...Jasmin ...-YENİ BÖLÜM.-
Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 5, 6, 7, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Fanart ve Fanfic

Özetle mi devam edeyim bölümle mi?
Bölümlere devam
100%
 100%  [ 4 ]
Özetle.
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 4

Yazar
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 550

Durumu: Çevrimdışı

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
...Jasmin ...-YENİ BÖLÜM.- Konu: ...Jasmin ...-YENİ BÖLÜM.-
Alıntıyla Cevap Gönder
''Siyah Kelebek'' fanficinden sonra ''Tetikçi''ye başlamış ancak Tetikçi bazı bölümleryle artık anımsamak istemediğim şeyleri anımsattığından dolayı devam edememiş hep aksatmıştım;sonunda sildirme durumunda kaldım..

Söz verdiğim gibi yeni bir fanfic ile karşınızdayım:Jasmin..

Tetikçi'de kullanmayı planladığım aksiyon ve fantastik unsurların aynı oranı bu fanfcte olacak..Ne kadar beğenilir bilemiyorum ancak beğenilirse ve devam etme kararını vermemi sağlarsanız-bu size bağlı sizler isterseniz devam edeceğim..-yoğunluğumdan ötürü geçen seneki kadar sık aralıklarla olmasa da en azından 2 haftada bir falan yeni bölümü eklemeyi planlıyorum..

KONU:Lucy senelerdir fark etmediği bir gerçeği fark ettiğinde;artık çok geç olmuştur;ölümün eşiğinde ve hala hiçbir şeyden habersizdir..Bu ,onun sadece ''normal'' olarak gördüğü Dünya'nın,Yaratıcı tarafından ne denli mükemmel yaratıldığını görmesini sağlayacak bir öğretmenle tanışması sonucu açığa çıkarken gelişen olaylar ,Julio'yu ortaya çıkarırken Lucy'yi bir ''Cellat ''yapmaya zorlayacaktır..

:''Ya intikam..
Ya ölüm''..

Minik bir tanıtım.
Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
18 Ekm 2012 20:09, Değiştirme: 20 Ağu 2013 6:48 (Toplamda 8 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Kohana Mai, black rose, MoonMirror

black rose
Anime Fan
Anime Fan

Teşekkür: 137

black rose
Anime Fan
...Jasmin ...-YENİ BÖLÜM.- Konu: Yanıt: -Jasmin-
Alıntıyla Cevap Gönder
umarım biran önce (kendini yormadan) yazabilirsin..
Gülücük Dağıtıyor heyecanla bekliyorum.. u.u

Dön gel , yine sev beni.
Sar sevgine , sevgimi.
Nefes gibi muhtacım sana...

Spoiler:

En Yukarı Git
19 Ekm 2012 17:05
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): OleSea

##Usagi##
Master Otaku
Master Otaku

Teşekkür: 65

##Usagi##
Master Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
Ay, çok merak ettim şimdi. İnfaz falan, neler oluyor orada?
Her neyse, takipteyiiz.

Anneme 'merhaba' deyin.
En Yukarı Git
19 Ekm 2012 18:00

Alice
Otaku
Otaku

Teşekkür: 114

Alice
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
Bunun konusu da en az Tetikçi ve Siyah Kelebek kadar güzelmiş ya.
Bence bulduğun ilk boş vaktinde 1. bölümü yazmalısın.
Merak ediyorum. Nasıl olacak?

En Yukarı Git
19 Ekm 2012 18:55

hp*star
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 320

hp*star
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Olea kokan hareketler bunlar Zarif
ellerine sağlık..

tanıtımı biraz fazla kısa bulmuşsam da,merak uyandırıp okuyucunun devamını okumak istemesine sebep olması bakımından oldukça başarılı diyebilirim Çok Mutlu

aslında her şeyin başında,ilginç görünen ve merak uyandıran bu tanıtımın da dışında, beni etkileyen yer şurasıydı.biraz kırptım ama.. =D

OleSea yazmış:

...onun sadece ''normal'' olarak gördüğü Dünya'nın,Yaratıcı tarafından ne denli mükemmel yaratıldığını görmesini sağlayacak...

bunu okuyunca yüzümde beliren gülümsemeyi anlabileceğimi sanmıyorum..bunun ne kadar doğru olduğunu düşünmek,bunu nasıl işleyeceğini merak etmek,bana okumak için bir sebep daha verdi..

bekliyor olacağım ^^

Çok Yanlışım.

En Yukarı Git
19 Ekm 2012 18:57

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Bir günde bu kadar ilgi görmesi çok mutlu etti beni;öncelikle bu duyguyu yaşattığınız için teşekkür ediyorum sizlere;okuduğunuz için..

Black rose:
Çok teşekkür ediyorum..Dediğim gibi; zamanım olduğunda bölümleri yazıp yayınlayacağım..Bu biraz uzun sürebilir çünkü kurguya karşılık ilk defa bir yazımın sonu belli değil..sonunu da bulur bulmaz bir şeyler çıkarırım;güzel bir şeyler sizler için umarım.. Gülücük Dağıtıyor..

##Usagi##
Teşekkürler =)..
İnfazlar..
Ölümler..
Acılar..
Bilmeden yapılan tüm yanlışların,ruhtan çıkan bedeli..
Allah'ın büyüklüğünü kanıtlamak üzere..
Bakalım ...

Alice..
Sağol Beste zamanını ayırıp okuduğun için..Okulun nasıl,sanatla iç içe olmaktan onur duyuyor olmalısın..
Konumuza dönelim ehehe Şaşırmış Durumda ..
Bir sürü şey olacak Jasmin'de..Bir sürü hem de..
Umarım beğeneceğiniz kadar güzel olur =);oluşturulmasının amacı da bu zaten..

hp*star chan..
ah benim sevgili eleştirmenim =)..Senden böyle güzel yorumlar almak ne güzel bir bilsen..
Evet..Bu fanficte Allah'ın mükemmel yaratmışlığını kullanacağım..

TARZI: Aksiyon,duygusal,din-siyaset ,kimilerine gerçek kimilerine ise sadece hayal ürünü olan bir şekilde yazılacak..Yani gerçekliği kişiden kişiye değişecek bir hikaye..''hikaye''..

Yakın zamanda yeni bölümle karşınızda olabilmek dileğiyle..

En Yukarı Git
19 Ekm 2012 21:35
Vampir Rima
Üye
Üye

Teşekkür: 29

Vampir Rima
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Yasasin!! ole abimin fanficleri !! ole abi çok yasa!! *halk sevinc cigliklari atar* Çok Mutlu aman aman! yorma kendini *-* bildigin gibi takipçinim *-* ayrica tanimi ilk okudugumda aklimdan gecen yine mukkemel kurgu ve yazar! oldu Gülücük Dağıtıyor bos zamaninda 1. bolumu getir, meraklandirma beni Çok Mutlu

Karanık güzeldir, yıldızlar var oldukça ^^
En Yukarı Git
20 Ekm 2012 9:36

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Vampir Rima yazmış:
Yasasin!! ole abimin fanficleri !! ole abi çok yasa!! *halk sevinc cigliklari atar* Çok Mutlu aman aman! yorma kendini *-* bildigin gibi takipçinim *-* ayrica tanimi ilk okudugumda aklimdan gecen yine mukkemel kurgu ve yazar! oldu Gülücük Dağıtıyor bos zamaninda 1. bolumu getir, meraklandirma beni Çok Mutlu

En yakın zamanda Rima-chan..Sağol =)..
mükemmel olmasa da bir şeyler yapıyoruz işte Dil Çıkartıyor..Takipte olan herkese teşekkürleer =)

En Yukarı Git
20 Ekm 2012 11:23
OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Evet!
İlk bölüm ile karşınızdayım..Hala aklımda bir kaç soru olsa dahi yazmaya karar verdim =)..
Umarım beğenirsiniz..

İlk önce:
İntro:

Bölüm :

‘’Beyaz renkli güller ardı ardına açıldığı zaman;o günün hatıraları renklenecek ve
Beyaz güller ardı ardına döküldüğü zaman aşkımız da ebedi olacak… ‘’

JULİO
......................................................................................
Korkulardan sıyrılmanın vakti gelmiştir belki de?Evet:insanlar korkaklardır.Sevmeye,nefret etmeye,öldürmeye hatta yaşamaya korkarlar en basitinden.
‘’Basit’’…
Bu Dünya için düşündüğüm şey tam olarak bu işte.
‘’Basit’’ insanlar;öyle ki nevsine yenik düşüyor,katillerden de iğrenç oluyorlar,
‘’Basit’’ birkaç tutam yeşillik,azıcık su ve hesapta işleyen bir demokrasi…
‘’Basit’’ yalanlar,’’basit yaşamlar’ ve elbette ki:’’basit’’ ölümler…
‘’Basit ‘’bir nezarethane burası;doğuyorsun ve kaçacak hiçbir yerin yok.
Herkes ölüyor,yok oluyor kabullenemese de kendileri ilk başta,sevdikleri sonra da…

1:O AN
‘’Yağmur…’’
Şimşeklerden pek korkmam ancak bu defa nefesi tenime dokunuyor,,soluyor,ciğerine çekiyor salıyor sonra da beni.Evden ne kadar uzaklaştım?Bilmiyorum;bilmeyi de pek istemiyorum aslında.
Yürüdüğüm yol,sitemin bakkala doğru inen yokuşu,biraz aşağıda yağmur suyunun taşırdığı havuz etrafındaki ,fırtınadan uçuşan ağaçlarıyla,karşısında ise diğer bir sitenin duvarı var.Duvar iki veya iki buçuk metre kadar yüksek.Orada da bir havuz daha var;tek farkı bizim sitemizdekinden çok daha fazla özen gösteriliyor olması.
Çıplak ayaklarım ile daha aşağıya yürüyorum;yavaşça…Daha yavaş…
Üşüyorum,üstümde canezeden kalma boğazlı ,uzun kollu ,kısalığı dizlerime varan elbise var ;kolları ile eteğinin bir bölümü parçalanılana kadar;Bu elbise bana annemden kalan son şeydi.
Sitemizin diğer blokları geliyor yavaşça soluma,arabalar dizilmiş sıra sıra.Ardından sitemizin yetim köpeği Karabaş’ın havlamaları fırtınanın şekillendirdiği ilginç bir ses tonuyla geliyor kulağıma.’’Sus lütfen..’’diyorum.
Daha aşağıya iniyorum ,kilotlu çorabımın altı ayağıma batan cam parçasıyla yırtılıyor,sesimi çıkarmadan ilerlemeye devam ediyorum.Sağda bir spor parkı var,kırık dökük,serserilerin istilasından oldukça başarılı çıkmış olsa da :bana göre ;işe yaramaz bir spor yeri orası.:’’Orada değil..nerede?’’…Başımı tekrar önüme çevirip yürümeye devam ediyorum;ışık var…Sanırım markete yaklaştım.
Fırtına hızlanıyor,bir şimşek daha çakıyor .Korkuyla sıçrarken kendine inanamıyorum:ben bir korkak değilim!Beni hiçbir şey korkutamaz!!
Birden duruyorum,elimi ,elime yağmur damlaları gelecek şekilde açıp havaya bakıyorum,gözüme büyük bir şiddetle düşen yağmur damlaları acıtıyor;önemli değil çünkü kollarım da,yaralı ayağım da acıyor :ancak bunlar yürümeme,ilerlememe engel olamazlar:ben güçlüyüm…Öyle olmak zorundayım.
-Sen benimsin artık!!Annen de yok ,sana uzaktan bakmama gerek kalmayacak!
Gözlerimi kapatıp yavaşça inliyorum:
-Kapa..kapat..çeneni…derin bir soluk alırken kalbimin hızla çarpmaya başladığını hissediyorum,
-Kaçamazsın!Benimsin!Sacede benim!!
-Sus… sıkıca kıstığım gözlerimden yağmura karışan tuzlu damlalar akmaya başlıyor.
‘’Yıka beni..beni..bu iğrenlikten arındır…Ruhlar;var olmanızı isterdim.Dünyada kötü insanların ölmesini sağlayacak bir adalet isterdim;keşke ölüm defteri denen şey gerçek olsaydı...’’
-Korkak!!Sen hayallerine sığınan bir korkaksın,teslim ol!!
-Kes sesini!!! Ben bir korkak değilim!! Derin ve hızlı nefesler alırken bir şey yumruk halindeki elime dokunuyor.Hızlıca başımı elim çevirince bu şeyin elimi yalayan Karabaş olduğunu görüyorum.Dizlerimin üzerine çöküp koca kafasını kollarımın arasına alıyorum,
-Teşekkürler Karabaş…Lütfen git,ıslanma…
Ayağa kalkıp arkamı dönüyorum,yürümeye devam edeceğim.Karabaş bu defa başını elime sürtüp önüme geçiyor,
-Geri gitsene be hayvan!! Diye bağırıyorum bu defa.İstemeden…bunları istemeden yapıyorum…
Karabaş ,başını minik bir korku,üzüntü sesiyle eğip yavaşça arkasını dönüp siteye,kuru evine dönmek üzere yürümeye başlıyor;yenilmiş gibi…Neyi görmemi istemiyor olabilir ki?
Onu,sahibi ve annesi öldüğünden beri besliyor olmam,bazı hareketlerini kavrayabilme kaabiliyeti verdi bana,bu gece;bir şeyden gizliyor beni:’’Gitme’’ diyordu gözleri;’’Gitme lütfen..’’
Karşıdan birileri bana doğru koşturuyor,sanırım marketin sahibi ve diğer kardeşi.
-Lucy?!Ne oldu sana?Ne bu halin?!
-Önemli bir şey değil,o nerede? Diyorum ağladığımı belli etmemeye çalışarak başımı parka doğru çevirirken.
Adamlardan biri yere bakarken ayağımdan gelen kanı fark ediyor,fark ettiğini anlayınca yumruğumu sıkıp:
-O nerede?.. diye ısrar ediyorum.
Beni tanıyorlar,inatçılığımı,ölsem de,canımın acısından hastanelik olsam da söylemeyeceğimi,bunu gurur meselesi yapacağımı;bundan dolayı en azından ayağıma bağlamam için bir havlu vermeyi zorla kabul ettirip elime tutuşturuyorlar bakkalın önünde.
Teşekkür edip ayağıma doluyorum havluyu,uzun,belimi aşan siyah saçlarımdan su damlarken ısrarla bir daha soruyorum diyeceklerini ağızlarına tekrar tıkarak:
-O..nerede?..
-Marketin az aşağısındaki çocuk parkındalar…
‘’Parkında-lar’’…
-Peki.Teşekkürler,her şey için.İyi akşamlar.
Birden ayaklanıp :
-Lucy!İyi…birden arkamı hışınla dönüp:
-Ben iyiyim. Diyorum üstüne basa basa..:’’Ben iyi değilim..’’…
Aşağıya doğru yürümeye başlıyorum yeniden,yukarıdaki yokuşlardan gelen tüm o çamurlu sular ayak bileğime gelmişken bile yürümekten vazgeçmiyorum.
‘’Parkta-lar’’O, ve kim?
Yavaşça parka yaklaştığımda sağdaki parkın üstündeki kaldırıma çıkıp sudan kurtuluyorum;üstten çocuk parkında serseriler var mı diye göz gezdirirken şimşeğin ışığıyla.’’Hıgg!!’’…
Bir adım geriye çekilip daha da hızlanan fırtınayla buluşturuyorum hıçkırıklarımı:
-Bizi kimse duyamaz Buse…Öp beni…
Bir kıkırdama…
-Sen benimsin… dizlerimin üzerine yığılıp ağaçtan güç alarak tamamıyla yığılmamaya çalışıyorum.
Bir şimşek daha çakıyor.
Senn…bana yaptığını asla unutmayacağım…Asla!
Bir daha…
Bir dakika!!O..o da ne öyle?!!
Bir tane daha.
Orada!!Orada biri daha var,bağırıyor:
-Seni sürtük!
Fırtına;artık ağaçları kökleriyle beraber uçuracak kadar hızlanıyor ve bir daha şimşek çakıyor.
Fırtınaya karşılık beni fark ediyor!
Şimşek çakıyor,sesi yerleri inletiyor ardından da…
Bana yaklaşıyor!!O..O bana yaklaşıyor,ama onların..kızın dibindeyken nasıl kimse onu göremedi?!..
Bu da ne?!
Fırtınanın şiddeti etrafta bulunan binaların balkonlarındaki sandalye ve eşyalar uçuşuyorken ,gökleri yarmak istermişçesine bir şimşek daha çakıyor.
Acıyla taşan mavi gözlerini görüyorum,eğilmiş,bana bakıyor,elini koluma uzatıyor;
-Dokunma bana!!Bana sahip olamaz…sı..n…
Kendimi kaldırımın üstünde bayılmış,kan kaybından ölmek üzere bir porselen bebek gibi hissediyorum.
Yapacak hiçbir şey yok mu?
3 GÜN SONRA
‘’Keşke seni daha önce,duygularıma yenik düşmeden önce fark etseydim,seni kurtarma şansım daha yüksek olurdu belki de;ölmeni istemiyorum.
Uyan
Birilerine görünüp seni hastaneye kaldırmalarını söylemem de gerekmezdi,o kızın beni canlı görmesine …
Uyan Lucy…Bunları boşuna yapmış olmamı sağlama..!
Uyan..
Lütfen…
Uyan..’’

Gözlerimi açtığımda terler içinde bir yerde uzanırken buluyorum kendimi;o kadar terlemişim ki yastığımın sırılsıklam olduğunu hissedebiliyorum,ya sırtım?Her yerim ağrıyor,kıpırdayamıyorum.
Neresi burası?Kim getirdi beni buraya?Ne oldu bana?....
Sandalyenin gıcırtısıyla dikkatim dağılırken uzun boylu,beyaz takımlı adam;
-Şşşşişt..Dur..kıpırdama,kanaman başlayacak,birazdan hemşirelerin gelip üstünü değiştirmesini sağlayacağım,dedikten sonra ayağa kalkıp kapıya yöneldi,kapıyı açtı.Tam çıkacakken durdu ve bana bakıp gülümsedi:’’Kendine dikkat et.Bir daha beni görmeyeceksin.’’
Kapıdan adımını atar atmaz yok olan adamın arkasından bir hemşire kapının açık olduğunu görüp:
-Bu da ne böyle?!Kim bu kapıyı açık bıraktı?!! AA!!Doktor!!
Uyandığımı fark etmiş olmalı;bu da ne şimdi?

...............................

En Yukarı Git
24 Ekm 2012 23:56
Bu mesaja teşekkür edenler (6 kişi): Kohana Mai, matrixsakini, elaaa, black rose, MoonMirror, hp*star

hp*star
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 320

hp*star
Ay Savaşçısı
...Jasmin ...-YENİ BÖLÜM.- Konu: Yanıt: -Jasmin-1.Bölüm!
Alıntıyla Cevap Gönder
öncelikle beklentilerimi boşa çıkarmadığını söylemeliyim.karmaşık,merak uyandıran bir yazıyla yine karşımızdasın..

başta,ne olduğunu tam olarak anlayamadım.çok üstü kapalı geldi.ayrıca bazı cümleleri tam olarak anlayamadığımı da söylemeliyim -yani anlam bütünlüğü baımından- ancak şu da var ki üstü kapalı olması merak uyandırıyor ve anlayabilmek için insana devam etmesi gerektiğini gösteriyor.
bu yüzden de okumaya devam edeceğim ^^

cümlelerini,Siyah Kelebek'in başlangıcıyla kıyasladığımda gerçekten büyük gelişmler görüyorum.yüreğine,kalemine sağlık.. böyle devam ederse derinliği gittikçe artacak ve inanılmaz cümleler ortaya çıkacak gibi.. (:

özellikle şu bölümdeki cümlelerin beni etkilediğini belirteyim.gerçek tespitler olmuş..

OleSea yazmış:
Korkulardan sıyrılmanın vakti gelmiştir belki de?Evet:insanlar korkaklardır.Sevmeye,nefret etmeye,öldürmeye hatta yaşamaya korkarlar en basitinden.
‘’Basit’’…
‘’Basit’’ insanlar;öyle ki nevsine yenik düşüyor,katillerden de iğrenç oluyorlar,
Herkes ölüyor,yok oluyor kabullenemese de kendileri ilk başta,sevdikleri sonra da…

Spoiler:

Çok Yanlışım.

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 13:22
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): Kohana Mai, OleSea

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Böyle düşünmen mutluluk verici;teşekkürler.

Açıkçası biraz da üstü kapalı yazmamın nedeni forumda küçük yaş gruplarının da bulunması;bazı şeyleri kolayca dile getiremiyorsun bu açıdan yazarken.Yine de dediğin doğru;gelecek bölümlerde ortaya çıkacak.

Artık hızlıca geçiştirmek değil de:betimlemek,olaylara daha farklı bir boyut katma peşindeyim.Bu da sanırım daha da ilerlememe sebep olmuş;farkında dahi değildim oysa ki;teşekkürler..

Evet..

OleSea yazmış:
Alıntı:
‘’Basit’’…

Yukarıdaki bölümü yazmak için bütün bir yaz boyunca araştırıp düşündüm diyebilirim ;bu yaz bana o kadar çok şey tattırdı ki, tam olarak istediğim hikayeyi oluşturmam için bunları yaşamam gerektiğine ,yaşadıklarımdan kazandıklarım ile yazarsam ancak istediğim gibi bir şey ortaya koyabileceğime inandım.Sonuç Jasmin adlı fanfic oldu,olacak da..

Umarım beğenerek okumaya devam edersin Hp*-chan..

Spoiler:

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 13:35
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): Kohana Mai, black rose

Vampir Rima
Üye
Üye

Vampir Rima
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Olee-kun ^^ cok guzel, derin mukemmelsin merak uyandiriyorsun. devam et Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 17:15

Vampir Rima
Üye
Üye

Vampir Rima
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Olee-kun ^^ cok guzel, derin mukemmelsin merak uyandiriyorsun. devam et Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 17:17

Alice
Otaku
Otaku

Teşekkür: 114

Alice
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
Ellerine sağlık Ole-kun. Daha ilk bölümünde beni derinden etkiledin. Hayranlık Besliyor
Fanficlerin gerçekten çok kederli. Üstelik çoğu zaman da yağmurulu havaları dile getiriyorsun.
Yağmurlu havalar seni bu kadar mı kederlendiriyor?
Ya da yağmurlu günlerden mi hoşlanıyorsun?
Sana acı veren şeyleri yine de sevebilir misin?
Bir soru daha;
Yaşamak mı zor olan bu hayatta yoksa ölmek mi?
Ben fanficine bakınca bunları anlıyorum. Senin de anlatmak istediğin şey bu muydu?
Her neyse!
Yeni bölümü bekliyorum. Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 21:19

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Alice yazmış:

Fanficlerin gerçekten çok kederli. Üstelik çoğu zaman da yağmurulu havaları dile getiriyorsun.
Yağmurlu havalar seni bu kadar mı kederlendiriyor?
Ya da yağmurlu günlerden mi hoşlanıyorsun?
Sana acı veren şeyleri yine de sevebilir misin?
Bir soru daha;
Yaşamak mı zor olan bu hayatta yoksa ölmek mi?
Ben fanficine bakınca bunları anlıyorum. Senin de anlatmak istediğin şey bu muydu?

Bu beklediğimin dışındaki güzel yorumun için teşekkür ediyorum Beste-chan..
Fanficlerimin temelinde çoğunlukla keder yatar;çünkü yarattığım karakterlerin;bir şeyleri yapması için bir şeyleri yaşamış olması gerekir.Bu insanlarda daha çok görülür;hikaye-fanfastik tarzında yazdığımdan ötürü ;'' kötü bir geçmişi olan insanın iki seçeneği vardır: ya iyi olur,mantığını kullanma yetisini kazanır,ya da tam tersine kaybeder ve toplumdan eskisinden daha fazla dışlanır'' temeliyle bir şeyler düşünüyoru;sanırım fantastik unsurlar dışında ''hikaye''de diyebilmemin sebebi de bu.

Spoiler:

Demek istediğim bazı şeylerin temelinde:kimi davranışların derininde kimsenin bilmediği farklı boyutların olması muhtemeldir.Yalnız olan bir çocuğun,sevgisiz kalan bir bebeğin saçmalıklarla ilgi çekmeye çalışması gibi..

Yağmuru çok severim:çok derin bir yeri vardır bende.
Aslında..bunu bilebileceğini düşünmüştüm;çünkü seninle okuldayken bu konu hakkında konuşmuş,yağmurun altında da sırılsıklam olana kadar yürümüştük.Gülücük Dağıtıyor.
Bundan dolayı böyle bir soruyu pek beklemiyordum..

Kapalı günler,gökgürültülü,yağmurlu günler..bana garip bir huzur ve yazma isteği verir.Şu günlerde yaşadığımız yerde hava bulutlu;sanırım şu atmosfer ile yemek yeme,kahve içme,4 saat uyku,lavabo v.s. ihtiyaçlarım olmasaydı kesintisiz 40 civarı bölüm yazardım ,fazla olurdu sanırım Gülücük Dağıtıyor..Ama..dediğim gibi:yağmurun bendeki boyutu biraz farklı..Düşündürdüğü,anlattığı,hissettirdiği şeyler açısından..Hatırlattığı şeyler açısından..

Ancak hikayelerimde yağmuru kullanmayı nadiren seçerim.Çünkü -siz bilmeseniz de- hikayede geçen hava durumu çoğunlukla ,yazıyı yazdığım günün hava durumudur.Ve dün hava kapalıydı;dışarı çıktığımda ekmek almak için yağıyordu;bu da..hem yazma isteğimi hem de planladığımdan çok farklı bir başlangıç yapmamı tetikledi denilebilir Gülücük Dağıtıyor

Ben..
Bana acı veren bir çok şeyi severim:ve gerçekten seviyorsam bana verdiği acı ölçüsü beni pek de bağlamaz...Önemli olan;onun az da olsa çaba sarf ettiğini görmemdir..

Şu zamanda uğruna savaştığım hiçbir şeyimin olmamasının sebebi de bu olsa gerek: acı veriyor ancak çaba sarf etmiyor;o zaman mantıksız onun için çabalamam.Ancak bu durumun istisnalarının olduğunu da altını çizerek belirtmek isterim.

Bence yaşamak..Çünkü öldüğünde her şey biter:uğruna savaşacağın insanlar,hayatın uğruna yapacağın ödevler -öğrenciler için söylüyorum anlamaları için- ,uğruna üzüleceğin hiçbir şeyin kalmaz..Sen hissetmezsin :ama bedenin gömüldüğün yerdeki hayvanların yemeği,ziyafeti olur sadece.Onun için insanların birbirilerini öldürmesini hep saçma bulmuşumdur;birini süründürmek istiyorsan,acı vermek istiyorsan öldüreceğine,onu bu hayattan kurtaracağına ,yaşatmalı ve ona aklına gelemeyecek eziyetleri yaşatmalısındır.ancak kimsenin bunu örnek almasını ne tavsiye ederim ;ne de isterim..

Ben fanficlerimde bir çok duyguyu anlatmayı amaçlarım Beste-chan..
Ancak önemli olan;okuyanın hisleridir benim için..Ve sen bunları çıkardıysan;bunları anlatmayı denediğimi düşünmen daha iyi olur sanırım..

Şunu unutma;bu tür yazıları bir saat ara ile dikkatlice okursan;her defasında edindiğin fikir,hissettiğin duygu farklı olacaktır.Bunun için bir şey dememeyi tercih edeceğim.

Okuyan herkese teşekkürler..

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 23:50
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Kohana Mai, black rose, Alice

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 5, 6, 7, Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa) [ 101 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız