Demet Sağıroğlu
Sailor Moon Forum -> Müzik, Sinema ve Diziler -> Türk Sanatçılar
 
Yazar
Mesaj
neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!Yaş: 37
Kayıt: 07 Ekm 2009
Mesajlar: 1,487
Cinsiyet: Kız
Nerden: neptuneden^^
Teşekkür: 366

Durumu: Çevrimdışı

neptune
O Bir Yıldız!
Demet Sağıroğlu Konu: Demet Sağıroğlu
Alıntıyla Cevap Gönder


demet Sağıroğlu (d. 5 Aralık 1968, Erzurum). 5 Aralık 1967'de Erzurum'da dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Ankara'da sürdürdükten sonra Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde 1988 yılında eğitim görmeye başladı. Ancak aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi - Şan Bölümü'ne burslu olarak geçiş yaptı. Sağıroğlu daha sonra İTÜ Devlet Konservatuarı TSM Şan Bölümü'nde de eğitim aldı.

Kayahan ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri'ne katılmak için arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları şarkıyı dinletmek için gittiklerinde tanışmış ve bu sayede Kayahan'ın dikkatini çekmiştir. 1989 yılında Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil eden Kayahan'ın Ve Melankoli isimli şarkısında vokal yapmasıyla profesyonel müzik yaşamı başlamış ve uzun yıllar Kayahan'la çalışmıştır. [1]

1990 yılında, yine Kayahan ile birlikte seslendirdikleri Gözlerinin Hapsindeyim ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri'nde birinci oldular ve Türkiye'yi Zagrep'de temsil ettiler.

1993'te Şehrazat'ın bestesi olan Harman isimli şarkı ile katıldığı Pop Show Şarkı Yarışması'nda ikinci olan ancak beklediği çıkışı yakalayamayan Sağıroğlu, Kayahan'ın kendisine albüm yapması için henüz erken olduğunu söylemesinden sonra kendi kanatlarıyla uçmaya karar vermiştir.

1994 yılının Eylül ayında aranjörlüğünü Uzay Heparı'nın, prodüktörlüğünü Şehrazat'ın yaptığı ve albüme adını da veren Kınalı Bebek ile büyük başarı yakaladı. Albümde sözü ya da müziği kendisine ait olan Arnavut Kaldırımı, Hazan Mevsimi, Yadigar, Gönlünce Yaşa gibi şarkılara da yer veren Demet Sağıroğlu ilk albümüyle Türk Pop Müzik Dünyası'nda kalıcı olacağının sinyalini vermiş ve parçaları Türk Pop Müziği'nin unutulmaz eserleri arasına girmiştir.

1996 yılının Haziran ayında Şikayetim Var adlı ikinci albümünü, 1998 Temmuz ayında Sımsıcak adlı üçüncü albümünü çıkardı. Daha sonra 2000 yılının Eylül ayında Papatya Falları adlı dördüncü albümünü çıkardı. 2004 yılının Temmuz ayında Korkum Yok adlı son albümü piyasaya çıktı. 2009 yılında Silkelen isimli single albümü piyasaya çıktı. Daha sonraki albümlerinde ilk albümdeki başarıyı yakalayamamış olmasına rağmen Demet Sağıroglu halen Türk Pop Müzigi'nin en önemli bayan seslerinden birisidir.


Albümleri

Kınalı Bebek (1994)
Şikayetim Var (1996)
Sımsıcak (1998)
Papatya Falları (2000)
Korkum Yok (2004)
Silkelen (Single - 2009)benim sevdiğim seslerden kendileri^^ arnavut kaldırımı, şikayetim var ve papatya falları favori şarkılarımdan Hayranlık Besliyor


+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Arl 2010 2:19
Daisy~
Biri Beni Durdursun
Biri Beni DurdursunYaş: 26
Kayıt: 07 Eyl 2010
Mesajlar: 977
Cinsiyet: Kız
Nerden: Tohsaka Malikanesi'nden
Teşekkür: 402

Durumu: Çevrimdışı

Daisy~
Biri Beni Durdursun
Demet Sağıroğlu Konu: Yanıt: Demet Sağıroğlu
Alıntıyla Cevap Gönder
Papatya Falları ve Kınalı Bebek Hayranlık Besliyor
Papatya Fallarının klibini ilk izlediğim zamanı çok iyi hatırlıyorum, hayret ki o zamanlar 3-4 yaşındaydım. Böyle yeni klip diye gösteriyorlardı ve o klipten esinlenerek evdeki bütün çiçekleri yolmuştum.. Ey gidi günler ^^
Böyle bahçeye çıkıp bagıra bagıra söylerdim.. Sonra annem arkamdan bağırırdı felan Çok Mutlu Terlikler havada ^^

Severdim bu kadını ya ^^I'm the bone of my sword.


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
12 Ksm 2011 22:09
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 2 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız