O dönemler anime ve venüs ...
Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Serbest Köşe

Yazar
Senshi
Senshi

Teşekkür: 820

Durumu: Çevrimdışı

SaILoRSuN
Senshi
O dönemler anime ve venüs ... Konu: O dönemler anime ve venüs ...
Alıntıyla Cevap Gönder
Evet arkadaşlar gece gece oturdum bütün işlerimi bir kenara attım kafamı kaldırdım ve içimden gelenleri bu satırlara dökmeye karar verdim.Yarı duygusal yarı tarihi bir şey olacak hissiyatına kapıldım ama bakalım…
Hey gidi günler hey diyorum…bundan on yıl önce Venüs Sanat Galerisini şu şekilde keşfettim: Ay savaşçısının eksikliğini hisseder ama internet denen mereti daha yeni keşfeder durumdayım.O yıllarda orta sondaydım.Evimizde bilgisayar filan yoktu eh kafeye gelebildikçe yani…internet değil bilgisayar hayatım bile bununla kısıtlı yani.(Bu arada o dönem de atv de sm bitmiş ki ay savaşçısını atv deniz yıldızı (Normal hali ise Banni isimli), Merkür savaşçısını deniz rüzgarı diye adlandırmış durumda, mars savaşçısı da mars ateşi miydi neydi?Bizim kafada tabi “haaa bunlar denizci kıyafeti giyiyor ya” mantığı var)

Neyse efendim kafama dank etmiş durumda “Ben niye nette oraya buraya giriyorum da ay savaşçısını aramıyorum ya?” ve ve ve… Karşımda Venüs Sanat Gelerisi…siyah fon bir kutucukta benim hayatımı önemli bir şekilde etkileyecek kişiler vızır vızır yazışıyor.Ve ben dumur olup kalmışım.Bu rüya mı çözmeye çalışıyorum.Selam yazıcam ama dur kızım dedim…Bir kendimi tanıtıcam o olacak…Buraya yakışır bir şeyler bulup gelemliyim ve aklarda kalıcı olmalıyım.Hiçbir şey yazmadım.Forumu siteyi inceledim ve gece düşündüm…savaşçı nicki olmalı ama animedeki savaşçılardan biri olmamalı…orijinal olmalı…o zaman ortalıkta sailorsun filan yok.Dolayısıyla benim fikrim gayet orijinaldi. Ve hazır ve nazır bir biçimde site sanki rüyaymış gibi açtım bulamam diye korkarak.ve de üye olduuuum!!! Neler geçti başımızdan kavgalar…ciddi kutuplaşmalar…kopmalar…bunun yanı sıra yeni gelenler kaynaşmalar.Ve ay savaşçısı bilgileri eklemleme inşa etme çabaları.Ne evrimler geçirdik o forum kaç kere yenilendi kapandı açıldı of anam of…Bir ara chat yönetciliği bir ara mod bir ara admin olmuştum…luna ve moonlight geldi sonra bir ara forum kapandığında sailormoon fan club ı açtı ve üyelerin dağılmasını önledi.Böyle şey gibilerdi “Durun nereye dağılıyorsunuz siz? Nayır nolamaz!” ve ben forumun kapanmasının şokunu yaşarken smfc nin açılmasının mutluluğunu yaşadım birden.Fıldır fıldır da üyeleri sayıyorum.Kimler burada kimler eksik lan kayıp yok di mi?Fanal diye…Hehehe…neyse…Bazı dönemler ciddi durgunluklar da oldu. Forumda ciddi anlamda başlık açanlar bilgi verenler vardı ama bunun yanında nötr olmayı bırakın geri çekenler de vardı. Noluyoruz böyle? Dönemlerimiz bol bol oldu ama hepsinden bir yenilenme ile çıktık. En beklenmedik anlarda kurucumuz mamoru “İşte geldim buradayım! Ben bu işte ustayım!” edasıyla gizemlerini sessizliğini yırtıp bir yenilikle karşımıza çıkmıştır.O zamanlardan hala bizimle olan üyeler vardır: usa-ko (usako değil), prenses serenity, Artemis ve sessiz mamorumuz, varlığını bir şekilde hissettiğim luna ve moonlight … Başka ne anlatsam ki? Ha bir dönem rpg gibi bir şey yapmıştık ben iyilerin komutanıydım XD daha birbirimize saldıramamıştık gerçi XD ve en son görevlerimden biri editörlük oldu işte… Venüs forum hiçbir zaman yok olmadı her zaman yenilendi, güncellendi…Öyle bir hal aldı ki Venüs forum olmak mamorunun belki zamanında hiç hesaplamadığı bir duruma geldi.Şimdi inanıyorum ki bir aksilik olsa sağlam üyelerden biri ya da birileri mutlaka buna mani olacak bir şey yapar.Lafın gelişi ha…demek istediğim bence bağlıyız bir şekilde.Venüs ailesi diye boşuna demiyoruz yani.

Bir de müsadenizle o dönemlerin anime muhabbetine girmek istiyorum.Ay savaşçısı ve dragonball ın tavan yaptığı dönemdi o dönem. Her kanalda en en kötü bir, genelde iki ve hatta daha fazla sayıda anime olduğu dönem.Hatta ondan öncesi şeker kız candy (Biz yanık yanız ne olduğunu bilmeden watashi wa Candy modundayız) yıllarımız da var tabi. Heidi’nin Hayao Miyazaki’ nın eseri olduğunu filan bilmiyoruz(Onda da Alplerin bağron kopmuş ablamızın la la la deyişlerini Heidi ve Peter’in kutu kutu pensesiyle dinliyoruz filan).Neyse efendim…brt miydi öyle bir kanala vardı hele…Allah’ım nasıl bir kanaldır yaaaa “Magic Knight Rayearth, You are under arrested, Dedective Conan, Doctor Slump…” daha ne animeler yayınladı yaaa…Trt de iyi wedding peach, sihirli kurdele, sihir bir kitaptan çıkıp böyle parmaklarını oynatıp onu kurtaran kızın dileklerini yalan yanlış yapan bir kız ve onun ailesine kendisini kız kardeş diye sihirle empoze etmişti , küçük boksör vs. say say bitmez... Daha neler neler var…

Sorun tarih konuşsun arkadaşlar XD O zamanlar da çok pis anime izlerdim çünkü XD Tsubasasından Candysine…Benim gibi eski anime dönemini ve venüsün kronolojik gelişimini konuşmak isteyenelri bekliyorum…

Sessizlik var olmamak değildir...Sessizliğim asaletimdendir... Buradayım...
Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
23 May 2010 12:28
Bu mesaja teşekkür edenler (16 kişi): nigar, xLowemex, OGÜN, Lord Kunzite, aleynatacyildiz, Momiji, irma, Saffiru, _alis_, Serena01, mamaru, laru, Gama_Sennin, magdalane's curse, Kaptan, neptune

Kaptan
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 32

Kaptan
Efsane Üye
O dönemler anime ve venüs ... Konu: Yanıt: O dönemler anime ve venüs ...
Alıntıyla Cevap Gönder
bizimle bunları paylaştığın için teşekkürler sun ^_^ venüsün tarihini belirten ayrıntılı yazıları okumayı ve forumun tarihini öğrenmeyi seviyorum (:
çünkü venüs benim için sıradan bi forum değil ki bunu her fırsatta belirtiyorum

Alıntı:
demek istediğim bence bağlıyız bir şekilde.Venüs ailesi diye boşuna demiyoruz yani.

kesinlikle... bağlı olanlar bağlılıklarını belli ediyolar zaten .
o güzel anıların kaybolmaması için yazıya dökmek en iyisi.. söz uçar yazı kalır di mi Çok Mutlu
varsa aklına gelen şeyler daha paylaş bizimle ... mesela adminliğe nasıl terfi ettin

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
23 May 2010 12:37
neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

Teşekkür: 366

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
Çıldırmış Durumda güzel başlık olmuş Gülücük Dağıtıyor teşekkürler Göz Kırpıyor

aslında venüs hakkında en çok merak ettiğim şey venüsü ya da sanırım en eski adı venüs sanat galarisini kurma fikrinin nereden çıktığı Kayan Gözler o zamanlarda hepimiz sm izliyorduk ama çok az kişi hadi sm'nin bi fan sitesini açalım demiştir yani Dil Çıkartıyor mesela açılma sırasında yaşanılan sıkıntılar nereden esinlenildiği falan Soru

hep merak ettim Gülücük Dağıtıyor

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
23 May 2010 12:38
magdalane's curse
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 312
Uyarı: 2

magdalane's curse
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
çok güsel paylaşım gösde ninemXD 2006da bi sm forumuna üye olmuştum.o zamanlar neden burası karşiıma çıkmadı die hala yanarım inanki.keşke o zamanlar üye olsaydım die yanıyom derdime:p zararın neresinden dönersem kar diyor ve venüsü sizleri tanıdığım için çok mutlu oluyorum hep.

ayrıca kurulduğunda ilk üyeler kimlerdi mesela.kuruculrdan başka? kaç kişiydiniz? yaş ortalamanız kaçtı?çok saol tekrardan(:

asiyem vinii*-* harikasın
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
23 May 2010 12:43
SaILoRSuN
Senshi
Senshi

SaILoRSuN
Senshi
Alıntıyla Cevap Gönder
@Kaptan: Adminliğe nasıl terfi ettiiiim...Valla öyle "sen şunu yaparsan admin olursun" gibi kaideler hiçbir zaman olmadı forumda...bu modluk ya da diğer şeyler için de geçerli...Bilenler birlir dönem dönem modlar ve adminlerdeğişmiştir birçok sebepten dolayı.Bazen onların işi yoğunlaşır bazen başka şeyler olur.Netice yine bir admine ihtiyaç duyulan dönemde kurumuzla konuşurken bana böyle bir öneri sundu, ben de "neden olmasın?Zaten normalde de venüs için elimden geleni yaprım böyle de yaparım..." diyerekten görevi kabul ettim.

Bir de aklıma şu geldi ya: Hani biz küçükken taso devri yeni başlamıştı hatta tv tasolar filan vardı.Bir de kartlar filan.Ben resim çizerdim mahalledekilere.Eskiden ne animesi varsa isdeiklerini çizerdim ya da anime de olmayabilir karşılığında da kart ve taso toplardım XD

@neptune: Venüs Sanat Galerisi fikrini en net mamoru açıklar tabi ^^ ama benim bilgim dahilinde durum şu: mamorunun en sevdiği anime sailormoon (hatta tek sevdiği de olabilir emin değilim) oradan da en sevdiği savaşçı sailor venüs. Muhtemelen Naoko'nun ilk mangasının da aslında sailormoon değil sailor V olduğunu da öğrenmiştir*.

(Burada bilmeyenlere dipnot olsun. Naoko Takeuchi önce sailor venüs üzerine bir manga yaptı ama ilgi görmedi yeterince.Daha sonra sailor moon u oluşturdu ve popüler oldu)

Konuya dönecek olursak.Mamorunun zaten başta iki nicki vardı. Birisi venüstü bu yüzden bazı yanlış anlamalar da olmuştu.Netice herkes ikisinin de mamoru olduğunu er geç öğrendi^^Mamoru da 24-25 yaşında yani ben nasıl sm yi izlediysem o da o da o zamandan sm yi tanımış sevmiş ve sitesini açmıştı.

Zorluklaaar...aslında site ilk açıldığında paylaşım şevkiyle yanıp tutuşuyor ama paylaşacak bilgi , teknoloji ve kaynağı bulmak da zorlanıyorduk.Hani şimdi youtube bilmemnereye yazsak bir sürü sm video su buluyoruz ya...o zaman öyle değildi.Sm nin sadece resimleri , varsa giflerini ve şanslıysa kısa dönüşüm videolarını bulabilrdik.Ben internet kafeye gittiğimde olur da bir daha bulama diye deli gibi (BURAYA DİKKAT) disketlere kaydederdim XD Ve şevkimizle bu bulduklarımızı paylaşmaya çalışırdık. Materyalimiz çok olmasa da daha çok zaten birbirimizi tanımaya çalışıyorduk o dönem. Yani zorluklar bize tatlı gelen şeylerdi.

@usagididem: Beni zayıf noktamdan vurdun aslı...isim hatırlamak en zor şeylerdendir benim için. Hatıladıkça bu masja eklerim tamam mı? Şimdi hatırladıklarımı yazayım:

Bunların hepsi aynı dönemde olmayabilri yani ilk , orta, yeni karışık gibi ama eskilerden aklıma gleenleri yazıyorum) mamoru, venüs, prenses serenty, sailor love lı birisi vardı kimdi o ya... , usako, nephrite,artemis, usa-ko, luna, moonlight...(ah ulen hafıza...ama on yıl oldu napalım...)Bilenler bana öm atsın bu mesaja ekliyim ^^'

Yaş ortalamamız 13-16 arasıydı haliyle...ne de olsa atvden önce sm yayınlanmadı. Büyükler de pek oturup anime izlemezdi ya da birkaç klasiği izleyenler de onun anime olduğunu bilmezdi ve hiiiç " dur netten anime bakayım" akıllarına gelmezdi.Kişi sayısı tam aklımda değil ama çok fazla kişi değildik...sonra hızla büyüdük...

Spoiler:
En Yukarı Git
23 May 2010 12:44, Değiştirme: 23 May 2010 13:03 (Toplamda 1 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): neptune

Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin Koruyucusu

Teşekkür: 340
Uyarı: 2

Gama_Sennin
Sevgi'nin Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Bir de müsadenizle o dönemlerin anime muhabbetine girmek istiyorum.Ay savaşçısı ve dragonball ın tavan yaptığı dönemdi o dönem. Her kanalda en en kötü bir, genelde iki ve hatta daha fazla sayıda anime olduğu dönem.Hatta ondan öncesi şeker kız candy (Biz yanık yanız ne olduğunu bilmeden watashi wa Candy modundayız) yıllarımız da var tabi. Heidi’nin Hayao Miyazaki’ nın eseri olduğunu filan bilmiyoruz(Onda da Alplerin bağron kopmuş ablamızın la la la deyişlerini Heidi ve Peter’in kutu kutu pensesiyle dinliyoruz filan).Neyse efendim…brt miydi öyle bir kanala vardı hele…Allah’ım nasıl bir kanaldır yaaaa “Magic Knight Rayearth, You are under arrested, Dedective Conan, Doctor Slump…” daha ne animeler yayınladı yaaa…Trt de iyi wedding peach, sihirli kurdele, sihir bir kitaptan çıkıp böyle parmaklarını oynatıp onu kurtaran kızın dileklerini yalan yanlış yapan bir kız ve onun ailesine kendisini kız kardeş diye sihirle empoze etmişti , küçük boksör vs. say say bitmez... Daha neler neler var…

hey gidi günler be,o zamanlar anime olduğunu bilmezdik ama nasılda izlerdik hepsini.valla duygulandım birden o zamanlara geri dönesim geldi,ve buralara gelme imkanım olsaymış daha önceden, keşke..

Why do we fall, Bruce?
Spoiler:
En Yukarı Git
23 May 2010 12:56
neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

Teşekkür: 366

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
tabi disket yıllarıydı o zamanlar XD keşke daha önce üye olsaydım buraya Hayranlık Besliyor

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
23 May 2010 13:07
SaILoRSuN
Senshi
Senshi

SaILoRSuN
Senshi
Alıntıyla Cevap Gönder
o konuda şanslı sayıyorum zaten^^

Spoiler:
En Yukarı Git
23 May 2010 16:18
laru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 564

laru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu güzel başlık için çok teşekkürler Sun chan. ^^ Ne'de güzel anlatmışsın, bizede noltalji oldu yani. xDxD
Valla hakkatende eskiden kanallar daha çok anime yayınlıyorlardı. Mesela biz ailecek, Georgia'yı izlerdik. (baya bi drama vardı içinde yahu T_T) ondan sonra candy'i çok severek izlerdik. Ablamla hiç kaçırmamıştık bölümlerini, lakin onun devamını yayınlamadılar buna çok üzülmüştük yaa...
Sonra ay savaşçısını izleme mutluluğuna eriştim. Her bölümünü, nasıl merakla bekliyorum.. Bide her bölümden sonra mütemadiyen dua ederdim, ALLAHım yarında yeni bölüm çıkarsınlar, nee olur.. bitmesinn... diye xDxD Eee o zamanlar açıkçası anime nedir, bilmiyordum. Bende herkes gibi çizgi film diyordum. Arkadaşlarım bana geldikleri zaman muhabbetin ortasında, durun valla benim çizgi film'im başladı zaten pek uzun sürmüyor onu izlemem lazım derdim. Onlarda helal olsun bizi bunun için ekiyorsun diye sürekli sitem ederlerdi. xDxD
Ama ne yapayım o kadar çok seviyordum ki SM'yi. Annemden defalarca kez azar işitmişimdir bu yüzden.. T__T (gerçi şimdiye değin pek bişi değişmedi annem hala bana kızıyor o ayrı Çok Mutlu Çok Mutlu )
Ve Sun, şu taso'lardan bahsettin ya, valla mahallede sürekli olarak çocuklarla, kardeşlerimle oynardık. Bu sayede bi sürü taso toplamıştım. heheh o zamanlar cisplerin, içinden çıkıyodu taso'lar. Kaç tane yediğimin sayısını ALLAH bilir. xDxDxD

Heyy gidi günler.... Ay savaşçısının repliklerini ezber eder, o söylemeye başladığında onunla birlikte bende telaffuz ederdim. xDxD Bittiği zaman ne kadar ağladığımı ben bilirim. Annem, kızım sen salakmısın altı üstü bi çizgi film ne bu gözlerinin hali diye sürekli olarak azarlarlardı. Bende, siz ne anlarsınız duygusuz insanlar diye, hem ona hem ablama çıkışırdım. hehehe xDxD
Velhasılı SM'nin hayatımdaki yeri hep bambaşkadır. Ve cidden ondan öğrenmiş olduğum pek çok şey vardır.. ahh ahh bak yine duygulandım yaa.. Üzgün ya da Ağlıyor Üzgün ya da Ağlıyor

Bende içimde olanları döktüm heheh. Başlık için tekrar teşekkürler Sun'cumm az biraz geçmişe yolculuk yaptık. ^_^

Spoiler:
En Yukarı Git
25 May 2010 9:47
Usako_Mamo
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 6

Usako_Mamo
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten çok güzel anılar bunlar.. Hayranlık Besliyor Ben de geçmişimi hatırladım.

Genelde Ay Savaşçısı başladığında hüzünlü sahnelerde ağlardık ablamla birlikte..Sonra başka animeler de izlerdik. Abim Digimon,beyblade,tsubasa,pokemon falan izlerdi. O zamanlar evde tek tv olduğu için bizde ablamla izlerdik.. Gülücük Dağıtıyor

Bir de ben de geçmişte daha çok anime yayınlandığını düşünüyorum. Şimdikinin animeleri, geçmişteki animelerin yerini asla tutamaz. Ben açıkcası yeni animeleri fazla beğenmiyorum. Gerçi son zamanlarda hiç animeye rastlayamıyorum ama rastladığım zamanlarda böyle düşünüyorum.

Sailorsuna Tşkr ediyorumm Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
25 May 2010 10:47
mamaru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 208

mamaru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ne kadar da içten yazışsın bizimle paylaştığın için çok teşekürler.. İçelim Eğlenelim

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
25 May 2010 18:30
Serena01
Sağlam Üye
Sağlam Üye

Teşekkür: 55

Serena01
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
ahh..... teşekkürler sun chan bunları hiç üşenmeden gece gece bizim için yazdığın içinde saolasın Göz Kırpıyor

DarkSide Of THe Sun
Minako~chan
En Yukarı Git
25 May 2010 19:03
_alis_
Sailor Moon Fan
Sailor Moon Fan

Teşekkür: 26

_alis_
Sailor Moon Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
sprr anlatm sun~chan *_*

Alıntı:
luna ve moonlight geldi sonra bir ara forum kapandığında sailormoon fan club ı açtı ve üyelerin dağılmasını önledi.Böyle şey gibilerdi “Durun nereye dağılıyorsunuz siz? Nayır nolamaz!” ve ben forumun kapanmasının şokunu yaşarken smfc nin açılmasının mutluluğunu yaşadım birden.Fıldır fıldır da üyeleri sayıyorum.Kimler burada kimler eksik lan kayıp yok di mi?

kayiplar varmi peki sun~chan o zamandan beri ? ^^

^^SSF^^ teshekkurlerr spRrsinn..!!

MXMA dağılmaz uleyyNNN ....!!!!!
En Yukarı Git
25 May 2010 19:57
Buki
Süper Üye
Süper Üye

Teşekkür: 78

Buki
Süper Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Gözde abla bunları paylaşman o kadar güzel kii eski günleri hatırladım. *-* Küçükken 8-9 yaşlarında sailormoon izlerdim sonra venüs sanat galerisini bulmuştum tabi o zamanlar üye olmayı bilmiyordum ama şu meşhur 'ziyaret defterinde' benim de yorumlarım var. xD O zamanlar yayınlanmaya devam ettiğinden bölümleri izledikden sonra yorum yapardık hemen ahaha ne sevinirdim. *-* Ve bir konu da herkese katılıyorum eskiden daha çok anime yayınlanırdı.Sailor moon,Heidi,Gergoia,Candy,Dragon Ball,Dıgımon,Pokemon,Kamikaze Kaitou Jeanne,Doremi..vs.vs. şu anda ben hiç göremiyorum..Eskileri özledim vallahi. =[ Ki çok saçma aslında şu anda Japonya-Türkiye dostluk yılındayken bence anime ve manga'ya daha çok önem verilmelii.. ama ne gezer aksine hiçbir girişim yok.. =[ Neyse tekrar eski günleri hatırlattığın için teşekkür ediyorum ve diyorum kiii Çok Mutlu İyi ki varsın. =]

Lacrimis struit insidias cum femina plorat. 🌙
En Yukarı Git
25 May 2010 20:57
Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 427

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Hatıralarındaki ayrıntılar benide mest etti Gözde Gülücük Dağıtıyor ATV'de yayınlandığında seslendirme kötü olduğu için izlememiştim, itici gelmişti sesler Uyuyor... Ejderha Topları (dragonball) ve HBB kanalında (sanırım ismini yanlış hatırlamışsın o kanalın) Saber Rider and the Star Sheriffs izliyordum Şaşırmış Durumda

1999 yılında eylül ayında TRT'nin ilk yayınında merak ettiğim için izlemeye başladım ve ilerledikçe bölümler ayrılamaz oldum başından Gülücük Dağıtıyor Ama 2000 senesinin şubat ayının sonunda R sezonu bitince onuda yayından kaldırdılar ve acayip bir telefon yağmuruna tutmuştum TRT'yi Dil Çıkartıyor 1 ay sonra Nisan ayının başında yeniden yayınlamaya (en baştan) ne kadarda sevinmiştim ve zaten 2001 yılında bitene dek 200 bölümün hepsinide izlemiştim Kayan Gözler

Bende ablamla izlerdim hep çizgi filmleri (o zaman anime kavramı bilinmiyordu Ünlem ) candy - voltran - heidi - lezarion - lady oscar (Versailles no Bara) - gundam şimdilik hatırlayabildiklerim ...

En Yukarı Git
25 May 2010 22:04

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 39 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız