BÜYÜK YOLCULUK (yeni bölüm)
Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, Sonraki

Sailor Moon Forum -> Fanart ve Fanfic

Yazar
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

Teşekkür: 366

Durumu: Çevrimdışı

neptune
O Bir Yıldız!
BÜYÜK YOLCULUK (yeni bölüm) Konu: BÜYÜK YOLCULUK (yeni bölüm)
Alıntıyla Cevap Gönder
BÖLÜM 1-KARAR

Odada hızlı, sinirli bir o kadar da telaşlı ayak sesleri yanlılanıyordu.bu seslerin sahibi odada ileri geri isterik adımlar atıyordu:

_Bu nasıl olur?

_ ......!

_ Anlayamıyorum senin gibi birisi....

Kadın sözlerini yarıda kesmişti. Önünde diz çöken genç adama baktı. Kalbine ince bir sızı saplanmıştı.Önünde diz çöküp saygıyla eğilen oğlunu bağrına basmak istedi.Bütün annelik duyguları benliğine hücum etmeye başladı. Bir an için iri kahverengi gözleri doldu. Oğlunu en iyi o anlıyordu ama bunu yapmasına asla müsade edemezdi.Sorumluluklarıyla oğlu arasında eziliyor, seçim yapamamanın ızdırabınıkalbine duyuyordu.Genç adama arkasını döndü. Kaşları çatıldı. İnce dudakları gerginleşti:

KADIN:Burası bir krallık!Baban savaşırken onuruyla öldü.Bizim için...
(gözleri dolmuştu)Bunu nasıl yok sayarsın?Kralın(derin bir nefes aldı.)babanın tek varisi sensin.

_.....!

Genç adam kafasını kaldırdı.Kraliceye baktı.Yüzünü görmediği halde biliyordu:Annesinin yüzünde babasının ölümünden sonra gördüğü tek şey hüzündü.Güldüğü zaman bile gözlerindeki hüzün acı bir çığlık fırlatırdı.Gözünü annesinden ayırmadı. Kraliçe elli yaşına gelmesine rağmen hala güzeldi.Kahverengi uzun bukleli saçlar, iri gözler,beyaz bir ten,biçimli bir burun ve ince dudaklar.En önemlisi cesaretli yüreğiydi.Prens başını tekrar yere eğdi.Gördüğü tek şey sarayın parlak taşlarındaki yansımasıydı.Kaşları çatıldı:"Ona bu kadar benzemek zorunda mıydım?" biye içinden geçirdi.Annesinin etek hışırtılarını duydu.Kraliçe yeniden kendisine dönmüştü:

KRALİÇE:Burada kalacak ve zamanı geldiğinde gezegenin başına geçeceksin!

Prens bir şeyler söylemek için başını kldırdığında kapının sesi duyuldu.Annesi odayı terk etmişti.Kapı kapanınca prens ayağa kalktı.Kraliçenin önünde eğilirken göğsüne koyduğu elini ilk kez bu denli sıktığını farketti.Acı içinde avucunu açtı.Tırnakları sağ elinde rengi mora yakın koyu izler bırakmıştı.Büyük,geniş,oymalı ve yüksek yatağına oturdu.Hala ellerine bakıyordu.Annesinin söyledikleri birer birer aklına geliyordu.Kendi kendine konuşmaya başladı:

_Neden? Neden? Kaderim bu değilken.....

Sustu. Başında tuhaf bir ağrı vardı. Annesinin sözleri büyük bir ordu gibi tekrardan benliğine saldırıyordu.Bütün bu seslerin de üzerin de Kahinin söylediklerini hatırladı:

KAHİN:Sen asla bir kral olmayacaksın!

Prens kapının dövülme sesiyle kendine geldi.

PRENS:Girin.

Büyük ahşap kapı yavaş yavaş açıldı.Kapının arkasından bir baş içeriye uzanıverdi:

_Görünüşe bakılırsa başın dertte!

İçeri giren kızkardeşi Camellia'ydı.Annesinin kopyası gibi yaratılan bu narin çiçek...Prens yüzünü buruşturdu:

PRENS:Beni anlamıyor.

CAMELLİA:Bence anlıyor fakat sen de onu anlamalısın:Babam öldükten sonra gezegenin yönetimi ona kaldı.Sorumluluğu çok büyük ve oğlu ona kral olmayacağını söylüyor.

Camellia bunları söylerken muzipçe gülmüştü.Prensin karşısındaki ipek döşemeli koltuklardan birine otuırdu.Prens Camellia'yı süzdü:Prenses tacı, ipek turuncu ve kahverengi karışımı bir elbise, tam bir asalet...Camellia gerçekten de bir prenses olmak için yaratılmıştı.

PRENS:Peki bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Camellia ciddileşti, yüzü gerildi.Gözlerini yere dikti.Ciddi konuşunca hep böyle olurdu yüzündeki çocuksu ifade gider onun yerini hemen olgun bir hanım alırdı:

CAMELLİA:Gitmelisin.

Prens gülümsedi.Camellia'yla aralarında iki yaş vardı. Onu Tanrının mucizesi olarak görüyordu.Çocukluğundan bu yana en büyük destekçisi oydu.Prens derin bir nefes aldı. Yüzü biren aydınlanmıştı.Dudaklarından tek bir söz döküldü:

PRENS:Gideceğim....

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Oca 2010 21:51, Değiştirme: 02 Arl 2010 2:10 (Toplamda 5 kere)
magdalane's curse
Venus Fan
Venus Fan

Teşekkür: 312
Uyarı: 2

magdalane's curse
Venus Fan
BÜYÜK YOLCULUK (yeni bölüm) Konu: Yanıt: BÜYÜK YOLCULUK
Alıntıyla Cevap Gönder
gülüümmmm.bunu senmi yazdın yaaaa Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor çok beğendim yaaa.ellerine yüreğine sağlık bitanem Gülücük Dağıtıyor Kayan Gözler

Spoiler:

asiyem vinii*-* harikasın
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
13 Oca 2010 21:58
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): neptune

temmuz
Beni Görmeye Alışın
Beni Görmeye Alışın

Teşekkür: 9

temmuz
Beni Görmeye Alışın
Alıntıyla Cevap Gönder
Ay sanki roman okumuş gibi hissettim. Sanırım bunda senin Türk Dili ve Edebiyatı okumanda büyük faydası var. Yazının devamını da merak ettim doğrusu.

En Yukarı Git
13 Oca 2010 21:59

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 249

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
neptune süper bebam da bir giriş yapsaydın mesela konu ney prens falan ^^''

Vinnie~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
13 Oca 2010 22:26

neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
yok giriş tatlım no bilgi Gülücük Dağıtıyor geliştikçe öğreneceksiniz tatlım Göz Kırpıyor

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
13 Oca 2010 22:30
Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Eternal Sailor Moon

Teşekkür: 249

Sailor Star Fighter
Eternal Sailor Moon
Alıntıyla Cevap Gönder
neptune yazmış:
yok giriş tatlım no bilgi Gülücük Dağıtıyor geliştikçe öğreneceksiniz tatlım Göz Kırpıyor

ay senin gibi gıcığını görmedim Madde (meraklandırmasan olmaz dimi Çılgın )

Süper yazıyorsun devam et (yada İDAM xD)

Vinnie~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
13 Oca 2010 22:31
xLowemex
Süper Üye
Süper Üye

Teşekkür: 59

xLowemex
Süper Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel olmuş bayıldım devamını sabırsızlıkla bekliyorum canım ^.~

SSF

Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
13 Oca 2010 22:34

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 427

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Başlangıcı hızlı bir girişle açıp, heyecanı yakalamışsın Göz Kırpıyor Güzel olmuş konuya biraz değinmen, merak ettim devamını Olayları İzlemekte Gayet iyi başlamış Gül Katılıyorum!

En Yukarı Git
14 Oca 2010 0:13, Değiştirme: 14 Oca 2010 0:22 (Toplamda 1 kere)

neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
beğenmene sevindim halil Gülücük Dağıtıyor teşekkürler Hayranlık Besliyor

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
14 Oca 2010 0:21
laru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 564

laru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
bi şeref harikasın güloo yazdığın gibi bu işede el attın vede harika olmuş yaa

bak bilenler bilir ben o kadar çok yazı çeviri işleriyle uğraşmama rağmen
okumayı pek sevmem ( acık sıkılmışım heral Madde ) ama cidden bu yazdığını sonuna kadar gözümde karekterleri canlandırarak okudum. Çok hoşuma gitti yaa ben çok beğendim bal böcüğüm önceden'de dediğim gibi yetenekli insanın hali bir başka oluyo yaww Hayranlık Besliyor ( kıskançlık Madde Madde ) Çok Mutlu Çok Mutlu -- genç bir prens korunması gereken bir gezegen , vala ben baya meraklandım şahsen.. İnanamıyor! İnanamıyor! prens nereye gidecekki acep?? ilk bölümde sadece 3 karekter vardı. Bakalım yeni gelecek karekterler nasıl? İnanamıyor! lafın özü ben beğendim dostum ellerine sağlık hade bakem yeni bölüm bekliyorum senden hayal gücüne sağlık..

İlham Perileri Peşini bırakmasın.. Kawaii Böcüğüm.. Hayranlık Besliyor

@ 1.ci Bölümün ismi karar sanırım prens kararını verdi.. ama nereye??
lenn ballı sütüm çoh bekletme haa Öpücük Veriyor

Spoiler:
En Yukarı Git
14 Oca 2010 14:45, Değiştirme: 14 Oca 2010 14:52 (Toplamda 1 kere)

usagi1036
Lanetli
Lanetli

Teşekkür: 14

usagi1036
Lanetli
Alıntıyla Cevap Gönder
gzl olmuş ama giriş biraz hızlı mı ne Soru
devamını bekliyorum Gülücük Dağıtıyor

Spoiler:
En Yukarı Git
14 Oca 2010 14:48

neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
yorumlarınız için çok çok teşekkürler beğenmenize sevindim Gülücük Dağıtıyor

@larum sen beğendiysen iş var demektir canee sana güvenim sonsuz balım Hayranlık Besliyor

BÖLÜM 2- RÜYA

Kulaklarına bir takım sesler geliyordu.Kadınların çığlıkları çocukların ağlama seslerine karışmıştı.Her yer alev alev yanıyordu.Gökyüzünü dumanlar kaplamıştı.Etrafta patlam ve kılıç sesleri vardı. Gökten alev topları büyük bir gümbürtüyle düşüyordu.Kulağında yanı başından geçen bir okun sesi vızıldandı.Herkes bir tara deli gibi koşuşturuyordu.Sarayı çevreleyen taş duvarlar yer yer yıkılmıştı.Altında kalan kanlı cesetler bir yığın oluşturmuştu.Kollar bacaklar birbirine karışmış bir çok insan tek bir vücut oluşturmuş gibiydi.Dönüp saraya bakmaya cesaret edemiyordu.Olduğu yerde donup kalmış isterik bir dehşet içinde olanları izliyordu.Kulağına atlıların ayak sesleri geldi.Biri sürekli bağırıyordu:

_Geldiler!

"kim geliyor?" diye kendine sordu.Yükselen alevlerden ve koşuşturan insanlardan başka bir şey göremiyordu.Gözyaşlarının aktığını farketti.Alevlerin yüzünde bıraktığı sıcaklığa gözyaşlarının tatlı sıcaklığı da eklenmişti.Atlıların sesleri gittikçe yaklaşıyordu.Uzaktan bir ses duydu:

_Camellia!

Sesi zar zor duyabiliyordu.Biri var gücüyle adını haykırıyordu.Arkasına dönüp bakmaktan çok korkuyordu."Saray!Saray ne durumda!" diye geçirdi içinden.Biraz ilerisine ateşler içinde çığlık çığlığa yanan bir muhafız düştü.Camellia görmemek için elini yüzüne kapattı.Alnı ter içindeydi.Gözyaşlarını durduramıyordu.Bayılacağını hissetti.Kararsız ama hızlı bir hareketle arkasını döndü.elleri hala yüzündeydi. Çığlıklar giderek artmış duman kokusuna yanan insan etlerinin ağır kokusu da karışmıştı.Camellia başını yukarı kaldırdı ve ellerini indirdi.Saray olduğu gibi duruyordu.Tek bir taşı dahi kırılmamıştı.Arkasını döndü az önceki manzara kaybolmuştu.Sarayın geniş avlusu aynı güzellikle duruyor havuzdan su sesleri işitiliyordu.

CAMELLİA:Bu nasıl olur?

Şaşkındı.Başını tekrar saraya doğru kaldırdı.Sarayın en yüksek kulesinden parlak bir nesne aşağı doğru süzülüyordu.Yıldızların ve ayın ışığı vurdukça parlıyordu.

CAMELLİA:Bu.... Bu...!!

Gözlerine inanamıyordu.Atalarından,binlerce yıl öncesinden, Sirius gezegeni var olduktan bu yana hükümdarların simgesi olan taht kılıcı düşüyordu.Bu hanedanlığın sonu demekti.Camallia artık ağlamaya başlamıştı.Kılıcı izlerken büyük bir sarsıntı geçiriyordu.Taht kılıcı büyük bir sesle ayaklarının dibine düşmüştü....

Camellia birden uyandı.Hızlı ve kısa nefesler alıp veriyor, hala gözyaşları akıyordu.Elleriyle çarşafını sıkıyordu.Önünde düşen taht kılıcının hayali belirdi.Korkuyla dudaklarından tek bir kelime döküldü:

_Alan!

Hemen yataktan kalktı.Terden alnına yapışmış olan saçlarını geriye itti.Gözlerini sildi.Boğulacak gibiydi.Ellerini göğsüne bastırdı.Camı açtı ve derin bir nefes aldı.Hava karanlıktı.

CAMELLİA:Hala gece.

Sarayın duvarlarında ve kapılarında duran nöbetçilere baktı.Havada kendisi gibi uykusu kaçmış birkaç hamadryad uçuşuyordu.Bir süre onları takip etti.Ani bir hareketle masasının başına geçti.Bir parşömene aklına gelen kelimeleri yazmaya başladı.Kafasının içinde oradan oraya uçan kelimeleri yakalamak istercesine hızlı yazıyordu.Bir süre sonra yazmayı bıraktı.Kağıdı katlayıp aldı.Odasından sessiz adımlarla çıktı.Koridorun başında iki nöbetçi vardı. Sessizce yandaki odaya süzüldü.

CAMELLİA:Semele!

Yatağında tatlı bir uykuya gömülmüş olan baş cariyesi Semele'yi hafifçe sarsmaya başladı.
Bu koridor tamamen Camellia ve onun cariyelerine aitti.Koridorun sonundaki büyük oda da Sirius prensesi Camellia kalmataydı.Diğer yedi odada ise cariyeleri -ki bunlar aynı zamanda onun hizmetini de görürlerdi- kalıyordu.Camellia Semele'yi daha sert sarsmaya başladı.Semele birden korkuyla uyandı.Gözleri büyük bir şaşkınlıkla açılmıştı.

CAMELLİA:
(elini dudaklarına götürdü)Şişt! Sessiz ol!

Semele uykusundan biraz sıyrıldı.Hanımını gecenin bu vaktinde karşısında görünce hem çok şaşırmış hem de büyük bir endişe hissetmişti:

SEMELE:Leydim!

CAMELLİA:Benimle gel.Yardımına ihtiyacım var.

Semele yataktan kalktı.Hanımının kendisini gecelikle görmesi onu biraz utandırmıştı.Yanakları kızardı.Başını kaldırmıyordu.Camellia onun bu tavrını anlamış, yüzünde hafif bir gülümseme belirmişti.Cariyesini süzdü.Semele oldukça esmer, kızıl saçlı, siyah gözlü, hafif tombul bir kızdı.Sürekli neşeli olması Camellia'yı hep şaşırtırdı.En kötü olaylarda her zaman güzel bir yön bulur ve Camellia'yı güldürmeyi başarırdı.

CAMELLİA:Kıyafete gerek yok, sadece sessiz ol ve benimle gel.

SEMELE:Peki leydim.

Semele uyku mahmurluğunu üstünden yavaş yavaş atmaya başlamıştı.Neler olduğunu az çok anlamaya başlamıştı.Hanımı sadece rüya gördüğü zaman tuhaf davranırdı ama ilk kez gecenin bu vaktinde Semele'yi uyandırmıştı.Semele hanımını ilk kez bu kadar endişeli görüyordu.Sessizce hanımının peşinden odaya girdi.Camellia deli gibi çekmeceleri karıştırıyor bir o yana bir bu yana seğirtip odanın içinde anlamsız adımlarla dolaşıyordu.Sonunda durdu. Derin bir nefes aldı.Üşüdüğünü farkedip sabahlığını giyindi.Avucunun içinde tuttuğu kağıdı Semele'nineline tutuşturdu:

CAMELLİA:Bunları hazırlamanı istiyorum.Azar azar.Taşınabilecek kadar.

Semele hanımının verdiği kağıdı açtı.Okadar özensiz yazılmıştı ki zar zor okuyordu.Okudukça kaşları çatıldı.Camellia'nın sesiyle irkildi.

CAMELLİA:Yeşil elbisemi verir misin?

Camellia odasındaki paravanın arkasına geçmiş giyinmek için hazırlanıyordu.Semele elbiseyi dolaptan aldı.Hanımına uzatırken büyük bir kararsızlık yaşıyordu fakat dayanamadı:

SEMELE:Leydim vakit henüz çok erken!

Camellia paravanın arkasından çıktı.Pelerinini giyerken aceleyle cevap verdi:

CAMELLİA:Vakit önemli değil artık!

SEMELE:Ne gördünüz?

Camellia durgunlaştı, kaşları kalktı, gözlerini yere dikti.

CAMELLİA:Bu da önemli değil artık!

Camellia kapıya doğru yöneldiği sırada Semele ona seslendi:

SEMELE:Leydim tacınız!

Camellia derin bir nefes aldı.Acı bir gülümseme dudaklarına yerleşti:

CAMELLİA:Gideceğim yere bir prenses olarak gitmeyeceğim

diyerek odadan çıktı.......

YAZARDAN NOTLAR:

Spoiler:

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
14 Oca 2010 23:01
Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Aşk'ın Koruyucusu

Teşekkür: 427

Saffiru
Aşk'ın Koruyucusu
Alıntıyla Cevap Gönder
Gördüğü rüya için çok endişeli ve bu rüyanın bir ön işaret olduğunu düşünüyor sanırım Şaşırmış Durumda bazı özel güçleri var sanırım Sihirbaz
Sürükleyici olmuş bayağı, okumak ve hayal etmek hoştu Çok Keyifli Kayan Gözler

En Yukarı Git
14 Oca 2010 23:51
laru
Efsane Üye
Efsane Üye

Teşekkür: 564

laru
Efsane Üye
Alıntıyla Cevap Gönder
2.ci Bölüm.. 2.ci Yorum'um (^__^)

Spoiler:

Spoiler:
En Yukarı Git
15 Oca 2010 1:45
neptune
O Bir Yıldız!
O Bir Yıldız!

neptune
O Bir Yıldız!
Alıntıyla Cevap Gönder
@Saffiru

çok teşekkür ederim halil okuduğun için heheh yorumlara bak Çok Mutlu valla her şey mümkün Göz Kırpıyor

@laru

çok sağol balım ya Hayranlık Besliyor herhalde o ilham perisi sensin masalsı samira'm benim Hayranlık Besliyor

+++
by BaLıMSuLTaN *-*
En Yukarı Git
15 Oca 2010 13:27

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [ 107 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız