Sailor Moon Grubu
Enrique Iglesias
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Sanatçılar

 
Yazar Mesaj
michi-san
Kullanıcı Eşyası

Ay Fedaisi
Ay FedaisiKayıt: 07 Mar 2008
Mesajlar: 479
Ünvan: Prenses
Puan: 2600
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
gerçek adı:Enrique Miguel Iglesias Preysler
8 Mayıs 1975'te Madrid İspanyada doğmuşHüzünlüaşkım nadalla aynı ülkede Hayranlık Besliyor )
ünlü şarkıcı Julio Iglesiasın oğlu annem fln tanıo
albümleri:
* 1995 Enrique Iglesias - #148 US [Platinum], #1 Top Latin Albums - WW sales: 7 mil.
* 1997 Vivir - #33 US [Platinum], #1 Top Latin Albums - WW sales: 5 mil.
* 1998 Cosas del Amor - #64 US [Gold], #1 Top Latin Albums
* 1999 Enrique #33 US [Platinum] - WW sales 6.5 mil.
* 2001 Escape - #2 USA (3x Platinum), #1 UK [4x Platinum] - WW sales 9 mil.
* 2002 Quizas - #12 USA [2x Platinum], #1 Top Latin Albums
* 2003 Seven (7) - #31 US, #13 UK, #15 Australia [Platinum]
* 2007 Insomniac #17 USA, #3 UK, #14 DE
oyunculuk deneyimleride bulmakta mesela johnny depple once upon time to mexico
resimler:
http://backstagepass.seatwaveblogs.com/img/enrique-iglesias_001481_MainPicture.jpg
http://israbox.com/uploads/posts/2008-03/1206851123_enrique-iglesias-95-08-400.jpg

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 29 Tem 2008 14:27
michi-san
Kullanıcı Eşyası

Ay Fedaisi
Ay FedaisiKayıt: 07 Mar 2008
Mesajlar: 479
Ünvan: Prenses
Puan: 2600
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
33 yaşında ama çok yakışıklı çk sevmm ama favori şarkıarım can u hear me,do u know

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 29 Tem 2008 14:28
sevgi
Kullanıcı Eşyası

Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın KoruyucusuYaş: 28
Kayıt: 20 Ağu 2007
Mesajlar: 1,278
Ünvan: Prenses
Puan: 755
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
benim de sevdiğim bir sanatçı Gülücük Dağıtıyor en sevdiğim şarkıları;
Hero, Cant escape my love Zarif


Çok teşekkür ederim Küboş*uum

Spoiler:
Usa-chan'im harikasın *.*

Arigatou Risa-chan Gülücük Dağıtıyor
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 15 Ağu 2008 13:17
tweety
Kullanıcı Eşyası

Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 31
Kayıt: 14 Ksm 2007
Mesajlar: 537
Ünvan: Prenses
Puan: 300
Nerden: Kore
Teşekkür: 36

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
Adam cok karizmatik Kayan Gözler sesi de çok qüçLü... ŞarkıLarı da qüzeL... EşiyLede çok yakışıyor ee daha ne oLsun xD Kahkaha Atıyor

Usui Takumi <3

bir sürü öpücük Tusa'ya :3
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 15 Ağu 2008 13:20
sln
Kullanıcı Eşyası

Sağlam Üye
Sağlam Üye

Avatar

Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 156
Teşekkür: 3

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
i am not in love,can you hear me şarkılarını çok sewiyorum:)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 24 Ağu 2008 20:42
!..@yShA..!
Kullanıcı Eşyası

Üye
ÜyeKayıt: 08 Ağu 2008
Mesajlar: 95
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
Küçüklüğümde en yakışıklı bulduğum şarkıcıydı. Gerçekten çok tatlı yaa. Şarkılarını da çok beğeniyorum. Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 30 Ağu 2008 15:59
Momiji
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonKayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,509
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5850
Teşekkür: 131

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
çok sempatik, şeker yakışıklı bir sanatçı sarkılarını severek hatta hayran kalarak dinliyorum bütün şarkılarını seviyorum Çok Mutlu


Alıntı:
Enrique Iglesias (gerçek adı Enrique Miguel Iglesias Preysler) 8 Mayıs 1975'te Madrid İspanya'da doğmuştur. Florida çıkışlı bir şarkıcıdır ve milyonlarca albüm satışına sahiptir.
İspanyol şarkıcı Iglesias, Julio Iglesias'ın ve Filipino-mestizo, Filipina socialite ve Hola! magazin dergileri muhabiri Isabel Preysler'ın oğludur. Ayrıca Chabeli Iglesias'ın ve Julio José Iglesias'ın kardeşidir ve Tamara Falcó ve Ana Boyer anne tarafından üvey kardeşidir ve Miguel Alejandro, Rodrigo, Cristina , Victoria Iglesias'a da baba tarafından üvey kardeştir.
Spoiler:
Albümleri

Enrique Iglesias

1995'te ilk albümü olan Enrique Iglesias'ı İspanyolca olarak çıkarttı. Bu albümü hafif rock türündeydi ayrıca bu albüm hit olan "Si Tú Te Vas", "Experiencia Religiosa" şarkılarını içeriyordu. İlk haftasında ingilizce haricinde bir dille kayıt edilmiş olmasına rağmen büyük bir başarı elde ederek yarım milyon kopya satmıştır.
Por Amerte şarkısı Televisa's telenovela Marisol içermekteydi, ama sonra Por amarte daria mi vida (Sni Sevmek İçin , Hayatımı Veririm) sözleri Por amarte Marisol, moriría ( Seni Sevmek İçin , Marisol , Ölürüm) ' e dönüştürüldü. Cd ayrıca İtalyan ve Portekiz sürümleri olarak çıkarıldı. Bir çok şarkı bu dillere çevrildi.
Por Amarte", "No Llores por Mí" ve "Trapecista" gibi 5 single bu albümün içinden çıkarıldı. Bu albüm Iglesias'a Grammy ( En iyi Latin Şarkıcı) ödülünü kazandırdı.

Vivir

Vivir 1997
In 1997,
Iglesias'ın yıldızı Vivir (Yaşamak için) albümü ile parlamaya devam etti. Bu albümle beraber o sene ingilizce müzik yapan diğer şarkıcılarla aynı satışı yakaladı. Albüm Ayrıca Yazoo Grubunun şarkısı olan "Only You" nun ispanyol cover'ı olan "Solo en Tí" yi de içeriyordu.
Bu başarılardan sonra , Iglesias ilk konser turuna başladı. 16 ülkede , o yaz Elton John, Bruce Springsteen ve Billy Joel'in orkestrasıyla kocaman arenalarda ve büyük stadyumlarda muhteşem bir başarı gösterdi. Dünya turu Texas Odessa ile başladı sonra 3 gün arda arda Meksikada , 2 gün Arjantin'de , 3 milyon kişinin izlediği Amerika'da devam etti. O senenin en büyük ingilizce albüm olmayan dünya turuydu.
İsimleri "Enamorado por Primera Vez" , "Solo en Tí" ve "Miente" olan 3 single bu albümden çıkmıştır. Babası ve Luis Miguel'den sonra, Iglesias Amerikan Müzik Ödülleri'nde en iyi latin şarkıcı ödülüne aday gösterilmiştir.

Cosas del Amor

Cosas del Amor 1998
1998'de , 3. albümü olan 'Cosas del Amor (Aşkın Durumu)'nu piyasaya sürdü. Yaptığı müzik dalında iyice olgunlaşmıştı ve "Esperanza" ve "Nunca Te Olvidaré" adlı 2 single'la bu albümü tazelemiştir. iki single'da listelerde zirveye oturmuş ve Iglesias'ın durumunu latin müzik çehresinde iyice betonlaştırmıştır.
Iglesias bu sefer küçük bir dünya turu hazırlamıştı. Meksika'da başlayan dünya turu bunu takip eden 8 turneyle devam etti. Ayrıca bu dünya turu McDonalds'ın sponsor olduğu ilk konser turudur.
American Music Award ( Amerikan müzik ödüllleri )'nde Ricky Martin ve Los Tigres del Norte 'yi geride bırakarak en iyi latin şarkıcı dalında ödülü kazanmıştır. "Nunca Te Olvidaré" şarkısı aynı adı taşıyan ispanyol operasında kullanıldı ve serinin sonlarına doğru Iglesias'ın kendisi şarkısını seslendirdi.

Enrique

Enrique 1999
1999'da , Iglesias ingilizce albüm dalına mükemmel bir geçiş yaptı . Iglesias Wiil smith'in de oynadığı Wild Wild West filmine yapmış olduğu soundtrack bailamos single'ı ile listelerin en tepesine oturdu.
Bailamos un başarısı ardından birçok müzik şirketi Enrique'yle anlaşma yapmak için can atıyordu.Interscope şirketiyle birkaç ay süren görüşmeler sonrası birçok albümlük anlaşmaya imza attı. İlk tamamı ingilizce albümü olan Enrique albümünü çıkarttı.Latin etkili pop albümün çalışmaları 2 ay sürdü. bu albümün içinde Whitney Houston'ın eşlik ettiği "Could I Have this Kiss Forever" şarkısı ve Bruce Springsteen'in şarkısının cover'i olan "Sad Eyes"da bulunmaktaydı. Albümün ikinci single'ı olan "Be with You" yine onu zirveye taşımıştı.
Son single olan albüm "You're My #1 Rusya'da Alsou ve Brezilya'da Sandy & Junior ve asya'da Valen Hsu ile birlikte tekrar kayıt edildi ve düet yapıldı.

Escape

Escape 2001
2001'de Escape albümünü piyasaya sürdü. Birçok latin şarkıcı ingilizce albüm çıkardıktan sonra satış grafikleri düşmesine rağmen Iglesias daha fazla satmaya devam etti. albümün ilk single'ı olan "Hero" (kahraman) , ingiltere'de ve diğer ülkelerde birinci sıraya yerleşti . Bütün albümdeki parçaların yazılmasında Enrique yardım etmiştir.
Escape onun en büyük ticari başarısıdır. Satışın başlamasından hemen sonra Michael Jackson'un albümü Invincible yi geçmiştir.Single'lar "Escape" ve "Don't Turn Off the Lights" radyolarda çalınan tek şarkı haline geldi , Kuzey amerika ve diğer yerlerde de bu başarıyı yakalamış en üst sıralarda yer almıştır. albümün ikinci versiyonu olan kaset tüm dünyada aynı anda satışa sunuldu ve maybe şarkısının yeni versiyonu bu kasette yer almıştır. ayrıca bu kasette Lionel Richie ile birlikte To love A Woman şarkısının düetide yer almaktadır.
"One-Night Stand World Tour" isimli dünya turuyla bu başarısını perçinlemiş oldu. Dünya turu 16 ülkede 50 konserle süslendi.Romanya'daki konseri MTV Romanya'da naklen verilen ilk konser olmuştur.
Dünya turunun ikinci ayağı olan "Don't Turn Off the Lights" 2002 yazında sona erdi. Bir çok ülkede bütün biletler tükenmişti.

Quizás

Quizás 2002
Kendi ana diline dönerek yine en iyi satış grafiğini 2002'de yapmıştır. Iglesias bu sefer dördüncü albümünü kendi dilinde çıkarmaya karar vermiş ismiQuizás (Belki) idi. Bu önceki ispanyol albümlerinden daha fiyakalıydı ve daha ilgi çekici şarkılar içeriyordu. Albüm ismi olan şarkı o sırada ilişkileri gerilmiş olan ünlü babasıyla ilgiliydi.
Albüm listelere 12. sıradan başladı ve bu ispanyolca bir albüm için en yüksek giriş sırasıydı. Quizás bir haftada 1 milyon sattı , ve bu onu 5 yıl için en hızlı satış yapan ispanyolca albümler arasına aldı. 3 single bu albümden çıktı ve hepsi Latin listelerini en üst sırada tamamladı, bu Iglesias'a tamamında 16 kez 1. sıraya oturma şansını verdi.Son single'ı olan "Para Que la Vida", 1 milyon kez radyolarda döndü , sadece ispanyolca bir şarkı bu başarıyı elde etti.2003 senesinde “7” adlı 7. stüdyo albümünü hayranlarına ulaştıran Enrique Iglesias, bu albümle İngilizce sözlere geri dönüş yaptı. Albümün prodüktörlüğünde Iglesias ile birlikte Jimmy Iovine bulunurken, sanatçı albüm hakkında verdiği demeçlerde en içten sounduna ulaşmaya çalıştığını belirtti. Amerika listelerinde 31 numara olan albümde yer alan “Not In Love” parçasına yapılan remix’de Kelis ile düet yapan müzisyen, bu single ile Dünya Dans Listeleri’ne girmeyi başardı.
“7” albümü sonrası dünya turnesine çıkan Enrique Iglesias, Amerika’da gerçekleştirdiği 12 performans sonrası Hindistan, Mısır, Singapur, Güney Afrika ve Avusturalya’da hayranlarıyla buluştu.
12 Haziran 2007 tarihinde “Insomniac” adlı albümünü yayımlayan Enrique Iglesias, albümün prodüksiyonunda John Shanks, Kristian Lundin, Sean Garrett ve Stargate gibi isimlerle biraraya geldi. Albümde yer alan “Push” adlı parçada Lil Wayne ile düet yapan sanatçı, albümden ilk single’ı “Do You Know? (The Ping Pong Song)” adlı parçaya seçti. Amerika Latin listelerinde zirveye yerleşen single, Amerika listelerinde ise 21 numara olurken, İngiltere listelerinde ise 3 numaraya kadar çıktı. Ardından piyasaya sürülen "Tired of Being Sorry", "Somebody's Me" ve "Push (feat. Lil Wayne)" single'ları da listelerde üst sıralarda yer aldı.
Sanatçı 2008 senesinde o zamana kadar zirveye çıkmış on yedi şarkısını, iki yeni şarkıyla birlikte "Enrique Iglesias: 95/08 Exitos" albümünde topladı. Bu toplamadan seçilen ilk single "Dónde Están Corazón" parçasına geldi. Bu parça, aynı zamanda sanatçının listelerde bir numaraya çıkan 18. single'ı oldu.ve şu sıralar Ciara ile yaptığı düeti severek dinliyorum Çok Keyifli

çok başarılı bir sanatçı, başarılarının devamını diliyorum Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 17 Mar 2009 15:06
michiru
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonYaş: 28
Kayıt: 20 Hzr 2007
Mesajlar: 2,763
Puan: 2600
Nerden: izumitto
Teşekkür: 60

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
bu adam how I met your mother da da oynamıştı Kahkaha Atıyor

güzel sağol paylaşımın için ^^

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 17 Mar 2009 19:33
Kaptan
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane Üye

Avatar

Yaş: 28
Kayıt: 12 Hzr 2007
Mesajlar: 1,516
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 6850
Nerden: ay krallığı...(yersen)
Teşekkür: 32

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
yakışıklıdır sesi hoştur tatlıdır sempatiktir öhm xP
evet michiru-chan hImym da oynadı xD çok iyi rol yapar
yanlış hatırlamıyosam two and a half man de de oynamıştı

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 17 Mar 2009 20:02
Momiji
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonKayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,509
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5850
Teşekkür: 131

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
Kaptan yazmış:
yakışıklıdır sesi hoştur tatlıdır sempatiktir öhm xP
evet michiru-chan hImym da oynadı xD çok iyi rol yapar
yanlış hatırlamıyosam two and a half man de de oynamıştı


bu bölümleri uzun zamandır arıyorum fakat bulamıyorum eğer hangi bölümler olduğunu bilyorsanız beimle paylaşın lütfen Üzgün ya da Ağlıyor hayat memat meselesi

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 17 Mar 2009 20:37
michiru
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonYaş: 28
Kayıt: 20 Hzr 2007
Mesajlar: 2,763
Puan: 2600
Nerden: izumitto
Teşekkür: 60

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
Sailormoon_ami yazmış:
Kaptan yazmış:
yakışıklıdır sesi hoştur tatlıdır sempatiktir öhm xP
evet michiru-chan hImym da oynadı xD çok iyi rol yapar
yanlış hatırlamıyosam two and a half man de de oynamıştı


bu bölümleri uzun zamandır arıyorum fakat bulamıyorum eğer hangi bölümler olduğunu bilyorsanız beimle paylaşın lütfen Üzgün ya da Ağlıyor hayat memat meselesi


hangi bölümleri Enrique'nin oynadığı bölümler mi

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 17 Mar 2009 20:37
Momiji
Kullanıcı Eşyası

Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor MoonKayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,509
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5850
Teşekkür: 131

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
michiru yazmış:
Sailormoon_ami yazmış:
Kaptan yazmış:
yakışıklıdır sesi hoştur tatlıdır sempatiktir öhm xP
evet michiru-chan hImym da oynadı xD çok iyi rol yapar
yanlış hatırlamıyosam two and a half man de de oynamıştı


bu bölümleri uzun zamandır arıyorum fakat bulamıyorum eğer hangi bölümler olduğunu bilyorsanız beimle paylaşın lütfen Üzgün ya da Ağlıyor hayat memat meselesi


hangi bölümleri Enrique'nin oynadığı bölümler mi


evet *-*

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 17 Mar 2009 20:55
sailor_michiru_haruka
Kullanıcı Eşyası

Master Otaku
Master OtakuYaş: 29
Kayıt: 25 Mar 2009
Mesajlar: 425
Ünvan: Prenses
Puan: 300
Nerden: küreselleşen dünya
Teşekkür: 7

Durumu: Çevrimdışı

Enrique Iglesias Konu: Yanıt: Enrique Iglesias Alıntıyla Cevap Gönder
adam çok yakışıklı.onun en çok hero bi de escape my love diye şarkıları var onları çok seviyorum Hayranlık Besliyor


NePtUnE&uRaNuSs
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 20 May 2009 16:57
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 13 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız