Backstreet Boys
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Müzik Grupları

Yazar
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Naturela
Venüs Savaşçısı
Backstreet Boys Konu: Backstreet Boys
Alıntıyla Cevap Gönder

BACKSTREET BOYS
1993 senesinde Floridalı iş adamı Lou Pearlman’ın New Kids On The Block ile gelişen erkek grubu popüleritesine karşılık oluşturduğu Backstreet Boys, ilk kadrosunda Nick Carter, Howie Dorough, Alexander James McLean, Sam Licata ve Charles Edwards’ı bulunduruyordu. Licata ile Edwards’ın gruptan ayrılmasıyla birlikte Mart ayında kadrosuna Kevin Richardson’u ekleyen grup, Nisan ayında da Richardson’un kuzeni Brian Litrell’i de kadrosuna dahil ederek tam şeklini aldı. İlk konserini aynı senenin Mayıs ayında Florida’da gerçekleştiren genç topluluk, bu konser sonrasında New Kids On The Block ile çalışmış olan menajer Johnny Wright önderliğinde organizasyonlarda yer almaya başladı.

1994 senesinde Jive Records ile anlaşmaya varan Backstreet Boys, ilk single “We’ve Got It Goin’ On”u Haziran ayında piyasaya sürdü. Bu single ile Amerika listelerine 69 numaradan giriş yapan grup, Avrupa’da oldukça iyi bir satış grafiği yakaladı. Kendileriyle aynı ismi taşıyan ilk albümlerini de yaz ayında sadece Avrupa ve Kanada’da yayınlayan grup, albümün satışlarıyla birkaç hafta içerisinde altın plak kazandı. Avrupa’daki populeritesini genişleten topluluk, sonraki iki sene boyunca Avrupa, Asya ve Kanada’da konserler gerçekleştirdi.

1996 senesinde Almanya’da “1 Numaralı Uluslararası Grup” seçilen Backstreet Boys, 1997 senesinde yine kendileriyle aynı ismi taşıyan albümlerini bu sefer Amerika’da yayınladı. Amerika’da Spice Girls gibi gruplarla yükselen pop kültürüyle kendisine rahatça yer bulabilen grup, bu albümle Amerika listelerinde 4 numara olmayı başardı. Albüme ilk baskıdan farklı olarak “Everbody (Backstreet’s Back)” adlı parçayı ekleyen topluluk, bu albümle 8.5 milyon gibi bir satış yakaladı.

Aynı sene “Backstreet’s Back” adlı 3. albümünü Amerika dışında piyasaya süren Backstreet Boys, bu albümle İngiltere listelerinde 2 numara olmayı başardı. Birçok ülkenin listesinde zirveye yerleşen grup, albümle tüm dünyada 24 milyon kopya satmayı başardı. Senenin sonunda turneye çıkan topluluk, toplam 20 ülkede performans göstererek genç hayranlarıyla buluştu.

1998 senesinde Brian Litrell’in kalp ameliyatı geçirmesiyle çalışmalarına kısa bir süre ara vermek zorunda kalan Backstreet Boys, aynı senenin Mart ayında gerçekleştirdikleri yardım konseri sonrasında Orlando valisince Orlanda şehrinin anahtarlarıyla şereflendirildi.

Lou Pearlman’ı haksız yere para kaçırmasından dolayı defalarca dava eden Backstreet Boys üyeleri, bu sırada kendilerine Korn ve Limp Bizkit gibi gruplarla çalışmış olan ‘The Firm’ adlı menajerlik şirketini bağladı. 1999 senesinde “Millennium” adlı albümü yayınlayan grup, albümün ilk haftada 1.13 milyon kopya satmasıyla bir rekora imza atmış oldu. Hem dünyada hem de Amerika’da aynı anda yayınlanan “Millennium” ile Amerika listelerinde 10 hafta boyunca 1 numarada kalan topluluk, İngiltere listelerinde ise 2 numara olmayı başardı. Albümden çıkan ilk single “I Want It That Way” ile listelerde 6 numaraya yükselen Backstreet Boys, albümün çıkmasıyla birlikte MTV’nin TRL programına konuk oldu. Gruba yönelik yoğun ilgiden dolayı polisin yolları kapatmasına neden olan şov sonrası grup bu sefer de albümün turnesine çıktı ve yaklaşık 2 milyon hayranıyla buluştu.

2000 senesinde Rolling Stone’un ilk baskısında derginin kapağında yer alan Backstreet Boys, senenin sonuna doğru “Black & Blue” adlı albümünü hayranlara sundu. Albümle Amerika listelerinde yine zirveye yerleşen grup, albümden çıkan ilk single “Shape Of My Heart” ile listelerde 9 numara olmayı başarırken, albüm dünyada 15 milyon kopya satarak gruba sadece Amerika’dan 8 kez platin plak kazandırdı.

2001 senesinde “Black & Blue” albümünün turnesine çıkan Backstreet Boys, turnenin ilk ayağında oldukça masraflı şovlarıyla hayranlarına inanılmaz dakikalar yaşattı. Turnenin ikinci ayağında ise AJ McLean’in ilerleyen alkol ve uyuşturucu sorunları kendisini gösterdi ve McLean bir süreliğine rehabilitasyon merkezine yattı. Bunun yanına grubun turne ekibinden bir kişinin ölmesiyle turneyi iptal etmek zorunda kalan topluluk, seneyi yayınladıkları “The Hits: Chapter One” adlı derleme albümü yayınlayarak kapattı.

“The Hits: Chapter One” albümünü grubun hit olmuş şarkılarıyla birlikte “Drowning” adlı yeni bir parça ekleyerek piyasaya süren Backstreet Boys, bu albümle Amerika listelerinde 4 numara olmayı başardı. Albüm sonrasında yardım konserlerinde sahne alan grup, bu konserler sonrasında çalışmalarına bir süreliğine ara verdi.

2002 senesinde gruptan Nick Carter “Now Or Never” adlı solo albümünü yayınlarken, albüm Amerika listelerinde 17 numara oldu ve satışlarıyla sanatçıya altın plak kazandırdı.
Bu sırada Kevin Richardson “Chicago” adlı Broadway müzikalinde sahne aldı ve geriye kalan diğer üç grup üyesi de kendi solo çalışmalarına yöneldi. 2003 senesinde McLean’in bir televizyon programına konuk olmasıyla sorunlarından uzaklaştığının izlenimini vermesi Backstreet Boys’un 2004 senesinden itibaren yeniden sahnelere döndürdü ve grup Asya’ya geçerek burada ufak bir turne gerçekleştirdi.

2005 Mart ayında “Incomplete” adlı single’ı piyasaya süren Backstreet Boys, bu single ile Amerika listelerinde 14 numara oldu. Single ile birlikte eski soundlarından daha olgun bir tarza döndüklerinin izlenimini veren grup, bu yeni tarzıyla birçok hayranından tepki topladı. Haziran ayında “Never Gone” adlı albümünü piyasaya süren topluluk, albümde sound olarak daha çok ‘rock’ müziğine yaklaşan bir tarza büründü. Albüm Amerika listelerinde 3 numara olurken, diğer birçok ülkenin listesinde zirvede yer aldı. “Never Gone” albümü sonrası albümün tanıtımı amaçlı tuneye çıkan Backstreet Boys, albümün satışlarıyla da Amerika’da platin plak kazandı.

Mayıs 2006’da Brian Litrell, “Welcome Home (You)” adlı ilk solo albümünü yayınladı ve Haziran ayında ise Kevin Richardson gruptan ayrıldığını ifade etti. Şu ana kadar Richardson’un yerine başka bir üye alınmazken, Richardson Broadway müzikali “Chicago”daki performanslarına devam etti.

Nisan 2007’de yeni bir single yayınlayacaklarını açıklayan Backstreet Boys üyeleri, yeni albümlerini de senenin sonunda piyasaya sürmeyi planlıyor. Kazandıkları sayısız ödülle birlikte birçok hit parçaya imza atarak listelerde haftalarca yer almayı başaran ve albümlerinin satışlarıyla erkek gruplar arasında ilk sırada bulunan grup, bu yeni albümde prodüktör olarak Dan Muckala, Eddie Galan ve Drew Lane ile biraraya geldi

Ryuzaki L . You're the only one that I love for real...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
27 Ağu 2007 14:10
Naturela
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Naturela
Venüs Savaşçısı
Backstreet Boys Konu: Yanıt: Backstreet Boys
Alıntıyla Cevap Gönder
ben bu grubu çok seviyorum özellikle ıncomplete şarkısını en sevdiğim sarkıdır ben bu grubun büyük fanlarındanım Çok Mutlu Hayranlık Besliyor

Ryuzaki L . You're the only one that I love for real...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
27 Ağu 2007 14:12
tomoyo
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 9

tomoyo
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
anywhere for you süper

En Yukarı Git
27 Ağu 2007 14:22
çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 1

çibiçibi
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
isimlerini daha önceden duymuştum ama hiç dinlemedim sanırım Hayranlık Besliyor Madde

By Princess Moon

Rock & Metal Music Download

Ruhum bana vazetti ve ne cücelerden daha büyük, ne de devlerden daha küçük olduğumu gösterdi.
Ruhum bana vazedene kadar insanlığı iki kişi olarak görürdüm: Biri acıdığım, güçsüz; diğeri izlediğim yada direndiğim güçlü.
Ama şimdi her ikisi de olduğumu ve ikisinin aynı maddeden yapıldığını biliyorum.
En Yukarı Git
07 Eyl 2007 10:34
sln
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 3

sln
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
güzel bir grup=)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Eyl 2007 11:25
haruka*
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

haruka*
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
sevmemi Çok Mutlu bayılırım diebilirim Hayranlık Besliyor şarkılar harika kliplerde söyleyenlerde Hayranlık Besliyor arada bi kişi var orda bagrıo onun bagrışlarına hayranım aslında bagıormıoda uzatarak sölüo çogunlukala şarkıları o sölüo büyük bi bölümünü.kısacası ben bu grubu severim Çok Mutlu

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
11 Ekm 2007 20:03
Moonlight Princess
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 8

Moonlight Princess
Venüs Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
ayy show me the meaning of being lonely anam ne harika sarkıdır ben bide INCOMPLETE e hastayımm Dil Çıkartıyor Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
08 Şub 2008 22:29
Eternal Moon
Tanabata Himesi
Tanabata Himesi

Teşekkür: 134

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Alıntıyla Cevap Gönder
ben de incomplete şarkısını çok sewiyorum sözleri çok anlamlı Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
29 Hzr 2008 10:59
tusako
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 141

tusako
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
ahhh ben bsb ile büyüdüm diyebilirim hele ki A.J. o bnm mamorudan sonraki aşkımdıÇok MutluÇok Mutlu tüm şarkılarını severim ama more than that'i tavsiye ederim eskidir ama anlamlıdırGöz Kırpıyor Zarif Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
30 Oca 2009 19:08
fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 85

fawn_fairy
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
bu grubu arkadaşım tavsiyesi ile dinlemeye başladım.
grup hakkında pek bir bilgim yoktu paylaşım için teşekkürler =)
ilk dinlediğim şarkıları ise as long as you love me oldu ^^

..
En Yukarı Git
30 Oca 2009 19:12
Risa
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 51

Risa
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
güzele benziyor...bu kadar kişi sevdiğine göree Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
01 Şub 2009 0:37
matrixsakini
Biri Beni Durdursun
Biri Beni Durdursun

Teşekkür: 34

matrixsakini
Biri Beni Durdursun
Alıntıyla Cevap Gönder
bsb ile Moonlight Princess sayesinde tanıştım. aslında onun sayesinde westlife ile tanıştım, sonradan bsb ye geçtim. çok tanımıyorum kendilerini ama severek dinlediğim güzel şarkıları var Kahkaha Atıyor

En Yukarı Git
01 Şub 2009 4:17

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 12 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız