Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma
Sailor Moon Forum -> Sailor Moon -> Sailor Moon Crystal 2014

Bölüm nasıldı?
Orta
100%
 100%  [ 1 ]
Çok iyi
0%
 0%  [ 0 ]
İyi
0%
 0%  [ 0 ]
Kötü
0%
 0%  [ 0 ]
Berbat
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 1

Yazar
Gardiyan
Gardiyan

Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

Sensou
Gardiyan
Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma Konu: Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
Türkçe altyazılı yeni bölüm:
http://www.nicovideo.jp/watch/1418880637

Bölüm hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
20 Arl 2014 14:53
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): esmeraude

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 17

Hell Butterfly
Aşk'ın Koruyucusu
Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm biraz farklıydı mangasından. Queen Berly'i Venüs öldürüyordu mangasında ama Crystal'de yine Venüs'e bu görevi vermemişler. Eski serisinde de vermemişlerdi. Usagi öldürdü doğal olarak. Birde Mamoru Venüs'ü kaçırıyor kılıçla beraber, Usagi de peşlerinden gidiyordu o sahne de yok. Sadece Usagi Mamoru'nun peşinden gidiyor. Daha iyi mi oldu kötü mü oldu bilemem lakin mangasından farklı olması bu sahnelerin canımı sıktı açıkcası. Tamamen aynı olsaydı iyi olurdu diye düşünüyorum. Son sahneye gelirsek Usagi'nin ilk önce Mamoru'yu sonra kendini öldürmesi bu kadar güzel olabilirdi. O sahnede mangasında yaşadığım duyguyu yaşadım. Çizimler eleştiriler karşısında iyileşmiş artık bi teknik hata göremedim. 13. bölüm sezon finali artık. İnşallah yine mangasından farklı bi şekilde anlatmazlar bazı olayları çünkü bu bölüm az önce belirttiğim sahneler cidden canımı sıktı.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
20 Arl 2014 15:03
hebele
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 2

hebele
Yeni Üye
Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma Konu: Yanıt: Sailor Moon Crystal 12. Bölüm Tartışma
Alıntıyla Cevap Gönder
şimdiye kadar ki en dramatik bölümdü. animasyon kalitesi önceki bölüme göre çok daha iyiydi. dört general'in öyküsünü sürenin el verdiği kadarıyla iyi bağlamışlar. eğer dört general ile kızların aşklarına dair geçmişten görüntüler verilebilseydi çok daha iyi olurdu. zaten crystal'in en büyük problemi 24 dakikalık kısa süresi. açılış ve kapanış jeneriği ve dönüşüm sahnelerini de hesaba katarsanız süre çok daha kısalıyor. 12. bölüme gelmesine rağmen karakter gelişimi hala çok sınırlı. çünkü süre çok kısa. hikayeyi mi anlatsınlar yoksa karakterlere daha çok mu değinsinler artık senaristler de karar veremiyor sanki. bütün olaylar bir oldu bittiye getiriliyor. şu ana kadar kristal de beni en çok rahatsız eden bu oldu. eski animenin en büyük artısı işte bu bahsettiğim karakter gelişimi. çünkü karakterlerin rahatlıkla işlenebildiği çok fazla doldurma bölüm var. ayrıca kristal gibi manga ya sıkı sıkıya bağlı olmaması da eski animeye bir özgürlük veriyor. yoksa kötü animasyon kalitesine de, yeni karakter çizimlerine de, cgi görüntülere de çoktan alıştık artık.

bir diğer mesele de manga da ki şiddet sahnelerinin yumuşatılarak verilmesi. kristal'i izleyen en büyük kesim eski animeyi izleyerek büyümüş ve artık bugün yetişkin olan insanlar. sanki küçük çocuklar seyrediyormuş gibi hala bazı olayları yumuşatarak veriyorlar. manga da karnına kılıç saplanarak ölen berly burada kolyesi kırılarak ölüyor. mangasının 9. bölümünde usagi mamoru'nun berly tarafından öldürüldüğünü rüyasında gördüğünde yatağında çıplak olarak uyanıyor. hatta çizimlerde göğüsleri de biraz gözüküyor. ancak anime de pijamalı. bence bunun gibi yumuşatmalar da tam bir hayal kırıklığı.

En Yukarı Git
20 Arl 2014 19:26
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Hell Butterfly

esmeraude
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 1

esmeraude
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm süperdi.Seslendirme konusunda beni yalancı çıkardı.

En Yukarı Git
23 Arl 2014 14:21
sailor serenity
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?

Teşekkür: 24

sailor serenity
Alışıyorum Galiba?
Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel bir bölümdü ama bazı kısımlar mangadan sapmış gibi.Hepsi bi yana keşke generaller ölmeseydi Üzgün ya da Ağlıyor

FENERBAHÇEMMM

Taylor Lautner...
En Yukarı Git
25 Arl 2014 3:42
DeepSeaGirl
Yeni Üye
Yeni Üye

Teşekkür: 2

DeepSeaGirl
Yeni Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
En hüzünlü bölümdü Üzgün ya da Ağlıyor Üzgün ya da Ağlıyor Özellikle Kunzite ve Venus sahnesinde çok üzülmüştüm :'(
Ama bir yerde sinirlendim, Beryl'i Venus öldürmesi gerekliyken Moon öldürdü Çılgın
Çok fena sinir oldum Usagi'ye olan tüm hayranlığım geçip gitti Kötülük Düşünmekte! (Buradan ne kadar sıkı bir Venus fanı olduğum anlaşılır artık Hayranlık Besliyor )

VENUS STAR POWER! MAKE UP!

Minako-chan ^^

Nao & Yuuka ^_^ <3
En Yukarı Git
26 Arl 2014 16:23

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 6 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz