Deniz Anası o_O
Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Serbest Köşe -> Hayvanlar Alemi
 
Yazar
Mesaj
Gece
Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 29
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,095
Cinsiyet: Kız
Nerden: içinden çıkılamayacak bir "kaos"dan olsa gerek.
Teşekkür: 6

Durumu: Çevrimdışı

Gece
Venüs Savaşçısı
Deniz Anası o_O Konu: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
Deniz Anası

Yeryüzündeki bütün canlıların birbirinden farklı vücut yapıları, yaşam tarzları ve kompleks sistemleri vardır. Genelde bu canlılar hakkında uzun uzun düşünmez, onlardaki muhteşem özelliklerin farkına varamayız. Oysa her bir canlı, bizi şaşırtacak birçok özelliklerle donatılmıştır.

İşte denizanası da bu canlılardan biridir. Çoğumuz, değil deniz anası hakkında araştırma yapmak, denizde yüzerken onunla karşılaşma olasılığını bile düşünmek istemeyiz. Oysa bu canlılarda da bizleri şaşırtacak birçok özellik vardır.

Yeryüzündeki denizlerde ve okyanuslarda yaklaşık olarak 200 farklı denizanası türü bulunmaktadır. Yaşadıkları bölgelere ve okyanuslara göre denizanalarının boyları, renkleri ve zehir şiddetleri değişir. Denizanalarının vücutlarının %95'i sudan, %3-4'ü tuzdan ve %1-2'si proteinden oluşur. Bu hayvanların kalpleri, beyinleri, gözleri, kemikleri ya da solungaçları yoktur. Onlar sinir hücrelerinden oluşmuş bir iletişim ağı sayesinde hareket ederler.

Denizanalarının muhteşem taktikleri


Yırtıcı hayvanları düşünecek olsanız denizanası belki de en son aklınıza gelecek hayvandır. Oysa zararsız görünmelerine rağmen denizanaları denizlerin en tehlikeli canlılarındandır. Denizanasının bir ya da birden çok ağzı vardır. Vücudunun bu ana kısmının altında, dokungaçları yani kolları uzanır. Hemen hemen bütün iklim koşullarında yaşamlarını sürdürebilen denizanalarının pek çok türü canlılar için son derece tehlikelidir. Saydam bir yapıları olan bu canlılar avlarını dokungaçlarındaki zehri fışkırtarak yakalar ve düşmanlarını da bu zehirle öldürürler.

Deniz anası yüzerken dokungaçlarını arkasında sürükler. Onun başka balıklar gibi avına saldırmasına gerek yoktur. Sadece diğer hayvanların gelip dokungacına değmesi yeterlidir. Dokungaçlardaki zehirli hücreler hayvanı sokar ve felç eder. Bu sokucu hücrelerin her biri, bir dokunma ya da bir kimyasalın etkisiyle harekete geçen ve diğer hücreleri de harekete geçiren çok küçük zıpkınlara sahiptir. Aynı anda bu hücreden bir de öldürücü bir toxin yayılmaktadır. Denizanalarının tehlikeleri işte salgıladıkları bu toksinin potansiyeline göre değişir. Bu yüzden bazı denizanaları öldürücüyken bazıları değildir. Avustralya'da yaşayan bir tür denizanasının toksini o kadar güçlüdür ki, bu tür kobra yılanından bile öldürücüdür. Hiç şüphe yoktur ki, güneşle temas ettiğinde kısa süre içinde kuruyup yok olan, neredeyse tamamı sudan oluşan bir canlının vücudunda kimyasal madde üretebilmesi büyük bir mucizedir.

Denizin, gün ışığının bile ulaşamadığı derinliklerinde yaşayan , zehiri olmayan denizanaları ise daha da şaşırtıcı bir özelliğe sahiptirler. Onların bu riskli ve güvensiz ortamlar için eşsiz birer savunma mekanizmaları vardır. Düşmanları olan deniz kaplumbağalarından, deniz kuşlarından, balıklar ve balinalardan kurtulmak için planlı ve metodlu bir şekilde hareket ederler. Düşmanlarından kaçarken bütün vücutlarında ışık yanar. Ancak düşman tam onları ısırmaya kalktığında çan görünümlü kısımlarındaki ışığı kapatırlar ve ışığı yanık kalan dokungaçlarını gövdelerinden ayırırlar. Böylece düşmanın dikkati dokungaçlara çekilmiş olur. Denizanaları da bu durumdan faydalanarak hemen oradan uzaklaşırlar.

Atolla ve Periphylla denizanaları düşman saldırısına uğradıklarında bütün vücutlarını derhal aydınlatıverirler. Bu türün özelliği ışıklarını yakıp söndürmesidir. Tam avını yutmaya hazırlanırken karşısında selektör gibi yanıp sönen bu ilginç denizanalarını gören saldırgan, doğal olarak ardına bakmadan kaçmaya başlar.

Tüm bu karmaşık sistemleri, bir beyine bile sahip olmayan denizanalarının kendi kendilerine meydana getirdiklerini düşünmek, akla ve mantığa tamamen aykırıdır. Denizanasının bunu ayarlayabilmesi için, içinde yaşadığı ortamın zifiri karanlık olacağını ve bu karanlıkta mutlaka bir ışığa ihtiyaç duyacağını önceden bilmesi gerekir. Üstelik kendisinden sonraki nesilleri de düşünerek uzun vadeli ve köklü tedbirler almalı ve düşmanını yanıltacak taktikler geliştirmelidir. Bu da elbette imkansızdır.

Su altı robotları denizanalarını anlamaya çalışıyor!

Bilim adamları denizanalarındaki muhteşem özellikleri keşfetmek için çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Örneğin, Kaliforniya'daki Monterey Bay Aquarium Araştırma Enstitüsü'nde çalışan ekolojist Bruce Robison ve Kaliforniya'da Stanford Üniversitesi'ndeki robot laboratuarında görevli olan çalışma arkadaşı Jason Rife; açık denizlerde denizaltı robotlarıyla destkeli kameralarla denizanaları ve benzeri canlıları kendi yaşam bölgelerinde inceliyorlar. Rife, bunun için araştırma gemisine bir kabloyla bağlı, uzaktan kumandalı özel bir kamera sistemi geliştiriyor. Su yüzeyinden 900 ila 3 000 fit aşağıda ilginç bir denizanasına rastlayan ekip mekanizmadaki otopilotu devreye sokarak hayvanı bu karanlık dünyada detaylıca inceliyor. Araştırmada bu jelatinimsi hayvanların kumsalların yakınında gördüğümüz denizanalarından çok daha farklı özelliklere sahip oldukları keşfediliyor.

Denizanalarının yemlerini yakalamak için ağlardan oluşan üç boyutlu evler oluşturdukları tespit ediliyor. Bu evin kaba dış ağı, hantal parçacıkları yakalıyor, evin içindeki filtre, mikroskobik yemek parçacıklarını bir boru aracılığı ile hayvanın ağzına gönderiyor. Bu ev birikmiş parçalar yüzünden zarar görürse hayvan bunu bırakıp yeni bir ev inşa ediyor. Bu davranış, denizanalarının adaptasyon özelliklerini de ortaya çıkarıyor. Bilim adamları denizanalarının sanılandan daha da karmaşık davranışlar sergilediklerini itiraf ediyorlar. Bu canlılar temel sinir sistemleri sayesinde koku alabiliyor, yemeklerinin tadına varabiliyor ve ışık üretebiliyorlar.
Denizanalarının tüm bu özellikleri son derece ilginçtir. Sadece peltemsi birer su kütlesi olan denizanaları, çeşitli taktikler uygulayarak avlanmak, düşmanlarından kurtulmak gibi bilinçli davranışlarda bulunmaktadırlar. Bu bilincin ve çözümler üreten aklın denizanalarına ait olamayacağı çok açıktır. Denizanalarını, özelliklerini ve yaptıklarını düşünen kişi, bu canlıların kendi kendilerine hiçbir şey yapamayacaklarını, herşeye hakim olan bir güç tarafından yönetildiklerini anlayacaktır. Hiç benzeri olmayan bu güç Rabbimiz olan Allah'a aittir. Allah, deniz altında yarattığı çeşit çeşit canlılar, bu canlılardaki örneksiz tasarımlar ve muhteşem özellikler ile bize sonsuz sanatını ve sınırsız ilmini göstermektedir. Allah Kuran'da şöyle haber verir:

"Yerde sizin için üretip-türettiği çeşitli renklerdekileri de (faydanıza verdi). Şüphesiz bunda, öğüt alıp düşünen bir topluluk için ayetler vardır. Denizi de sizin emrinize veren O'dur, ondan taze et yemektesiniz ve giyiminizde ondan süs-eşyaları çıkarmaktasınız. Gemilerin onda (suları) yara yara akıp gittiğini görüyorsun. (Bütün bunlar) O'nun fazlından aramanız ve şükretmeniz içindir. " (Nahl Suresi, 13-14)

kynk :
http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr/Pg/WorkDetail/Number/1002
ve bi kaç anım:
6 yşlrındayken tatil için marmra kıyılarına doğru gitmiştik Neee? tabe ben 6 yaşlarındayım yüzme bilmiom =P mecbur simitle girdim habola hobola denize dalarken arkadaşlarla sn tut deniz anası bnm simitime çık -__-" arkdaşlarım tabe bağırdı cığırmaya deniz anası diye Dil Çıkartıyor tbe soğukkanlı olmk gerek ben öle olamadım direk simiti üstümden çıkarmaya bşldımDil Çıkartıyor o ara düşmüş olmalı bktığımda yoktu Neee? hernekadr kendilerini göremesemde ark.oyndığı oyunmu deilmi belli deil Dil Çıkartıyor

bi arada tşlrın üstünde genç bi grup çivilerle işkence ediyolrdı hyvncğıza Kızmışa Benziyor
bikç görüntü Gülücük Dağıtıyor


güxellermiş baya =)


buda deniz ve anası =P


aslında bi zaralrını görmedim Dil Çıkartıyor güzel hyvnlr =P ama uzak duurn zehirliler xD

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:23
Sevimli Hırsız
Biri Beni Durdursun
Biri Beni DurdursunYaş: 31
Kayıt: 16 Hzr 2007
Mesajlar: 949
Cinsiyet: Kız
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 4

Durumu: Çevrimdışı

Sevimli Hırsız
Biri Beni Durdursun
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayyy GECE tam senlik konu muhaha ya ben çok korkarım bunlardan ve şu son resimdeki espiride ayrı uyuz ediyo Şaşırmış Durumda

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:26
prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 37
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,194
Nerden: Ay Krallığı
Teşekkür: 142

Durumu: Çevrimdışı

prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
Farklı bir hayvan he*-* Deniz anası =)) En sondaki resim harika ama =D Deniz gel yavrum =D Tamam anne ya*-* Ben yüzme bilmeidğim için denize gitmişliğimd epek fazla olmadığı için görmedim açıkcaıs. Ama korkmuşumdur da. Zaten yüzme bilmiyorum bir d ebana yapışırlar filan güm diye denizi boylarım-_-

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:26
kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın KoruyucusuYaş: 30
Kayıt: 03 Tem 2007
Mesajlar: 1,234
Teşekkür: 53

Durumu: Çevrimdışı

kyo_kusanagi
Aşk'ın Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
bende severim ama denizin içinde üzerime gelirlerse çok korkarım Çıldırmış Durumda
paylaşım güzel olmuş cnm Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
02 Mar 2008 18:27
ay prensesi usagi
Vazgeçilmez Üye
Vazgeçilmez ÜyeYaş: 32
Kayıt: 10 Ağu 2007
Mesajlar: 578
Teşekkür: 18

Durumu: Çevrimdışı

ay prensesi usagi
Vazgeçilmez Üye
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
ıyyyy çok iğrenç bir hayvan bence hiç sevmem Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda Şaşırmış Durumda

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:28
USAGİ
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 35
Kayıt: 13 Hzr 2007
Mesajlar: 1,125
Teşekkür: 18

Durumu: Çevrimdışı

USAGİ
Sevgi'nin Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
vapura bindiğimde vapurun etrafındakileri sayardım hep kıyılarda çok görüyorum.Deniz ce annesini Kahkaha Atıyor son resim harika gerçekten

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:28
umi
Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 29
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,406
Cinsiyet: Kız
Nerden: fiziksel olarak Antalya, ruhsal olarak Satoshi'min yanından *.*
Teşekkür: 33

Durumu: Çevrimdışı

umi
Efsane Üye
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
garip hayvanlar. ama resimlerde çok sevimli çıkmışlar Çok Mutlu
hatırlıyorumda bir keresinde bir adam denizanasını dışarı çıkarıp kumların üstüne koymuştu. zavallı hayvancık tam ne oldu bilmiyorum ama zaten %90 falan sudan olşuyor buharlaşıp öldü sanırım Çıldırmış Durumda


imza by Daydream *-*
Spoiler:

°•.•°•.Girugamesh (ギルガメッシュ) Türkiye.•°•.•°
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:30
Sevimli Hırsız
Biri Beni Durdursun
Biri Beni DurdursunYaş: 31
Kayıt: 16 Hzr 2007
Mesajlar: 949
Cinsiyet: Kız
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 4

Durumu: Çevrimdışı

Sevimli Hırsız
Biri Beni Durdursun
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
prenses serenity yazmış:
Farklı bir hayvan he*-* Deniz anası =)) En sondaki resim harika ama =D Deniz gel yavrum =D Tamam anne ya*-* Ben yüzme bilmeidğim için denize gitmişliğimd epek fazla olmadığı için görmedim açıkcaıs. Ama korkmuşumdur da. Zaten yüzme bilmiyorum bir d ebana yapışırlar filan güm diye denizi boylarım-_-

Tam 2 sene önce Rahmi Koçun müzesine gitmiştik ordaki denizin kenarı Deniz anası doluydu bir arkadaşım merakından ayaklarını denize sokup dokunmak istedi de hoca zehirli olabir deyince çocuk bir irkildi ki az kalsın denizde onaların anında oluyordu Hayranlık Besliyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:31
prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 37
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,194
Nerden: Ay Krallığı
Teşekkür: 142

Durumu: Çevrimdışı

prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
umi yazmış:
garip hayvanlar. ama resimlerde çok sevimli çıkmışlar Çok Mutlu
hatırlıyorumda bir keresinde bir adam denizanasını dışarı çıkarıp kumların üstüne koymuştu. zavallı hayvancık tam ne oldu bilmiyorum ama zaten %90 falan sudan olşuyor buharlaşıp öldü sanırım Çıldırmış Durumda


Vış caniler*-* Aklıma eskiden yaptığımız şey geldi Şaşırmış Durumda Bir çuval salyangoz topladık abilerimle Şaşırmış Durumda Sonra içlerinden böcükleri çivilerle çıkarmaya çalışmıştık........... Sonra da çuvalın hepsini aşağı attık 3. kattan. İnşaatlık alan olduğu için önemli değildi tabii atmamız. ama kendi çocukluk canilikleirmizi hatırladım*-* Abimleirn suçu-_- Ne bileyim ben bücürüm daha o zamanlar*-* Ki şimdi bir böceği ezmem ben Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:34
BuLuT
Venus Fan
Venus FanYaş: 33
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 655
Cinsiyet: Kız
Nerden: Ankara ^^
Teşekkür: 5

Durumu: Çevrimdışı

BuLuT
Venus Fan
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
denzi anaları göründükleri kadar da masum değiller. ısırıp zehirleyebiliyorlarmış insanları. hatırladığım kadarıyla öyleydi. belki başkadır.
paylaşımın için teşekkürler. Çok MutluÜmitsiz insanlar ağır hastalara benzerler.
Hayata her zaman daha kuvvetle sarılırlar.

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:35
umi
Efsane Üye
Efsane ÜyeYaş: 29
Kayıt: 09 Hzr 2007
Mesajlar: 2,406
Cinsiyet: Kız
Nerden: fiziksel olarak Antalya, ruhsal olarak Satoshi'min yanından *.*
Teşekkür: 33

Durumu: Çevrimdışı

umi
Efsane Üye
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
evet zehirli olabiliyorlar. seveceksek uzaktan sevmek daha iyi Gülücük Dağıtıyor


imza by Daydream *-*
Spoiler:

°•.•°•.Girugamesh (ギルガメッシュ) Türkiye.•°•.•°
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:37
USAGİ
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 35
Kayıt: 13 Hzr 2007
Mesajlar: 1,125
Teşekkür: 18

Durumu: Çevrimdışı

USAGİ
Sevgi'nin Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
prenses serenity yazmış:
umi yazmış:
garip hayvanlar. ama resimlerde çok sevimli çıkmışlar Çok Mutlu
hatırlıyorumda bir keresinde bir adam denizanasını dışarı çıkarıp kumların üstüne koymuştu. zavallı hayvancık tam ne oldu bilmiyorum ama zaten %90 falan sudan olşuyor buharlaşıp öldü sanırım Çıldırmış Durumda


Vış caniler*-* Aklıma eskiden yaptığımız şey geldi Şaşırmış Durumda Bir çuval salyangoz topladık abilerimle Şaşırmış Durumda Sonra içlerinden böcükleri çivilerle çıkarmaya çalışmıştık........... Sonra da çuvalın hepsini aşağı attık 3. kattan. İnşaatlık alan olduğu için önemli değildi tabii atmamız. ama kendi çocukluk canilikleirmizi hatırladım*-* Abimleirn suçu-_- Ne bileyim ben bücürüm daha o zamanlar*-* Ki şimdi bir böceği ezmem ben Gülücük Dağıtıyor


bizde ablamla solucan toplardık ıyyykk İnanamıyor! bi ucundan o bi ucundan ben tutar çeker boyunu ölçerdik hangi boylar daha fazla ayıklardık ıyykkkk şimdi hatırladımda midem fena oldu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:37
Gece
Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 29
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,095
Cinsiyet: Kız
Nerden: içinden çıkılamayacak bir "kaos"dan olsa gerek.
Teşekkür: 6

Durumu: Çevrimdışı

Gece
Venüs Savaşçısı
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
prenses serenity yazmış:
umi yazmış:
garip hayvanlar. ama resimlerde çok sevimli çıkmışlar Çok Mutlu
hatırlıyorumda bir keresinde bir adam denizanasını dışarı çıkarıp kumların üstüne koymuştu. zavallı hayvancık tam ne oldu bilmiyorum ama zaten %90 falan sudan olşuyor buharlaşıp öldü sanırım Çıldırmış Durumda


Vış caniler*-* Aklıma eskiden yaptığımız şey geldi Şaşırmış Durumda Bir çuval salyangoz topladık abilerimle Şaşırmış Durumda Sonra içlerinden böcükleri çivilerle çıkarmaya çalışmıştık........... Sonra da çuvalın hepsini aşağı attık 3. kattan. İnşaatlık alan olduğu için önemli değildi tabii atmamız. ama kendi çocukluk canilikleirmizi hatırladım*-* Abimleirn suçu-_- Ne bileyim ben bücürüm daha o zamanlar*-* Ki şimdi bir böceği ezmem ben Gülücük Dağıtıyor


cani abla Çıldırmış Durumda bende slyangozlrın içini hep mrak ettiğimden çivilerle deştiğim olmuştur senin gibi Dil Çıkartıyor kan bağı işte nprsn Neee?
o gençlerin yptığı berbttı ama gelmiş bbnm gibi küçük bi çocuğun önünde tabi o zamanlr Dil Çıkartıyor çivilerle piş piş deş ıyyk T_T ameliyt ypıolrdı herhl Neee?

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:39
prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Sevgi'nin KoruyucusuYaş: 37
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,194
Nerden: Ay Krallığı
Teşekkür: 142

Durumu: Çevrimdışı

prenses serenity
Sevgi'nin Koruyucusu
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
USAGİ yazmış:
prenses serenity yazmış:
umi yazmış:
garip hayvanlar. ama resimlerde çok sevimli çıkmışlar Çok Mutlu
hatırlıyorumda bir keresinde bir adam denizanasını dışarı çıkarıp kumların üstüne koymuştu. zavallı hayvancık tam ne oldu bilmiyorum ama zaten %90 falan sudan olşuyor buharlaşıp öldü sanırım Çıldırmış Durumda


Vış caniler*-* Aklıma eskiden yaptığımız şey geldi Şaşırmış Durumda Bir çuval salyangoz topladık abilerimle Şaşırmış Durumda Sonra içlerinden böcükleri çivilerle çıkarmaya çalışmıştık........... Sonra da çuvalın hepsini aşağı attık 3. kattan. İnşaatlık alan olduğu için önemli değildi tabii atmamız. ama kendi çocukluk canilikleirmizi hatırladım*-* Abimleirn suçu-_- Ne bileyim ben bücürüm daha o zamanlar*-* Ki şimdi bir böceği ezmem ben Gülücük Dağıtıyor


bizde ablamla solucan toplardık ıyyykk İnanamıyor! bi ucundan o bi ucundan ben tutar çeker boyunu ölçerdik hani boylar saha fazla ayıklardık ıyykkkk şimdi hatırladımda midem fena olduDeniz anasından çok çocukluk anılarımızla doldu konu =) Ben de solucan elleyemem =S ıyghh diyebilirim hatta *-* midem bile kalkar belki dokunursam...
Hım ne kadar değişik bir canlı*-* Su-cuk*-*

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
02 Mar 2008 18:41
Gece
Venüs Savaşçısı
Venüs SavaşçısıYaş: 29
Kayıt: 08 Hzr 2007
Mesajlar: 1,095
Cinsiyet: Kız
Nerden: içinden çıkılamayacak bir "kaos"dan olsa gerek.
Teşekkür: 6

Durumu: Çevrimdışı

Gece
Venüs Savaşçısı
Deniz Anası o_O Konu: Yanıt: Deniz Anası o_O
Alıntıyla Cevap Gönder
birkç kısa video Dil Çıkartıyor


yosun tutmuş bu herhlde Dil Çıkartıyor

çok güşeller *-*

Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Mar 2008 18:52
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 43 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız