Sailor Moon Grubu
Pink
Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Yabancı Sanatçılar

 
Yazar Mesaj
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
Pink (Alecia Moore)

PinkDoğum tarihi 8 Ekim 1979
Doğum yeri Pensilvanya, ABD
Eğitimi Üniversite
Mesleği Pop, rock şarkıcısı, aktris

Hayatı
Asıl adı Alecia Moore olan ünlü Amerikan pop şarkıcısı Pink, 8 Eylül 1979' da Amerika'nın Pensilvanya eyaletinin Doylestown bölgesinde dünyaya geldi. Şarkıcının Pink adını almasının sebebi, sanıldığı gibi müzik dünyasına ilk adım attığında saçlarının pembe renkli olması değildi. Arkadaşları ona bu takma ismi, Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri) filminde ki Mr.Pink karakterine benzediği için takmışlardı. Pink'in müziğe olan ilgisinin başlıca sebebi, babasının onu uyutmak için bestelediği ninnillerdi. Yaşı ilerledikçe bu ninniler düetlere dönüştü ve Pink lise yıllarında babasıyla birlikte ilk bestelerini yapmaya başladı. Yerel bir rap grubuyla sahneye çıktığında ise henüz 13 yaşındaydı. Oldukça sorunlu bir gençlik dönemi geçirdikten ve annesi ile babası ayrıldıktan sonra, annesiyle kavga etmekten bunalarak 14 yaşında evi terk etti ve müzik hayatına daha ciddi bir şekilde devam etmek zorunda olduğunu anladı. Çocukluğunun büyük bir bölümü müzikle geçti. Babasının bu durumdaki etkisi sadece manevi değildi. Ona gitar derslerinde büyük katkı sağlayacak bilgiler vermiş; Janis Joplin, Shirley Murdocuk ve Donna Hathaway gibi isimleri örnek göstererek kızını küçük yaştan itibaren bir müzisyen olarak yetiştirmeye çalışmıştı.

Müzik Hayatı
Pink14 yaşına geldiğinde ilk şarkısını yazdı ve Philidelphia'daki Kulüp Fever'da sahne almaya başladı. Yıldızı burada parlamaya başlayan genç kız, her zaman programına dahil olduğu bu kulüpte, sıradan bir cuma akşamında, MCA Kayıt Şirketi yetkililerinin dikkatini çekti. Yeteneğini ölçmek için Basic Instinct isimli bir grupla kısa süre birlikte çalıştırdıkları Alecia'yla çalışmaya devam etmediler. Bu geçici hayal kırıklığı, genç kızın moralini bozmadı. Çünkü o, herhangi bir topluluğa ait olduğunu düşünmüyordu. Çok kısa bir süre sonra, referansları arasında Toni Braxton ve TLC gibi önemli isimleri de bulunduran ünlü LaFace Plakçılık'la birlikte Choice adlı bir R&B topluluğunda çalışmalara başladı. Topluluk, müzik zevkleri ve tarzlar arasındaki uyumsuzluk nedeniyle yoluna devam edemese de Pink'in LaFace ile olan bağları güçleniyordu. Choice ile Atlanta'da yaptığı çalışmaları sırasında yazdığı şarkılarla yeniden keşfedilmişti. Daryl Simmons ile "Just To Be Loving You" isimli parçaya sağladığı katkılar da yeteneğini kanıtlar niteliğe sahipti. R&B'nin popa dönük olduğu tarza ilgi duyan Pink, kısa süre sonra L.A. Reid'e, yazdığı şarkıları gönderdi ve ilk kez 'solo çalışma' yapmak üzere harekete geçmiş oldu. Reid, Pink'in çalışmalarından çok etkilenmişti. Artık genç kız, başarılarla dolup taşacak olan kariyerine gerçek bir giriş yapmak üzereydi. Reid sayesinde; Shekspeare, Babyface ve 112 gibi önemli isimlerle birlikte çalışarak besteler üretme şansına sahip oldu.


PinkPink'in ilk albüm çalışması olan "Can't Take Me Home" böyle oluştu. Amerika'da En İyi 40 sıralamasına girmeyi başaran albüm, satış rakamlarıyla da çift platin ödülün sahibi oldu. Eleştirmen Christopher John Farley, Time dergisinde "20 yaşındaki bu kızın müziği adından kesinlikle daha güzel" yorumunu yaparken, Bob Brunner ise albüm tanıtımında şarkıların "özgün müzikal etkiler bıraktığı" şeklinde görüş belirtmişti. "Can't Take Me Home", çıkardığı hit şarkılarla da uzun süre gündeme damgasını vurdu. "There U Go", "Most Girls" ve "You Make Me Sick" gibi parçalar Pink'in başarısını pekiştirirken genç şarkıcı, aynı yıl, MTV Video Ödülleri'nde de "En İyi Yeni Şarkıcı" dalında aday gösterilmişti. 2001 yılında Pink; "Moulin Rouge" isimli sinema filmi için 70'lerin Patti LaBelle klasiği olan "Lady Marmalade"i, Christina Aguilera, Mya ve Lil Kim gibi ünlü isimlerle birlikte seslendirdi. Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de büyük ilgi gören yeniden düzenleme çalışması, etkili video klibiyle de dikkat çekti. Pink'e; "MTV Yılın En İyi Videosu" ve "Yılın En İyi Film Videosu" ödüllerinin yanısıra "En İyi Pop Birlikteliği" dalında Grammy de kazandıran "Lady Marmalade", şarkıcının müzik listelerinde bir numaraya yükselen ilk parçası olarak da önem taşıyor. Pink, aynı yıl çıkardığı "M!ssundaztood" albümüyle kayıt şirketinin "altın kuralı"nı çiğnedi. Jim Farber'ın bu şekilde nitelendirdiği madde, "tarzınızı, stilinizi veya imajınızı değiştirerek hayranlarınızın aklını karıştırmayın" ifadesini içeriyordu. Ancak Pink, kumar oynar gibi yaptığı bu değişiklikten alnının akıyla çıkmayı başardı. Yaşadığı ve yaşattığı değişikliklerin temelinde, 4 Non Blondes'un lideri Linda Perry ile birlikte yaptığı işbirliği çalışması bulunuyordu. Pink; albümün çoğunluğunda yardımcı yazar ve yardımcı yapımcı olarak görev alan Perry için, "Onu çok sevdim. Sanırım 13 yaşındayken aynen öyleydim!" diyor. Birlikte oldukları çalışma sürecini ise "ilham verici, özgür ve hayret verici derecede güzel" olarak nitelendiriyor.


Pink"Bu albüm, benim kim olduğumu ve nasıl işler yaptığımı bildiklerini düşünen insanlarda şok etkisi yaratacak." diyor Pink "M!sundaztood" için. Albümde genç şarkıcı, etkileyici sözleri ve yapımdaki başarısıyla dikkat çekiyor. "Don't Let Me Get Me" (Beni Benden Almama İzin Verme), kendinden nefret etme konusunu ele alan, ilginç sözlere sahip bir şarkı. En önemli çıkış parçalarından biri olan "Family Portrait"' te ise anne ve babasının ayrılıklarından söz ediyor. "My Vietnam"'da, yaşadığı kişisel sorunlarla savaşı karşılaştırdığı akıl dolu diziler yer alıyor. Pink, daha sonraki çalışmasını, Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz (Charlie's Angels: Full Throttle) adlı sinema filmiyle gerçekleştirdi. Filmde kısa bir rolü de bulunan genç şarkıcı, "Feel Good Time" isimli parçasıyla izleyenleri müthiş bir hareketliliğe hazırlıyor. Pink üç yıl aradan sonra 'I'm Not Dead' adını verdiği 4. albümüyle döndü. Şarkıcı yeni albümünün ilk single'ı 'Stupid Girls' radyo tv ‘larda fırtına gibi esiyor.

İlk single “ Stupid Girls “ de içi boş Amerikan starlarına göndermeler yapan Pink eğlenceli videosu ile oldukca ilgi çekti.Başta Paris Hilton ve Jessica Simpson olmak üzere 50 Cent, Fergie ( Black Eyed Peas),Britney Spears, Lindsay Lohan gibi Amerikan starları ile video klibinde dalgasını geçen Pink , klibin bir sahnesinde Amerikan başkanı kılığında karşımıza çıkıyor. “Stupid Girls “ ün bu eğlenceli klibini birçok dünya starının videosuna imza atan Dave Meyers yönetti.

"I'm Not Dead" adını verdiği albümüne insanların nasıl tepki vereceğini kestiremediğini belirten Pink, yeni albümünün şimdiye kadar ki en kişisel albümü olduğunu söyledi.Albümün her şarkısına prodüktör ve şarkı yazarı olarak katkıda bulunan Pink , müzik dünyasının en yetenekli şarkı yazarı ve prodüktörleri olan Billy Mann, Max Martin ve Luke Gottwald ile çalıstı.

Pink'in yeni albümü "I'm Not Dead", de Hollywood, Başkan George W. Bush, eşcinsel hakları, evsizler, kürtaj ve savaş, değindiği konular arasında.Albümün dikkat çekmesi beklenen şarkıları arasında yer alan 'Dear Mr. President', Amerika Başkanı George W. Bush'a açık bir mektup niteliğinde.Dördüncü Pink albümünün genel tarzı rock’n roll , soul-funk ve % 100 P!NK olarak gösteriliyor…


Albümleri
Can't Take Me Home

Nisan 4, 2000

LaFace

1.Split Personality 2.Hell Wit Ya 3.Most Girls 4.There You Go 5.You Make Me Sick 6.Let Me Let You Know 7.Love Is Such A Crazy Thing 8.Private Show 9.Can't Take Me Home 10.Stop Falling 11.Do What U Do 12.Hiccup 13.Is It Love

4 million satış

M!ssundaztood

Kasım 20, 2001

Arista

1.M!ssundaztood 2.Don't Let Me Get Me 3.Just Like A Pill 4.Get The Party Started Respect 5.18 Wheeler 6.Family Portrait 7.Misery (w/Steven Tyler) 8.Dear Diary 9.Eventually 10.Lonely Girl (w/Linda Perry) 11.Numb 12.Gone To California 13.My Vietnam

16 milyon satış

Try This

November 11, 2003

Arista

1.Trouble 2.God Is A DJ 3.Last To Know 4.Tonight’s The Night 5.Oh My God Featuring Peaches 7.Catch Me While I’m Sleeping 8.Waiting For Love 9.Save My Life 10.Try Too Hard 11.Humble Neighborhoods 12.Walk Away 13.Unwind 14.Love Song 15.Hooker (hidden track)

3 milyon satış

I'm Not Dead

April 4, 2006

Laface

1.Stupid Girls 2.Who Knew 3.Long Way To Happy 4.Nobody Knows 5.Dear Mr. President (Featuring Indigo Girls) 6.I'm Not Dead 7.Cuz I Can 8.Leave Me Alone (I'm Lonely) 9.U + Ur Hand 10.Runaway 11.The One That Got Away 12.I Got Money Now 13.Conversations With My 13 Year Old Self 14.I Have Seen The Rain (Featuring James T. Moore)

3.8 milyon satış

Filmleri Ski to the Max (2000)
Rollerball (2002)
Charlie' nin Melekleri:Tam Gaz (2003)
Inked (2005)
Catacombs (2006)

Ödülleri
Grammy En İyi Pop Şarkıcılar Birlikteliği (2002) - Lady Marmalade
En iyi Pop Kadın Şarkcılar Performansı (2003) - Get The Party Started
En İyi Pop Albüm (2003) - M!ssundaztood
En İyi Rock Kadın Şarkıcı Performansı (2004) - Trouble
En İyi Pop Şarkıcılar Birlikteliği (2004) - Feel Good Time
En İyi Pop Kadın Şarkıcı Performansı (2007) - Stupid Girls

MTV En İyi Yeni Sanatçı
Yılın En İyi Videosu (2001) - Lady Marmalade
Yılın En İyi Film Videosu (2001) - Lady Marmalade

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 16:01, Değiştirme: 16 Eyl 2007 16:24 (Toplamda 2 kere)
merkür prensesi
Kullanıcı Eşyası

Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 29
Kayıt: 17 Ağu 2007
Mesajlar: 1,037
Ünvan: Prenses
Puan: 395
Nerden: Yamashita Malikanesi o_O
Teşekkür: 12

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
severim pink'i ya hatta Dear Mr. President şarkısı çok süper Bush'a lafı koymuş yani çok sevdim Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 16 Eyl 2007 16:03
Flamesniper
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 30
Kayıt: 06 Eyl 2007
Mesajlar: 2,481
Ünvan: Güzel Prenses
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 11

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
pink i başlarda sevmezdim ama şimdi az çok seviom.u+ur hand şarkısı gzl ama Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 16:09
Moonlight

Senshi
SenshiKayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 249
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 19

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
Kadın tek kelimeyle muhteşem Hayranlık Besliyor 8 Eylüldeki konser unutulamayacak derecede harikaydı..

Resim konulmamış ben ekleyeyim..
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 16 Eyl 2007 16:15
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
bende bayılıom ona just like a pill şarkısı çok güzel Hayranlık Besliyor

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 16:17
EnmaKun
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınYaş: 29
Kayıt: 22 Ağu 2007
Mesajlar: 211
Ünvan: Prenses
Puan: 100

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
ya ben rock sevmem ama pink benim ruh ikizim. Gülücük Dağıtıyor Hayranlık Besliyorİmza için çok teşekkürler Nilo$$$ Çok Mutlu

Spoiler:bu harika imzaLAR için ::Hachi:: ye çok çok teşekkürler ^^ Çok Mutlu
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 16:18
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
ben resim koycaktım saol yinede senin koydukalrında çok güzel Çok Mutlu Hayranlık Besliyor

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 16:18
umi
Kullanıcı Eşyası

Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 28
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,406
Ünvan: Prenses
Puan: 8100
Nerden: fiziksel olarak Antalya, ruhsal olarak Satoshi'min yanından *.*
Teşekkür: 33

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
sevdiğim bir şarkıcı. süper bir kadın


imza by Daydream *-*
Spoiler:

Girugamesh is Love ♥

°•.•°•.Girugamesh (ギルガメッシュ) Türkiye.•°•.•°
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 16 Eyl 2007 17:00
jingjing
Kullanıcı Eşyası

Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 31
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,045
Ünvan: Prenses
Puan: 1835
Teşekkür: 19

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
ben pinkee bayılıyorumm. çok güçlüü sese sahipp ve şarkı sözleri çok güzel..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 17:26
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
aynen öyle saçlarınada bayılıyorum ben Hayranlık Besliyor

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 17:30
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
işte biresim daha


Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 18:29
Salima
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınYaş: 26
Kayıt: 14 Ağu 2007
Mesajlar: 204
Ünvan: Prenses
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
kendisini hiç tanımam ama resimlerineşöyle bi baktım çok güzel kadın.bana pamelayı andırıyo. Dil Çıkartıyor Çok Mutlu bende ne kadar cahilim yahuu. Kahkaha AtıyorSpoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 18:31
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
asi kadın Çok Mutlu Kahkaha Atıyor

Duymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 18:41
haruka*
Kullanıcı Eşyası

Ay Savaşçısı
Ay SavaşçısıYaş: 32
Kayıt: 31 Tem 2007
Mesajlar: 758
Ünvan: Savaşçı Prenses
Puan: 5770
Nerden: Kristal Tokyo
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
bi tane daha resiim buldum bakın nasıl güzelmi?bende bir gün saçlarımı pempeye boyatcamaslında mavi yada yeşilde olur yani eniisimi karışık olsun Kahkaha Atıyor Dil ÇıkartıyorDuymak istiyorum duymak istiyorum
Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Görmek istiyorum görmek istiyorum
Gözümde gözünü görmek istiyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 16 Eyl 2007 19:25
Darkness
Kullanıcı Eşyası

Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye AlışınYaş: 29
Kayıt: 10 Ağu 2007
Mesajlar: 219
Ünvan: Prenses
Puan: 505
Nerden: İzmir

Durumu: Çevrimdışı

Pink Konu: Yanıt: Pink Alıntıyla Cevap Gönder
sevdiğim şarkıcılardan asi ve dikkat çekici tarzı hoşuma gidiyo Çok Mutlu
birde pembeyi çok severim Dil Çıkartıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 16 Eyl 2007 19:29
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 46 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız