Açlık Oyunları
Sayfaya git: 1, 2, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Kitap, Şiir ve Yazılar -> Kitaplar (Çeviriler)

Yazar
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 8

Durumu: Çevrimdışı

fat old sun
Master Otaku
Açlık Oyunları Konu: Açlık Oyunları
Alıntıyla Cevap Gönder

Açlık Oyunları
Açlık Oyunları, (Orijinal adı:The Hunger Games) The Underland Chronicles serisinin yazarı Suzanne Collins tarafından yazılmış fantastik bir romandır. İlk olarak 14 Eylül 2008'de basılan kitap, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede en çok satanlar listesindedir. Kitabın arka kapağında Stephenie Meyer ve Stephen King'in olumlu görüşleri yer almaktadır.

Konusu
Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır.Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır.Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır.Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır.Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır.Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.
On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır.Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır.Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kızkardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir.Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.(Arka Kapak)

alıntıdır~

Ben bu başlığı var sanıyodum ama şimdi ismini arattım, çeviri kitaplar başlığını taradım ama yok o.O Dark*ın tavsiyesiyle başladığım kitabı akşama doğru alıp biraz önce bitirmiş bulunmaktayım, haarika bi kitaptı. Konusu ilginçti ve hiç sıkılmadan hemen bitirdim. Yarın gidip serinin 2.kitabını da alıp 3.sünü beklemeye başlamayı planlıyorum *-* Sanırım filmi de bu yazda çıkıyomuş, ne kadar doğru bilmiyorum ama internette okudum. Bi an önce çıksın da izleyelim o zaman Çok Mutlu Ha bide;

Spoiler:

eski bonibonlardan kim kaldı ??????????? .... :s
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
19 Hzr 2010 23:21
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Hotaru_Usagi

dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 33

dArk JeaNNe
Ay Savaşçısı
Açlık Oyunları Konu: Yanıt: Açlık Oyunları
Alıntıyla Cevap Gönder
eylül aylarında okuduğum bir kitaptı ve elimde toz duman olmuştu.Süper bir seridir...Üçüncü kitap üstüne resmen iddasına girdik...Hem de yemeğine...
Öncelikler Katniss bir salaktır bunu söylemek istemiyorum.İkinci kitapta beni çok sinirlendirmişti ama zoey kadar düşmedi gözümde...

Dediğim gibi eğer bu kitabı okumamışsanız kitapların pastasını tatmamışsınızdır.Süper bir kurgu dil...Gece evinden hpden twiden daha iyi olduğunu idda ediyorum.Hayranı olduğum kitaptır.

Ve 2011 de filmi çıkacaktır.Dünyayı kasıp kavurmuştur...Tek diyebileceğim laf Ölümüe Galeğ!!!!!

Pasión de los cielos...
En Yukarı Git
19 Hzr 2010 23:35
fat old sun
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 8

fat old sun
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
Hayır sinirlendirmesin çok stres oluyorum ben öyle XD Gale mutlu mesut yaşasın. Yemek bolluğunda yaşasın ama kilo almasın. Kasları hep öyle kalsın. Türkiye'ye gelsin. Tamam, bu kadarı yeter XD 3.kitabın sonu kötü biterse bidaha içinde aşkın olduğu kitap okumam ha sonlar hep kötü bitiyo -__-'' Kız karakterleri bilerek mi böyle yazıyolar anlamadım ki ühü: Neyse filmi çıkıcakmış süper *-* Yarın ikinci kitabı bitiririm ben 3.sü de en kısa zamanda çıkmalı *-* Sonra Maximum Ride falan devam edicem öyle Çok Mutlu

eski bonibonlardan kim kaldı ??????????? .... :s
En Yukarı Git
19 Hzr 2010 23:46
:) :) :)
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 27

:) :) :)
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
2 kitabını da 2 günde bitirmiştim. Tam bir Katniss antisiyim xD Çok saçma bi karakter kendisi xD Bana bazen Peeta'yı kullanıyomuş gibi geliyo o.O Böyle daha iyi tabi
Gale gibi harika bi karakter Katniss gibi şapşal bi karakterle olmuyo Dil Çıkartıyor Umarım 3. kitapta da olmaz xD

dream until your dream come true...
En Yukarı Git
19 Hzr 2010 23:57
Misaki
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 12

Misaki
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Bayılıyorum.Hatta okurken heyecandan gözümü kırpamıyorum.Harika bir seri.Ölümüne Gale.Ana kuzusu Peeta.Konuşturtmayın şimdi sinirimi bozuyor Çok Mutlu

BURCUYU SEWIOM BZ SUPERISSS ERIN HEATHERTONU GECTIIIK ZAAAA AYIQ OL Göz Kırpıyor
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
20 Hzr 2010 0:55
smlyhee
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 9

smlyhee
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ben Peeta'yı da Gale'i de seviyorum. Katniss bazen işe yarıyor ama onun dışında ölsün gebersin!!! şu an 3. kitabı okuyorum ve resmen elimden düşüremiyorum *-* bu yazar bir harika!! tek sorun 1. kitabın kan beklentimi karşılayamaması ve fazla dozda aşkımsı şeyler olmasıydı *bööö* ama serinin diğer kitapları gerçekten okunası kitaplar. bu seri favorilerim arasında yer etmiş durumda ^^

filminin çıkacağını bilmiyordum :S ama filminin yapılması gereken bir kitap olduğunu düşünüyordum. bence animesi daha güzel olurdu Çok Mutlu hem karakterler daha kitaptaki gibi olurdu hem de ortamı yansıtma konusunda sınırlar olmazdı (: arena, kan, mimikler... bir de kötü bir yönetmen elinden çıkarsa.... Eragon gibi Üzgün ya da Ağlıyor kalbim buna dayanamaz Üzgün ya da Ağlıyor Dil Çıkartıyor

vivi-chan'dan şaheser *-*

En Yukarı Git
19 Mar 2011 20:53
d@ml@
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 146

d@ml@
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
bn seriyi bitirmedim ama okuduğum kadarıyla güzeldi ve bnce de katnıss geriiiiizekaalı

By Hotaru_Usagi Gülücük Dağıtıyor çooooook teşekkürler ^^

I’ve been looking in the mirror for so long.
That I’ve come to believe my souls on the other side.
EVANESCENCE~~
En Yukarı Git
19 Mar 2011 23:33
day
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 125

day
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
okudum ve hani böyle ayıptır demesi hayvan gibi okudum *-* yani aralıksız falan. çokoş abi Çok Mutlu amaa susana burdan bir çift lafım olcak! Bak canım, o nasıl bir betimleme. Yağlı Sea kadın mı erkek mi sürekli bu çelişki ile okudum asdsaf. ne bilim işte heymiçin yüzü nasıl? faln hiç betimleme yok ki üü. bi kere kısa yazıyo geçiyo. Kısacası susan ablamızın kurgusu müthiş ama ben betimleme yönünden eksik buldum ^^ belki de ben malım, bu da mümkün Dil Çıkartıyor ve burdan geyıl'cilere sesleniyorum *-* piiita ezer asda. ama finnick ya üü. o ölmemeliydi üü.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Nis 2011 0:51
Minako-chan
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 385

Minako-chan
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Kütüphanemin en gözde mekanında bulunur 3 kitapta.
3 kitapta 3 gün içinde bitti Çok Mutlu
Mükemmeldi diyeibliyorum sadece.
Ve burcu katılıyorum.
Spoiler:

Peetayıda seviyorum ama bana pasif geliyor ya doğal olarak çocukluğuna veriyorum Gale yetişkin falan ama Çok Mutlu
Bu arada Dey cidden bende hala anlamış dğeilim o olayı.
Yağlı Sea diyip duruyor ama erkek mi kadınmı çözemedm hala Çok Mutlu
Ayrıca Gale'ci oalrak Peeta eziktir ezemez. ! Çok Mutlu

Finnick ah benim yaban mersinim *.*
Tatlı spagettim nasıl öldün sen yaa >.<
Adama hastaydım böyle laubali konuşmasına falan. *.*

NEticede muhteşem bir kitaptı okunmalı ! (:

En Yukarı Git
17 Nis 2011 21:18
Shizuka
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 110

Shizuka
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Bende daha ilk kitabı bitirdim ikincisine yeni başladım Çok Mutlu Herkes anti katnissçiymiş ama ben sevdim kızı Çok Mutlu İsmide çok güzel çok beğendim Katniss ismini Çok Mutlu

Bence peeta iyi ya Gale hakkında doğru düzgün bir şey okuyamadığımdan özel bir hissiyatım olmadı hep Peeta hakkında okudum^^

1. kitap hakkındaki tek eleştirim
Spoiler:

Spoiler:

Arigatou funnylife *-*

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
20 Tem 2011 19:09
BlackDarwin
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

BlackDarwin
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
paylaşımın için teşekkürler^^

En Yukarı Git
02 Ksm 2011 17:12
LadyinDeath
Lanetli
Lanetli

Teşekkür: 401
Uyarı: 3

LadyinDeath
Lanetli
Alıntıyla Cevap Gönder
bu kitap için uzun uzun buraya yazı döşerim ben dikkat ağır spoiler içermektedir!

Şimdi kitabın konusu belli. Capital her yıl oyun düzenliyor. Herkes Katniss'i eleştirmiş fakat bence kitaptaki en mantıklı karakter o. Peata'yı kullanmak zorunda.Okuyanlar bilirler Peata ile kurdukları en ufak bir yakınlık onlara neler kazandırmıştı. Gale ile küçüklükten beri süren bir dostlukları var ancak son kitapta Gale'in yaptığı hata affedilir gibi değildi. Peata en doğru karardı. Seriyi sinir içerisinde okudum. Sırf sinir olduğum için okudum zaten. Siyasi öğretileri çok güzel harmanlamış hafiften Hayvanlar Çiftliği göndermesi mevcuttu son kitabın en son sahnesi bunun en güzel örneğidir. Katniss'in öldürmek için seçtiği kişi. 13. mıntıka da kurtuluş olmayacaktı.13. mıntıkanın amacı da capital olmaktı. İnceden sosyalizm eleştirileri içeren bir kitap yine de yazımı üslubu güzeldi 3 günde bitirdim. Ben 3 kitabı aynı anda almıştım. Beklemeye hayatta gelemem:)

he's like fire and ice and rage. he's like the night and the storm in the heart of the sun. he's ancient and forever. he burns at the centre of time and can see the turn of the universe and... he's wonderful.

En Yukarı Git
05 Ksm 2011 21:04
SailorVenus
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 29

SailorVenus
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
bayılıyorum bu kitaba filmine Kesin gideceğim (oh yes)

En Yukarı Git
16 Oca 2012 14:34
Hotaru_Usagi
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 459

Hotaru_Usagi
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Ah ah keşke konuya girip de yazıları okumasaydım ben ikinci kitaptayım ve bayağı bir spoiler almış oldum asdff Dil Çıkartıyor
Ehemm, bir şeyi açıklığa kavuşturmak isterim. Yağlı Sae ile ilgili u.u

Lacrimosa~ yazmış:

Bu arada Dey cidden bende hala anlamış dğeilim o olayı.
Yağlı Sea diyip duruyor ama erkek mi kadınmı çözemedm hala Çok Mutlu

Joke'N Day yazmış:
amaa susana burdan bir çift lafım olcak! Bak canım, o nasıl bir betimleme. Yağlı Sea kadın mı erkek mi sürekli bu çelişki ile okudum asdsaf. ne bilim işte heymiçin yüzü nasıl? faln hiç betimleme yok ki üü. bi kere kısa yazıyo geçiyo. Kısacası susan ablamızın kurgusu müthiş ama ben betimleme yönünden eksik buldum ^^ belki de ben malım, bu da mümkün Dil Çıkartıyor

Yağlı Sae bir kadın Çok Mutlu Hem de yaşlı bir kadın asddghssaedf .D Ateşi Yakalamak'ta şöyle bir bölüm var. Taaa başlarında. Hani Katniss Hob'dan bahsederken falan Çok Mutlu

"...Gale, hayatını çorba satarak kazanan yaşlı bir kadın olan Yağlı Sae'nin, Oyunlar sırasında ben ve Peeta'ya sponsorluk yapmak için bir kampanya başlattığını söyledi..."

Filimini sabırsızlıkla bekliyorum asdfgsz...

Vee ehem ehem böyle bir anime vardı hatta filmi de vardı. 90larda mı 2000lerin başında mıydı neydi... Böyle liseli gençleri bir adaya kapatıyorlardı aç bırakıyorlardı falan. Ama adını unuttum asdfsga *-* Acaba Susan biraz esinledi mi ki, yani biraz Kızmışa Benziyor

Ve ben Peeta'yı seviyorum ya nedir bu kızgınlık rahat bırakın onu Üzgün ya da Ağlıyor

*rol tanrısı*~Aslıı^m. Kucaklıyor

Spoiler:

En Yukarı Git
30 Oca 2012 21:47
duy bas
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 23

duy bas
Beni Görmeye Alışın