Sailor Moon Crystal Genel Tartışma
Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Sailor Moon -> Sailor Moon Crystal 2014

Yeni seriye 5 Üzerinden kaç verirsiniz?
5
47%
 47%  [ 8 ]
4
29%
 29%  [ 5 ]
3
11%
 11%  [ 2 ]
2
5%
 5%  [ 1 ]
1
5%
 5%  [ 1 ]
Toplam Oylar : 17

Yazar
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 42

Durumu: Çevrimdışı

hotaru_zezo
Beni Görmeye Alışın
Sailor Moon Crystal Genel Tartışma Konu: Sailor Moon Crystal Genel Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
Forumda vakit öldürürken (hunharca başlık başlık gezerken) aklıma geldi:

Sizce yeni sezon -veya Re-prodiksyon- Sailor Moon Crystal nasıl olmuş?

Bence ilk başlarda çizimleri yadırgasam ve Makenai'ı dinleyememek biraz dokunsa da mangaya uygun olması -çizim olarak da konu olarak da- ve güzel efektleri oldukça güzel olmuş keşke bütün mangayı anime yapsalar...
Bu arada Yeni opening de başta garip gelse de şu anda kendine bağladı Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor
Sizin görüşleriniz neler?

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
24 Ksm 2014 18:46
*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 25

*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Sailor Moon Crystal Genel Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal
Alıntıyla Cevap Gönder
zaman kaybı izlemeyin

En Yukarı Git
24 Ksm 2014 18:46
hotaru_zezo
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

hotaru_zezo
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
*Çimen* yazmış:
zaman kaybı izlemeyin

neden böyle düşünüyorsun sorabilir miyim?

En Yukarı Git
24 Ksm 2014 18:47
*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
çünkü saçmalık?

En Yukarı Git
24 Ksm 2014 18:48
mamoru
Koruyucu
Koruyucu

Teşekkür: 200

mamoru
Koruyucu
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben beğendim Gülücük Dağıtıyor

Sailor Moon / Sailor Venus Fan Sitesi
Forum Kuralları | İstek - Şikayet Kutusu
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
24 Ksm 2014 19:17
*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

*Çimen*
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
mamoru-san beğendiyse bende beğendim o zaman *-*

En Yukarı Git
24 Ksm 2014 19:20
Sensou
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Sensou
Gardiyan
Alıntıyla Cevap Gönder
Öncelikle çok iyi bir sm fanı olduğumu söylemek isterim.200 bölümü ve filmleri en az 20 sefer baştan sona izlemişimdir hiç bıkmadan.O yüzden yeni bir serinin gelmesi beni çok mutlu etti.Tabi ilk serinin fanlığını yapıp yeni seriyi yermek bana saçmalıktan ibaret geliyor o yüzden objektif şekilde yorum yapıcam.İlk sezonun yeri bambaşka olsada neredeyse hepsinin filler olduğunu biliyorum ve yenisinde kesinlikle orjinali neyse direk o olmasını istiyorum.Bu seride orjinalini tatmak istiyorum.

Çizimler tek kelimeyle mükemmel.Karakter çizimlerine hayran kaldım.Neredeyse manga çizimlerinin aynısı.Sadece yüz ve göz çizimlerini biraz modernleştirerek ufak farklı dokunuşlar yapmışlar.Vücut orantıları özellikle manga ile birebir aynı.

Opening ve ending mükemmel olmuş.Opening şarkısı video ile okadar uyumlu olmuşki.Birde sözlere dikkat ettim makoto mesela şimşek ile ilgili birşeyler söylüyor,minako aşk ve sevgi ile.Bu kısım anlamlı olmuş.Opening'te her karaktere yer vermişler bu gayet iyi olmuş..

Seiyu,çizim,ost anlamında gayet hoşuma gitti.

Usagi bu yeni animede biraz daha olgun.Ki zaten mangasında da öyle.İlk animesinde olan komedi kısımları gerçekten beni çok güldürürdü ancak bu serinin mangasına uyumlu olmasını istediğim için bu durumdan şikayetçi değilim.Usaginin komikliklerine bayılan biri olarak yeni seride usagiyi biraz daha olgun görmek beni mutlu eder.Çünkü orjinali bu.Sm'nin şimdiki izleyicileri nereden baksan 20-25 yaşından büyük insanlar.O yüzden olgun olması gerektiğini düşünüyorum.O olgunluğu bu serinin verdiğini düşünüyorum.Hani 1. sezondaki gibi komedi sahneleri olsun istemezdim.Bu sefer manga neyse o olsun istiyordum.Crystal bölümü izledikten sonra manga chapter bölümü okuyorum diyaloglar yüzde 80 aynı diyebilirim.Birkaç değişiklik yapıyorlar o da akışı hiç bozmuyor.Yani manga ile birebir bu seri diyebiliriz.

Olumsuz yapabileceğim tek yorum.Dönüşümler! Neden cgi 3d kullanılmış dönüşümlerde NEDEN? .. Sm dönüşümleriyle efsane olmuş bir seri desem yeridir.O dönüşümlere çok özen göstermeleri gerekiyordu.Keşke cgi kullanmasalardı.Bu duruma çok üzüldüm.Diğer kızların dönüşümleri güzel bir sıkıntı yok ama usaginin dönüşümünü hiç beğenmedim.Birde dönüşüm müzikleri daha iyi olabilirdi ama diğer ostlar güzel bir sıkıntı yok.Dönüşüm müziklerinin biraz daha gaza getirici olmasını isterdim sadece.

Genel olarak ben çok beğendim 5 üzerinden 5 veriyorum ilk seriye göre olgun bir seri olmuş..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
24 Ksm 2014 21:47, Değiştirme: 24 Ksm 2014 22:15 (Toplamda 1 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): Hell Butterfly, Flamesniper

SaILoRSuN
Senshi
Senshi

Teşekkür: 820

SaILoRSuN
Senshi
Alıntıyla Cevap Gönder
Düşüncemiz çoğu kısımda Sansou ile aynı... ki ben mangayı ilk seriyi izlediğime çok yakın bir zamanda okudum ve o zamandan bu zaman birçok kez elden geçirdim. Her zaman da söylemişimdir mesela mangadaki mamoru çok daha romantiktir daha güçlüdür diye... aynı şekilde Usagi de çok daha güçlü ve olgundur. Kısaca mangaya ilk el attığımdan beri çok içselleştirdiğimi söyleyebilirim.

Gelelim Crystale... Evet çocukluğumuzda (ki ben ilk atvde izledim trtden önce) izlediğimiz sailormoon bizim için değişemeyecek bir öneme sahip olsa da ve son sezona geldiğimizde usagini büyüdüğünü fark etsek de Crystalin orijinalliği çizimleri ve sahneler ile müziklerinin uyumluğu beni çok etkiledi. Birçok kişiyi de etkiemiş olacak ki zaten 2. sezonunun yapılacağı da duyuruldu. Umarım tamamı yapılır. Crystalde Usagi gerçek bir prenses... mamorunun gerçek gücü uyandığında altın kristale ortaya çıktığında ona daha da bir gururla bakacaksınız... Sensoudan tek farklı düşündüğüm şey dönüşümler ve müzikleri sanırım. Evet Usaginin dönüşümü diğerlerine göre daha sorunlu ama o kurdelaların ortaya çıkışı beni benden aldı... Dönüşüm müziklerinde bir sorun hissetmedim yani bence...

Kısaca ikisinin de yeri ayrı ama unutmamalıyız ki orijinali Crystaldir.

Sessizlik var olmamak değildir...Sessizliğim asaletimdendir... Buradayım...
Spoiler:
En Yukarı Git
24 Ksm 2014 22:01
prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 142

prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Hım valla ben de tam aksi beğenmedim Neee? Neredeyse her şeyiyle hem de. Tek güzel yanı, mangaya daha sadık kalması onun yanında açıkcası sevmedim İnanamıyor! İlk animede ve mangada romantiklik ne kadar güzelken burada romantik sahnelerde o duyguyu hissedemiyorsunuz. Üzüleceğiniz bölümlerde bile üzülemiyorsunuz açıkcası. Keşke ilk dedikleri gibi 30 dakikalık bölümler yapsalarmış da konuyu daha derleyip toplayıp önümüze sunsalarmış. 25 dakikalık bölümlerle konuyu ziyan etmişler. 13 bölüme ilk sezonu sığdırıp 2. sezonu 13 bölüme sığdırmak kolaylarına gelmiş anlaşılan. Ayrıca mangayı okumayan biri için bu yeni yapım bir bakıma da bayağı eksiklikler içeriyor gibi. İlk animede ise farklı bir kurgu yaptıkları için mangayı okumasak bile sorun olmamıştı. Ancak bu seriye başlamadan önce manga okumalarını öneririm izlemeyenler için. O zaman daha derli toplu anlamış olurlar olayları kesinlikle.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
24 Ksm 2014 22:23
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Turkuaz, Flamesniper, esmeraude

hotaru_zezo
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

hotaru_zezo
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de Sailor sun ile aynı fikirdeyim ben mangayı son zamanlarda okumuş olmama rağmen manganın çok farklı bir havası var ve Crystal bu havayı bu olgunluğu yakalamış ve bana ilk sezondan çok daha fazla zevk veriyor bana tek dileğim Hotaru yu görmek

En Yukarı Git
25 Ksm 2014 12:02
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): SaILoRSuN

Mari
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 417

Mari
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
animuuu fan yapımı gibi duruyor gomen^^

look at all of the damage you've done in time

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
25 Ksm 2014 12:48
Artemis
Süper Üye
Süper Üye

Teşekkür: 207

Artemis
Süper Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Gozler, o gozler aman yarabbim, acilistaki fazla bilgisayar efekti kullanimi ile duran yapmaciklik, Luna ile beraber kedi degil uzayli olmusuz zaten, onu da gectim.
Sonuc olarak 5 uzerinden 3.5'tan 4
hani iyi degil diyoruz ama bir sekilde izlettiriyor kendini. o fragmanlari izledikten sonra boyle bir sey cikabilecegini dusunmemistim. ciddi manada rezalet bekliyordum, bekledigimden oldukca iyi cikti.

En Yukarı Git
25 Ksm 2014 13:57
Galaxi Savaşçısı
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

Teşekkür: 23

Galaxi Savaşçısı
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben hala tam emin değilim ne hissettiğimden ve hissetmem gerektiğinden. Aslında seriyi yeniden çekeceklerine yeni bölümler olsaydı, daha güzel olurdu. Eskiyi, biraz yenilik katarak, pişirip önümüze koymuşlar.

Eski bölümlerin tadını aldım mı? %100 bağlantı kuramadım, yani o zamanların o heyecanı vs. Belki de olanları olacakları bildiğimdendir veya ilklerin o kalbe bıraktığı şeydendir. Zaten tamamen bağlantı kurmayı beklemekte doğru değil, gerek yok. Yine de izlemek hoşuma gidiyor. 5 üzerinden 3 veriyorum.

En Yukarı Git
25 Ksm 2014 15:27
Suzuke Kai
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 3

Suzuke Kai
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
valla doğruyu söylemek gerekirse eski anime kadar olmasa da esas gerçekleri içerdiği için bu sezonu sevdiğimi söyleyebilirim. Her ne kadar Minako'yu Kunzite'a kaptırmış olsam da Usagi'nin olgunluğu kurgusu yaşananlar vs. bunu gölgede bırakmış durumda. 5 üzerinden 4 veriyorum o da Minako için Kahkaha Atıyor öyle işte Çok Mutlu

En Yukarı Git
25 Ksm 2014 20:27
OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 550

OleSea
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Benim içim mangaya benzemesi dışında bir duygusallığı barındırdığını söyleyemem.. Eskisinin duygusallığı -verdiği duygular farklıydı..

En Yukarı Git
26 Ksm 2014 0:08

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 36 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız