Muhteşem Yüzyıl
Sayfaya git: 1, 2, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Türk TV Dizileri

Hürrem'i sever miyiz?
gebersin ölsün . kim sever be
40%
 40%  [ 9 ]
o gözlere , o dudaklara ,o sülüyman deyişine hastayım xD
40%
 40%  [ 9 ]
o kim ya hacı?
18%
 18%  [ 4 ]
Toplam Oylar : 22

Yazar
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

Teşekkür: 19

Durumu: Çevrimdışı

jingjing
Venüs Savaşçısı
Muhteşem Yüzyıl Konu: Muhteşem Yüzyıl
Alıntıyla Cevap Gönder
öncelikle bu dizinin sıkı takipçisi değilim sırf şu hürremin dedikodusunu yapabilelim diye açıyorum başlığı. dizinin adını da çok aptalca buluyorum Çıldırmış Durumda

tanıtım

Bir imparatorluğun kaderine yön veren bir aşkın hikayesi...
Muhteşem Yüzyıl Osmanlı'nın en parlak döneminde sarayın kapalı kapıları arkasında dönen oyun ve entrikalara ışık tutuyor.

Dizide, Osmanlı'nın en geniş sınırlara ulaştığı sırada Kırım'dan cariye olmak için yola çıkan bir genç kızın -Moskof Cariye Hürrem'in- oğlunu tahta oturtmak için verdiği mücadele ve yaptıklarıyla bir imparatorluğun kaderine yön verişi ele alınıyor.

Gerçek bir tarihi uyarlama olan dizide izleyiciler, sarayın ve Osmanlı'nın göz kamaştıran zenginliğinin içinde bir kadının ihtiraslı aşkına, hırslarına ve entrikalarına şahit olacak...
[alıntıdır]

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
17 Şub 2011 22:43
irma
Moderator
Moderator

Teşekkür: 486

irma
Moderator
Muhteşem Yüzyıl Konu: Yanıt: Muhteşem Yüzyıl
Alıntıyla Cevap Gönder
hmm şıkları yeterli bulmadım Dil Çıkartıyor Hürrem her ne kadar art niyetli olsada hasaki sultanın yaptıkları da gerçekten korkunç. Eğer bu dizi gerçekden aynen alınmış olsaydı hürreme tamamen karşıyım. Ama diziye ele alırsak hürremi çok mağdur gösterdiğin tarafsız kalıyorum. Hatta biraz hürremin tarafına da yöneldiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Dizi tamamen kurgudur. Hürrem normalde bence hiç Süleyman ı sevmemiş sadece hırsından tahta oturmak istemiş... Neyse.. Konu açıldığı iyi olmuş ^^

Angel Beats!
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
17 Şub 2011 22:58
dowaa
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 70

dowaa
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Sülüyman değil Sülüman diyo. u_u sıklara diğerde eklensin istiyorum ki ben. :D Aslına bakarsanız bu dizinin her bi cacığını biliyorum ya öyle ekrana yapışıp izlemiyorum yani. Ama Hürem'in konuşmasını taklit etmek amacıyla izliyorum. Ailecek eğleniyoruz.

-Sülüman benim bir gece değııl binbır gece kocam olacak.

Böyle olmuyo tabi ya da 'oğlûm' u'yu böyle bu değiştiriyo falan. Eğlence kaynağımsın Hürem Sultan.

-Oğlûmu çaldırlar benden..

Sen beni dinlemedin, ben seni anlamadım.
Cevapsız soruların, boynumda kolların, al senin olsun!
En Yukarı Git
18 Şub 2011 0:17
Eternal Moon
Tanabata Himesi
Tanabata Himesi

Teşekkür: 134

Eternal Moon
Tanabata Himesi
Alıntıyla Cevap Gönder
Bence filmin ismi Muhteşem Süleyman'a yakışır bi isim Çok Mutlu Neyse biz de izliyoruz ailecek. Gerçi tarih sunumum nedeniyle sülümanın işini gücünü biliyorum ama yine de izliyorum o.o
Ayrıcana sıkı Hürremciyim xD Tipine bayıldığımdan değil tabi, azmini seviyorum o kadının Çok Mutlu Dizi zaten harem ağırlıklı "hırs vs. kıskançlık" gibi bişey bana göre. Hırsın tarafındayım ben tabi Dil Çıkartıyor İstediğini elde edebilmek için herşeyi yapabilen insanlara bayılıyorum napiyim o.o Ben de öyle yapabilsem keşke diye özeniyorum hatta. Cici kız doğduk napalım kıyamıyoruz kimseye u.u Neyse ekrana yapışıp izlenecek bi dizi değil ama takip edilesi bi dizi bence~

En Yukarı Git
18 Şub 2011 0:34
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): mini-usagi

SaILoRSuN
Senshi
Senshi

Teşekkür: 820

SaILoRSuN
Senshi
Alıntıyla Cevap Gönder
diziyi izlememin 2 sebebi var 1. ve en büyük sebebi o giysiler...kendimi bildim bileli saray elbiselerine ya da batıdaki o tarz elbiselere hayranımdır yani oyuncu olsam sırf bunun için olurdum ya keşke moda yasarımcısı olabilseydim böyle bir kreasyon yapardım kesinlikle en son da bi tane ben giyerdim XD 2. ise hürrem daha doğrusu onu oynayan bayan...sebebi de kızıl saçlı olması ve kızıl saçın ona yakışması...ve tabiyki takılar da olayı tamamlıyor..gerçi ben daha ziyede taç veya taş gibi taktıkları tokaları beğeniyorum yoksa kolye-gerdanlıklar filan pek zevkli değil kanımca...kalanı öyle izlemelik işte...yoksa tarihten bir cacık yok içinde aman dikkat beyniniz yıkanmasın XD

Sessizlik var olmamak değildir...Sessizliğim asaletimdendir... Buradayım...
Spoiler:
En Yukarı Git
18 Şub 2011 2:08
jingjing
Venüs Savaşçısı
Venüs Savaşçısı

jingjing
Venüs Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
evet kıyafetler süper ama ingiltere ya da fransız kraliyet ailesinin çakması gibi O_o müzelerdeki osmanlı kıyafetlerine hiç benzemiyorlar O_o..

hatun cidden taş ona lafım yok ama bazen beni gıcık ediyor kendini bir şey sanıyor ve bence de süleymanı sevmiyor . öbür sultan da garibim kafayı yiycek Çok Mutlu

evet başka ne şıkkı istersiniz ekleyebilirim Çok Mutlu

En Yukarı Git
18 Şub 2011 13:09
mini-usagi
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 69

mini-usagi
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
şimciii... ben hürremciyim onu bi söliyim. çünkü haseki olcak o kadın çok saçma şeyler yaptı. ama hürrem geçen bölümde onun yerinde ben olsam aynı şeyi yapardım dedi onu da doğru buldum.
ayrıca hürremin "sülüman" ı sevmediğini savunanlar var işte bu yanlış. teyzem tarih öğretmeni ordan biliyorum hürrem ve süleyman çok büyük bir aşk yaşamışlar.
ayrıca eternal abam demiş ki hürremin azmini hırsını çok seviyorum... aynen katılıyorum Çok Mutlu ben de o yüzden seviyorum hürremi. hani kumaş seçerken mahi devran a demişti ya "erkek olacak sonra yine erkek olacak sonra yine erkek olacak " diye işte orda bittim.
neyse işte bu dizi bazı şeyleri yanlış gösterse de çok seviyorum, ekrana yapışarak izliyorum. ayrıca uzuuuun yıllardır da izlediğim tek dizi.
saygılar.

Tavuklar çiçek açmış ellerinde poğaça... Madem yüzme bilmiyon niye çıktın ağaca? Alakaya maydonoz bu ne biçim lacivert? Seni çok özledim, Yaşasın cumhuriyet!

FiRe SouL seni seviyorummmm <3
En Yukarı Git
18 Şub 2011 13:46
mamaru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 208

mamaru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
müsait olduğumda izlediğim bir dizi,hürremi canlandıran kıza sinir oluyorum bence oyunculuğu berbat Çılgın dizideki kıyafetler hele tokalar muhteşem ötesi

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
06 Mar 2011 19:10
mako
Otaku
Otaku

Teşekkür: 53

mako
Otaku
Alıntıyla Cevap Gönder
hürremin yaptığı entirikalar yüzünden bazıları ondan nefret edebilir ama hürreme de hak verilmeli zavallı çok acı çekmiş ailesi öldürülmüş kaçırılmış mahidevrana da üzülüyorum hürrem yüzünden çok çekmiş zavallı Hüzünlü

En Yukarı Git
13 Mar 2011 17:08
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
Bence mahi daha kötü hürrem'den az çektirmedi insanlara -.- gülfem sultan da eski gözdelerinden padişahın ama hanım hanım oturuyor Çok Mutlu o da hanım hanım otursaydı Dil Çıkartıyor Dil Çıkartıyor Ben dizinin kıyafetlerini dekorlarını çok beğeniyorum eski Osmanlı giyisileri tam gömlekler , kolları yerlere kadar elbiseler o saçlarına taktıkları takıların hastasıyım hiçbir dizide görmedim Camelot da vardı benzeri ama bunların yanında sönük kalır yani *.* Insan o dönemlere gitmek istiyor Çok Mutlu

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
12 May 2011 9:43
sailor V
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 127

sailor V
Venus Fan
Alıntıyla Cevap Gönder
Bence güzel bir kiz ve rolünü iyi yapiyor türkçesi disinda dizi de Süleyman diyemiyor Süleman diyor biraz komik neyse ben zaten o diziye bakmiyorum...

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
12 May 2011 10:07
trendy
Sağlam Üye
Sağlam Üye

trendy
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
hürreme laf yok o benim karııı olcak osmanlı cehenneminden kurtartcam onu beeeeeen hürrem az kaldı aşkııııım kurtarcak seni trendy Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu

AY SAVAŞCISI VAMPİRLER YENİ BÖLÜMLERİ İLE VENÜSFORUMDA

En Yukarı Git
12 May 2011 10:16
qb
Geçiyordum Uğradım
Geçiyordum Uğradım

Teşekkür: 1

qb
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
Öncelikle herkesin kişisel görüşü ama hürreme bayılıyorum şahsen o hırsı inatçılığı ve cin gbi zekası harika hatun yahu Çok Mutlu dizinin sıkı takipçisiyimdir zaten tarihe ilgim oldukça fazladır tarihi romanlar falan derken bu dizi süper oldu benim için o zamanı anlatan harem kıyafetler oldukça güzel o hürreme baktıkça benim içim gidiyo öle olsam keşke diye ama ben o kıyefetleri giysem çuval giymiş gibi olurum Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
12 May 2011 17:14
trendy
Sağlam Üye
Sağlam Üye

trendy
Sağlam Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
amaaan aksam ki bölüm neydi öyle yeniçeri ayaklanması süperdi qene olan hürreme oldu yazık dedim ona qel kacırayım seni ordan sezon finalinde qelcek benle leo ve padişahı öldürcem diyor aksam mahidevran yüzüğü araklamıs hürremin alırım ben sana yenilerini askııııım seni seviyorum hürremimmm

AY SAVAŞCISI VAMPİRLER YENİ BÖLÜMLERİ İLE VENÜSFORUMDA

En Yukarı Git
19 May 2011 7:27
*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Güzelliğin Savaşçısı

Teşekkür: 341

*rol tanrısı*
Güzelliğin Savaşçısı
Alıntıyla Cevap Gönder
trendy yazmış:
amaaan aksam ki bölüm neydi öyle yeniçeri ayaklanması süperdi qene olan hürreme oldu yazık dedim ona qel kacırayım seni ordan sezon finalinde qelcek benle leo ve padişahı öldürcem diyor aksam mahidevran yüzüğü araklamıs hürremin alırım ben sana yenilerini askııııım seni seviyorum hürremimmm

o mahi şeytan ya yüzük araklamakla kalsa iyi Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu

[central] [/central]
[central][/central]

En Yukarı Git
19 May 2011 11:12

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 24 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz