One Republic
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Müzik Grupları

 
Yazar Mesaj
çibiçibi
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 33
Kayıt: 21 Ağu 2007
Mesajlar: 557
Ünvan: Prenses
Puan: 800
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder

OneRepublic’in öyküsünün tamamını bilmeyenler, onların dünyanın ünlü süper yapımcılarından biri tarafından keşfedildikten sonra “bir gecede” ünlü olan yetenekli bir rock grubu olduğunu düşünebilir. Grubun remiksi Timbaland tarafından yapılan ilk single’ı “Apologize,” haftalarca En Çok Dinlenen 100 şarkı arasında ilk 5’te kaldıktan sonra 2 numaraya kadar yükseldi. Şarkı yasal yollarla iki milyon kez indirilerek satıldı, aylarca En İyi 40 listesinde ilk sıradaki yerini korudu ve tek bir haftada 10.000 kezden daha fazla çalınarak radyolarda en çok çalınan şarkı rekorunu kırıp tarihe geçti.
Bütün bunlar yılın en çok merak edilen CD’lerinden biri olan ve OneRepublic’in ilk kez Mosley Music Group/Interscope’tan çıkarttığı albümü Dreaming Out Loud ile ilgili beklentileri yükseltiyor.

Ancak, grubun başarısını bir gecede elde edilen bir başarı olarak açıklamak uzağı görememek ve hataya düşmek olur. Aynı zamanda bu grubun başarı yolundaki macerası ve o yolculuğun bu albümdeki derin sözlere nasıl yansımış olduğu da gözden kaçar. Muhalefeti ve düş kırıklığına uğramayı göze alarak, OneRepublic düşlerinden hiç vazgeçmedi – ve sonunda bu azminin karşılığını görüyor.

OneRepublic, Mosley Music grubunda yer alan ilk rock grubu olsa da, OneRepublic’in baş solisti Ryan Tedder ile Timbaland’ın yolları daha önce de kesişmişti. O zamandan bu yana, OneRepublic dolambaçlı bir yolculuk yaptı. O yolculuk 2001 yılında başladı. Tedder Nashville’de yaşıyordu ve bir şarkı-şarkıcı yarışmasında birinci gelerek bir plak anlaşması yapmıştı; bu da “sadece akılda kalacak bir melodi”den fazlasını yazabilen bir besteci olmak isteyen biri için yeteneğinin oldukça sağlam bir kanıtıydı. “İyi bir pop şarkısı gibisi yoktur, ama hatırlanmakla inandırıcı olmak arasında ince bir çizgi vardır” diyor Tedder.

Ortak bir arkadaşları sayesinde, Tedder kendisiyle çalışmak istediğini söyleyen Timbaland’dan bir davet aldı. Tıpkı filmlerdeki gibi, 21 yaşındaki Tedder işini bıraktı, alet almak için arabasını sattı ve “Timbaland Üniversitesinde 101 kodlu Prodüksiyon dersine” kayıt oldu. Bu birinci sınıf yapımcının kanatlarının altında, Tedder Miami’den New York ve Los Angeles’e kadar bütün stüdyoların nasıl çalıştığını öğrenme fırsatını elde etti; “Bir düş gerçek olmuş gibiydi.” Bu eğitim çok yararlı olsa da, öğretmeni Tedder’ı yapımcı olarak yetiştirmeye çalışırken, Tedder’ın sanatçı olmak istediği açıktı. İki yıl sonra Timbaland’ın da onayını alarak Tedder kendi yoluna gitti ve kısa süre sonra o çocuk oldu. “Alias” takma adıyla çalışan Tedder, techno yıldızı Paul Oakenfold’dan pop/R&B şarkıcıları Leona Lewis ile Natasha Bedingfield ile rap şarkıcısı Bubba Sparxxx’a kadar birçok sanatçının yapımcısı oldu ve şarkı yazdı. Sadece geçen yıl, Tedder’ın yazdığı ve yapımcılığını yaptığı şarkılardan üç tanesi uluslararası listelerde 1 numara oldu, bir tanesi ilk 10’a, aralarında Jennifer Lopez’in 20. sıradaki şarkısı “Do It Well” de bulunan iki tanesi de ilk 40’a girdi.

Ama Tedder’ın mikrofonun önündeki insan olma arzusu hala dipdiriydi. 2002’de Colorado Springs’e döndü ve çocukluğunda Barcelona İspanya’da klasik gitar okuduktan sonra Colorado Springs’e taşınmış olan lise arkadaşı gitarist Zach Filkins’i aradı.

2003’te Tedder ile Filkins bir grup oluşturmak için Los Angeles’a taşındılar. Kısa sürede bunun kolay bir iş olmadığını anladılar ve geçim sıkıntısına düştüler. Kimi zaman yiyecek almak için bile paraları olmuyordu. Bu zorluklar grubu bir arada tutmayı güçleştiriyordu ve grup elemanları sürekli değişiyordu- sonunda Tedder ile Filkins, Drew Brown (gitar), Brent Kutzle (bas, çello) ve Eddie Fisher (davul) ile ilişki kurdular.

Artık bu sabit elemanlardan oluşan OneRepublic büyük bir plak anlaşması yaptı ama çeşitli sebeplerle anlaşma bozuldu; boşlukta kaldılar ve moralleri bozuldu. “Bulunduğumuz yere gelmek için gösterdiğim o kadar çabadan sonra atlatılmak bütün heyecanımı söndürdü” diyor Tedder. “(Grup olarak) yola devam etmek istediğimizden emin değildik.” Ancak aynı sıralarda MySpace’deki web sayfalarına binlerce kişi girmeye başlamış ve onları sitenin en büyük grubu haline getirmişti. “Belki de müzik iklimi değişmişti” diye açıklıyor Filkins. “Aniden bir şarkımız yüzünden intihardan vazgeçtiklerini veya anne-babalarının boşanmasına katlanma gücü bulduklarını söyleyen gençlerden mesajlar almaya başlamıştık. Sonunda dinleyicimize ulaşabilmiştik. Kendimize ‘artık bırakamayız’ dedik.”

Hemen sonrasında, aralarında Timbaland’ın Mosley Music Group adına yaptığı teklif de bulunan plak anlaşmaları yağmaya başladı. Timbaland, Tedder’ın yeteneğinin büyüklüğünü ve OneRepublic’in potansiyelini ilk elden biliyordu. Bu yüzden Tim, OneRepublic’i Mosley Music Group ailesine katıp, onları bu plak şirketinin ilk rock grubu yapınca ve Dreaming Out Loud’ın yapımcılığını üstlenince, başa dönülmüş oldu.

O zamandan bu yana OneRepublic’in elde ettiği başarı kimilerini şaşırtmış olsa da grubun solisti/şarkı yazarı hiç şaşırmamış. “En zor şey bir numara olacak bir şarkı yazmaktır“ diyor Tedder, “ama bazen çok özel bir şey yazmış olduğunuzu bilirsiniz. ‘Apologize’ı bitirdiğim anda, tüylerim diken diken olmuştu.”

Bu sezgilerin doğru olduğunun ilk kanıtı 2007 başlarında geldi. Bu tarihte Timbaland (Dreaming Out Loud’da hem orijinali hem de remiksi bulunan) “Apologize” için yaptığı remiksi platin seçki Timbaland Presents: Shock Value adlı derlemeye aldı.
“Ryan harika bir insan, harika bir şarkı yazarı ve çok yetenekli bir müzisyen” diyor Timbaland. “OneRepublic’in elemanları birbirlerinin yaratıcılığını ortaya çıkartıyor. Birlikte çok uyumlu çalışıyorlar, kimyaları doğal bir biçimde birbirini tutuyor.”
Prodüksiyonunun büyük bölümü Greg Wells (Rufus Wainwright, Pink, Mika) tarafından, birkaç tanesi ise Tedder’ın kendisi tarafından yapılan şarkılarda bu uyum oldukça belirgin; örneğin anıtsal gitarlarla güçlü vokalleri bir araya getiren ikinci single “Stop And Stare”de ve (prodüksiyonu Tedder tarafından yapılan üç şarkıdan biri olan) iddiasız balad “Come Home”da. Dreaming Out Loud’da insanların pazarlama stratejileri yerine, gerçek hakikatlerden söz eden gerçek şarkılar istediği fikrine kendini adamış bir grupla karşı karşıyayız.

Hep kaderden ve zamanlamadan söz edilir; bunlar OneRepublic’in çok iyi bildiği şeyler. Defalarca başarıya ulaşmak üzereyken yaşadıkları düş kırıklığı ile istediklerini elde etme arasında gidip gelen OneRepublic, düşlerine hep sadık kaldı – ve bu düşlerin hayal bile edemeyecekleri biçimde gerçekleştiğini gördü. Tedder’a göre, “kontrol edebileceğiniz bazı şeyler vardır, bunlar çok çalışma, kararlı olma, çok isteme gibi şeylerdir, ama zamanlamayı kontrol edemezsiniz. Bir şey yalnızca olması gerektiği zamanda olur, şu anda OneRepublic için olan budur. Çok uzun zaman aldı ama bütün bunlar tam zamanında oldu.”

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 13 Tem 2008 14:04
Niru
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 31
Kayıt: 30 Oca 2008
Mesajlar: 509
Puan: 1275
Teşekkür: 7

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
Masallah herseyini yazmissin.. bende Apologize sarkisiyla tanidim bu gurubu ve bayildim sarkiya *-*
Paylasim icin cok sagol henüz herseyi okumadim ama okucam sonra cünkü cidden benide ilgilendiriyor Çok MutluSpoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 13 Tem 2008 14:45
kai suzuke
Kullanıcı Eşyası

Lanetli
LanetliYaş: 31
Kayıt: 14 Eyl 2007
Mesajlar: 359
Ünvan: Prens
Puan: 50
Nerden: Kingdom Of The Sun
Teşekkür: 44
Uyarı: 3

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
sanırım hepimiz apologize ile tanıdı bu grubu ama bnm onun dışında sevdiğim iki şarksı daha var biri say(all i need) diğeri de stop & stare Çok Mutlu dinlenmesi güzel iki duygusal nitelikli şarkı ve gerçekten ii bir soundları var Kahkaha Atıyor

Kai Suzuke Genshi Corporation

bebeğim midori ye sonsuz thx. emeğine sağlık canım kızım <3Kavuşmamız an meselesi Çok Mutlu
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 13 Tem 2008 15:18
Nobu
Kullanıcı Eşyası

Venus Fan
Venus FanYaş: 26
Kayıt: 28 Oca 2008
Mesajlar: 606
Ünvan: Prens
Puan: 800
Teşekkür: 6

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
geleceği uzun olacak bu grubun inş. XD güzel şarkıları var mtv türkiyede çok çıkıyor *-*

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 13 Tem 2008 15:26
fawn_fairy
Kullanıcı Eşyası

Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 29
Kayıt: 30 Oca 2008
Mesajlar: 1,141
Puan: 2900
Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
sailor chibi usa nın tavsiyesi ile dinlemeye başladım=))
şu sıralar en çok Stop and Stare şarkısını dinliyorum

..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 14 Tem 2008 22:01
Mari
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonYaş: 12
Kayıt: 03 Şub 2008
Mesajlar: 2,867
Ünvan: Büyücü Prenses
Puan: 220
Nerden: not honolulu for sure
Teşekkür: 417

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
Severim kendilerini Apologize delisiyim nerde görsem aklıma o geliyo.
Şu anda kendilerini dinliyorum
Ama Apologizenin 2 türü var hangisini kim söylüyo onu anlamadım.Yine de çok güzel

look at all of the damage you've done in time

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 15 Tem 2008 9:22
tweety
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 30
Kayıt: 14 Ksm 2007
Mesajlar: 537
Ünvan: Prenses
Puan: 300
Nerden: Kore
Teşekkür: 36

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
Stop & Stare Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor şarkıLarı çok qüzeL , ses ve müzik de süper Hayranlık Besliyor TimbaLand iLe birLikte çıkış yaparak iyi bir sükse yaptı Çok Mutlu böyLe qiderse çok seviLen bir qrup oLur Çok Mutlu

Usui Takumi <3

bir sürü öpücük Tusa'ya :3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 15 Tem 2008 12:48
princess mercury
Kullanıcı Eşyası

O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!Kayıt: 15 Şub 2008
Mesajlar: 1,470
Puan: 1300
Teşekkür: 59

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
kendilerini apologize şarkılarıyla tanıdım.sonra stop&stare şarkısıyla daha da sevdim. Çok Mutlu


by tusako
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 15 Tem 2008 12:57
berenasan
Kullanıcı Eşyası

Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?Yaş: 31
Kayıt: 06 Tem 2007
Mesajlar: 109
Ünvan: Prenses
Puan: 615
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
bu grup mtv de her gece çıkıyor
insomnia programında ilk başta hep stop & stare şarkıları çıkardı
klibi seyretmek için uyumazdım,klibi seyrettikten sonra yatardım
şimdi onun yerine başka şarkısını yayınlıyorlar
benim için stop & stare in yeri apayrı Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 17 Tem 2008 15:28
çibiçibi
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 33
Kayıt: 21 Ağu 2007
Mesajlar: 557
Ünvan: Prenses
Puan: 800
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
stop and stare favorim parçadır. gün içinde dnlemekten es geçmediğimdir. çok sevdiğim dostumun grubudur. one republic deyince dostum=kardeşim (dostumu kardeşim yerine koymuşumdur) aklıma gelir =(.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 19 Tem 2008 18:45
Mei~~
Kullanıcı Eşyası

Master Otaku
Master OtakuYaş: 25
Kayıt: 27 Hzr 2007
Mesajlar: 423
Ünvan: Prenses
Puan: 1210
Nerden: Nerden Nereye ~~
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
çok seviorum bu grubu harika şarkıları var apologize ise bşr hraika =)

Spoiler:Böö ~~

Spoiler:
Neden o ? Çünkü o, o.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 22 Tem 2008 17:24
tugcehsm12
Kullanıcı Eşyası

Yeni Üye
Yeni ÜyeYaş: 26
Kayıt: 23 Tem 2008
Mesajlar: 25
Ünvan: Prenses

Durumu: Çevrimdışı

One Republic Konu: Yanıt: One Republic Alıntıyla Cevap Gönder
Bu gruba bayılıyorum şarkıları çok güzel en sevdiğim şarkısı Stop and Stare Gülücük Dağıtıyor Paylaşım için sağol.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 24 Tem 2008 18:25
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 12 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız