The Omen 666
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Filmler

Yazar
Üye
Üye

Teşekkür: 28

Durumu: Çevrimdışı

miyu-chan
Üye
The Omen 666 Konu: The Omen 666
Alıntıyla Cevap Gönder
The Omen Film Kadrosu;
Yönetmen: John Moore
Oyuncular: Julia Stiles, Liev Schreiber, David Thewlis
Tür: Korku
Süre: 01:40

The Omen Filminin Konusu;
Kathryn doğum sırasında daha önceki doğumlarında olduğu gibi yine bebeğini kaybederler. Bu üzücü haberi eşini söylemek Thorn için dünyanın en zor şeyidir. Hastanenin rahibi daha önce doğum sırasında annesi ölen başka bir bebeği Thorn’a verir. Kathryn bebeği Damien adını verir, yıllarca ve sevgiyle büyütür. Aradan geçen zamanla beraber Thorn’un hayatında gelişmeler olur. Kariyerinin zirvesine çıkar. Fakat bu sırada Damien’nin etrafında sürekli enteresan ve korkunç olaylar gelişir. Çeşitli krizler geçiren Damien’nin çevresinde cinayetler olur. Çocukla ilgili bir gerçek bütün dünyayı tehdit eder. Damien artık çocuk değildir. Belki de seçilmiş bir kıyamet habercisidir…

Filme ile ilgili çarpıcı bilgi;
Doğruluğunu tam olarak tespit edemesemde filmde emeği geçen herkesin gösterimden kısa bir süre sonra hayatlarını kaybettiği söylenmektedir.

Şeytan vize alamadı, 66 kopya kül oldu..

Bugüne kadar çekilen şeytan temalı en gerçekçi film 'Omen'in Türkiye'deki 66 sinemaya dağıtılacak olan 66 kopyası, önceki gün Atatürk Havaalanı'nda çıkan yangında kül oldu! Bazı sinemasevereler bu olayın ardında filmin uğursuzluğunun yattığını iddia etti....

Şeytan'ın lanetleri ile Hristiyanlar'ın inandığı uğursuzlukları anlatan ve şeytanın oğlu anlamına gelen 'Omen' adlı sinema filminin Türkiye'ye gönderilen kopyaları, önceki gün Atatürk Havaalanı'nın kargo terminalinde çıkan yangında kül oldu. Filmin Türkiye'de gösterilecek 66 kopyasının yanması, 'Bu işte şeytanın parmağı var!' yorumlarına neden oldu. Kopyaların yanması, akıllara 1.5 yıl önce vizyona giren ilk Türk korku-gerilim filmi 'Büyü' nün gala gecesinde çıkan yangını getirdi...

Şeytanın sayısı olarak kabul edilen 666 ve bunun etrafında dönen kehanetleri anlatan filmi Türkiye'ye getiren Özen Film Halkla İlişkiler Müdürü Nizam Eren, yangının kopyaların bulunduğu hangarda çıkmasının ilginç olduğunu söyledi. Eren, filmin 1976 tarihli ilk çevriminin gösterime çıkacağı zaman da garip olaylar yaşandığını belirtti. 666 sayısının Omen filmlerinde özel bir anlamı olduğunu ve şeytanı temsil ettiğini anlatan Eren, filmin gösterim tarihinin de bu yüzden 06.06.06 olarak belirlendiğini ifade etti. ABD'de 666, diğer ülkelerde ise 66 sinemada aynı anda gösterime girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi, yangından sonra ertelendi.

Sinema tarihi boyunca şeytanla ilgili her filmde mutlaka bir aksilik olduğunu ifade eden Eren şöyle konuştu: "Omen filminin de Türkiye'ye gönderilen 66 kopyasının yanması akıllara birçok soru getiriyor. Kimi bu yangının tesadüf olduğuna inanır, kimisi de bir lanet olduğuna. Bizim film dağıtımcısı olarak ilgilendiğimiz konu; Omen'i Türkiye'de 6 Haziran'da gösterime çıkaramayacak olmamız. Oysa özellikle filmin 6 Haziran'da gösterime çıkması gerekiyordu. Şimdi kopyalar yandığı için gösterim tarihini ileriye atmak zorunda kalacağız!" Yangında kül olan 66 kopyanın maliyeti yaklaşık 100 bin dolar tutuyor.

Alıntıdır....
Çok harika bir film türkçe altyazılısını izlemiştim=)Gerçekten böyle korku izlememiştim diğerleri amatörce.dolduğu için korkmuyorum 'Halka' dışında tabi.))
The Exorcist o korkunç değildi sadece kız merdivenlerden baş aşağı inene kadarxDÇok tatlı çocuk aslında yirler*.

D i a n n a R a n A g r o n ♥
Begüm.Dianna.Ben.♥
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
03 Ağu 2010 12:57
Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 427

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
The Omen 666 Konu: Yanıt: The Omen 666
Alıntıyla Cevap Gönder
Gerilimi normaldi, izlerken pek hoşlanamdım Katılmıyorum!

5 / 10

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
07 Ekm 2010 22:46
sailor neptune
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 27

sailor neptune
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
güzel filmdi
her ne kadar şu an pek hatırlamasam da beğenmiştim Gülücük Dağıtıyor

Çok Mutlu ben yaptımm hehe Kahkaha Atıyor Eğlenmekte
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
26 Ksm 2010 18:48
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
pek aklımda kalmamış bu film çakal vardı biraz korkmuştum ondan ama korkunç bir film değildi küçük çocuk iyi oynamıştı Gülücük Dağıtıyor

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
26 Ksm 2010 22:41

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 4 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız