Çakralar Gerçek Mi ??
Sayfaya git: Önceki, 1, 2

Sailor Moon Forum -> Serbest Köşe

Çakralara ve Biyoenerjiye İnanıyor Musun?
Evet zaten biliyordum ve inanıyorum
73%
 73%  [ 11 ]
bunları okuyunca öğrendim ve inanıyorum
20%
 20%  [ 3 ]
yha böyle boş işlerle uğraşmayın
6%
 6%  [ 1 ]
hiç ikna edici gelmiyor
0%
 0%  [ 0 ]
tek kelime ile benim ilgi alanım
0%
 0%  [ 0 ]
Valla hiç uğraşamam benden uzak olsun!
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 15

Yazar
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 94

Durumu: Çevrimdışı

Tsukino-Usagi
Güzelliğin Savaşçısı
Çakralar Gerçek Mi ?? Konu: Yanıt: Çakralar Gerçek Mi ??
Alıntıyla Cevap Gönder
ayrıca eklemek isterim; sailor moon'daki çoğu sembolün belirişi de çakraların bulunduğu bölgelere denk geliyor. Kayan Gözler şöyle ki;
--son sezondaki yıldız tohumları en tepedeki taç çakra denilen çakraya denk geliyor
--üçüncü göz çakrası denen yerde kızların savaşçı sembolleri bulunuyor
--boyundaki çakranın üstüne gelen kısımda savaşçı kolyelerindeki semboller bulunuyor, yıldız mesela
--kalbin üstünde yer alan çakra ise tam olarak saf kalp kristallerinin ortaya çıktığı noktaya geliyor
--ve hemen aşağısında bulunan(ilk resimde huzur çakrası demiş) çakradan ise düşler aynası çıkıyor(özellikle ilgimi çekmişti,kalpten daha aşağıda olduğu için)
Hayranlık Besliyor

EFSUN ÖĞRETİSİ ve KADİM SÖYLEV fanı Hayranlık Besliyor
Efsane serisi '' ZAİNİN & PALOMİTA '' fanı Hayranlık Besliyor

domo arigatoo gozaimasu NQS ^_^
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
10 Ekm 2011 23:28
black rose
Anime Fan
Anime Fan

Teşekkür: 137

black rose
Anime Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
güzel bir çalışma ellerine sağlık
bence de çakralar ve aura gerçekten var ve ben buna inanıyorum
hatta ben auraları görmeyi bile başardım

Dön gel , yine sev beni.
Sar sevgine , sevgimi.
Nefes gibi muhtacım sana...

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
23 Ekm 2011 20:15
matthew
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 30

matthew
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
garipmişÇok Mutlu

~ Beshikutashu ~
Usagi <3 Seiya ihihihhi .3
En Yukarı Git
11 Ksm 2011 15:11
LadyinDeath
Lanetli
Lanetli

Teşekkür: 401
Uyarı: 3

LadyinDeath
Lanetli
Alıntıyla Cevap Gönder
Çakra vardır evet hatta bunun dinsel boyutu bile vardır ki çoğu kişi bunun aslında çakralara gönderme olduğunu bilmez. hatta size çakra açma yöntemi :

Her bir çakra farklı bir frekanstaki bir enerjinin giriş kapısıdır.Her ne zaman bu kapılardan biri herhangi bir nedenle kapanmış ya da tıkanmış olursa sorunlar ortaya çıkar,çünkü fiziksel bedeni besleyecek enerji kısıtlanmıştır ve bu sorunlar daha sonra fizksel hastalıklara dönüşür.Bu sorunları düzeltmek üzere,yedi çakrayı açmak ve dengelemek zorundasınız.

Beş dakika boyunca rahatça oturabileceğiniz ya da yatabileceğiniz bir yer bulmakla başlayın.Oturmanız ya da yatmanız farketmez.Sadece sırtınızın düz olmasına dikkat edin.Lotus duruşuna alışkın olanlarınız için bu yeterlidir;eğer bu zor geliyorsa,elleriniz yanınızda,sırtüstü yatarak da aynı iyi sonuçları alabilirsiniz.Sonra gözlerinizi kapatın ve gevşeyin.5'den 1'e kadar geriye doğru saymaya başlayın,her sayıda derin bir soluk alın ve daha aşağılara doğru süzüldüğünüzü hissedin.Zihninizi hiçbir suretle kontrol etmenize ihtiyaç yoktur,aksine, bırakın istediği yere gitsin.1 sayısına geldiğiniz zaman,sessizce şu onaylamayı tekrarlayın,"Derin bir şekilde gevşedim,kendimi önceki halimden daha iyi hissediyorum."Sonra,omurganın alt ucundaki ilk çakraya dikkat edin.Ona dikkat eder etmez,çakra titreşmeye ve karıncalanmaya başlar.Her bir çakranın yerini böyle saptayabilirsiniz;karıncalanma hissi çakranın merkezinden gelir.Dikkatinizi çakralarınıza yöneltmek le,onların açılarak genişlediğini hissedeceksiniz.Siz,onların nerede yer aldıklarını ve o merkezlerden geçerek auranıza giren enerjilerin neden olduğu nabız atışlarını ve karıncalanmaları hissedebilirsiniz.

İlk çakraya dikkat etmekle,yalnızca onun yerini saptamakla kalmazsınız,fakat dikkatinizin zihinsel gücü onun faaliyete geçmesine hizmet eder.Bu zihinsel uyarım çakranın açılmasında ilk adımdır.İkinci adım,çakralardan her birinin içinden doğru solunum yapmaktır.Böylece siz soluğunuzda saklı enerjiyi de devreye sokarak,onları daha da çok uyarabilirsiniz ki bu prana'nın çakralar üzerindeki bir tezahürüdür.Bu iki gereç,yani zihin ve soluk sizin hizmetinideyken,enerji merkezlerinizi açma ve dengeleme sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz.İlk çakraya (omurganın alt ucu) dikkatinizi vermekle işe başlayın.Sonra onun içine doğru soluk çekin;sonra soluk alış ile veriş arasında hiç kesinti yapmaksızın,soluğunuzu dışa verin ve bunu yaparken,evrensel OHM sesini çakradan doğru tekrarlayın.Son aşamada (soluk verirken tekrarlamada) hatırlanması gereken önemli husus şudur:çıkardığınız müzikal nota (ses) çakrada sempatik bir titreşime neden olmalıdır.Bu fenomeni,bir diyapazon çalındığı zaman bir kemanın telleri arasında diyapazonla aynı sese akortlu olanın sempatik titreşimine benzetebiliriz.OHM mantrasını tekrarlama sürecini,kök çakradan başlayıp taç çakrada bitirmek üzere,herbir çakra için üçer kere tekrarlayın.
Çakra dengeleme tekniği ancak üç,dört dakika alır.Fakat böyle kısa bir zaman içinde bile alınan sonuçlar dikkate değer.Çakralar açılmakla kalmayıp dengeye de kavuşarak enerjilerde sağlıklı bir bütünleşme yaratırlar ki bu da fiziksel bedenin enerji sistemini yeniden canlandırıp güçlendirir.Karşılaşılan hem iç hem de dış olumsuzluklardan sizi koruyan süptil enerji sistemi de güçlenmiş olur.
(siteden alıntıdır.)

he's like fire and ice and rage. he's like the night and the storm in the heart of the sun. he's ancient and forever. he burns at the centre of time and can see the turn of the universe and... he's wonderful.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
11 Ksm 2011 15:48
PrincessNeptune
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 16

PrincessNeptune
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Vayy iyimiş ben çakraları duymuştum ama tam olarak bilmiyordum iyi paylaşım Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
03 Ksm 2015 21:25
magdalena tsukino
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 1

magdalena tsukino
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Çakralarımı açmaktan yalama oldular Dil Çıkartıyor yemişim çakrasını neşem yerinde olsun yeter 😃

Acı veriyorsa geçmiş,geçmemiş demektir..
En Yukarı Git
04 Ksm 2015 23:12

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 21 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız