarak Reneesme'nin neden kanı akıyor ve zehri yok
Bir kere Reneesme yarı vampir sonuçta insan doğasıyla karşık olmalı kanı akıması nedeni bu zehirsiz olması ise kız olması (çünkü erkek yarı vampirin zehri vardı)
2.Bella kendini nasıl kontrol edebiliyor
Özel güçlerinden biri canım
Aynı zmanda Jacop reneesmeye mühürlendi aşık olmadı
sonuç olarak şaşırdığın bir çok şeyin cevabı kitapların içinde sonuç olarak bilmiyorum kitaplarımı düzgün okumadın galiba
evet kurgu bakımında gerçekten HP iyi ancak betimleme konusunda da T iyi
aynı zamnda bu karşılaştırma afferdisiniz ama saçma
farklı konulardaki kitapları karşılaştırıyorsunuz
bunun yerine ben HP ile Kara Kuleyi karşılaştırırım Çok Mutlu

sana da bi şey sölicem elbette fikirlerine saygı gösteriyorum yanlış anlama Gülücük Dağıtıyor
bellanın kendini kontrol edebilmesi özel yeteneklerinden biri değil ki Şaşırmış Durumda bellanın özel yeteneği zihinsel güçlere karşı kalkan. onun kendini kontrol edebilmeesinin yetenek olmadığını sonradan anlıyorlar. bunun nedeni: bella vampir olduktan sonra birkaç yıl yenidoğan döneminde olacağını biliyordu. hatta bu konuda o kadar bilinçliydi ki, ve insan kanı içmekten o kadar korkuyordu ki, bu nedenle kendini tutmayı başardı Kayan Gözler

neyse, sonuç olarak ben harry potter ile ana sınıfında tanıştım. her zaman onun en büyük hayranı olduğumu düşünmüşümdür, hala da öyleyim Çok Mutlu
bu aşkımı hep içimde büyüttüm. rüyalarımda da elbette...
bence harry potter hiç de uzun bir seri değil. keşke 20 kitap olsaydı Çılgın
ben şu an harry potter kitaplarının cümlelerini bile ezbere biliyorum Gülücük Dağıtıyor
neyse lafı çok uzattım: bence twilight çok yeni nesil ve harry potter ile karşılaştırılması bile büyük suç. neyse işte anlayacağınız ben harry potter diyorum!!!!!

En Yukarı Git
15 Oca 2011 7:25
Sensou
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Sensou
Gardiyan
Alıntıyla Cevap Gönder
Şimdi ben burada kitap değilde filmleri karşılaştırıcam..Hiçbirinin kitaplarını okumadım ...Hemen söylüyorum cevabımı.Tabikide Harry Potter ...Göz Kırpıyor

Yani Twlight'taki 2 salağın yapmacık aşklarını izleyeceğime giderim daha iyi şeyler izlerim.Hp ile karşılaştırılamaz bile bu saçma sapan şey... Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
15 Oca 2011 12:58
Akİ
Lanetli
Lanetli

Teşekkür: 94

Akİ
Lanetli
Alıntıyla Cevap Gönder
düşünmek gereksiz tabisi de harry potterrrr Zarif

HEİKOU

NARUTO
En Yukarı Git
23 Şub 2011 17:54
mako
Otaku
Otaku

Teşekkür: 53

mako
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
her ikiside süper aralarında ayrım yapamam ...

En Yukarı Git
04 Mar 2011 18:25
michi-rei
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 56

michi-rei
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Harry Potter , ankette ezici üstünlüğünü ilan etmiş Kahkaha Atıyor
winner Ünlem

Shadow Hunter ....

En Yukarı Git
04 Mar 2011 18:28
sailor V
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 127

sailor V
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben alacakaranlık serisini çok seviyorum ama kitaplarını bu yüzden oyum harry potter'a...

En Yukarı Git
06 Ağu 2011 21:43
d@ml@
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 146

d@ml@
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

tanrıım o_____O
bu başlığı görünce çok sevindim açıkçası bu konuyu çok severim.hele tartışmak ayrı bir zevkimdir U________U bütün yorumları teker teker okudum ve üzülerek söylyorum ki sinir krizleri geçirdim o__O
bir yanda efsanevii kurgu,müthiş yazarın eseri ve tüm çocukluğumu onunla geçirdiğim hp,,diğer tarafta ucuz,basit,saçma sapan bir şey...tabiki de bu benim görüşüm..
öncelikle hp 7 kitaptan oluştu ve her kitapta farklı bir sır,gizem keşfettik.1 kitaptan bu yana sırlar tam 7 kitap sürdü ve herşey açıklandı...Twilight ta neye şaşırdık arkadaşlar ? Kurt Adam diyorlardı animagus özentisi çıktı.Ot bella mız vampir oldu.size sert gelmesin lütfen bunlar kendi görüşüm ama içimde büyük bir kızgınlık var.ve patlamak istiyorum (: (:
Hp'de resmen yeni bir dünya,yeni bir kurgu var.Üstelik okurken de çok eğlendiğimiz ve heyecanlandığımız bir kurgu.Çocuk kitabı olduğuna katılıyorum.ancak 4. kitaptan itibaren hp bence çocuk kitaplığından çıkmıştır.Peki sorarım HP çocuk kitabı peki ya Twilight ne kitabı.vampir desen var tamam.ancak vampir dediğin tanıma uymayan vampirler var.ben onlara vampir demem.aşk var aşka bak.en yakın arkadaşını öpen sevgili otumuz diğer yandan muhteşem,hekresin düşlediği adamı seviyordu.e böylece 3 ü beraber mutlu bir aile oluştursun diyordum ki bir de insan vampir neyliği belirsiz bir şey geldi xDxD kanı akaan bir vampir..ısırıyo ancak zehirsiz.madem zehirsiz o zaman niye ısırmak için dişleri var.madem kan akıyor niye daha fazla kan içip kendi kanını karıştırıyor anlamadım.ayrıca hp de ki animagus kavramından özenilmiş sanırım.kurt adam sandığımız şeyler son kitapta insana dönüşenbilen hayvanlar olduğunu öğrendik...ot bellamız muhteşem bir vampir oldu ve insan kanı içmiyor ! kendini kontrol ediyor ! vay bee... hayat keşke bu kadar kolay olsa.öbür tarafta harry ise voldi nin yaptığı kötü emellere,hekresin onu dışlaması ile karşı karşıya T__T burda böyleyken öbür tarafta otumuz seçim yapamıyor (: ayrıca çocuğu da 17 sine kadar büyücek ve 17 sinde durcak.ne tesadüftür ki aile bireyleri de yakın yaşlarda.17 ne de güzel bir yaş değil mi.herşey toz pembe..aaa şeyi unuttum.küçücük bebeklere aşık olma hikayesi....yorum yok .......

sitemim sevenlere değildir.kendi görüşlerim ve sevenlere sonsuz saygım vardır =)) lütfen kırlmayın arkadaşlar ^^

Rahatladıımm *_________*

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
hp tabiki ben hala sıkıldıkça okuyorum kitaplarını(ki ezberliycek kadar çok okudum)

By Hotaru_Usagi Gülücük Dağıtıyor çooooook teşekkürler ^^

I’ve been looking in the mirror for so long.
That I’ve come to believe my souls on the other side.
EVANESCENCE~~
En Yukarı Git
06 Ağu 2011 21:46
LiGht'ray
Üye
Üye

Teşekkür: 8

LiGht'ray
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
bu da sorumu_? dandik alacakaranlık mı diyeceğim..
tabiki harry potter!

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
06 Ağu 2011 23:13
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Harry Potter tabiki *.*
Twiliğt da neymiş Dilini Uzunca Çıkarır

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
07 Ağu 2011 0:39
Daisy~
Biri Beni Durdursun
Biri Beni Durdursun

Teşekkür: 402

Daisy~
Biri Beni Durdursun
Alıntıyla Cevap Gönder
d@ml@ yazmış:
Alıntı:

tanrıım o_____O

Rahatladıımm *_________*

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
hp tabiki ben hala sıkıldıkça okuyorum kitaplarını(ki ezberliycek kadar çok okudum)

Kesinlikle, evde okuyacak kitap bulamadığımda alıyorum elime rastgele bir Harry Potter kitabı ve bir bölüm seçip okuyorum. Ama defalarca okumama rağmen hala o kadar sürükleyici geliyor ki, okumayı bırakamıyorum. Resmen hani repliklerini ezberledim. Şimdi oturup okusam sonu gelmeden elimden bırakmam hani.

Ama oturup da Twilight bir daha okuyamam herhalde.. Sevmiyorum diyemem Twilight için fakat ben son kitabına kadar okudum ve son kitabının daha etkileyici bitebileceğini düşünüyordum okurken. Hani ne oldu?diyorum. Evlendiler, balayı, doğum, birden Aro ve Volturiler çıkageldi. Ve hiçbir şey olmadan gittiler ve bitti. Ben daha aksiyon beklerdim böyle çekişmeli bi durum felan ama olmadı napalım Meyer öyle yazmış..

İkisi gerçekten karşılaştırılamayacak seriler.. Harry Potter maça 100-0 önde başlamış gibi hani Twilight ne kadar popüler olsa da bir iki üç yıl içinde silinip gidecek ama Hary Potter'ın öyle olacağını hiç sanmam..

I'm the bone of my sword.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
07 Ağu 2011 13:42
trendy
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 19

trendy
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
sonuna kadar harry potter twilight tan önce harry potter mi vardı askım hermione askım

AY SAVAŞCISI VAMPİRLER YENİ BÖLÜMLERİ İLE VENÜSFORUMDA

En Yukarı Git
15 Ekm 2011 9:11
BaLıMSuLTaN
Biri Beni Durdursun
Biri Beni Durdursun

Teşekkür: 333

BaLıMSuLTaN
Biri Beni Durdursun
Alıntıyla Cevap Gönder
Harry Potter'in 6 kitabını, Twilightın 2 filmini izledim... Karşılaştırma yapmam ne kadar mantıklı siz düşünün Çok Mutlu
Kurgu olsun, Hikaye olsun HP ağır basıyor. Herşeyiyle daha kaliteli, daha masum insanı hikayenin içine çekiyor, ne olacak ne bitecek bir an önce görmek için sabırsızlanıyorsunuz Kayan Gözler
Diğer tarafta kızların robert robert diye peşinden koştuğu bahçelerde vırt vırt koca kafalı edvirt ve uyuz Bella'nın saçma sapan aşkı. O aşk da nasıl aşk 2 filmi yetti yani tahammül edemedim.
Yani kısaca diyorum ki HP > T

Jeremy bu kadar tatlı olma! Bebeğimi gölgeliyorsun:(
Dünyamın 8. harikasına giden yol...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
15 Ekm 2011 12:42
Hotaru_Usagi
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 459

Hotaru_Usagi
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Harry Potter serisini okudum, 7 filmini izledim (Melez Prens'i izlemedim sadece .p)...
Twilight'ınsa 3 filmini izledim 4.nün konusunuysa az çok biliyorum.
Tartışmaya katılmak gerekirse, ben de çoğunluk gibi Harry Potter diyeceğim. Şunu özellikle kitaplardan sonra daha iyi anladım ki Harry Potter'da müthiş bir olay örgüsü var. J.K. Rowling onu öyle bir zekilikle yazmış ki son kitapta herkes hayrete düşüyor. Evet, her kitapta ayrı bir olay var, hepsi de kendi içinde bir kurgu oluşturuyor. Ancak 7. kitapta bu 7si de birleşiyor ve taa ilk kitapta verilen sır son kitapta açıklanıyor. HP böyle bir kitap işte. Filmlerinde de ufak tefek değişiklikler var ama yine de harikalar .3

-Twilight'ınsa sevilmesinin esas nedeni içindeki aşktır -yani bence- Tamam bir macera var ama HP'daki gibi bir kurgu birleşmesi, bir kişiyi kendine bağlayan sürükleyici havası yok Twilight'ta. Onu da severim ama çok basit kalıyor HP'ın yanında .3

*rol tanrısı*~Aslıı^m. Kucaklıyor

Spoiler:

En Yukarı Git
03 Oca 2012 19:16

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, Sonraki
9. sayfa (Toplam 11 sayfa) [ 159 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız