The Rose of Versailles (Layd Oscar)
Sailor Moon Forum -> Anime ve Manga

Yazar
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 261

Durumu: Çevrimdışı

jandark
Ay Savaşçısı
The Rose of Versailles (Layd Oscar) Konu: The Rose of Versailles (Layd Oscar)
Alıntıyla Cevap Gönder
*
*
*

Öncelikle tanıtımı yapıldı mı diye iki kez sayfaları karıştırdım Göz Kırpıyor .Bulamadım; sanırım kimse paylaşmamış Şaşırmış Durumda ... (Varsada görmediysemde çok çalışmama verin artık Üzgün ya da Ağlıyor )

Bir süredir mp3 Full müzikleri var ^^ Versay Sarayına bi gün yolum düşerse, bu müzik eşliğinde kapıdan giricem ^^'

Hayatımda yeri olan 2. Animedir kendisi. Hakkında araştırma yaparken bayağı eski bi anime olduğunu anladım (Tamam eski olduğunu biliyordum ama 1979 benden bile büyük yanii Kahkaha Atıyor Yaş olarak büyük,yapım olarak eski ama gerçekten çok güzeldir Hayranlık Besliyor En azından ben için öyle işte Hayranlık Besliyor )

Burda büyü sihir yok... Gerçeklerden alıntılar var. Olaylar Fransada ve Fransız ihtilaline yakın bir dönemde geçiyor. Karakterlerin bir çoğu gerçek, tarih sayfalarında adları var.

* *** ** **** ** *** *

1755 yılında bir Fransız asilzadesi olan General de Jarjeyes’nin (Bu general gerçekten varmış Gülücük Dağıtıyor ) 6. kızı doğar. Oysa General’in tek istediği ölümünden sonra görevini devredebileceği bir erkek evlat sahibi olmaktır. Sabrı tükenen General kızına Oscar adını koyar ve onu erkek gibi yetiştirmeye karar verir.

Yıllar geçer Oscar diğer kardeşlerinden uzak, sadece dadısı ve onun torunu Andre ile birlikte büyür. 14 yaşına geldiğinde Avusturya Prensesi Marie Antoinette’i koruma görevini üstlenmesi istenir (Evet o "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" diyen yada dediği idda edilen kraliçe Göz Kırpıyor ).

Fakat Oscar bu görevi istemez ama babasının ısrarıyla kabul etmek zorunda kalır ve zorla askeri üniformayı giyer. Bu görevle birlikte bütün kadınsı duygularına elveda der.

Kraliçenin güzelliğinin ve yaşının verdiği (Sanırım 14 yaşında filan şirince bi kız kendisi Şaşırmış Durumda ) saflıkla saray etrikalarının içinde bulur kendini. Oscarla zıt karakterler olmalarına rağmen çok iyi dost olurlar. Oscar kraliçeye derinden saygı duyar, ve onu korumak için elinden geleni yapar.

Birkaç yıl sonra Marie Antoinette’in kalbini çalan İsveçli Kont Fersen gelir ve işler karışır. Fersen yakışıklılığı ve cezbedici tavırları karşısında Oscar kadın ruhuna yenik düşüp ona aşık oluverir. Fakat henüz bilmediği bir şey vardır: Fersen, Kraliçe Marie Antoinette’in sevgilisidir

Evet diğer kahramanımız Andre, Oscarın çocukluk arkadaşı. Oscar’ın Fersen’e aşık olduğunu görür ve bütün dünyası yıkılır.

Andre, Oscar’la tanıştığı günden beri ondan başkasını sevmeyeceğine ve onu sonsuza dek koruyacağına yemin etmiştir.

Yıllar geçer ,Kraliçe bir çok entrikaya karışmıştır. Buda yetmez Fersenle olan ilişkisi sarayda ve ülkede çalkalanır. Halk açtır , ağır vergilerle ezilmektedir. Bu olaydan sonra Kraliçeye ve Kraliyet ailesine olan güvenleri sarsılmıştır.

Andre aralarındaki sınıf farkı nedeniyle Oscar’a asla sahip olamayacağı düşüncesini içinde saklar. Daha da kötüsü Oscar bu düşüncelere derinden bağlı bir soyludur. Fransa’da zenginle fakir arasındaki adaletsizliği fark etmez. Fakat zamanla Andre’nin özgürlükçü düşünceleri ufkunun açılmasına yardımcı olur. Fransız İhtilali kapıya dayandığında ise artık Oscar ilkeleriyle duyguları arasında bir seçim yapmak zorundadır....

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2011 23:03
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): mamaru

mako
Otaku
Otaku

Teşekkür: 53

mako
Otaku
The Rose of Versailles (Layd Oscar) Konu: Yanıt: The Rose of Versailles (Layd Oscar)
Alıntıyla Cevap Gönder
müzik çok güzel konusu da baya bi ilgi çekici o dönemde bu adamın kızını erkek gibi yetiştiriği doğrumu yahu hemen izlesem iyi olacak yoksa meraktan patlıcam Çok Mutlu

En Yukarı Git
10 Hzr 2011 14:42
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): jandark

mamaru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 208

mamaru
Efsane Üye
The Rose of Versailles (Layd Oscar) Konu: Yanıt: The Rose of Versailles (Layd Oscar)
Alıntıyla Cevap Gönder
muhteşem bir animeydi gerçekten Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor TV'de ilk izlediğim animelerden diyebilirim sailor moon'dan sonra tabiki,,beni bitiren sahne andre'nin öldüğü sahneydi oscar'ın çığlığı hala tüylerimi diken diken eder Üzgün ya da Ağlıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
10 Hzr 2011 18:00
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): jandark

jandark
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 261

jandark
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Valla o kapanış şarkısının içinde Adrenin konuşması hala içimi acıtır Üzgün ya da Ağlıyor Üzgün ya da Ağlıyor
Bide Oscarr die bi bağırması...
Replikler, konuşmlalar (ne kadar çevirme hataları da olsa, bu haliylede sevdim ben onu Hayranlık Besliyor ) müzik konu Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor ... Kesinlikle izlenmeli.
Anlatılmaz yaşanır ;izlemeyen izlesin Ben o kadar diyorum Çok Mutlu

En Yukarı Git
11 Hzr 2011 9:21
Nehelenia
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 4

Nehelenia
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Bir zamanların en güzel animelerinden biriydi çok büyük bir keyifle defalarca izlemiş hatta daha sonra bölümerini indirmiştim arasıra nostalji yapmak için hala izlerim baştan sona duygu yüklü bir animedir. Özellikle Animenin sonlarına doğru Oscar'ın gerçek aşkı Andrede bulması, Andrenin trajik bir şekilde ölümü ve Oscar'ın yeri göğü inleten acı dolu çığlıkları hala kulaklarımda yankılanıyor. Hatta finalde Oscar Andreye kavuşmak için bastil önünde kendini kurşunlara siper etmişti oturup hıçkıra hıçkıra ağladığımı bilirim...

En Yukarı Git
18 Ekm 2012 22:43

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 5 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız