elfen lied
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Anime ve Manga

Yazar
Biri Beni Durdursun
Biri Beni Durdursun

Teşekkür: 34

Durumu: Çevrimdışı

matrixsakini
Biri Beni Durdursun
elfen lied Konu: Yanıt: elfen lied
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben seriyi dün akşam bitirdim. Kan ve çıplaklık öğelerinin bolca kullanıldığı bir anime. müzikleri güzel, sevdim. bence konusu falan güzel ama fazlaca duygu sömürüsü yapılmış. mesela mayu'nun neden evden kaçtığını gösteren sahne bence çok gereksiz, çirkin bi sahneydi. eğer böyle çirkin bi sahne sadece bir bölümde gösteriliyor, başka hiç bir yere bağlanmıyor, hiç bir mesaj verilmiyorsa bu animeyi ucuzlatan birşeydir. Başlamasını izledikten sonra zaten çıplaklığa alışıyorsunuz, iki bölüm sonra sizi rahatsız etmiyor, kan da aynı şekilde, birkaç bölüm sonra havada uçuşan, kelleler, kollar bacaklar doğal gelmeye başlıyor. Bu da tartışılır.
Yine de espirili güzel sahneler var, karakterlerden nana benim favorim.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
29 Tem 2007 14:16
miya
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez Üye

Teşekkür: 3

miya
Vazgeçilmez Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
matrixsakini yazmış:
Ben seriyi dün akşam bitirdim. Kan ve çıplaklık öğelerinin bolca kullanıldığı bir anime. müzikleri güzel, sevdim. bence konusu falan güzel ama fazlaca duygu sömürüsü yapılmış. mesela mayu'nun neden evden kaçtığını gösteren sahne bence çok gereksiz, çirkin bi sahneydi. eğer böyle çirkin bi sahne sadece bir bölümde gösteriliyor, başka hiç bir yere bağlanmıyor, hiç bir mesaj verilmiyorsa bu animeyi ucuzlatan birşeydir. Başlamasını izledikten sonra zaten çıplaklığa alışıyorsunuz, iki bölüm sonra sizi rahatsız etmiyor, kan da aynı şekilde, birkaç bölüm sonra havada uçuşan, kelleler, kollar bacaklar doğal gelmeye başlıyor. Bu da tartışılır.
Yine de espirili güzel sahneler var, karakterlerden nana benim favorim.

evet benim de demek isteğim buydu,mayunun başına gelenler,sadece duygu sömürüsü,seri de kan ve çıplaklık olmayadabilirdi,ama o zaman bu kadar tutarmıydı bilemiycem Madde anti elfen değilim ama eskisi gibi (ilk anime izlediğim saf dönemlerim ) hayranı da değilim netten izlediğim ilk anime olmasından kurtarıyor tabi http://www.venus.gen.tr/viewtopic.php?t=222 burda da belirtmiştim
not: sevmiyorsam niye yazıyorum diyceksiniz Dil Çıkartıyor cevapsız kalır mıyıım Madde ?
her zaman nefret ettiğim lucy karakterini gördüğümde tüylerim diken diken olurdu,duvara yaslanmama rağmen arkamdan çıkıcak sanıyordum -_- vektörlerini kediler yesin emi lucy
Kızmış Kız Dilini Uzunca Çıkarır Dilini Uzunca Çıkarır
düzenleme:yani bu beni etkilemiş pis lucy XP

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
29 Tem 2007 16:55
jingjing
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 19

jingjing
Venüs Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
elfen liedddd Çılgın Çılgın Çılgın Çılgın duygusömürüsü olsun olmasın benim için farketmez sailor moonda da duygusömürüsü de var o zman. kanalr bence gereksiz değiller . yoksa o acımasız havası olmazdı Kötülük Düşünmekte! Kötülük Düşünmekte!

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
29 Tem 2007 20:04
rei
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

rei
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
bence mayunun geçmişinin anlatılması duygu sömürüsü değildi. ben anime boyunca hep onun neden evden kaçtığını merak eden bir insanım xD sadece ecchi biraz gereksiz kullanılmış sanırsam. bir de öldürcem de öldürcem pisikolojisi, animedeki adamların davranışları falan.. artık çok saçma gelmeye başladı bana Çok Mutlu

En Yukarı Git
29 Tem 2007 20:06
taichi
Yeni Üye
Yeni Üye

taichi
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
çıplaklık var ama öne çıkan çıplaklık değil, kan,silah var ama onlar da öne çıkmıyo öne çıkan sadece duygu dram. En sevdiğim animelerden biri :D

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
09 Ekm 2007 22:33
Tangel
Ay Fedaisi
Ay Fedaisi

Tangel
Ay Fedaisi
Alıntıyla Cevap Gönder
taichi yazmış:
çıplaklık var ama öne çıkan çıplaklık değil, kan,silah var ama onlar da öne çıkmıyo öne çıkan sadece duygu dram. En sevdiğim animelerden biri Çok Mutlu

Hah adam gibi bir cümle kurdun. Saol. Bu animede en çok öne çıkan dramatik sahnelerin olması Hayranlık Besliyor

Bence aynı cinsten animeleri seyretmeden asla karar verilmemeli derim çünkü bu anime de kan, şiddet ve ecchi'den çok karakterlerin iç dünyalarında neler yaşayıp neler hissettikleerini anlatmaya çalışmalarıdır ve bence tekrar ve tekrar söylüyorum hiç de ne duygu sömürüsü ne de abartılmış bir sahne var. Bunu da Elfen Lied gibi animeleri seyretmiş bulunmakta olduğum için (gerçi pek de seyredemedim çünkü hiç beğenmedim) aralarında en çok Elfen Lied 1 numara derim. Hayranlık Besliyor

KALBİMİN ANAHTARINI BULUP İÇİMDEKİ MANZARAYI KEŞFEDEBİLEN HERHANGİ BİR KİŞİ İÇİMDE HAPSOLMAYI GÖZE ALMIŞTIR
En Yukarı Git
09 Ekm 2007 23:07
usagi tsukino
Sağlam Üye
Sağlam Üye

usagi tsukino
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
evet güzel görünüyor Gülücük Dağıtıyor

HERKERZİ BEKLERİZ
http://animemangaworld.an.funpic.org

[/quote]

imza için EnmaKun teşekkür ederim
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
09 Ekm 2007 23:12
jingjing
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 19

jingjing
Venüs Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Tangel yazmış:
taichi yazmış:
çıplaklık var ama öne çıkan çıplaklık değil, kan,silah var ama onlar da öne çıkmıyo öne çıkan sadece duygu dram. En sevdiğim animelerden biri Çok Mutlu

Hah adam gibi bir cümle kurdun. Saol. Bu animede en çok öne çıkan dramatik sahnelerin olması Hayranlık Besliyor

Bence aynı cinsten animeleri seyretmeden asla karar verilmemeli derim çünkü bu anime de kan, şiddet ve ecchi'den çok karakterlerin iç dünyalarında neler yaşayıp neler hissettikleerini anlatmaya çalışmalarıdır ve bence tekrar ve tekrar söylüyorum hiç de ne duygu sömürüsü ne de abartılmış bir sahne var. Bunu da Elfen Lied gibi animeleri seyretmiş bulunmakta olduğum için (gerçi pek de seyredemedim çünkü hiç beğenmedim) aralarında en çok Elfen Lied 1 numara derim. Hayranlık Besliyor

son cümle kadar her şeye katılıyorum. ama death note 1 numara

En Yukarı Git
20 Ekm 2007 23:40
Tangel
Ay Fedaisi
Ay Fedaisi

Tangel
Ay Fedaisi
Alıntıyla Cevap Gönder
Death Note başka tabe canım ama aynı katogoride olan animelerin arasında 1 numara demek istemiştim sadece Çok Mutlu

Neyse söylediklerimi söyledim zaten Kahkaha Atıyor

KALBİMİN ANAHTARINI BULUP İÇİMDEKİ MANZARAYI KEŞFEDEBİLEN HERHANGİ BİR KİŞİ İÇİMDE HAPSOLMAYI GÖZE ALMIŞTIR
En Yukarı Git
21 Ekm 2007 2:48
Reina
Üye
Üye

Teşekkür: 1

Reina
Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ay bunu indirdim ama hala izleyemedim

En Yukarı Git
25 Ekm 2007 22:08
usa-ko
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 10

usa-ko
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
dün gece bitirdim elfen lied'ı (13 bölümmüş bu ya Çıldırmış Durumda alışık değilim bu kadar kısa serilere.. bi baktım bitti.. O.o''''') bi tane de ova buldum ama sanki 10. bölümün devamı gibiydi (ya da belki de öyleydi..)

valla lucy'den zaman zaman tiksinsem de yine de karizmatikti nyuu hali sevimliydi falan.. en çok mariko'ya uyuz oldum.. onun gereksiz vahşeti.. nana'ya yaptıkları içimi parçaladı.. zaten nerdeyse 12 bölüm boyunca nana'ya ağladım -__-''' kızcağızın çekmediği çile kalmadı la.. Çıldırmış Durumda hele kurama tam ötenazi yapacakken sevgiyle bakıp,
"sayonara papa" dediği yer.. T-T

Kurama'ya aşık oldum O.o'' elfen lied'ın çizimleri genel olarak beni çok fazla çekmese de, Kurama acayipti.. mariko'ya sarılıp o nefesini tuttuğu sahne.. nana'nın kalakalması.. (orda bi ara hüngürşakırt koptum zaten Çıldırmış Durumda )
lucy'nin kouta'ya sarıldığı, öptüğü.. her şeyin ortaya döküldüğü (hani flashback manyağı olan) sahne, orda da baya kötü olmuştum T-T

bi de sonu ne biçim bitti onun ya! lucy ölmemiş olabilir mi? o kapıyı çalan kimdi? ayrıca o bozuk saatin birden çalışması, köpeğin bi yerlerini yırtması tanıdık birinin geldiğine işaretti.. kimdi o gelen!!!! biri bana cevabını versin şunun !!

ha bi de o boynuzlardan biri marikoyla savaşırken gitti (çok iğrenç bi savaştı.. ), diğeri de en sonlara doğru kıstırıldığında gitti.. onlar gidince ölüyolar mı O.o'' ya heyecandan çok hızlı geçtim galiba ben bunu... ölmemiş gibi geliyodu sanki..

ay ne bileyim etkisinde kaldım yaa O.o'' finalini çok karışık bitirdiler...

Yalnız’ın adı okunduğunda
Okulda ya da yaşamda
Kimse
“Burada”
deyemez.
Ama
Yok da...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
28 Ekm 2007 16:08
rei
Ay Savaşçısı
Ay Savaşçısı

rei
Ay Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
lucy idi o şahıs kuzum.. belki hayatınbir insan olarak devam etmiştir, belki boynuzlar sadece vektörleri kullanmaya yarıyordur diye bi his var içimde...

ayrıca evet o bölüm 10. bölümden sonra izlenmesi gerken bi bölüm. elfenlied sitemde yazmıştım zaten.. bakmadıın ne kadar belli hıh

En Yukarı Git
28 Ekm 2007 16:14
usa-ko
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 10

usa-ko
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
rei yazmış:
lucy idi o şahıs kuzum.. belki hayatınbir insan olarak devam etmiştir, belki boynuzlar sadece vektörleri kullanmaya yarıyordur diye bi his var içimde...

hııııı O.o'''' tüh keşke devamı falan gelse.. tam havasına girmiştim..

Alıntı:
ayrıca evet o bölüm 10. bölümden sonra izlenmesi gerken bi bölüm. elfenlied sitemde yazmıştım zaten.. bakmadıın ne kadar belli hıh

eheh ^^ evet bakmadım.. veohta onun için 10.5. bölüm deniyordu.. O.o'' ama bunu izledikten sonra farketmem acı oldu tabii..

ya ben bi kere kaptırıp gidince çok hızlı geçiyorum ^^'' o kötü oluyo işte..
bi de ingilizce altyazılı olduğu için bilmediğim her kelime için sözlüğe bakmıyorum yani.. artık genel olarak anlam çıkarabiliyorum bazen de farkında olmadan geçiyorum. kaçırdığım ayrıntılar oluyor tabii -__-

Yalnız’ın adı okunduğunda
Okulda ya da yaşamda
Kimse
“Burada”
deyemez.
Ama
Yok da...
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
28 Ekm 2007 16:19
Luthien
Yeni Üye
Yeni Üye

Luthien
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu animeyi biliyorum Lucy adlı bir kız var acayip ... Dilim varmıyo ama bayağı kan ve kopan kelleler var XD sizinde duşuncelerinizi merak ediyorum açikcası Çok Mutlu

En Yukarı Git
28 Ekm 2007 16:49
taichi
Yeni Üye
Yeni Üye

taichi
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Olcak o kadar kan :evil:

En Yukarı Git
28 Ekm 2007 17:19

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11, Sonraki
3. sayfa (Toplam 11 sayfa) [ 154 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız