Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan
Sailor Moon Forum -> Kitap, Şiir ve Yazılar -> Kitaplar (Çeviriler)

Yazar
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Durumu: Çevrimdışı

hülya_mamaoru
Geçiyordum Uğradım
Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan Konu: Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan
Alıntıyla Cevap Gönder
Siyah Kan

Yazarı: Jean-Christophe Grangé
Çevirmen: Şevket Deniz
Yayınevi: Doğan Kitap
Basım Tarihi: Mayıs 2005
Sayfa Sayısı: 464
Orijinal adı ve dili: La Ligne Noir - Fransızca
Orijinal yayın yılı: 2004

KİTAP HAKKINDA
J. C. Grangé yine işbaşında. 2003 yılında çıkardığı romanı "Kurtlar İmparatorluğu"yla hem dünyada hem de ülkemizde ününe ün katan Grange yeni kitabıyla Türkçe’de. Yine kanlı, yine delice, yine korkutucu bir roman var karşımızda: "Siyah Kan".Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor. Katil hapiste… Ama daha önce Kamboçya, Tayland, Malezya’da kan dökmüş. Kadınların kanı… Gazetecinin onunla temasa geçmek için oynadığı oyun romanın temelini oluşturuyor. Ama katil bu yemi bir süre sonra yutmuyor. İşte gerçek heyecan da orada başlıyor. Kim av, kim avcı, birbirine karışıyor. Grangé hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman "Siyah Kan". Paris’ten Asya’ya doğru deliliğin sınırında bir yolculuk… Dört yüz küsur sayfalık gerilimli bir kâbus… Çok çekici… Yazarın ustalığı kendini bir kez daha çarpıcı bir şekilde gösteriyor. "Siyah Kan"ı okurken kötülüğün ve kötülerin dünyasına doğru nefes nefese bir koşu tutturduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu çılgınca koşuya karşı koymak imkansız!

Kitaptan
Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır.

Siyah kanla çizilmiş bir yol.

Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol.

Paris. İlk temas. Kuala Lumpur. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. Kamboçya. Bal ve Fresk. Tayland. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! Bangkok. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir!

Ve Paris. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

Çabuk saklan, Baba geliyor!

Benim hayatımın yazarı olan Fransız yazar Jean Chırıstophe Grange in en beğendiğim kitabıdır.Eğer okumayn varsa okkusun derim ben =)=)=) Pişman olmazsınız

UsAgİ TuSukİno...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
21 Tem 2009 17:52
maron nagoya
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 1

maron nagoya
Venüs Savaşçısı
Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan Konu: Yanıt: Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan
Alıntıyla Cevap Gönder
biraz korkunç ama diğer gerilim romanlarıyla karşılaştırılınca o kadar da değil özellikle bazı yerleri pek beğenmedim mesela o katilin çocukuluğuyla ilgili olan ksım 15 yaşında annesini öldürmesi faln saçma öldürebilir tamm ama mutlaka anlaşılıordı neymiş annesini bir kaç gün bağlı tutuyor sonra kadın ööşüyor ve kimse bi şi anlamıyor yine de kitabın iyi yönleri de var sonu çok şaşırtıcı ve ben hatica karakterini gerçekten sevdimm

arigato gozaimasu küçük-melek
....Efsanevi Sihirli Şovalyeler...
...Hikaru Shidou... ...Umi Ryuuzaki... ...Fuu Hououji ....

Burası Cephiro... İnanan kalp Cephiro'da güç olur...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
03 Nis 2010 14:46
Momiji
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 131

Momiji
Eternal Sailor Moon
Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan Konu: Yanıt: Jean Chırıstophe Grange - Siyah Kan
Alıntıyla Cevap Gönder
Yazarın en sevdiğim kitabı. Kitap bittiğinde " haddi canım ! " O.o diye bağırmıştım sınıfta =D harika, okunulası bir kitap . Okuduğunuzda kitabın kurgusuna hayran kalacaksınız.

' zaten Grangé ' in kitaplarını okurken, kitap okuyormuş gibi değil de gerilim filmi izliyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz (: '

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
03 Nis 2010 18:27
hemavaz
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 16

hemavaz
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
bu kitabı okudupum zamanı hiç unutmuyorum. öss sonucumu bekliyordum. kaç puan alacağıma 1 kaç gün kalmıştı!! ve ben bu kitabı okumuştum. gerçekten çok güzeldir. ayrıca, cezaevindeki adamın sorduğu bir soruyu hiç unutmam. =) zihnimde yer alan repliklerden birisidir.

O
kadar güzel unutmuştun ki beni, Hatırlatmaya kıyamadım...

teşekkürler sun
Spoiler:
En Yukarı Git
24 Tem 2010 23:16
peresoso
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 10

peresoso
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Grangé'n tartışmasız en iyi kitabı. Gerçi kitap benim için
Spoiler:

En Yukarı Git
15 Oca 2012 9:14
tusako
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 141

tusako
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
gerilim tarzında kitap hiç okumamıştım. ilk kez bu kitapla birlikte tanıdım bu tür romanları. sanırım benim için iyi bir başlangıç oldu. okurken gerçekten gerildiğim noktalar vardı bu da yazarın becerisi tabiki Çok Mutlu hemen okunulası, bitirilesi güzel kitap.

bu arada, adam hasta yahu!!!

En Yukarı Git
25 Ekm 2012 20:47

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 6 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız